X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe szczęścia
Odpowiedz

Listopadowe szczęścia

Oceń ten wątek:
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung jakiej pasty używasz bez fluoru? możesz coś polecić dla dziecka też?
    Z tym fluorem to moja trenerka nawet krzyczy jak wodę mamy z fluorem. Podobno to trucizna o której się mało mówi..

    Beti82 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam załamkę... Już dawno takiej nie miałam. Chce mi się płakać, krzyczeć i darować sobie to wszystko. Męczy mnie ta presja rosnącego mięśniaka, to że kolejna koleżanka wrzuciła dziś zdjęcie z brzuchem, a na grupach facebookowych jest wysyp pozytywnych testów. Wiem, że nie można się poddawać, że mi może też się kiedyś uda, ale dziś pozwalam sobie się podłamać...

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko,weź sobie kup jutro pączka, chipsy (zdrowszą wersję :P) ,krówki (najlepsze z rossmana zdrowsza wersja mniam) do tego sok z marchewki i jedz bez wyrzutów! Do tego komedia, zostaw nas tu na dzień i bedzie lepiej :*

    Beti82, Ola31 lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popłacz sobie. My, które staramy się o pierwsze dziecko chyba toniemy w tym odczuciu porażki. Jednak jak już jest jeden maluch, czy więcej, to te myśli chyba raz na jakiś czas giną w obowiązkach.
    Mi w ogóle nie idzie praca w domu, cały czas odkładam na później i zaczynam w tym tonąć. Nie mogę zebrać myśli.
    Pamiętam jak odwlekalismy decyzję o dziecku. I padło, że od czerwca, a ja w głowie myślałam, że od września mam podwyżkę, to najlepiej by było gdyby ciąża nie pojawiła się od razu, tylko np w styczniu, lutym. Myślałam, że super będzie nie myśleć, czy jest zapas gumek, czy się je wpakowało do torby na wyjazd. I dupa, że to sie okazało zupełnie inne i takie trudne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 21:16

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczytuję Was, ale tyle produkujecie :D
    z zabiegów stomatologicznych niewskazany jest rentgen, choć obecnie cyfrowe zębowe zdjęcie ma znikomą dawkę, że i tak by nie zaszkodziło, ale lepiej chuchać na zimne. Pastę z fluorem można stosować normalnie, chyba że chce sie mieć po ciąży mnóstwo zębów do leczenia ;) dawka w paście jest bezpieczna, poza tym pastę po myciu się wypluwa ;) to jakaś okropna plaga w internecie rozsiewania głupot :/ jest takie powiedzenie farmaceutów "to dawka czyni truciznę". Zatrucie fluorem występuje dopiero jak się zje kilka tubek pasty, czego normalni ludzie nie robią :) znieczulenie u kobiet w ciąży jest bezpieczne, wystarczy powiedzieć na wizycie.

    Lami, Anhydra, smeg, Ola31 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 13:17

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Ja mam załamkę... Już dawno takiej nie miałam. Chce mi się płakać, krzyczeć i darować sobie to wszystko. Męczy mnie ta presja rosnącego mięśniaka, to że kolejna koleżanka wrzuciła dziś zdjęcie z brzuchem, a na grupach facebookowych jest wysyp pozytywnych testów. Wiem, że nie można się poddawać, że mi może też się kiedyś uda, ale dziś pozwalam sobie się podłamać...
    Ja to bym Was wszystkie wysłała do takiej super wróżki, ona zaraz by Wam powiedziała co i jak :p

    A tak poważnie - presja fejsbukowa to najgorsza rzecz, ja po rozstaniu z ex chciałam biec na badanie Amh bo się bałam że nie zdążę poznać ojca moich dzieci :) a wszystkie znajome wtedy z brzuszkami chodziły. Wierzę, że Ci się uda! :

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:
    Podczytuję Was, ale tyle produkujecie :D
    z zabiegów stomatologicznych niewskazany jest rentgen, choć obecnie cyfrowe zębowe zdjęcie ma znikomą dawkę, że i tak by nie zaszkodziło, ale lepiej chuchać na zimne. Pastę z fluorem można stosować normalnie, chyba że chce sie mieć po ciąży mnóstwo zębów do leczenia ;) dawka w paście jest bezpieczna, poza tym pastę po myciu się wypluwa ;) to jakaś okropna plaga w internecie rozsiewania głupot :/ jest takie powiedzenie farmaceutów "to dawka czyni truciznę". Zatrucie fluorem występuje dopiero jak się zje kilka tubek pasty, czego normalni ludzie nie robią :) znieczulenie u kobiet w ciąży jest bezpieczne, wystarczy powiedzieć na wizycie.
    Jestes dentysta?

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:
    Podczytuję Was, ale tyle produkujecie :D
    z zabiegów stomatologicznych niewskazany jest rentgen, choć obecnie cyfrowe zębowe zdjęcie ma znikomą dawkę, że i tak by nie zaszkodziło, ale lepiej chuchać na zimne. Pastę z fluorem można stosować normalnie, chyba że chce sie mieć po ciąży mnóstwo zębów do leczenia ;) dawka w paście jest bezpieczna, poza tym pastę po myciu się wypluwa ;) to jakaś okropna plaga w internecie rozsiewania głupot :/ jest takie powiedzenie farmaceutów "to dawka czyni truciznę". Zatrucie fluorem występuje dopiero jak się zje kilka tubek pasty, czego normalni ludzie nie robią :) znieczulenie u kobiet w ciąży jest bezpieczne, wystarczy powiedzieć na wizycie.

    O dzięki Sunshine za głos rozsądku ;)
    . Nie wnikam w jakieś inne- światopogladowe lub prozdrowotne przyczyny rezygnacji z pasty z fluorem, ale uważam że straszenie ciężarnych, że przez to, że stosowały lub takie stosują i mogą tym samym uszkodzić dziecko/ płód lub spowodować u niego autyzm (a są w necie takie opinie), bez jakichkolwiek rzetelnych badan naukowych to kur***wo.

    Domi_tur, Najmłodsza_staraczka, smeg, Izaw, Ola31 lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami - wyjęłaś mi to z ust... Też spodziewałam się, że będzie zupełnie inaczej. Niczego w życiu tak nie żałuję, jak tego, że nie zaczęliśmy starać się wcześniej. Swoją drogą my też mamy 6 cs tak jak Wy.

    Największym szokiem była dla mnie wizyta u Profesora Dębskiego, który ochrzanił mnie, że nie zaczęliśmy starać się o dziecko od razu kiedy wykryto u mnie mięśniaka, kiedy był jeszcze mały. Powiedział "proszę działać, jak już będzie w domu jedno dziecko, to nie będzie takiego strachu przy operacji". No i działamy, bezskutecznie, a mięśniak sobie rośnie...Bardzo mi to siedzi w głowie. Boję się, że operacja będzie pierwsza niż ciąża.

    Przedszkolanko - jutro umówiłam się z koleżankami na babski wieczór, liczę że trochę oczyści mi głowę, chociaż mam chyba teraz jeden z tych okresów w życiu kiedy wszystko się wali na raz.

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gripex mnie postawił na nogi :D
    Odżyłam :D

    Anhydra, smeg lubią tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Lami - wyjęłaś mi to z ust... Też spodziewałam się, że będzie zupełnie inaczej. Niczego w życiu tak nie żałuję, jak tego, że nie zaczęliśmy starać się wcześniej. Swoją drogą my też mamy 6 cs tak jak Wy.

    Największym szokiem była dla mnie wizyta u Profesora Dębskiego, który ochrzanił mnie, że nie zaczęliśmy starać się o dziecko od razu kiedy wykryto u mnie mięśniaka, kiedy był jeszcze mały. Powiedział "proszę działać, jak już będzie w domu jedno dziecko, to nie będzie takiego strachu przy operacji". No i działamy, bezskutecznie, a mięśniak sobie rośnie...Bardzo mi to siedzi w głowie. Boję się, że operacja będzie pierwsza niż ciąża.

    Przedszkolanko - jutro umówiłam się z koleżankami na babski wieczór, liczę że trochę oczyści mi głowę, chociaż mam chyba teraz jeden z tych okresów w życiu kiedy wszystko się wali na raz.

    Kochana, gdyby każda z nas wiedziała, że będzie w tej grupie kobiet, u której zapłodnienie nie jest efektem jednorazowego romantycznego i planowanego seksu, to życie i decyzje większości z nas wyglądały by zupełnie inaczej. Nie ma co sobie wyrzucać- na tamten moment podjęłaś tak a nie innà decyzję, w konkretnych okolicznościach. I nie ma co sobie tego wyrzucać i się obwiniać. Nie jest też powiedziane, że decydując się wtedy na rozpoczęcie starań, nie byłabyś w tym samym miejscu co dzisiaj. Dotyczy to każdej z nas.

    Domi_tur, Izaw lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wtrące trzy grosze, bo od 10 lat jestem synową dentysty. Przez nagonkę na fluor przez 1 rok nie uzyskaliśmy pasty z fluorem. Efekt taki, że i ja i misiek mój mamy odwapnione zęby plus początki próchnicy :/ Wszystko, bo chciałam być zajebista i eko i wogólę :(

    EDIT: A jeśli chodzi o wybielanie, to teść (i szwagier protetyk :P) mówi, że i pasta i dentysta szkodzi i osłabia szkliwo i odradzają oba, ale z dwoja złego ponoć pasty to większy syf niż dentysta.
    A u mnie wystarczy kamień ściągnąć i już jest odcień ładniejszy :)

    Co do testów owu to ja zrobiłam też w cyklu z cb, miałam kreskę drugą, ale taką jakby 2-3 dni przed owu, więc negatyw. Myślę, że jak beta jest duża to wychodzi piekny pozytyw, pytanie kiedy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 22:02

    Anhydra, przedszkolanka:), Najmłodsza_staraczka, sunshine03 lubią tę wiadomość

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 20 listopada 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Kochana, gdyby każda z nas wiedziała, że będzie w tej grupie kobiet, u której zapłodnienie nie jest efektem jednorazowego romantycznego i planowanego seksu, to życie i decyzje większości z nas wyglądały by zupełnie inaczej. Nie ma co sobie wyrzucać- na tamten moment podjęłaś tak a nie innà decyzję, w konkretnych okolicznościach. I nie ma co sobie tego wyrzucać i się obwiniać. Nie jest też powiedziane, że decydując się wtedy na rozpoczęcie starań, nie byłabyś w tym samym miejscu co dzisiaj. Dotyczy to każdej z nas.

    Masz racje... w 100%. Czasem o tym zapominam.

    Anhydra lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 jestem higienistką i po prostu ciężko patrzeć na to, jak ludzie sobie robią krzywdę przez to, że są całe artykuły w necie o szkodliwości fluoru, które wyglądają na profesjonalne a nic wspólnego z prawdą nie mają, tylko bez sensu straszą ludzi :/ stan zębów po dłuższym stosowaniu past bez fluoru jest kiepski :(

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 20 listopada 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:
    Beti82 jestem higienistką i po prostu ciężko patrzeć na to, jak ludzie sobie robią krzywdę przez to, że są całe artykuły w necie o szkodliwości fluoru, które wyglądają na profesjonalne a nic wspólnego z prawdą nie mają, tylko bez sensu straszą ludzi :/ stan zębów po dłuższym stosowaniu past bez fluoru jest kiepski :(
    Ale ja nie mowilam,ze przeczytalam o tym w necie.Tylko powiedziala mi o tym dentystka.I akurat jedna z najlepszych w moim miescie.Nie mowila ,ze po uzyciu pasty z fluorem dziecko bedzie mialo autyzm albo trzecią nogę... Tylko,ze to ma zły wpływ na jego zęby w przyszłosci.Kazdy zrobi jak uwaza.

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 20 listopada 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Ale ja nie mowilam,ze przeczytalam o tym w necie.Tylko powiedziala mi o tym dentystka.I akurat jedna z najlepszych w moim miescie.Nie mowila ,ze po uzyciu pasty z fluorem dziecko bedzie mialo autyzm albo trzecią nogę... Tylko,ze to ma zły wpływ na jego zęby w przyszłosci.Kazdy zrobi jak uwaza.

    Beti ale absolutnie nie był to atak na Ciebie! Nikt nie twierdzi, że tak uważasz. Komentowalysmy tylko opinie właśnie lekarzy i/lub pseudo lekarzy, którzy często głoszą teorię niepoparte badaniami naukowymi.
    Fajnie, że każda z nas tutaj ma inne wyksztalcenie i czasami możemy zdementować jakieś przekonania. Ja sobie to cenię. Tak jak mówisz- ostatecznie, każdy podejmuje własną decyzje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 22:13

    Beti82, sunshine03, Izaw lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 20 listopada 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytalam juz, ale sprobuje raz jeszcze: pijecie winko w 2 fazie? Na endometrium? Czy wg zasady ze juz moze w ciazy jestescie alko nie tykacie?

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 20 listopada 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka, bo czasami trzeba trochę pomarudzić. Nie można być silną cały czas. Jutro odreagujesz i głową do góry!

    Anhydra, masz całkowitą rację, może byłoby się w tym samym miejscu. Trzeba wierzyć w to, że jak już przyjdzie ten szczęśliwy moment, to cały ten czas oczekiwania zostanie wynagrodzony :)

    Anhydra lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 20 listopada 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piłam w poprzednich cyklach. Po lampce w dni płodne i z dwa razy po płodnych. Teraz nie piję, bo mam ładne endometrium.

    Beti82 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
‹‹ 173 174 175 176 177 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ