X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe Groszki 2014
Odpowiedz

Listopadowe Groszki 2014

Oceń ten wątek:
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 28 października 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Np. Budujemy wieżę, zabawy dzwieko-nasladowcze,zgadywanki, czytanki- mówienie co się znajduje na obrazkach,rysowanki, zabawy z plastelina itd. :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liści jeszcze nie zbieralismy, ale możliwe że jutro to nadrobimy :D

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jak śnieg spadnie to planuję mu zrobić malowanie obrazka który wcześniej narysujemy świecą ;) A potem cała kartk ana granatowo lub czarno żeby ładnie obrazek świecowy nam się pokazał :]

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 28 października 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 21:25

    Nona, Daisy lubią tę wiadomość

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 28 października 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa kciukam :) co do badań szyjki to ja też nie potrafię...nie wiem czy dobrze celuję, szyjka to taki w odczuciu wąż ogrodowy, który trzeba wziąć pomiędzy palce czy jak ? Mam szukać u jej szczytu zagłębienia ? Może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak mamsię za nią zabrać :) ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2014, 10:45

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 28 października 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjki ja tez nie badam,nie znam sie kompletnie na tym:) wiecie czuje sie jak przed okresem... a chce zatestowac 1 listopada... humir mi juz siadl i ogolnie czuje sie kiepsko. .jak co miesiac:/

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 28 października 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbowałam badać szyjke ale jak dla mnie to ona zawsze jest taka sama, nie umiem tego robić ;/
    Bardziej skupiam się na obserwacji śluzu ;)


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • zania1313 Autorytet
    Postów: 1050 806

    Wysłany: 28 października 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny, to mój drugi cykl starań. około 16 listopada bede testowac. czy ktoras z was również stara się o fasolke po odstawieniu tan. anty? mam cichą nadzieję że się uda:-)

    bl9chdge3a49q998.png
    thgf3e3k3bihok3y.png
  • D. Autorytet
    Postów: 596 233

    Wysłany: 28 października 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zania1313, mi udało się zajść w ciążę w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek, niestety w moim przypadku nie było happy endu, poroniłam w 6 tc.

    Jedyne co lekarz powiedział mi na pocieszenie to, że musimy być bardzo płodni, skoro udało się już w pierwszym cyklu. Niestety kolejne 4 cykle starań bez sukcesu...


    [*] 14.09.2014 r.
    [*] 08.01.2015 r.
    [*] 11.10.2015 r.
    [*] 22.12.2015 r.
  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 28 października 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja badam szyjkę drugi cykl więc cały czas się uczę ale już powoli poznaję pozycję i czy jest otwarta/zamknięta :) widzę też jak zmienia się w ciągu całego cyklu
    jak dla mnie narazie zagadką jest jak można badać dwoma palcami bo ja ni cholery sięgnąć nie mogę

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja zatestuję 11 listopada o ile wcześniej nie pojawi się @ Jako że jestem początkująca w obserwacjach, za szyjkę nawet się nie zabieram :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 12:34

    Czarnula87 lubi tę wiadomość

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 28 października 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Zania - ja jestem po odstawieniu antykoncepcji. Ze skutkiem jak widac w stopce........owulacje mam od 2 cs.
    Trzymam kciuki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjka macicy - jak badać?

    Badanie szyjki macicy nie jest konieczne. Jeżeli objaw śluzu jest czytelny a temperatura mierzona regularnie, w zupełności wystarczą do dokładnego określenia czasu płodności i jego zakończenia. Warto jednak, moim zdaniem, spróbować badać szyjkę, chociaż po to, by zobaczyć jak nasza kobieca cykliczność działa doskonale również w tym aspekcie :)

    Jak wykonać badanie szyjki macicy?

    Aby badanie było miarodajne, powinno być wykonywane przez cały cykl w tej samej pozycji oraz o podobnej porze dnia, np. zawsze podczas wieczornej toalety czy zawsze po powrocie z pracy. Badanie wykonujemy po oddaniu moczu. Lepiej wykonać je przed niż po ciepłej kąpieli w wannie, gdyż szyjka pod wypływem ciepła może stać się miększa i bardziej rozpulchniona. Podobnie będzie zaraz po wstaniu z łóżka.

    Badamy szyjkę, wprowadzając czysty palec (lub dwa) do wnętrza pochwy. Najlepiej wykonywać je w pozycji kucznej lub stawiając jedną nogę na podwyższeniu, np. stołeczku lub sedesie. Opuszkiem palca naciskamy ścianki szyjki badając jej twardość, zwracając jednocześnie uwagę na zmiany w jej położeniu i otwartości. Po wykonaniu badania zaznaczamy na karcie cyklu informacje dotyczące konsystencji (twarda/miękka), położenia (nisko/średnio/wysoko) i otwarcia jej ujścia (zamknięta/lekko otwarta/otwarta).

    Naukę samobadania najlepiej zaczynać w ustalonej fazie lutealnej, gdy szyjka jest łatwo wyczuwalna. Dzięki temu już w następnym cyklu można będzie rozpoznać jej zmiany w kierunku płodności.

    szyjka_badanie.png

    http://wrzucaj.net/images/2014/10/28/szyjkamacicy.jpg

    szyjka.png

    Szyjka macicy w okresie niepłodności

    Zarówno po miesiączce, jak i po jajeczkowaniu, szyjka macicy jest twarda, jej ujście zamknięte, a ona sama położona nisko, czyli blisko ujścia pochwy. Twardą szyjkę porównuje się do dotyku palcem wskazującym czubka nosa. Pod naciskiem palca stawia wyraźny opór. Wyczuwalne zagłębienie jest szczelnie zamknięte, a w okresie niepłodności poowulacyjnej zwykle wypełnione gęstym, lepkim czopem śluzowym.

    Szyjka macicy w okresie płodności

    Wraz ze wzrostem poziomu estrogenów szyjka zaczyna mięknąć, stawiając coraz mniejszy opór naciskowi palca. Jej ujście wyraźnie się otwiera, aż zaczyna przypominać krater wulkanu. Można weń zagłębić czubek palca. Położeniem szyjka zbliża się do sklepienia pochwy, czasem wprost uniemożliwiając jej dosięgnięcie podczas badania.

    Szczyt objawu szyjki macicy

    Podobnie jak przy objawie śluzu, możemy wyróżnić dzień nazywany Szczytem Objawu Szyjki Macicy. Jest to ostatni dzień, w którym szyjka jest najbardziej otwarta, najbardziej miękka i najwyżej położona. Możemy go stwierdzić retrospektywnie, czyli jeśli następnego dnia zauważymy, że zaczyna ona twardnieć i obnażać się, a ujście się zamyka, oznacza to, że poprzedni dzień był dniem szczytu. Zmiany w kierunku niepłodności następują, podobnie jak w przypadku śluzu szyjkowego, zwykle w ciągu jednego do trzech dni. Do końca cyklu szyjka jest położona nisko, pozostaje twarda i zamknięta.

    Wyznaczanie końca okresu płodności z pomocą szyjki

    jeżeli są 3 wyższe temperatury po szczycie śluzu, z których trzecia spełnia warunek 0,2 stopnia, można przyjąć niepłodność wieczorem tego dnia, o ile szyjka wykazuje tendencję do zamykania się
    jeżeli są trzy dni twardej i zamkniętej szyjki, wówczas niepłodność trzeciego dnia wieczorem można przyjąć, o ile temperatura wykazuje co najmniej tendencję do zwyżki (wyznaczony w ten sposób koniec płodności ma skuteczność taką jak niepłodność wyznaczona przez trzy wyższe temperatury)

    Dni niepłodności na początku cyklu:

    najmniejsza zmiana może świadczyć o rozpoczęciu okresu płodności (przemieszczanie szyjki do boku lub góry, szyjka staje się nieco bardziej miękka, nieco się rozwiera, w okolicy szyjki zaczyna być nieco wilgotno)
    przy badaniu szyjki niepłodność ustala się z dnia na dzień, w zależności od oceny konkretnego dnia


    źródło: 28dni.pl; promama.pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2014, 12:19

    Cigaretta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zania, ja tez po tabsach. Na poczatku mialam cyrk bo mi sie rozregulowal cykl troche ale teraz juz od 3 cykli jest ok.

    Umowilam sie do dentysty, jak myslicie, poinformowac lekarza ze staram sie o dziecko zeby uzyl tego znieczulenia dla ciezarnych?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 12:34

  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 28 października 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2015, 13:17

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Paulina287 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 28 października 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam takie pytanie..bo wydaje mi sie ze zawsze mam niską tempke w czasie okresu a teraz jest podwyzszona choć zawsze była ponizej 36,6 jaka moze byc tego przyczyna bo okres mam mocny...miałyscie taka sytuacje???

    Paulina287
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona, boje sie ze ewentualne znieczulenie badz antybiotyk zakloci mi cos z cyklu. Ale macie racje, nie ma co wariowac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2014, 15:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina287 wrote:
    dziewczyny mam takie pytanie..bo wydaje mi sie ze zawsze mam niską tempke w czasie okresu a teraz jest podwyzszona choć zawsze była ponizej 36,6 jaka moze byc tego przyczyna bo okres mam mocny...miałyscie taka sytuacje???

    Temperatura podczas krwawienia może się wahać, dlatego poleca się mierzenie jej od 5dc.

    Nona, Daisy lubią tę wiadomość

‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ