X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipcowe Wisienki 2016
Odpowiedz

Lipcowe Wisienki 2016

Oceń ten wątek:
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Dolnym Śląsku robię zęby. Też miałam spora przerwę w byciu u dentysty i tragedii na szczęście u mnie nie było. No oprócz kosztów jakie dałam za kanałowe leczenie górnej ,lewej szóstki ,którą połamałam na chrząstce z męska ;) 4 niewielkie ubytki miałam z czego już jeden zrobiony oraz ściągnięty kamień nazębny. Kolejne robimy w tą środę :) Zęby mam ładne , równiutkie i białe ,więc tylko się cieszyć :D

    AJA_S lubi tę wiadomość

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiowa_mama wrote:
    no u mnie na teście różowa kreska! Czekam właśnie w przychodni, beta wyjaśni sprawę :D trzymać kciuki :)
    Trzymam skarbie kciuki :*

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajas przepraszam...
    Ale dlaczego tak pesymistycznie? Wszystkie się kiedyś doczekamy :)

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba jestem już zmęczona... I straciłam wiarę...
    Najpierw musimy podrasować chłopców B...
    A potem może jakiś jeden ślepy albo głupi się trafi...

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Nie mam dzieci... i chyba nigdy się nie doczekam...
    Złamania jako takiego nie miałam, ale skręcenie kostki to moja bolączka... Teraz to już sobie sama nastawiam...

    A dentysta.... to może będzie moje postanowienie na nowy rok... Nic nie boli, nie kruszy się... Więc unikam póki mogę...
    Wiesz ,że miałam podobne. Też uważałam ,że jest ok. Nic nie bolało nie kruszyło się aż do momentu złamania zęba , którego zjadła od środka pruchnica! Z wierzchu nic nie było widać. Ząb zaczął boleć niemiłosiernie i zostało mi tylko pójść do dentysty po pomoc, bo przeciwbólowe nie działały i spać po nocach nie mogłam. Ząbek kosztował mnie 1450zl (plus trutka 80 zł) gdybym wybrała się wcześniej zapłaciłabym 150 zł , więc różnica spora. Ząb udało się naprawić i obyło się bez rwania. Mimo mojej paniki i płaczu na krześle stomatologicznym udało się przełamać strach i teraz robię zęby z przyjemnością. Niestety wcześniej też trafiałam na sadystów, a nie dentystów i wyrobiłam w sobie ogromny strach taki jak Ty. Teraz czuję się znacznie lepiej , mój organizm wraca do sił i podejrzewam ,że zęby były właśnie tym czymś, co odbierało mi nadzieje na dziecko. Teraz będzie tylko lepiej :D walcz o przyszłość swoją i dziedzica ! Pokonaj strach ! Da się !

    AJA_S lubi tę wiadomość

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekam aż siostra zrobi kanałowe i powie czy bolało... Potem może i ja się odważę :P

    17.11.17-poronienie całkowite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa świete slowa zgadzam sie w 100%

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Poczekam aż siostra zrobi kanałowe i powie czy bolało... Potem może i ja się odważę :P

    Kazdy bol odczuwa inaczej. mojego boli bardzo po kanalowym a mnie nic nie bolalo. wiec wiesz..

  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do kanałowego lepiej nie dopuszczać, miałam takowe tylko raz i dziękuję...
    Teraz pilnuję i jestem zadowolona. Kanałowe = spora utrata kasy i niepotrzebny ból

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie namówicie mnie :P Bynajmniej na razie... Mam ważniejsze wydatki niż stomatolog...

    17.11.17-poronienie całkowite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Nie namówicie mnie :P Bynajmniej na razie... Mam ważniejsze wydatki niż stomatolog...

    Jak uwazasz mam nadzieje ze jesli jednak zdecudujesz sie do dentysty pojsc dopierojak cos sie stanie zebys nie poplynela z kasa. ale to Twoje zęby Twoj Uśmiech Twoje zdrowie...

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Poczekam aż siostra zrobi kanałowe i powie czy bolało... Potem może i ja się odważę :P
    Poproś o znieczulenie , jak mi je podawali to czułam ukłucia komara i to tylko w dwóch miejscach , reszty nie czułam. Czyszczenie i wypełnianie kanałów nie boli wcale, tym bardziej zabudowa zęba :) strach był większym bólem niż sama naprawa zęba :) byłam bardzo nierozważania i nieodpowiedzialna przez swoje zachowanie. Głównie szkodziłam sobie... a później zaczęły się poronienia , one wywołały jeszcze większy strach przed stomatologia , bo wiedziałam ,że był nieunikniony prędzej czy później. Oczywiście wolałam później i czekałam aż mnie zmusi do tego ból, niepotrzebnie. Człowiek uczy się na błędach, teraz będę uczyć innych na swoich i moje dzieci ząbki będą miały sprawdzane od momentu jak tylko się pojawią :) nauczę ich jak nie bać się dentysty i znajdę im takiego, który o nich zadba , a nie sprawi niechęć i ból :) teraz wiem ,że tacy stomatolodzy istnieją i to nie bajki! :)

  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Ja na Dolnym Śląsku robię zęby. Też miałam spora przerwę w byciu u dentysty i tragedii na szczęście u mnie nie było. No oprócz kosztów jakie dałam za kanałowe leczenie górnej ,lewej szóstki ,którą połamałam na chrząstce z męska ;) 4 niewielkie ubytki miałam z czego już jeden zrobiony oraz ściągnięty kamień nazębny. Kolejne robimy w tą środę :) Zęby mam ładne , równiutkie i białe ,więc tylko się cieszyć :D

    Też mam równiutkie jak linijeczka i nie nosiłam aparatu ;) ale muszę wybielić kawa robi swoje a ja piję ją litrami ;)

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie przyszły witaminki dla B... No zobaczymy jak to się potoczy... :P

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmurkowa wrote:
    Też mam równiutkie jak linijeczka i nie nosiłam aparatu ;) ale muszę wybielić kawa robi swoje a ja piję ją litrami ;)
    Tez nie nosiłam aparatu :) kawy, coli i tym podobnym nie pije wcale, bo nie lubię i to ratuje mój kolor :) za słodyczami nie przepadam ,ale lody kocham i to mój grzech ciężki ;)

  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach żeby tylko takie grzechy były... ;)

    Morwa lubi tę wiadomość

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie odpuścicie prawda? :D
    Dobrze obiecuję, że w dzień swoich urodzin sprawię sobie prezent w postaci stomatologa, zgoda? Ale nie wcześniej... Muszę przyswoić tą myśl xD

    Morwa, Sylwia_80 lubią tę wiadomość

    17.11.17-poronienie całkowite
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zębów moja mama od dzieciństwa dbała o moje zęby.
    Nie było nawet mowy zasnąć bez umytych.
    I teraz mam to tak zakorzenione że dalej o nie bardzo dbam , więc chodzę tylko na przeglądy I już nie pamiętam kiedy miałam cokolwiek robione z zębem.

    jatoszka lubi tę wiadomość

  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam bardzo delikatne zęby z wierzchu nic nie widać a w środku spustoszenie więc jak tylko kropka jakaś się pokarze to sunę do stomatologa. Tylko że ona zobaczy tym swoim magicznym lustereczkiem więcej niż ja...

  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 12 lipca 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiowa kciuki zaciśnięte <3
    Ja mam bardzo słabe zęby. Mam dużo zrobionych i niestety trafić na dobrego dentystę to cud ale znalazłam. Wszystkie ząbki zrobione. Niestety w podstawówce dentystka zahaczyła mi wiertłem jedynkę górną i paprali mi ją wszyscy. Kanałowe dwa bez znieczulenia. Nie nawidzę. Bardziej mnie boli jak schodzi znieczulenie i ukłucie niż borowanie.

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ