X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh ta wiosna...ja sie czuje jakby mnie spalowali na chodniku.... az ciekawam jak moja @ bedzie wygladala tym razem,bo zaczelam odliczac czas do niej a nie do II kresek:) moze na przekor los da mi już wiecej jej nie ujrzec w tym roku :D

    Qrczak, Ewa99, Wiola25 lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Monifah Ekspertka
    Postów: 250 116

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz jak mierzę, w FL to zawsze rano mam ok 36,4-36,7 a wieczorem jak przy filmie leżę i potem jak czas spac to wtedy mam zazwyczaj ok 36,8-37,2 przez 4 cykle jak mierzę to mam tak mniej więcej podobnie :)



  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero jestem na początku z "przygodą" pt. mierzenie temperatury :) chociaż lekarz mi powiedział żebym absolutnie się tym nie kierowała więc robię to ot tak żeby lepiej poznawac swój cykl itp.Tak samo jak z owulacją wg OF.Jakby mi sam wyznaczał to by wyszło 4 dni pózniej niż miałam w rzeczywistości więc jakbym się OF sugerowała to bym nie trafiła z przytulankiem w odpowiedni czas a tak monitoring i zastrzyk na pęknięcie dają mi 100% pewności +/- dzień kiedy owulka była :) OF to dla mnie Wy staraczki kochane,Wasze wsparcie i świadomośc że człowiek nie jest sam z tym wszystkim :) <3

    kaarolaa, olencja, Qrczak, Monifah, Wiola25 lubią tę wiadomość

    relgh371ssmqv4f3.png
  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, mogę dołączyć do kwietnióweczek?

    Jestem 10dpo, owulacja wyznaczona testem (pierwszy raz testowałam, piątego dnia testowania wyszły 2 równociemne linie). Chciałam zobaczyć, czy mam w ogóle owu, bo mam/miałam problemy z prolaktyną, która chyba owu blokuje?

    Jakieś 3 lata temu prl ok 70 (nie pamiętam dokładnie), 3 mce z Bromergonem. Rok i 2 mce temu moja PRL wynosiła 41,40 przy normie 25. Przez jakiś miesiąc może brałam Bromergon, ale ja źle znoszę ten lek (przynajmniej przez pierwszy tydzień), a akurat wtedy byłam u endokrynologa, który powiedział, żeby póki co odpuścić jeśli się nie staram o dziecko, tak więc z Bromka zrezygnowałam. We wrześniu na własną rękę zaczęłam brać Castagnus przez 3 mce, później miesiąc przerwy i teraz biorę kolejne 3 mce. Po 2 opakowaniu tej drugiej serii zrobiłam badanie, PRL 18,10 przy normie 25. Nie robiłam natomiast badania z obciążeniem, więc nie wiem jak to się przedstawia.

    O fasolkę staramy się 4 cykl, póki co bezskutecznie, mam nadzieję, że teraz się uda :)

    Już nieraz miałam w swoim życiu wszelkie objawy o jakich się naczytałam :D ale teraz po owu miałam 4 dni ból żołądka, nie wiem czy to może mieć jakikolwiek związek, później zaparcia i gazy. No i piersi bolą, z boku gdy naciskam (nie wiem czy wcześniej bolały z boku, nigdy się nad tym nie skupiałam do czasu aż przeczytałam o objawach ;) ) i dziś czuję takie promieniowanie do środka lewej piersi. Dziwne uczucie, nie miałam tak wcześniej nigdy.

    Tak więc czekamy na @, albo jej brak. Ok 15 powinna być (zakładając cykl 27, choć zdarzają się i 29).

    Trzymam kciuki za siebie i za Was ;)


  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Obawiam się, że u mnie mogą to być jakieś zaburzenia hormonalne. Brzuch naparza coraz bardziej, chociaż to jeszcze nie są te same bóle co podczas krwawienia @. Ale jak pisałam, one przychodzą dopiero po pierwszym krwawieniu, nie wcześniej.
    Plamienia też się nasiliły. Nie mam już złudzeń. Cieszę się tylko, że jednak zrobiłam dziś te badania, jak odbiorę w poniedziałek wyniki, to postaram się wcisnąć do jakiegoś gina i niech coś radzi.

    Qrczaczku a bierzesz np. luteinę w II fazie cyklu?

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GAJKA, wyraźna II krecha!!!!

    GRATULUJĘ :)<3

    polkosia lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    Qrczaczku a bierzesz np. luteinę w II fazie cyklu?
    Nie biorę. Nie stosuję żadnych leków. Wszystko co biorę, to suplementy diety, zresztą jest to na moim wykresie. Nic ponadto, bo nic mi gin nie zalecił (poza inofolickiem). Staramy się 3 cykl, więc do luteiny jeszcze nie doszliśmy ;)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szurabura zapraszamy, zaraz wpiszemy Cie na liste :) powodzenia...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    01.04. livia30 (-), macadamia <3, Ita <3, sara_nar <3
    02.04. BATTINKA (-), Ewelcia <3,dynamiczna <3, karolcia22 <3
    03.04. Alfetka <3
    04.04. anna83_83 <3,
    05.04. Iwka (-), Tosia 1981 (-)
    06.04. Maleczka <3
    07.04. Vaniliaa(-)
    08.04. zielarka(-), malufka(-), Elfik(-), Kosmitka <3, Picia <3,
    09.04. Welonisia(-), Katha81 (-), zAgatka (-) , Lila84 (-), Nenaaa (-) ,gosia_9020 <3
    10.04. Lillith(-), Tygrysek86,
    11.04. Pinia108(-), Ewa99, Gajka <3, Magdalenna <3, Anusiak88 <3
    12.04.
    13.04. polkosia, paaulla84, waszka88, KMK
    14.04. isabelle, ~Ania~
    15.04. slodka100, AnBe, Rubi, Qrczak, szurabura
    16.04. Brawurka84, M4DZI4
    17.04. Lenka123321, kaarolaa
    18.04. Miśkaa
    19.04. Anutka, alternatywa, Kkarolinaaaa
    20.04. Ania1986(-), munirka, kkisia, simcat86, Monifah
    21.04. kasiuleks, Ida
    22.04. Tynka1990, Daisy, chmurreczkaa, olencja
    23.04. Kierzynka, XxMoniaXx, Klif
    24.04. aniulkab86
    25.04. karola_aa
    26.04. madzianka, kejti91, Andziorr
    27.04. Wiola25
    28.04.
    29.04. tomiika
    30.04. justysss, Tamka, Rybeńka, justta, misia79

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczaczku bo te Twoje krwawienia w II fazie cyklu wyglądają mi na tzw. niedomogę lutealną. Robiłaś dziś badania, więc jak odbierzesz wyniki to sprawdzisz, czy progesteron nie jest za niski. Jeśli tak, to pewnie w tym tkwi Twój problem. Po prostu nie da się utrzymać ciąży wtedy. To nic strasznego, bo łatwo się to leczy (na szczęście) poprzez przyjmowanie np. luteiny. Poczytaj: http://www.jestemplodna.pl/przyczyny-nieplodnosci-niedomoga-lutealna/

    Qrczak lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale ja tez mam 2 czasami 3 dni przed @ plamienia...i mam progesteron w normie wiec czemu sa te plamienia....

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki chmureczko :) W poniedziałek będę wszytko wiedziała ;)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    ale ja tez mam 2 czasami 3 dni przed @ plamienia...i mam progesteron w normie wiec czemu sa te plamienia....

    Nie wiem jak długą masz faze lutealną, ale Qrczaczek ma zdaje się 11 dni, a to dość mało... Poza tym ma te krwawienia już 3 dzień, a dziś chyba dopiero 8dpo, trochę szybko na zapowiedź @. Tak obstawiam w jej przypadku, ale żaden ze mnie lekarz i mogę się mylić oczywiście. Jeśli jednak w tym tkwi problem, to łatwo można to "naprawić" i pewnie szybko będą małe Qrczątka :)

    kaarolaa, Qrczak, polkosia lubią tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczerze to moja fl jest rozna, a powinna byc tej samej długosci, za to fp jest stała, dziwne bo powinno byc na odwrót...bynajmniej tak mi na wykresach wychodzi....

  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kaarolaa :)

    kaarolaa lubi tę wiadomość


  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ciekawe rzeczywiście, aczkolwiek uważam, że chyba nie ma co do końca wierzyć tym naszym wykresom. Jedynie codzienny monitoring mogłby pomóc wskazać dokładny moment owulacji.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz monitoringi juz mi niepotrzebne i tak w naturalnym cyklu nie zaskocze...

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    teraz monitoringi juz mi niepotrzebne i tak w naturalnym cyklu nie zaskocze...

    No pewnie, że nie, ale tylko dlatego, że zaskoczysz w TYM CYKLU!!!!

    kaarolaa, Qrczak lubią tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    No pewnie, że nie, ale tylko dlatego, że zaskoczysz w TYM CYKLU!!!!
    zobaczymy...jeszcze 5 dni, minimum 5 dni....

    slodka100 lubi tę wiadomość

  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    ale ja tez mam 2 czasami 3 dni przed @ plamienia...i mam progesteron w normie wiec czemu sa te plamienia....
    jeśli masz tak zawsze, to może taka jest "uroda" Twojej @

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
‹‹ 90 91 92 93 94 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ