X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe Groszki 2014
Odpowiedz

Listopadowe Groszki 2014

Oceń ten wątek:
  • zania1313 Autorytet
    Postów: 1050 806

    Wysłany: 14 listopada 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Już wróciłam, jestem wyczerpana. Zrobiłam bete i czekam na wyniki. Wizyta u endo odhaczona. Generalnie jeśli jestem w ciąży to sprawnie się to potoczy, jeśli nie to na pewno nie mogę się starać w grudniu tylko dopiero kiedy tsh wyniesie poniżej 2,00 ,bo powyżej dziecko może się źle rozwijać.
    Podsumowanie to przy ciąży enthyrox 50 na początek, jeśli nie jestem to ponowna beta i przy ujemnym wyniku za 2 tyg badanie tsh (przy powyżej 2.00 enthyrox, poniżej bromergon) czy jakoś tak. Ogólnie wszystko jest pogmatwane, bo wysoka prolaktyna może być wywołana ciążą a tsh podwyższone jeśli w ciągu 4 tygodni przechodzilam infekcje.
    Jesli nie jestem w ciazy kwas foliowy 5mg, w ciazy 4mg do tego jod100mg i witamina D 1000.
    Podsumowując mogę się starać tylko jak zbiję tsh poniżej 2 :/
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/de59a15e1989.jpg
    Fatim ja też czekam w grudniu,jeśli @przyjdzie. zbijam tsh,i już biorę vit d 1000 selen200 i jod plus kwas foliowy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2014, 22:34

    bl9chdge3a49q998.png
    thgf3e3k3bihok3y.png
  • MiSia :) Autorytet
    Postów: 2359 6675

    Wysłany: 14 listopada 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Katarzyna87 a może i u mnie się skończy tym ze nie przyjdzie :-) ale testu juz nie będę robiła tylko odrazu do gina...

    Fatim mogę sobie tylko wyobrazić co w tej chwili czujesz :( Trzymaj się i trzymam kciuki mimo wszystko za Ciebie :*
    Po deszczu zawsze wychodzi słońce... :)

    hchygov3n960krj6.png
    f2wl2n0adjltluvt.png
    Mikołaj <3
    Przyszedł na świat 16.02.2016r. o godzinie 18:35 przez cc.
    3580 g , 56 cm :-)
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 listopada 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zania a dostałaś od razu lek na zbicie i pozwolenie o starania?
    Ja tego nie rozumiem, kobiety z gorszymi ode mnie wynikami dostają od razu leki i drogę wolną w staraniach a mi przez 2ms wychodzi na to,że ani nie będę się starać ani leczyć. Mam depresję :(

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 14 listopada 2014, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a nie możesz zmienić endokrynologa? problemy z tarczycza sa bardzo powszeche i proste do kontrolowania więc może kto inny nie bedzie cie tyle wstrzymywał.

    Daisy lubi tę wiadomość

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 listopada 2014, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagSz wrote:
    a nie możesz zmienić endokrynologa? problemy z tarczycza sa bardzo powszeche i proste do kontrolowania więc może kto inny nie bedzie cie tyle wstrzymywał.
    Wlasnie probuje kogos znalezc prywatnie, ale nie wiem kogo wybrac, bo w internecie kazdy poleca innego lekarza zaleznie od strony :( znacie jakiegos dobrego endo w Warszawie ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, kobiety z dużo gorszymi wynikami, które dostają zielone światło, mają też dużo gorszych lekarzy. Lekarz powie "można się starać", a potem będzie problem z ciążą albo rozwojem dziecka - i kto za to odpowie? Lekarz? Na bank nie. Najpierw trzeba doprowadzić hormony do równowagi, potem starać się odpowiedzialnie o nowe życie. Wiem, że to trudne, ale czasem tak bywa...

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 15 listopada 2014, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiem, masz rację. Dziewczyny poradziły mi żeby poszukać jakiegoś innego endo jeszcze, chodzi bardziej o odwlekanie leczenia teraz, bo samo mi się nic nie unormuje i nie chcę czekać tylko zacząć już leczenie. Wyniki książkowe (nie chodzi mi o norme) mogę mieć dopiero na wiosnę, bo wtedy odpuszczają mi przeziębienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2014, 00:31

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • mała.mi Autorytet
    Postów: 404 763

    Wysłany: 15 listopada 2014, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadam w sobotni poranek życzyć Wam miłego weekendu <3

    sv6zcOJ.jpgsv6zp1.png
    3WMBhGc.jpg3WMBp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ;)

    Stwierdziłam na początku cyklu, że nie będę się wpisywać na listę aby nie zaniżyć " norm " .

    Tak więc przychodzę z tym ;)

    392363c80bec8052m.jpg

    Toxey, MagSz, Morwa, MiSia :), Katarzyna87, olusia24, Matleena, Amerie, gosia_9020, mała.mi, agnes175, Sigma, Daisy, Carmen.92, zielarka, zwei_kresken, mana, Sue, Mimi86 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena, gratulacje!! :)

    Lena87 lubi tę wiadomość

  • vercia Ekspertka
    Postów: 249 92

    Wysłany: 15 listopada 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaaa Lena87 GRATULACJE, w końcu jakaś pozytywna wiadomość bo już doła łapie jak na forum wchodze, super! :)

    Lena87 lubi tę wiadomość

  • mała2930 Autorytet
    Postów: 440 323

    Wysłany: 15 listopada 2014, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena gratulacje:)

    Lena87 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69402.png
    https://www.maluchy.pl/li-72296.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny, ;)

    Vercia coś wiem na ten temat, ostatnio troszkę odsunęłam się od forum.
    To był Mój 5 cykl z CLO i pregnylem. Pozostał tylko jeden ..

    Po wyjściu od Gin. troszkę opadłam z sił, bo powiedziała że po CLO pół roku nic nie będziemy robić tylko obserwować a później Laparoskopia .

  • mała2930 Autorytet
    Postów: 440 323

    Wysłany: 15 listopada 2014, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena no i oczywiście zapraszamy na fioletową stronę do lipcówek:)
    a za resztę trzymam kciuki i przesyłam wiruski:)

    Lena87 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69402.png
    https://www.maluchy.pl/li-72296.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sorki że wczoraj nie uzupełniłam tabelki, ale mam taki problem z okiem, że na jedno nic nie widzę. Ciągałam się wczoraj po lekarzach bo miałam lekko spuchnięte i takie liszajki mi się na powiece zrobiły. dzisiaj rano wstałam z tak zapuchniętym okiem, że nic na nie nie widzę.

    Wpuszczam krople, smaruję antybiotykiem co dodstałam i nie wiem czemu tak :/ nie wiem czy dzisiaj do szpitala się nie wybiorę.

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 15 listopada 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 87 ;) gratulacje <3

    Czarnula zdrowka zycze...oko to problemowa sprawa...wiem bo w zeszlym roku mialam zapalenie spojowek..co ciezko bylo wyleczyc...co ja sie nachodzilam Po lekarzach.... Idz na pogotowie jak Ci nie przejdzie.... Buziaki milego weekendu :-*

    Lena87 lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena cudownie!!:) gratulacje:!!:):* wspaniała wiadomość
    rośnijcie zdrowo:):)

    Lena87 lubi tę wiadomość

  • zania1313 Autorytet
    Postów: 1050 806

    Wysłany: 15 listopada 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, leki dostałam od razu. miałam komplet badań więc od razu wprowadziła leczenie na pierwszej wizycie. zakazu na starania nie dostałam,Ale wiadomo że zasugerowała że lepiej by było gdybym zbila Tsh. nastawilam się,że z tego cyklu nici, następny odpuszczam(tzn,bez spinki i nacisku na płodne). a tu dziś temp 37,0. i już nie wiem co myśleć... a tak w ogóle leki za zbicie tsh. nie wpływają negatywnie na płód więc nie wiem czemu nie zaczęli leczenia u Ciebie

    bl9chdge3a49q998.png
    thgf3e3k3bihok3y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chorujace oczy to straszna sprawa.. Moja mama ma jaskre. Powinna chodzic co pol roku na kontrol, a chodzi co poltorej bo tylko takie terminy sa wolne na nfz. Ha...chory kraj.

    Meza i jego kumpla wrocili ze swinoujscia z promu bo wyciekalo im paliwo z auta. To sobie zrobili wycieczke. Prawie 500km w jedna strone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2014, 09:58

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 15 listopada 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zania1313 wrote:
    Fatim, leki dostałam od razu. miałam komplet badań więc od razu wprowadziła leczenie na pierwszej wizycie. zakazu na starania nie dostałam,Ale wiadomo że zasugerowała że lepiej by było gdybym zbila Tsh. nastawilam się,że z tego cyklu nici, następny odpuszczam(tzn,bez spinki i nacisku na płodne). a tu dziś temp 37,0. i już nie wiem co myśleć... a tak w ogóle leki za zbicie tsh. nie wpływają negatywnie na płód więc nie wiem czemu nie zaczęli leczenia u Ciebie
    a jak wysokie mialas tsh ? Ja mam w dodatku hiperprolaktynemie :/ nie mogę cały czas znaleźć specjalisty przez ten internet :/ szlak mnie trafia...

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ