X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś badałam progesteron, wynik 13.67mlU/ml, norma do 21mlU/ml, wiec chyba nie jest źle..
    :-)

    M4DZI4 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Patrząc na twój wykres to aż dziw... ale ja też jak byłam w przedostatnim cyklem u gina to był akurat 26dc (nie mierzyłam niestety temp wtedy) i byłam pewna, że teoretycznie za jakieś 4 dni będzie @ a tu mi gin mówi, że widzi dużo płynu więc jestem albo dopiero co po albo jeszcze w trakcie owulacji!!! tak zdziwiona juz dawno nie byłam...

    Pewnie już się nie dowiem o co kaman ...

  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ja też sobie walnę taki zestawik 7dpo, warto sprawdzić, chodzi mi po głowie prolaktyna... zobaczymy

    ale tsh to chyba można w każdym dniu cyklu robić, ja nigdy nie zawracałam na to uwagi i endo też nic nie mówiła na ten temat

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Tamka, sprawdziłam to, TSH akurat bez znaczenia kiedy zrobić :)

    polkosia lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lepiej zrobic podstawowe hormony...ja jak pojade na bete to progesteron tez sprawdze...

    polkosia, Qrczak lubią tę wiadomość

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH nie ma znaczenia w jakim dniu cyklu, dlatego postanowiłam dziś, że jutro w końcu zrobię i nie będę się oglądać na mojego gina. On mi ostatnio przepisał clostilbegyt i pregnyl bez wcześniejszego monitoringu i kazał brać 2x od 5 do 9dc, a potem przyjść do niego w 13dc z pregnylem. Trochę mnie to zaskoczyło, a zwłaszcza pregnyl, skoro miesiąc wcześniej stwierdził, że owu była, więc pęcherzyki chyba pękają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 19:43

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez nie czekałam na lekarzy tylko robiłam prywatnie i dowiedziałam sie, ze mam lekka hiperprolaktynemie...poł roku brania bromka i mysle, ze teraz jest ok :)

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa99 wrote:
    o, krokodylica, jak przygotowania do ślubu? już prawie możesz na palcach odliczać dni :)

    A wszystko chyba już gotowe :)
    Teraz sprzątanie po-remontowe mieszkania i urządzanie, żeby się wprowadzić od razu po ślubie na swoje. :)

    polkosia, kaarolaa, Ewa99, Wiola25 lubią tę wiadomość

  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Nie będzie na to za późno? Wg mnie jutro będę miała 8dpo a wg Ovf 7dpo. A tsh kiedy robić? Bo w sumie właśnie na tsh chciałam się wybrać, bo mnie koleżanka bardzo namawia, która leczy tarczycę od początku pierwszej ciąży, czyli już jakieś 6 lat, a obecnie jest w drugiej.

    A badałaś progesteron w I fazie cyklu? Mi gin powiedział, że jak zbadamy teraz po owu to i tak nie będzie miał pełnego obrazu, bo nie badałam przed owu. Kazał teraz się obserwować, a jak się nie uda to od nowego cyklu szereg badań według kolejności - najpierw w pierwszej fazie i powtórzenie w drugiej fazie.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie badałam oprócz moczu i morfologi. Wyniki były idealne.
    A jeśli zbadam teraz progesteron i w kolejnym cyklu na poczatku, to będzie miało to sens? czy to musi być w tym samym cyklu?

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Nic nie badałam oprócz moczu i morfologi. Wyniki były idealne.
    A jeśli zbadam teraz progesteron i w kolejnym cyklu na poczatku, to będzie miało to sens? czy to musi być w tym samym cyklu?

    Najlepiej będzie, jak zapytasz lekarza. Każdy cykl jest inny i taki był argument mojego gina, żeby nie robić już w obecnym cyklu badań.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fakt, Isabelle ma rację - jak robiłam badania pierwszy raz to gin też kazała zrobić wszystkie w jednym cyklu, bo wtedy będzie miała pełen obraz

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Czyli 7 dpo ? No to ja chyba też zrobię ten pakiet ;) Tylko ciekawe ile mnie za to policzą, a ja przed wypłatą jestem :/

    Dzięki dziewczyny za podpowiedzi :D
    nooo tydzien po owulce:D
    w dzien owulacji wyliczonej pi razy oko robilam estradiol,lh i fsh
    pan doktor sam na to wpadl:D i to po 1 cyklu staran bezowocnym:D

    Qrczak lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    Olencja porównaj sobie następne wykresy i powinnaś się tego doliczyć. Ja też nie wiem ile trwa u mnie, dojdę w końcu do tego :)

    Dobry zestaw badań na II fazę :) Ja idę jutro.
    nie za bardzo mam co porownywac bo to 2 cykl z mierzeniem dopiero,a wolalabym juz nie mierzyc bo sie stresuje czy dobrze mierze i wole juz byc zafasolkowana:)

    Qrczak lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dla mnie to jest fascynujące - jak nasze organizmy działają, te wszystkie skoki temperatur, hormonów, etc. nieprawdopodobne, że my sobie normalnie żyjemy, chodzimy, robimy zakupy, śpimy, a w środku cały czas trwa olbrzymia robota!

    żałuję, że wcześniej się nie zainteresowałam tym zagadnieniem, miałabym więcej danych do analizy ;)

    kaarolaa, Qrczak, olencja, chmurreczkaa lubią tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja u mnie to 3 cykl starań na poważnie i 3 cykl z pomiarami temp. Też wolałabym, żeby na tym się skończyło, bo nie jestem do końca pewna, czy prawidłowo mierzę. No ale jakieś rozeznanie już mam :D

    Ja chcę już fasolkę!!!

    olencja, Wiola25 lubią tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka wrote:
    a dla mnie to jest fascynujące - jak nasze organizmy działają, te wszystkie skoki temperatur, hormonów, etc. nieprawdopodobne, że my sobie normalnie żyjemy, chodzimy, robimy zakupy, śpimy, a w środku cały czas trwa olbrzymia robota!

    żałuję, że wcześniej się nie zainteresowałam tym zagadnieniem, miałabym więcej danych do analizy ;)
    piekne prawda???
    jesli jedna mała rzecz zaszfankuje cały organizm sie rozreguluje...

    Tamka, Qrczak lubią tę wiadomość

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka wrote:
    a dla mnie to jest fascynujące - jak nasze organizmy działają, te wszystkie skoki temperatur, hormonów, etc. nieprawdopodobne, że my sobie normalnie żyjemy, chodzimy, robimy zakupy, śpimy, a w środku cały czas trwa olbrzymia robota!

    żałuję, że wcześniej się nie zainteresowałam tym zagadnieniem, miałabym więcej danych do analizy ;)
    Ja też żałuję. Wstyd się przyznac, bo 30 prawie na karku, a o wielu sprawach związanych z poczeciem dziecka nie miałam do niedawna zielonego pojęcia :P

    kaarolaa, Tamka, chmurreczkaa lubią tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, ale nasi mężowie wiedzą jeszcze mniej, albo NIC :)

    Ewa99 lubi tę wiadomość

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    No tak, ale nasi mężowie wiedzą jeszcze mniej, albo NIC :)
    moj juz sie sporo nauczył, ale jeszcze musze go doszkalac :)

‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ