X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀
Odpowiedz

Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀

Oceń ten wątek:
  • liwka Znajoma
    Postów: 23 34

    Wysłany: 2 lipca, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malamia wrote:
    Cel95 chcialam Ci jeszcze napisać od siebie, że jak staraliśmy się o pierwsze dziecko też miałam wielką paranoję przez pierwsze 3 cykle, później było ciut lżej 😀 jak poczytasz dłużej forum i poznasz różne historie, szczególnie te szczęśliwe to przekonasz się, że cuda się zdarzają, nie ważne co powiedział lekarz, szczególnie jeśli opierasz się na opinii jednego specjalisty. Nie poddawaj się tak szybko, teoretycznie zdrowa para ma rok na zajście w ciążę, nie każdemu udaje się od razu. Powodzenia kochana ☺️

    Dziewczyny, które mierzycie temperaturę, czy któraś z was pracuje na zmiany? Ja w zasadzie z tego powodu nie mierzę, bo pracuję w turnusie, czyli po 12h dzień, noc, dwa dni wolne, mierzenie po nocce raczej nie miałoby sensu. Chyba, że któraś z was mierzy i ma na to jakiś sposób? Dodam, że teoretycznie mam możliwość położyć się spać na nocce, ale nie zawsze się udaje.
    Mam pracę na 3 zmiany, każdy tydzień inny, więc na pierwszej i drugiej mierze normalnie rano jak wstaje od razu, a na nocce też po przebudzeniu bo z rana to nie ma totalnie sensu. Fakt, w ciągu miesiąca są 3 różne godziny pomiarów, więc biorę to z przymrużeniem oka, ale zawsze wyłapię skok/spadek

    Monk@, Malamia lubią tę wiadomość

  • NinaB Ekspertka
    Postów: 139 281

    Wysłany: 2 lipca, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Jakiś z dwoma miejscami po przecinku. ja mam microlife i jestem zadowolona
    Ja właśnie też ten kupiłam, parę stron temu ktoś polecał.
    Tani, dostępny w superpharmie więc długo się nie zastanawiałam :D

    Monk@ lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze od 09/2023
    👩🏻 30
    PCOS, cykle długie 33-36, ale owulacyjne
    testosteron ⬆️
    PAI hetero, MTHRF hetero
    histeroskopia (polip trzonu macicy) 10/2024

    🧔🏻‍♂️ 35
    Badania nasienia 🆗
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 2 lipca, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NinaB wrote:
    Ja właśnie też ten kupiłam, parę stron temu ktoś polecał.
    Tani, dostępny w superpharmie więc długo się nie zastanawiałam :D
    To też ja polecałam 🤣 ale któraś z dziewczyn też, ogólnie jak kupowałam 3 lata temu, to ciężko było znaleźć z dwoma miejscami po przecinku. Nie wiem, czy teraz jest tego więcej, czy wciąż niewiele

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 21:54

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 2 lipca, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dziś jakiś beznadziejny dzień, ale wieczorkiem zamówiłam sushi, zjedliśmy sobie z mężem i od razu humor lepszy. A kusiło mnie na jakieś czekoladowe cukierki i zjadłabym pewnie całą paczkę na raz 😵‍💫 nie kupiłam, bo w sklepie nie było i bardzo się z tego cieszę 🤪

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2114 2077

    Wysłany: 2 lipca, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NinaB wrote:
    Ja właśnie też ten kupiłam, parę stron temu ktoś polecał.
    Tani, dostępny w superpharmie więc długo się nie zastanawiałam :D

    Ja też z microlife korzytsalam do pomiarów u super się sprawdził, do dziecka go mam w sumie więc trochę kusi, żeby zacząć mierzyć, ale lenistwo wygrywa 😅z reguły mnie mloda budzi więc i tak bym zapomniała

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 2 lipca, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Ja miałam dziś jakiś beznadziejny dzień, ale wieczorkiem zamówiłam sushi, zjedliśmy sobie z mężem i od razu humor lepszy. A kusiło mnie na jakieś czekoladowe cukierki i zjadłabym pewnie całą paczkę na raz 😵‍💫 nie kupiłam, bo w sklepie nie było i bardzo się z tego cieszę 🤪

    Ja wzięłam męża na obiad do pięknego zielonego miejsca. Od razu trochę lepiej, pośmialiśmy się ze się wszystko na nas ostatnio zmówiło. Było miło 😊 w sumie lubię nasze życie we 2.

    Monk@ lubi tę wiadomość

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Malamia Autorytet
    Postów: 756 1140

    Wysłany: 2 lipca, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny 🥰 może się zdecyduję od przyszłego cyklu, podobają mi się te wasze wykresy, jakoś tak więcej można z nich wyczytać niż z samych objawów

    @Mon@ ale narobiłaś mi ochoty na sushi 🤤 nie wiem jak przeżyję dzisiejszą nockę w pracy 😅

    17 cykl 😶
    ________________________

    Starania od 07.2018.
    01.2019 💔
    7 cs szczęśliwy🍀
    5.04.2019. ⏸️
    25.04.19. ♥️
    26.11.2019. 👶🏻🩵

    👩🏻’97 🧔🏻‍♂️’93
  • DreamBee Przyjaciółka
    Postów: 87 256

    Wysłany: 3 lipca, 05:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawka ☕ to zbawienie dziś 😅

    Pięknego dnia Dziewczyny! 🌞

    Malamia, Kinia92, Monk@, AnitaK lubią tę wiadomość

    👱‍♀️1986
    🧔1979

    Starania od 07.2023
  • Malamia Autorytet
    Postów: 756 1140

    Wysłany: 3 lipca, 05:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś tak zimno od rana.. komu przeszkadzało to ciepełko? Mam nadzieję, że przynajmniej w końcu nie będzie padało 🙄

    Miłego dnia wszystkim 🥰

    Kinia92, AnitaK, DreamBee lubią tę wiadomość

    17 cykl 😶
    ________________________

    Starania od 07.2018.
    01.2019 💔
    7 cs szczęśliwy🍀
    5.04.2019. ⏸️
    25.04.19. ♥️
    26.11.2019. 👶🏻🩵

    👩🏻’97 🧔🏻‍♂️’93
  • Kinia92 Autorytet
    Postów: 360 429

    Wysłany: 3 lipca, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Życzę wszystkim miłego dnia!
    U mnie dzis znaczny spadek temperatury, wiec pewnie jutro zawita 🐒. Poproszę wiec o wpisanie na testowanie ponowne 28.04. Powinnam być wtedy znowu 12 dpo... 🤷‍♀️

    Monk@, AnitaK, Marteczka92, Malamia, DreamBee lubią tę wiadomość

    10 cs 👶

    02.2020 👧
    08.2021 👼

    03.2024
    LH 12,6
    FSH 10,4
    AMH 0,53

    05.2024 dieta i zmiana supli
    09.2024 badania na pasożyty + powtórka badań hormonalnych 🤞
    09.2024 wizyta u nowego lekarza
  • Nineq Autorytet
    Postów: 302 374

    Wysłany: 3 lipca, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia 😃
    Moja temp. szoruje po dnie😅zazdroszczę Wam krótkich cykli chociaż i mi w tym wyjdzie wyjątkowo krótko 29 dni.
    Ojej, to sushi chodzi za mną od tygodnia 🤩nie wiem kiedy uda się zjeść. Za to ostatnio najadłam się ciastek Milka🤭tylko trochę żałuję.

    Kinia92, AnitaK, Malamia, DreamBee lubią tę wiadomość

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 3 lipca, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dopiero za miesiąc 4 sierpnia kolejne 12dpo

    Wydaje mi się, że jak test o czułości 10 jest bielutki w 12dpo dwa dni przed okresem to już mamy pewność, że nie udało się, prawda?

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 3 lipca, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Miłego dnia 😃
    Moja temp. szoruje po dnie😅zazdroszczę Wam krótkich cykli chociaż i mi w tym wyjdzie wyjątkowo krótko 29 dni.
    Ojej, to sushi chodzi za mną od tygodnia 🤩nie wiem kiedy uda się zjeść. Za to ostatnio najadłam się ciastek Milka🤭tylko trochę żałuję.

    Ja też ostatnie 2 dni nie jadłam tak idealnie jak zwykle, zjadłam jakąś słodka czekoladę, tyle że ekologiczna bez śmieci ale no jednak cukier był.

    Dziś już grzecznie, za to nie mogę spać I po jakichś 6,5h się obudziłam :/ za to postaram się iść spać koło 22 dziś, może się uda bo ostatnie parę dni to zawaliłam i udawało się bliżej 23-23:30 😒

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2114 2077

    Wysłany: 3 lipca, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry z rana, mi te upały bardzo przeszkadzały, ale z drugiej strony nie lubię aż takich różnić temperatur 😅 za oknem szaro buro, idę zaraz młoda budzić i trzeba się szykować na kolejny dzień. Gardło mnie dalej boli chora akcja, ale co zrobie biorę różne specyfiki ale w sumie poza ibupromem nic nie pomaga.

    Od wczoraj w ogóle tak mnie sutki swędzą, że chyba wyjdę z siebie, jestem jakieś 7-8 dpo pewnie więc testować nie planuje, wytrwam do tego 11, ale takiego swędzenia to nigdy nie miałam więc się dziwię trochę co to

    Miłego dnia dziewczyny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 06:38

    AnitaK, DreamBee lubią tę wiadomość

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2114 2077

    Wysłany: 3 lipca, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Miłego dnia 😃
    Moja temp. szoruje po dnie😅zazdroszczę Wam krótkich cykli chociaż i mi w tym wyjdzie wyjątkowo krótko 29 dni.
    Ojej, to sushi chodzi za mną od tygodnia 🤩nie wiem kiedy uda się zjeść. Za to ostatnio najadłam się ciastek Milka🤭tylko trochę żałuję.

    Ni ja zwykle max cykle mam 32 dni, a ten wychodzi, że będzie 34 więc trochę anomalią, ale owulka była mocno przesunięta w stosunku do tego co flo przewidywało

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 3 lipca, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malamia wrote:
    U mnie dziś tak zimno od rana.. komu przeszkadzało to ciepełko? Mam nadzieję, że przynajmniej w końcu nie będzie padało 🙄

    Miłego dnia wszystkim 🥰
    Mi nie przeszkadzało ciepełko, ale duchota już tak 😵‍💫 taka pogoda jest dla mnie idealna 😀🫣 choć gdyby było cieplej, też byłoby ok, byle można było normalnie oddychać.

    Dałaś radę bez tego sushi? 😁

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 3 lipca, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DreamBee wrote:
    Kawka ☕ to zbawienie dziś 😅

    Pięknego dnia Dziewczyny! 🌞
    U mnie to samo 😵‍💫 w nocy nie mogłam spać, jakaś muzyka zza okna leciała, ledwo żyję dziś 😵‍💫 zaraz kawka i działamy 💪🏼

    Pięknego dnia 🤩

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Nineq Autorytet
    Postów: 302 374

    Wysłany: 3 lipca, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Dzień dobry z rana, mi te upały bardzo przeszkadzały, ale z drugiej strony nie lubię aż takich różnić temperatur 😅 za oknem szaro buro, idę zaraz młoda budzić i trzeba się szykować na kolejny dzień. Gardło mnie dalej boli chora akcja, ale co zrobie biorę różne specyfiki ale w sumie poza ibupromem nic nie pomaga.

    Od wczoraj w ogóle tak mnie sutki swędzą, że chyba wyjdę z siebie, jestem jakieś 7-8 dpo pewnie więc testować nie planuje, wytrwam do tego 11, ale takiego swędzenia to nigdy nie miałam więc się dziwię trochę co to

    Miłego dnia dziewczyny!
    Nigdy mnie nie swędziały sutki, ale wiem że to często zwiastun ⏸️😅mi tylko w lutym cycki spuchły i bolały.

    Darrika lubi tę wiadomość

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Nineq Autorytet
    Postów: 302 374

    Wysłany: 3 lipca, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Ni ja zwykle max cykle mam 32 dni, a ten wychodzi, że będzie 34 więc trochę anomalią, ale owulka była mocno przesunięta w stosunku do tego co flo przewidywało
    Po odstawieniu AH we wrześniu miałam 29, 30 aż się rozciągnęło do 32 🙄teraz najadłam się NAC i przypuszczam, że mi owu wyszła wcześniej 😅 zastanawiam się kiedy wypadnie teraz jak zwiększę minimalne dawkę 🤣

    Darrika lubi tę wiadomość

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Nineq Autorytet
    Postów: 302 374

    Wysłany: 3 lipca, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    U mnie dopiero za miesiąc 4 sierpnia kolejne 12dpo

    Wydaje mi się, że jak test o czułości 10 jest bielutki w 12dpo dwa dni przed okresem to już mamy pewność, że nie udało się, prawda?
    Powiedziałabym, że na 70% się nie udało. Ale oglądałam wykresy, gdzie dziewczyny miały ⏸️ dopiero w 14, 15 dpo.

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ