X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀
Odpowiedz

Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀

Oceń ten wątek:
  • Aries94 Przyjaciółka
    Postów: 79 137

    Wysłany: 2 lipca, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Raczej bym się skupiła na tym, co potrzebujesz i czego nie masz zbadanego, a nie co się bardziej opłaca :)
    A najlepiej pomyśl, czego potrzebujesz i zobacz, jak to cenowo wygląda w laboratoriach, do których mogłabyś pojechać. Bo może się okazać, że to nie aż tak korzystnie na tym grouponie, w zależności od cen w Twoim labie i tego, co chcesz badać. Bo co z tego, że jest coś w pakiecie, jak już masz przebadane i ostatecznie nie potrzebujesz połowy badań?

    Absolutnie nic nie mam zbadane i właśnie w tym problem. Do laboratorium mogę podjechać każdego byleby było po lewej stronie Wisły w Warszawie. Robiłam przykładowe zestawy badań np. w ALAB i cena (z promocjami) wychodziła zawsze w okolicy 500 zł. Jedyne badanie, nad którym się zastanawiałam czy jest sens je robić to AMH. Niby skończyłam w kwietniu 30 lat, ale nie sądzę by rezerwa jajeczek od tak spadła z dnia na dzień (mogę się mylić to tylko moje gdybanie).

    @Nineq - nie wiem czy robią na miejscu, nie ma informacji ani w ofercie ani nie widziałam jej tak na szybko bezpośrednio na stronie kliniki

    👱🏻‍♀️ - 30 lat (PCOS)
    🧔🏻‍♂️ - 34 lata (cukrzyca typu I, leczenie onkologiczne, kiepskie nasienie)
    😻 x4 - Wszystkie zdrowe i szczęśliwe 🥰

    Jesteśmy w KLN INVICTA Warszawa

    11/09/24 - Rocznica Ślubu i zakwalifikowanie nas do procedury IVF ✅

    🔜 Oczekiwanie na 🐵 by zacząć brać anty
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 2 lipca, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aries94 wrote:
    Absolutnie nic nie mam zbadane i właśnie w tym problem. Do laboratorium mogę podjechać każdego byleby było po lewej stronie Wisły w Warszawie. Robiłam przykładowe zestawy badań np. w ALAB i cena (z promocjami) wychodziła zawsze w okolicy 500 zł. Jedyne badanie, nad którym się zastanawiałam czy jest sens je robić to AMH. Niby skończyłam w kwietniu 30 lat, ale nie sądzę by rezerwa jajeczek od tak spadła z dnia na dzień (mogę się mylić to tylko moje gdybanie).

    @Nineq - nie wiem czy robią na miejscu, nie ma informacji ani w ofercie ani nie widziałam jej tak na szybko bezpośrednio na stronie kliniki
    U mnie alab jest najdroższy, diagnostyka dużo taniej wychodzi, choć czasem właśnie nie opłaca się brać ich pakietów, bo ceny zwykłe bardziej się opłacają - ceny pakietów są na całą Polskę, a pojedyncze badania zależnie od labu. Ogólnie najtaniej wychodzi zazwyczaj w jakichś przyszpitalnych labach.
    Jeśli nic nie masz zbadane, to ja bym popatrzyła, czy faktycznie wychodzi w tych pakietach taniej, a jeśli tak, to ile bym musiała do każdego z nich dopłacić, żeby dorobić resztę badań i bierzesz ten pakiet, w którym mniej dopłacasz.

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Lexia Autorytet
    Postów: 1275 2673

    Wysłany: 2 lipca, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aries94 wrote:
    Tak mnie zeźlił dzisiaj lekarz, że stwierdziłam, że na własną rękę poszukam badań hormonalnych.

    Na gruponie znalazłam dwa ciekawe pakiety:

    Pakiet 1 (cena: 220 zł):
    - AMH
    - FSH
    - Estradiol
    - Progesteron
    - Prolaktyna

    Pakiet 2 (cena: 159 zł):
    - TSH
    - DHEA-s
    - Progesteron
    - Prolaktyna
    - FSH
    - Estradiol
    - Testosteron
    - LH

    Który Waszym zdaniem się bardziej opłaca? 🤔


    Trochę te pakiety bez sensu. Jak już coś na siłę chcesz to ten pierwszy lepszy ALE- AMH bardziej miarodajne jest robione na miejscu tam, gdzie je pobierają, badanie progesteronu w pierwszej fazie cyklu nie za wiele Ci powie (progesteron tak kontrolnie robi się w 7dpo, żeby sprawdzić czy była owu). FSH i LH powinno się natomiast zrobić w 2-3dc.
    W drugim przede wszystkim brak ft3 i ft4, samo TSH można sobie wsadzić w tyłek. Z pozostałymi analogicznie jak wyżej.
    Wolałabym raczej zrobić to logicznie, kupić badania tak, żeby zrobić je zgodnie z cyklem i tak, żeby je potem interpretować.

    👱🏼‍♀️&👨🏼‍🦱'94
    Rodzinka 2+👧🏼+🐱

    Pierworodna (4cs):
    10.12.21: ⏸️
    04.01.22: Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    10.02.22 (12+1): I. prenatalne: wszystko oki, niskie ryzyka wad. Bardziej dziewczynka 🥰👸🏼
    05.04.22 (19+6): Połówkowe ❤️ 342g zdrowej Córci
    13.06.22(29+5): III. prenatalne, wszystko oki. Waga 1536g 👌🏻
    22.08.2022 o 12:18 przychodzi na świat nasz Cudzik 💜3260g i 56cm
    202208225565.png

    Rodzeństwo (1cs):
    23.08.24: ⏸️
    24.08.24: (3+4)Beta HCG: 16.8 🍀
    26.08.24: Powtórka: 75.3 ❤️🥹
    11.09.24: (6+1) Pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i echem mikrozarodka z mikroserduszkiem <3
    16.09.24: (6+6) Wizyta gin NFZ
    preg.png
  • Nineq Autorytet
    Postów: 302 374

    Wysłany: 2 lipca, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aries94 wrote:
    Absolutnie nic nie mam zbadane i właśnie w tym problem. Do laboratorium mogę podjechać każdego byleby było po lewej stronie Wisły w Warszawie. Robiłam przykładowe zestawy badań np. w ALAB i cena (z promocjami) wychodziła zawsze w okolicy 500 zł. Jedyne badanie, nad którym się zastanawiałam czy jest sens je robić to AMH. Niby skończyłam w kwietniu 30 lat, ale nie sądzę by rezerwa jajeczek od tak spadła z dnia na dzień (mogę się mylić to tylko moje gdybanie).

    @Nineq - nie wiem czy robią na miejscu, nie ma informacji ani w ofercie ani nie widziałam jej tak na szybko bezpośrednio na stronie kliniki
    To tak jak pisała Lexia, pierwszy bym zdecydowanie odpuściła. Amh na miejscu.

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 2 lipca, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    To tak jak pisała Lexia, pierwszy bym zdecydowanie odpuściła. Amh na miejscu.

    Ja po prostu robię amh w tym samym labie od lat więc mam porównanie, a jest to też alab xD

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Aries94 Przyjaciółka
    Postów: 79 137

    Wysłany: 2 lipca, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może i macie rację. Daruję sobie badania w tym cyklu. Poukładam to sobie w głowie, poszukam kalendarza badań zgodnie z cyklem i pokieruje się nim w następnym miesiącu.

    DreamBee lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️ - 30 lat (PCOS)
    🧔🏻‍♂️ - 34 lata (cukrzyca typu I, leczenie onkologiczne, kiepskie nasienie)
    😻 x4 - Wszystkie zdrowe i szczęśliwe 🥰

    Jesteśmy w KLN INVICTA Warszawa

    11/09/24 - Rocznica Ślubu i zakwalifikowanie nas do procedury IVF ✅

    🔜 Oczekiwanie na 🐵 by zacząć brać anty
  • NinaB Ekspertka
    Postów: 139 281

    Wysłany: 2 lipca, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj kupiłam termometr, zainspirowana Wami :) więc od jutra mierzę!

    Starania o pierwsze od 09/2023
    👩🏻 30
    PCOS, cykle długie 33-36, ale owulacyjne
    testosteron ⬆️
    PAI hetero, MTHRF hetero
    histeroskopia (polip trzonu macicy) 10/2024

    🧔🏻‍♂️ 35
    Badania nasienia 🆗
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1068 2168

    Wysłany: 2 lipca, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aries94 wrote:
    Może i macie rację. Daruję sobie badania w tym cyklu. Poukładam to sobie w głowie, poszukam kalendarza badań zgodnie z cyklem i pokieruje się nim w następnym miesiącu.

    Kalendarz masz na 1 stronie tego wątku 🥰

    Aries94 lubi tę wiadomość

    Start starania: Marzec 2024

    7 cs ⭐️
    5 cykl naturalny
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌

    23-08 - rozpoczęcie🩸
    9/10- 09 - owulacja 🥚

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    📆📆
    02-09 - usg piersi
    07-09 - badania w klinice
    17 lub 20-09 - wizyta 2-5dc

    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
  • SunnyMe Koleżanka
    Postów: 55 19

    Wysłany: 2 lipca, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej,

    mogę dołączyć?
    Poproszę o wpisanie na 19.07 😉

    DreamBee, Frajda lubią tę wiadomość

  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 2 lipca, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NinaB wrote:
    Ja dzisiaj kupiłam termometr, zainspirowana Wami :) więc od jutra mierzę!

    Polecacie jakiś konkretny czy to bez różnicy? Mój elektryczny wieki mierzy więc myślę o czymś innym

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Patrycja28. Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 2 lipca, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dostałam antybiotyk na paciorkowca. Dostalam Dalacin krem stosowałyście?
    Ten cykl sobie odpuszczam, dzisiaj kalendarz wskazuje owu a od dziś przez 7 dni ten krem na noc. Więc kolejny miesiąc nic…

  • Nineq Autorytet
    Postów: 302 374

    Wysłany: 2 lipca, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Polecacie jakiś konkretny czy to bez różnicy? Mój elektryczny wieki mierzy więc myślę o czymś innym
    Microlife

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Malamia Autorytet
    Postów: 756 1140

    Wysłany: 2 lipca, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 chcialam Ci jeszcze napisać od siebie, że jak staraliśmy się o pierwsze dziecko też miałam wielką paranoję przez pierwsze 3 cykle, później było ciut lżej 😀 jak poczytasz dłużej forum i poznasz różne historie, szczególnie te szczęśliwe to przekonasz się, że cuda się zdarzają, nie ważne co powiedział lekarz, szczególnie jeśli opierasz się na opinii jednego specjalisty. Nie poddawaj się tak szybko, teoretycznie zdrowa para ma rok na zajście w ciążę, nie każdemu udaje się od razu. Powodzenia kochana ☺️

    Dziewczyny, które mierzycie temperaturę, czy któraś z was pracuje na zmiany? Ja w zasadzie z tego powodu nie mierzę, bo pracuję w turnusie, czyli po 12h dzień, noc, dwa dni wolne, mierzenie po nocce raczej nie miałoby sensu. Chyba, że któraś z was mierzy i ma na to jakiś sposób? Dodam, że teoretycznie mam możliwość położyć się spać na nocce, ale nie zawsze się udaje.

    17 cykl 😶
    ________________________

    Starania od 07.2018.
    01.2019 💔
    7 cs szczęśliwy🍀
    5.04.2019. ⏸️
    25.04.19. ♥️
    26.11.2019. 👶🏻🩵

    👩🏻’97 🧔🏻‍♂️’93
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 2 lipca, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SunnyMe wrote:
    Hej hej,

    mogę dołączyć?
    Poproszę o wpisanie na 19.07 😉
    No pewnie, zapraszamy :)

    SunnyMe lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Nineq Autorytet
    Postów: 302 374

    Wysłany: 2 lipca, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malamia wrote:
    Cel95 chcialam Ci jeszcze napisać od siebie, że jak staraliśmy się o pierwsze dziecko też miałam wielką paranoję przez pierwsze 3 cykle, później było ciut lżej 😀 jak poczytasz dłużej forum i poznasz różne historie, szczególnie te szczęśliwe to przekonasz się, że cuda się zdarzają, nie ważne co powiedział lekarz, szczególnie jeśli opierasz się na opinii jednego specjalisty. Nie poddawaj się tak szybko, teoretycznie zdrowa para ma rok na zajście w ciążę, nie każdemu udaje się od razu. Powodzenia kochana ☺️

    Dziewczyny, które mierzycie temperaturę, czy któraś z was pracuje na zmiany? Ja w zasadzie z tego powodu nie mierzę, bo pracuję w turnusie, czyli po 12h dzień, noc, dwa dni wolne, mierzenie po nocce raczej nie miałoby sensu. Chyba, że któraś z was mierzy i ma na to jakiś sposób? Dodam, że teoretycznie mam możliwość położyć się spać na nocce, ale nie zawsze się udaje.
    Nie pracuję na zmiany, wiem że dziewczynom jest przez to ciężko. Ale czytałam, że po minimum 3h odpoczynku, nawet bez snu, możesz zmierzyć. Ja bym pewnie tak robiła - byle byłoby te 3h np. leżenia.

    Malamia lubi tę wiadomość

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 2 lipca, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Polecacie jakiś konkretny czy to bez różnicy? Mój elektryczny wieki mierzy więc myślę o czymś innym
    Jakiś z dwoma miejscami po przecinku. ja mam microlife i jestem zadowolona

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 2 lipca, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Nie pracuję na zmiany, wiem że dziewczynom jest przez to ciężko. Ale czytałam, że po minimum 3h odpoczynku, nawet bez snu, możesz zmierzyć. Ja bym pewnie tak robiła - byle byłoby te 3h np. leżenia.
    Tak sobie myślę, że spróbować nie zaszkodzi.
    Malamia, możesz tak jak Nineq pisze przez jeden cykl spróbować i zobaczysz, jak wygląda wykres

    Malamia lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Nineq Autorytet
    Postów: 302 374

    Wysłany: 2 lipca, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Tak sobie myślę, że spróbować nie zaszkodzi.
    Malamia, możesz tak jak Nineq pisze przez jeden cykl spróbować i zobaczysz, jak wygląda wykres
    Sprawdzalam kiedys z ciekawosci 😆jak miałam leniwy dzień i po południami leżałam i oglądałam tv to różnica w temperaturze rano 37.06/wieczór 37.03 wiec jak dla mnie prawie żadna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 21:13

    Monk@, Malamia lubią tę wiadomość

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Malamia Autorytet
    Postów: 756 1140

    Wysłany: 2 lipca, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdybym zawsze kładła się spać po nocce to w sumie nie byłoby problemu, a z tym też jest różnie, bo to zależy jak mój dzieć postanowi się obudzić i jak bardzo ja jestem mu potrzebna 😅 A teoria, że najlepiej o jednej godzinie? Bo to mnie właśnie powstrzymuje

    17 cykl 😶
    ________________________

    Starania od 07.2018.
    01.2019 💔
    7 cs szczęśliwy🍀
    5.04.2019. ⏸️
    25.04.19. ♥️
    26.11.2019. 👶🏻🩵

    👩🏻’97 🧔🏻‍♂️’93
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 2 lipca, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Sprawdzalam kiedys z ciekawosci 😆jak miałam leniwy dzień i po południami leżałam i oglądałam tv to różnica w temperaturze rano 37.06/wieczór 37.03 wiec jak dla mnie prawie żadna.
    O, dobrze wiedzieć 😀
    Malamia wrote:
    Gdybym zawsze kładła się spać po nocce to w sumie nie byłoby problemu, a z tym też jest różnie, bo to zależy jak mój dzieć postanowi się obudzić i jak bardzo ja jestem mu potrzebna 😅 A teoria, że najlepiej o jednej godzinie? Bo to mnie właśnie powstrzymuje
    Tam było coś o dodawaniu/odejmowaniu chyba pół stopnia? W zależności od tej różnicy czasu. Ale patrząc na to, co napisała Nineq to sama nie wiem, czy jest aż taka różnica 🤔 jak pisałam - spróbować nie zaszkodzi. Zobacz przez jeden cykl, czy robi się sensowny wykres, jeśli tak, to chyba możesz w ten sposób działać

    Malamia lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ