X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CLOnówka wrote:
    dziewczyny sama w szoku jestem! :D a robi się tak :

    entliczek pentliczek
    malutki plemniczek
    zapłodnił jajeczko
    będzie dzieciąteczko :D
    oj chyba nie malutki a cala armia!!!!! rety,to jest niesamowite jak to sie wogole dzieje!! gratulacje!!!! zaraz mnie prosze :DD

    kaarolaa, slodka100 lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szurubura poczekaj jeszcze chociaz 2 dni...lepiej miło sie zaskoczyc niz smutno rozczarowac... :)

    slodka100 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    Trochę jestem zaskoczona dzisiejszymi wynikami. Pisałam maila do mojej gin-endo, zobaczę co odpisze. Generalnie to we wrześniu miałam TSH 1,81, podskoczyło trochę.

    Pozostałe wyniki to:
    Estradiol 142,7
    Prolaktyna 192,9
    Progesteron 10,48.

    Moim zdaniem jest 6dpo, ale może być też dopiero 5dpo, nie mam pewności. Co myślicie? Progesteron jest zaznaczam mój, tzn bez wspomagaczy typu luteina.
    zalezy tez jakie normy masz podane obok...

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    Trochę jestem zaskoczona dzisiejszymi wynikami. Pisałam maila do mojej gin-endo, zobaczę co odpisze. Generalnie to we wrześniu miałam TSH 1,81, podskoczyło trochę.

    Pozostałe wyniki to:
    Estradiol 142,7
    Prolaktyna 192,9
    Progesteron 10,48.

    Moim zdaniem jest 6dpo, ale może być też dopiero 5dpo, nie mam pewności. Co myślicie? Progesteron jest zaznaczam mój, tzn bez wspomagaczy typu luteina.

    Prolaktynę na pewno dobrze spisalaś? Bo ja mam normę podaną 23,3 w swoim laboratorium :/ chyba, ze to w jakiś innych jednostkach

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    zalezy tez jakie normy masz podane obok...

    Wg tych norm podanych, jest wszystko ok. Tylko to TSH podskoczyło nieco. Skonsultuję z lekarzem i zobaczę co powie.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Prolaktynę na pewno dobrze spisalaś? Bo ja mam normę podaną 23,3 w swoim laboratorium :/ chyba, ze to w jakiś innych jednostkach

    Ja mam podane normy PRL między 83-622 ulU/ml

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio miałam TSH 3,10 i mi endo powiedział, że jest ok ale że staram się o dziecko i przy tym ponoć powinno być max 2,5 to dostałam leki ale po porodzie mam je odstawiać. Tak czy siak, zapytałam go czy przy takim TSH wykluczone jest zajście w ciążę to powiedział, że absolutnie nie ;-) No ale ja nie zaszłam :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2014, 19:11

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj progesteron wynosił 22,24 przy normie 27 to było robione 8 dpo...chyba niezle co....

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wygląda na to, że nieżle Kaarolaa, ja się boję czy nie jest u mnie trochę niski.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jaka masz norme?

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie progesteron to niecałe 6 :/ kaarolaa zazdroszcze wyniku, ja muszę wspomagac się dopalaczami ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    normy są między 1,7 a 27 niby, ale i tak się zastanawiam, czy nie mało troszkę. Gdzieś tam wyczytałam, że 8 to mało dla dzidzi, no i boję się teraz, że 10 też może być cienko. Inaczej się na te normy patrzy jednak przy starankach.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to moje normy własnie tez takie sa 1,7-27....i ja zadnych lekow wtedy nie brałam,....cos musicie na ten progesteron zapodac, to jest naprawde bardzo mało....

  • slodka100 Autorytet
    Postów: 1688 1468

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey dziewczyny
    testować mam 15 ale zastanawiam się nad zmianą terminu bo wg moich obserwacji bedzie to dopiero 10dpo wiec niby lepiej poczekac tylko nie wiem do kiedy bo @ chyba sie przesunie przez owulacje gdyz wczesniejszy termin @ byłby 14kwietnia(9dpo) a to chyba niemozliwe i wiem, że teraz radziłybyście mi czekać, ja sama też wolę poczekać bo boje sie poronienia w postaci @ (o ktorych ostatnio czytalam) ale zastanawia mnie jedno bo poronilam w styczniu i gin mowil, ze jezeli tylko rozpoznam ze moge byc w ciazy to mam do niego leciec bez kolejki i mi przepisze jakies leki zebym znowu nie poronila i co ja mam zrobic z tym testowaniem?????

    Pomozcie ;)


    Ps. Sorki, że tak troche zawile to opisalam

    atdc2n0ay3iuybl8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slodka100 wrote:
    hey dziewczyny
    testować mam 15 ale zastanawiam się nad zmianą terminu bo wg moich obserwacji bedzie to dopiero 10dpo wiec niby lepiej poczekac tylko nie wiem do kiedy bo @ chyba sie przesunie przez owulacje gdyz wczesniejszy termin @ byłby 14kwietnia(9dpo) a to chyba niemozliwe i wiem, że teraz radziłybyście mi czekać, ja sama też wolę poczekać bo boje sie poronienia w postaci @ (o ktorych ostatnio czytalam) ale zastanawia mnie jedno bo poronilam w styczniu i gin mowil, ze jezeli tylko rozpoznam ze moge byc w ciazy to mam do niego leciec bez kolejki i mi przepisze jakies leki zebym znowu nie poronila i co ja mam zrobic z tym testowaniem?????

    Pomozcie ;)


    Ps. Sorki, że tak troche zawile to opisalam
    w tym wypadku najlepsze bedzie zrobienie bety, sikany moze nie wyjsc, a skoro sie bolisz to tak jak mowie lez na bete jesli masz taka mozliwosc :) powodzenia i trzymam mocno kciuki :)

    Qrczak lubi tę wiadomość

  • slodka100 Autorytet
    Postów: 1688 1468

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze kaarolaa na bete nie dam rady postanowilam sie nie kluc poki nie bedzie trzeba bo mam zle wspomnienia po poronieniu hmmm kupilam dzis test czuly 10ml niby by mogl wykryc ehhh ciezki temat

    atdc2n0ay3iuybl8.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slodka- moze nie za bardzo sie znam, ale chyba poronienia w trakcie @ nie sa bardzo grozne, sa tak jakby naturalne, prawda dziewczyny? wiec mozesz zrobic tes ale nie mozesz sie stresowac,bo wtedy bedzie jeszcze gorzej :**


    u5cvp2.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jednak też zrobiłabym betę tak jak radzi karola. Sikaniec nawet najczulszy może nie wyjść, a jeśli miałaś już problemy przy poprzedniej ciąży, to nie lepiej jednak się poświęcić i zrobić bete? Bedziesz wiedziała na czym stoisz.

    kaarolaa, polkosia lubią tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    hej roxa, a czemu Twoj gin zlecil Ci badanie tsh? pytam,bo mi tez:D
    Miałam ogólnie badania wszystkich hormonów na początku i po drugiej połowie cyklu i miałam przyjsc do niego na wizyte dowiedziec sie jak wyniki i co robimy dalej... czy HSG i laparoskopia, czy może coś w hormonach wyjdzie i tu leży problem... a zaczął diagnostykę, bo byłam u niego na wizycie w lutym i powiedziałam, że już prawie rok się staramy i nic, więc powiedział, że rozpoczynamy w takim razie badania, męża wysłał na badanie nasienia, a u mnie zaczął od USG i wywiadu i już po tym jak powiedziałam, że moja mama chorowała na tarczycę powiedział, że to najważniejsze co trzeba teraz zbadać, no ale przy okazji zrobił mi pełen zestaw badań hormonalnych... co prawda jakbym się wgłębiła w objawy to mogłabym to wcześniej podejrzewać bo strasznie lecą mi włosy, przytyłam kilka dobrych kg mimo, że nie jem więcej ani inaczej, do tego wiecznie jest mi zimno... ale jakoś nigdy tego nie łączyłam, aż do teraz...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slodka100 wrote:
    kurcze kaarolaa na bete nie dam rady postanowilam sie nie kluc poki nie bedzie trzeba bo mam zle wspomnienia po poronieniu hmmm kupilam dzis test czuly 10ml niby by mogl wykryc ehhh ciezki temat
    mi test 10 nie wykrył ciazy w 15 dpo, 3 dni po terminie....

‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ