X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipcowe testowanie, czyli wakacyjne ciąże. :)
Odpowiedz

Lipcowe testowanie, czyli wakacyjne ciąże. :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    W zamian jako kanapki czy jak? Bo jeśli tak to nie jem po prostu nic w stylu kanapek, do potraw chleb nie jest mi potrzebny. "nauczyłam" się żyć bez pieczywa. :) To jest nasz polaków głupi upierdziel, że musi być chleb a on nic dobrego nie przynosi. :)

    Jesli chodzi żeby zamienić śniadanie zamiast chleba to coś innego to jem na przykład jajecznicę, lub musli na jogurcie naturalny, sałatki warzywne, bez jakiś ciężkich sosów. :)

    PS. też lubię smak bułeczki na przykład ale teraz jak po detoxie od pieczywa zjem pieczywo co mi smakuje to czuję skutki uboczne tej pysznej bułeczki. :)
    Sniadania nie jem tylko na kolacje kanapki ale postaram sie je zamienic na cos innego dzieki☺

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka wrote:
    Sniadania nie jem tylko na kolacje kanapki ale postaram sie je zamienic na cos innego dzieki☺
    Na kolacje to już w ogóle masakra jeść chleb bo on nam się odkłada mocno podczas spania, nie ma jak tego spalić. Dosłownie wczoraj na kolacje mąż zrobił bułki, zjadłam, żeby też nie robić mu przykrości i kurcze dzisiaj okropnie się czuję. Mam wrażenie, że mi te pieczywo pęcznieje w brzuchu, nie potrafię tego opisać słowami ale bardzo nieprzyjemne uczucie. Co prawda na początku mojej diety nie wiedziałam co mam jeść, przez tydzień jadłam wafle ryżowe. Potem zaczęłam szukać fajnych przepisów pod siebie i jadłam smacznie, zdrowo i nie drogo. Bo te wszystkie diety typowe mają składniki dosyć drogie i często w ogóle niedostępne w naszym kraju tak w zwykłym markecie.

    Nona lubi tę wiadomość

  • Agnes Przyjaciółka
    Postów: 95 72

    Wysłany: 8 lipca 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie cudów nie ma..liczy się blians kaloryczny i jeśli chcemy schudnąć musi być ujemny. Nieistotne czy jemy słodycze czy zdrowe jedzenie tylko bilans. Często niedoszacowujemy tego co jemy w ciągu dnia. Najlepiej skrupulatnie zapisywać przez kilka dni i podliczyć ile faktycznie spożywamy. A brak śniadań nie jest zły. To mit. Rano mamy wysoki poziom kortyzolu, wiec czasem się zaleca sniadania białkowo-tłuszczowe. Polecam ściągnąć aplikację fat secret np. i tak z ręką na sercu wpisać ile czego spożywamy.

    Nona lubi tę wiadomość

  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 8 lipca 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie ten brak bólu piersi robi mała nadzieję. Od kiedy odstawilam anty to Fl była za każdym razem tragiczna. Ból piersi i podbrzusza, czasem jaki że musiałam brać przeciwbolowe, rozdrażnienie. A tu nic. Zero. O 15 wynik bety, ale podchodzę z mega dystansem.

    Neytiri lubi tę wiadomość

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • Tara Przyjaciółka
    Postów: 79 31

    Wysłany: 8 lipca 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oficjalnie wpiszcie mi @, przyszła i nie szczędzi mi bólu :( niestety z sierpnia odpadam bo w okolicach owu nie będzie męża. Powodzenia dziewczyny! Żebyśmy się już we wrześniu na wątku testowym nie spotkały :D

    IO, PCO
    Starania od 11.2016
  • BB__Anna Ekspertka
    Postów: 242 203

    Wysłany: 8 lipca 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 13:30

    37 l.
    Synek 24.01.2014 <3
    Ciąża pozamaciczna w 2017 (metotreksat)
    Starania od 9.2018...
    Uregulowana niedoczynność tarczycy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Na kolacje to już w ogóle masakra jeść chleb bo on nam się odkłada mocno podczas spania, nie ma jak tego spalić. Dosłownie wczoraj na kolacje mąż zrobił bułki, zjadłam, żeby też nie robić mu przykrości i kurcze dzisiaj okropnie się czuję. Mam wrażenie, że mi te pieczywo pęcznieje w brzuchu, nie potrafię tego opisać słowami ale bardzo nieprzyjemne uczucie. Co prawda na początku mojej diety nie wiedziałam co mam jeść, przez tydzień jadłam wafle ryżowe. Potem zaczęłam szukać fajnych przepisów pod siebie i jadłam smacznie, zdrowo i nie drogo. Bo te wszystkie diety typowe mają składniki dosyć drogie i często w ogóle niedostępne w naszym kraju tak w zwykłym markecie.
    Ja tez jadlam kiedys wafle ryzowe albo to cienkie chrupkie pieczywo ale objadlam sie tym ale taki jogurt z musli to cos dla mnie😄

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes wrote:
    Generalnie cudów nie ma..liczy się blians kaloryczny i jeśli chcemy schudnąć musi być ujemny. Nieistotne czy jemy słodycze czy zdrowe jedzenie tylko bilans. Często niedoszacowujemy tego co jemy w ciągu dnia. Najlepiej skrupulatnie zapisywać przez kilka dni i podliczyć ile faktycznie spożywamy. A brak śniadań nie jest zły. To mit. Rano mamy wysoki poziom kortyzolu, wiec czasem się zaleca sniadania białkowo-tłuszczowe. Polecam ściągnąć aplikację fat secret np. i tak z ręką na sercu wpisać ile czego spożywamy.
    Poniekąd się zgodzę, ale trzeba wziąć pod uwagę, że większość ludzi pije z samego rana kawę a na czczo picie kawy jest lekko mówiąc niezbyt zdrowe dla naszego żołądka. :) Więc ogółem 5 posiłków dziennie warto spożywać, wystarczy pozamieniać produkty. U mnie bilans kaloryczny był praktycznie niezmienny, miałam obsesję na liczenie kalorii i schudłam bez problemu. Kwestia też jakie to są kalorie, jakie węglowodany spożywamy. To są słowa endokrynologa, który równocześnie jest dietetykiem.
    Każdą dietę powinniśmy skonsultować z lekarzem a najlepiej dobrym dietetykiem bo inaczej można sobie krzywdę nawet zrobić. Mimo to odrzucając pieczywo z diety na pewno sobie nie zaszkodzimy a wręcz przeciwnie. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 14:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka wrote:
    Ja tez jadlam kiedys wafle ryzowe albo to cienkie chrupkie pieczywo ale objadlam sie tym ale taki jogurt z musli to cos dla mnie😄
    Ja do pracy zawsze brałam ze sobą paczkę wafli ryżowych i miałam je na 8h pracy. Rano jadłam śniadanie, w pracy wafle, potem obiad i kolacja. Między tymi posiłkami podjadalam owoce lub warzywa. :)

    Julka lubi tę wiadomość

  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3783 5602

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agafiga wrote:
    Wik a jak Ty z tym duphastonem postępujesz? Po 10 dniach odstawiasz i czekasz do terminu czy najpierw robisz test/bete i albo odstawiamy albo lykasz dalej? Jakie masz zalecenia?

    U mnie to co i Cb zero bólu piersi, a w pierwszej ciąży to był właśnie pierwszy objaw (tak zawsze bolały z tydzień przed @) teraz jednak nie mogę go brać pod uwagę, bo juz kolejny cykl bez większego PMSu 😁

    Agafiga, po 10 dniach 11 dnia rano robie test ciazowy i jest ujemny to odstawiam duphaston i czekam na @. Tak zrobilam w zeszlym miesiacu i okres przyszedl jak w zegarku, bez zadnych wczesniejszych plamien itp:) a jesli test wyszedlby dodatni, to mam kontynuowac przyjmowanie duphastonu 2 razy dziennie i zglosic sie na wizyte do gin

    Agafiga, Nona lubią tę wiadomość

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobietki.
    Mój entuzjazm dzisiaj zdecydowanie słabszy. Boję się , że stracę Maleństwo.

    Dziś 11dpo - kolejny test ciążowy bardzo blady. Na badanie z krwi za późno:(

    MagdaiTomek lubi tę wiadomość

  • Agafiga Autorytet
    Postów: 473 305

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 14:47

    Starania od 09.2018
    1cs - 8tydz [*] zaśniad groniasty częściowy
    1cs po poronieniu - cb

    Klinika Gyncentrum

    On:
    Parametry poniżej normy.
    Badania 04.20r. / 08.20r.
    Morfologia: 1% / 3%
    Fragmentacja DNA: 35 % /20%
    Hba: 78 %

    Kariotypy ok

    21 cs 💚
    18dpo - beta 989 mIU/ml
    21dpo - beta 3312 mIU/ml

    oar83e3ktsuhd7on.png
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3783 5602

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm ciekawie piszecie o tych nawykach zywieniowych :) wlasnie sciagnelam sobie aplikacje fatsecret, super sprawa! Od dzis zapisuje wszystko. Chcialabym zrzucic ze 2-3 kg

    Nona lubi tę wiadomość

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3783 5602

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agafiga trzymam kciuki! Wykres wyglada obiecujaco

    Agafiga lubi tę wiadomość

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik89 wrote:
    Hmm ciekawie piszecie o tych nawykach zywieniowych :) wlasnie sciagnelam sobie aplikacje fatsecret, super sprawa! Od dzis zapisuje wszystko. Chcialabym zrzucic ze 2-3 kg
    Nie zapominajmy, że wysoko przetworzone produkty nie są korzystne dla naszego zdrowia a najbardziej dla układu hormonalnego. Mi własnie jedzenie przetworzonego żarcia typu chleb, parówki, 'wędliny' i inne tego typu rzeczy rozpierniczyły tarczycę. ;) Odkąd trzymam się diety wyniki są super, nawet już odstawiłam euthyrox.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2019, 22:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Nie zapominajmy, że wysoko przetworzone produkty nie są korzystne dla naszego zdrowia a najbardziej dla układu hormonalnego. Mi własnie jedzenie przetworzonego żarcia typu chleb, parówki, 'wędliny', gotowe przyprawy i inne tego typu rzeczy rozpierniczyły tarczycę. ;) Odkąd trzymam się diety wyniki są super, nawet już odstawiłam euthyrox.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Spróbuję ograniczyć
    Albo najpierw zmień na te z żytniej lub orkiszowej mąki, a unikaj białego i tego niby ciemnego pieczywa, które zazwyczaj jest 'koloryzowane' żeby było ciemne. :)

    Nona lubi tę wiadomość

  • SylwiaLu Autorytet
    Postów: 505 429

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka wrote:
    Sylwia a jakie normy dla progesteronu.
    Kobiety nieciężarne:
    Środkowa faza folikularna: 0,31-1,52
    Środkowa faza lutealna: 5,16-18,56
    Kobiety po menopauzie (bez terapii hormonalnej): 0,00-0,78
    Ciąża:
    Pierwszy trymestr: 4,73-50,74
    Drugi trymestr: 19,41-45,30

    ja jestem wiadomo - środkowa lutealna ;) Progiem się nie martwię, bardziej, że estradiol może świadczyć o małowartościowej komórce jajowej, tym bardziej po letrozolu i ovitrelle :/

    Julka lubi tę wiadomość

    22.06.2020 Luiza :*
    XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • Agnes Przyjaciółka
    Postów: 95 72

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, żeby produkty miały niski indeks glikemiczny, bo te z wysokim np. słodycze powodują wyrzut glukozy i potem efektem jest wzrost apetytu i błędne koło. Ważne dla hormonów jest ,aby dostarczać tłuszcze (ale te dobre z oliwy, awokado, orzechów) u kobiet to powinno być około 30% dziennego zapotrzebowania. Za mała ilość tłuszczu w diecie powoduje właśnie zaburzenia hormonalne.

‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ