X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie wiem kiedy testować...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane! zagwozdka za 100 punktów.... byłam dziś na kwalifikacji do hsg, robił mi lekarz (ordynator) usg i powiedział że jestem dobę po owulacji!! że widzi płyn!!! jak to możliwe???? jestem obecnie 9 dni po owulacji!! a on mowi ze miałam wczoraj??? :/

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ~Ania~ wrote:
    A ja nie wiem kiedy testować...

    jak dasz radę wyczekaj do wtorku... przynajmniej ja bym tak zrobiła. żadnych stresujących testów przed terminem - tak sobie postanowiłam ;) Powodzenia - potrzebujemy nowych <3

    kaarolaa, ~Ania~ lubią tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a wiecie ze mi wg boli jajnikowych temperatura nie wskazuje owulacji?zawsze bole mam ok 10-13 dnia a ovu wyznacza mi owulacje poooozniej:/


    u5cvp2.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe wrote:
    Kochane! zagwozdka za 100 punktów.... byłam dziś na kwalifikacji do hsg, robił mi lekarz (ordynator) usg i powiedział że jestem dobę po owulacji!! że widzi płyn!!! jak to możliwe???? jestem obecnie 9 dni po owulacji!! a on mowi ze miałam wczoraj??? :/

    hmm... jak patrzę na Twój wykres to wydaje mi się to nieprawdopodobne, ale szczerze powiedziawszy już niewiele mnie zdziwi.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ~Ania~ wrote:
    A ja nie wiem kiedy testować...
    czekaj jeszcze, na testy jest zdecydowanie za szybko...przynajmniej odczekaj 4 dni...

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    a wiecie ze mi wg boli jajnikowych temperatura nie wskazuje owulacji?zawsze bole mam ok 10-13 dnia a ovu wyznacza mi owulacje poooozniej:/

    mi jak już pisałam OF wyznaczył owulkę w 17dc, tyle, że tego dnia przed południem miałam monitoring i było już po... Obstawiam, że owulka była w sobotę wieczorem, wtedy przestał mnie kłuć jajnik, z którego była owulka. Dodam, że czułam to kłucie od 8dc. Nie należy tak do końca ślepo wierzyć temu programowi

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie nie oszukał, ale u kazdego moze byc inaczej...to tylko program jak pisze chmureczka...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe wrote:
    Kochane! zagwozdka za 100 punktów.... byłam dziś na kwalifikacji do hsg, robił mi lekarz (ordynator) usg i powiedział że jestem dobę po owulacji!! że widzi płyn!!! jak to możliwe???? jestem obecnie 9 dni po owulacji!! a on mowi ze miałam wczoraj??? :/

    Patrząc na twój wykres to aż dziw... ale ja też jak byłam w przedostatnim cyklem u gina to był akurat 26dc (nie mierzyłam niestety temp wtedy) i byłam pewna, że teoretycznie za jakieś 4 dni będzie @ a tu mi gin mówi, że widzi dużo płynu więc jestem albo dopiero co po albo jeszcze w trakcie owulacji!!! tak zdziwiona juz dawno nie byłam...

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :)

    Trochę zajęło mi nadrobienie zaległości z dzisiejszego dnia, tak się rozpisałyście :P Nawet już nie pamiętam, co chciałam której z Was odpisać ;)

    U mnie tempka delikatnie w górę, ale za to śluz wskazuje na zbliżającą się @ :/ Dziś już podbarwiony na różowo z brązowymi niteczkami, czyli tradycja przedmałpowa... Prawy jajnik coraz bardziej boli i zaczynam się zastanawiać, czy nie powstaje tam jakaś torbiel, że coraz bardziej go czuję. Dodam, że przed owulacją nie czułam w ogóle prawego jajnika, tylko lewy. Prawy zaczął się odzywać 3 dni po owulacji i nasila się. Do tej pory objawem zbliżającej się @ był u mnie ból piersi niedługo po owulce, a teraz już drugi cykl nic takiego nie odczuwam. Przypuszczam, że to może być sprawka inofolicu, który przyjmuję już ponad 7 tygodni.

    Powiedzcie mi, jakie badania warto robić w II fazie cyklu? Zamierzam jutro iść na krew be czekania na skierowanie od gina i chciałabym zrobić badania, które w tej fazie cyklu będą miały jakiś sens. Chodzi mi głównie o hormon, który może być odpowiedzialny za moje plamienia przed @.
    Poradzicie coś?

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Hej dziewczynki :)

    Trochę zajęło mi nadrobienie zaległości z dzisiejszego dnia, tak się rozpisałyście :P Nawet już nie pamiętam, co chciałam której z Was odpisać ;)

    U mnie tempka delikatnie w górę, ale za to śluz wskazuje na zbliżającą się @ :/ Dziś już podbarwiony na różowo z brązowymi niteczkami, czyli tradycja przedmałpowa... Prawy jajnik coraz bardziej boli i zaczynam się zastanawiać, czy nie powstaje tam jakaś torbiel, że coraz bardziej go czuję. Dodam, że przed owulacją nie czułam w ogóle prawego jajnika, tylko lewy. Prawy zaczął się odzywać 3 dni po owulacji i nasila się. Do tej pory objawem zbliżającej się @ był u mnie ból piersi niedługo po owulce, a teraz już drugi cykl nic takiego nie odczuwam. Przypuszczam, że to może być sprawka inofolicu, który przyjmuję już ponad 7 tygodni.

    Powiedzcie mi, jakie badania warto robić w II fazie cyklu? Zamierzam jutro iść na krew be czekania na skierowanie od gina i chciałabym zrobić badania, które w tej fazie cyklu będą miały jakiś sens. Chodzi mi głównie o hormon, który może być odpowiedzialny za moje plamienia przed @.
    Poradzicie coś?

    PROGESTERON :) TEŻ JUTRO IDĘ ;) Chyba poza tym jeszcze prolaktyna i estradiol, z tym, że powtórzę je jeszcze na początku cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 19:09

    polkosia, Qrczak lubią tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie przychodzi do głowy tylko progesteron

    Qrczak lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie będzie na to za późno? Wg mnie jutro będę miała 8dpo a wg Ovf 7dpo. A tsh kiedy robić? Bo w sumie właśnie na tsh chciałam się wybrać, bo mnie koleżanka bardzo namawia, która leczy tarczycę od początku pierwszej ciąży, czyli już jakieś 6 lat, a obecnie jest w drugiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 19:16

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7-8 dpo to najlepszy czas :)

    Qrczak lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Nie będzie na to za późno? Wg mnie jutro będę miała 8dpo a wg Ovf 7dpo. A tsh kiedy robić? Bo w sumie właśnie na tsh chciałam się wybrać, bo mnie koleżanka bardzo namawia, która leczy tarczycę od początku pierwszej ciąży, czyli już jakieś 6 lat, a obecnie jest w drugiej.

    Na progesteron nie za późno raczej - różnie słyszałam - między 5 a 8 dpo...

    A TSH można badać chyba w każdej fazie cyklu jak się nie mylę.

    Qrczak, polkosia lubią tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem,chmureczko ze to tylko program,ale wolalabym wiedziec ile faktycznie trwa moja II faza:/
    ja robie we wtorek progesteron,prolaktyne, TSHi estradiol,to bedzie 21dc


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postanowione: w poniedziałek (jeśli @ się nie pojawi) jadę na betę rano także wpiszcie mnie proszę na 14.04 :)

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    wiem,chmureczko ze to tylko program,ale wolalabym wiedziec ile faktycznie trwa moja II faza:/
    ja robie we wtorek progesteron,prolaktyne, TSHi estradiol,to bedzie 21dc

    Olencja porównaj sobie następne wykresy i powinnaś się tego doliczyć. Ja też nie wiem ile trwa u mnie, dojdę w końcu do tego :)

    Dobry zestaw badań na II fazę :) Ja idę jutro.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    wiem,chmureczko ze to tylko program,ale wolalabym wiedziec ile faktycznie trwa moja II faza:/
    ja robie we wtorek progesteron,prolaktyne, TSHi estradiol,to bedzie 21dc
    Czyli 7 dpo ? No to ja chyba też zrobię ten pakiet ;) Tylko ciekawe ile mnie za to policzą, a ja przed wypłatą jestem :/

    Dzięki dziewczyny za podpowiedzi :D

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    01.04. livia30 (-), macadamia <3, Ita <3, sara_nar <3
    02.04. BATTINKA (-), Ewelcia <3,dynamiczna <3, karolcia22 <3
    03.04. Alfetka <3
    04.04. anna83_83 <3,
    05.04. Iwka (-), Tosia 1981 (-)
    06.04. Maleczka <3
    07.04. Vaniliaa(-)
    08.04. zielarka(-), malufka(-), Elfik(-), Kosmitka <3, Picia <3,
    09.04. Welonisia(-), Katha81 (-), zAgatka (-) , Lila84 (-), Nenaaa (-) ,gosia_9020 <3
    10.04. Lillith(-), Tygrysek86,
    11.04. Pinia108, Ewa99
    12.04. Gajka
    13.04. polkosia, paaulla84, waszka88
    14.04. isabelle,~Ania~
    15.04. slodka100,AnBe
    16.04. Brawurka84, M4DZI4
    17.04. Lenka123321, kaarolaa
    18.04. Miśkaa, Qrczak
    19.04. Anutka, alternatywa, Kkarolinaaaa
    20.04. Ania1986(-), munirka, kkisia, simcat86, Monifah
    21.04. kasiuleks, Ida
    22.04. Tynka1990, Daisy, chmurreczkaa, olencja
    23.04. Kierzynka, XxMoniaXx, Klif
    24.04. aniulkab86
    25.04. Rubi, karola_aa
    26.04. madzianka, kejti91, Andziorr
    27.04. Wiola25
    28.04.
    29.04. tomiika
    30.04. justysss, Tamka, Rybeńka, justta, misia79

‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ