X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LISTA POZYTYWÓW bez ciąży.
Odpowiedz

LISTA POZYTYWÓW bez ciąży.

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 listopada 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama i Isia93

    ja nie aptrze przez pryzmat tego ile kto sie stara..bo ktos moze starac sie miesiac a przezywac jak by staral sie kilka lat .. i na odwrot..

    jakbym chciala podsumowac ile sie staramy .. to byl;o by okolo 5 lat bo wtedy przestalismy sie zabezpieczac...
    ale te leta byly niczym w porownaniu do pierwszego cyklu "prawdziwego" gdzie sie staralismy ,drugiego trezciego .. a teraz n-tego juz nawet nie licze bo jest to bez sensu
    nie chodzi o to zeby wyliczac..ile kto sie stara..
    wiekszosc z tych ktore faktycznie dluzej sie staraja napisza to samo.. bo kazda z nas w pewnym momencie dochodzi do podobnych wnioskow ..
    nie zycze Wam tego etapu kiedy bedziecie musialy siasc z mezem i zastanowic sie co dalej..skoro wykorzystaliscie tyle mozliwosci .. nie zycze wam tego abyscie musilay slyszec od lekarzy ze nie macie szans na dziecko ..
    niestety takie przypadki sie zdarzaja i jak widac jest ich brdzo duzo na tym forum..
    ja mimo iz nie plakalam zawsze nad I kreska po 9 miesiacach peklam przeszlam zalamanie nerwowe nasze malzenstwo wisialo na wlosku ..tez mowilam ze wystarczy mi przytulenie sie do meza.. i mimo iz bardzo mnie wspieral psychika robi co innego ..
    tez w tych pierwszych miesiacach pewnie oburzylabym sie na ta liste..
    ale w moemncie kiedy jestes sprowadzona do parteru ..kiedy czujesz ze nic nie da sie zrobic.. keidy Twoj maz/ parter zaczyna mowic o dawcy o adopcji ppunkt widzenia sie zmienia.. i tego nie da sie opisac slowami

    kazdy z nas reaguje inaczej.. i kazda ma swoj sposob..jak widac po przezyciach wielu z nas te pozytywy przez nas wypisane sie przydaja..

    ja napisalam tu z racji tego ze jesli kiedys ktos bedzie potrzebowal takiej listy... bedzie wiedzial ze nie jest sam w swoich odczuciach..

    sporo z tych punktow opiera sie na radach.. i powiem szczerze dziwie sie ze tego nie zauwazylyscie .. tylko palenie picie..

    byla tu mowa o zadbaniu o zwiazek o siebie .. o doskonaleniu sie oraz rozwijaniu .. a to mozna robic zarowno w ciazy jak i nie ..

    pewne rady zostalo totalnie ominiete

    plusem tego ze widze I kreske jest mozliwosc zrobienia badan np w 3 dc.. w celu zweryfikowania stanu mojego zdrowia i hormonow.. usg piersi

    plusem I kreski jest mozliwosc aby zachecic meza /partera na badania nasienia, hormonow , usg jader - ktore nie koniecznie wskaza na plodnosc mezczyzny .. a moga wskazac ze cos jest nie tak z ogolnym stanem zdrowia..

    bo czy zrobilibyscie razem z mezem/parterem normalnie te badania ??

    jeste wiele z dziewczyn ktore po czasie mowi uff dobrze ze wtedy nie zaszlam bo okazalo sie ze maja np Hashimoto..plemniki sa na tyle zle ze zapladniaja ale ciaza obumiera.. duzo by wymieniac..

    a to sprowadza sie do jednego ...jest to plus bo nasz organizm daje nam znaki ze cos sie dzieje .. moze nie bez przyczyny nie mozna zajsc w ciaze..
    nie wiem czy wyraziłam sie jasno

    Isia93, momo1009, Z. lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 21 listopada 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ok, ja to rozumiem i pisalam juz wczesniej, ze jesli pomaga to komus to ok, niech robi taka liste. Napisalam, ze dla mnie takie listy nie maja znaczenia, nie pomagaja mi. Oczywiscie te punkty, ktore napisalas w swoim poscie sa wazne i rozumiem o co Ci chodzi.
    Tak jak mowilam wczesniej, ze to ze nie widze pozytywnych stron braku ciazy nie znaczy, ze swiat bez niej nie ma dla mnie sensu.
    Nad tym co bedzie jesli nie byloby Nam dane miec dziecka zastanawialam sie przed rozpoczeciem staran, nie bylo by latwo, wiem o tym, czesto o tym rozmawiamy z moim narzeczonym i wiemy, ze jestesmy dla siebie najwazniejsi i co by sie nie dzialo musimy to przejsc razem.
    Szczerze powiedziawszy to bardzo zakul mnie tytul tego watku ale zrozumialam jego idee i skoro komus to pomaga to prosze bardzo, ja wyrazilam tylko swoje zdanie czyli to, ze dla mnie taka lista nie istnueje ale nie znaczy to, ze nie potrafie cieszyc sie zyciem, potrafie i sie ciesze:-)

    Nie wuem czy dobrzev wyrazilam to co chcialam, czasem piszac ciezko jest przekazac to co sie chce niestety i z tego tez wynikaja pozniej nieporozumienia:/

    Ania_84 lubi tę wiadomość


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 listopada 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokłądnie .. a przeciez to my powinnysmy sie wspierac ..kobiety ktore walcza nie wazne czy z lista czy bez.. dazymy do pewnego wspolnego celu .. powinnysmy sie wspierac, szanowac a nie naskakiwac ...
    nie raz jest tak ze cos zle opiszemy a jak wiadomo kazda interpretuje pewne slowa inaczej :)

    zblizaja sie swieta i mam nadzieje ze wiekszosc z was bedzie je swietowac w powiekszonym skladzie :)

    my niestetyy ni ebedziemy mogli ale moze za rok :)

    wiec poki co wrescie dopprowadze moj dom do ladu :D bo praca mnie ostatnio pochlonela :D

    Isia93 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 21 listopada 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedynym "pozytywem" tego, ze jeszcze nie jestemw ciąży jets to, ze można sobie pewne rzeczy przemyśleć, poukładać...takie dłuższe starania, choć są dołujące pozwalaja docenić skarb jaki otrzymamy i sprawdzić nasz związek

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ