X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe szczęścia
Odpowiedz

Listopadowe szczęścia

Oceń ten wątek:
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez brałam castagnusa rano na czczo.

    3 cykl z rzędu badam proga 7dpo, teraz mam już czarno na białym, że przydałby się duphaston. Jutro mam wizytę i gina i bez recepty nie wychodzę. No bo to mi przecież nie zaszkodzi, a skoro sama chce wydawać na to hajs to już chyba moja sprawa? Wynik z dziś - 12,4 w tych standardowych jednostkach, nie pamiętam teraz.

    Jednak nie odpuszczam starań. Czekam na @ 7 dni i działamy :D o nową pracę tez się będę starać, a co mi tam :D w tej juz nic dobrego mnie nie czeka.

    Aha, już wiem, dlaczego do tej pory nam nie wyszło - mąż mnie uświadomił! Bo mu nie komunikowałam, że owulacja jutro lub pojutrze i on nie wiedział, że to płodne dni! I nie włączał trybu "zapłodnienie" tylko bzykał dla radochy, a to zupełnie coś innego przecież! Także za tydzień zaczynamy 1 cs na serio :D :D

    No czub.

    Lami, Szczęściara, moyeu, Anhydra, przedszkolanka:), Beti82, RudaAnna, MamaOliwki90, kark, Nona, Ola_454, smeg, Meggs, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 4 dc i czuję już jajniki. Czyżby znowu krótki cykl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 17:07

    XxMoniaXx, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z tym TSH to w szoku jestem o.O Sama mam niedoczynnosc i biore codziennie Euthyrox 50. Zadna z moich dwoch lekarek nic mi nie powiedziala na ten temat a wiedza, ze jestem w ciazy. Nie wiedzialam, ze trzeba to w ciazy kontrolowac bo moze sie podniesc. Kurde no czemu mi nic nie powiedzialy :/ Wzielam wlasnie polowke dodatkowo profilaktycznie.. isc jak najszybciej zbadac TSH? Dobrze, ze mam jujtro termin u lekarza.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 2 poprzednie szczęśliwe ciężka zachodziłam wlasnie na Castagnusie, wiec wierze w niego jak w malo co! Biore 2 tabletki rano, wazę 62 kg, z tego co pamietam to powyżej 60 kg jest dawkowanie 2 dziennie, poniżej - 1.

    Co do częstotliwości sexu - przez 1 dzien ponoc plemiki nie sa w stanie w pełni sie 'odbudowc', chodzi chyba o pełna pule:)

    Co do tsh, to ja zawsze mialam mówione zeby po pierwszej pozytywnej becie robic po 2 dniach powtórkę plus progesteron plus tsh. Ale akurat mi tsh w ciążach nie skakało, jedna przeszłam cala na starej dawce, w drugiej podniosłam 1 raz i to z 75 na 88, wiec niewiele. ale bardzo duza różnice widze biorąc niecałe polbgodz przed śniadaniem, a np 1,5 godziny przed.

    Dzis oficjalnie rozpoczęliśmy starania w tym cyklu, oby szybko owulka byla. A moje testy, od wczoraj na poczcie w dzialdowie leżą, ehh... oby zdążyły do poniedzialku dojść, to bedzie 12 dc, wiec najwyższa pora na testowanie.

    przedszkolanka:), Anhydra, Nona, smeg lubią tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem wsciekla, ze mi nikt nic nie powiedzial :[ Nie panikowac, czekac bl abla a nie zauwazyly, ze mam niedoczynnosc. Nosz kuurr..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    Ja tez brałam castagnusa rano na czczo.

    3 cykl z rzędu badam proga 7dpo, teraz mam już czarno na białym, że przydałby się duphaston. Jutro mam wizytę i gina i bez recepty nie wychodzę. No bo to mi przecież nie zaszkodzi, a skoro sama chce wydawać na to hajs to już chyba moja sprawa? Wynik z dziś - 12,4 w tych standardowych jednostkach, nie pamiętam teraz.

    Jednak nie odpuszczam starań. Czekam na @ 7 dni i działamy :D o nową pracę tez się będę starać, a co mi tam :D w tej juz nic dobrego mnie nie czeka.

    Aha, już wiem, dlaczego do tej pory nam nie wyszło - mąż mnie uświadomił! Bo mu nie komunikowałam, że owulacja jutro lub pojutrze i on nie wiedział, że to płodne dni! I nie włączał trybu "zapłodnienie" tylko bzykał dla radochy, a to zupełnie coś innego przecież! Także za tydzień zaczynamy 1 cs na serio :D :D

    No czub.

    My tu śmiechy-chichy a uważaj jak teraz w 1cs Wam wypali! :D

    przedszkolanka:), Niezapominajka2 lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie! :D

    Niezapominajka2, Anhydra lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, a z Twoimi chłopakami długo starałaś się zanim zaczęłaś brać castagnus i zaskoczyło?

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojtek jest z 3 cyklu - pierwszego z castagnusem, a z Adasiem 2 cykle i nic, chyba w tym drugim włączyłam castagnus, potem w trzecim biochem i potem juz na castagnusie nadal, w 2 po biochemie ciaza, co ciekawe z owu Ok 22 czy 24 dc. Dlatego teraz tez mam nadzieje po biochemie szybko zajść. Tyle ze przez to ze to juz 2 raz mi sie cos takiego przytrafia, to zaczęłam sie zastanawiać nad przyczyna...

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga a Ty teraz jak długie masz cykle?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to szybko poszło. Ten castagnus to na pewno działa, tylko pewnie nie na każdego i nie w każdym czasie. Jak byłam nastolatka i miałam bardzo nieregularne miesiaczki, to brałam go 3 miesiące. Od tamtego czasu może z kilka razy rozregulowały mi się przez jakieś stresy lub wyjazdy.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Wojtek jest z 3 cyklu - pierwszego z castagnusem, a z Adasiem 2 cykle i nic, chyba w tym drugim włączyłam castagnus, potem w trzecim biochem i potem juz na castagnusie nadal, w 2 po biochemie ciaza, co ciekawe z owu Ok 22 czy 24 dc. Dlatego teraz tez mam nadzieje po biochemie szybko zajść. Tyle ze przez to ze to juz 2 raz mi sie cos takiego przytrafia, to zaczęłam sie zastanawiać nad przyczyna...


    A badaliscie kariotypy? I czy Ty miałaś robiona diagnostuke genetyczna w kierunku trombofilii?

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tego nie rozumiem. W obu ciążach (II i III) pierwsza wizyta u endo była koło 10tc, bo wcześniej się nie dało. Ale jak tylko widziałam cień to oprócz bety i proga robiłam tsh i ft4. I z wynikami od razu tel do endo. Skoro mam przez następne 8mscy zostawiać vo miesiąc 150zl to ja WYMAGAM, żeby kobieta odebrała i powiedziała "przy takich wynikach niech pani zwiększy dawkę do..." lub "z takimi wynikami spokojnie do wizyty proszę zaczekać i za te X tygodni zobaczymy". Koniec, kropka.

    Co do bzykania, to my w I i II ciąży seksiliśmy się min 2 razy dziennie codziennie :D W III był złoty strzał 3 dni przed owu XD
    Teraz kochamy się normalnie plus w okolicach owu min 1 raz dziennie :)
    Jeżeli z ilością plemników jest ok to nie zaszkodzi, a tylko poprawi jakość ;) Ale jak ktoś ma mało to taki częsty seks zmniejsza ilość żołnierzy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 18:36

    Beti82 lubi tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj usłyszałam zdanie (rozmawiajac o mojej sytuacji ),że co to w ogole za czasy,żeby lekarza blagac o leki..pomijam o tym,że wiele razy mialam sytuacje że wiedziałam lepiej niz lekarz co mi jest..

    Nezapominajka z tym progiem zrobie tak jak Ty,bo mam jeden (zla jestem ze poprzednio nie zrobilam) a teraz kurcze nie wiem czy do wizyty zdaze (zalezy kiedy owu bedzie).

    Dziewczyny a Wy po @ tez macie sluz? Ja mam od 3 dni kremowo,przezroczysto rozciagliwy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 18:47

    Izaw lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Dorciax Autorytet
    Postów: 572 427

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do Euthyroxu, to rzeczywiście trzeba kontrolować go. Ostatnio musiałam zmienić endkrynolog i potwierdziła słowa poprzedniej.

    Wspomniała, że przy ciąży trzeba pilnować poziomu, bo może szybko skoczyć do góry. Dlatego jak najszybciej mam wtedy umówić się na wizytę i mogę dołożyć sobie sama dawkę. Jak macie możliwość zadzwonić do endokrynolog to idealnie :)

    Sądzę że to też zależy od Waszego poziomu TSH (bez ciąży). Ja ostatnio miałam 2,5.. może z tego względu wspomniały o zwiększeniu dawki przy ciąży...hmm..

    ojxezbmhh2cawbkd.png

    9.04.2021 Laura, nasze największe szczęście 👨‍👩‍👧

    4.08 beta 277
    6.08 beta 601
    11.08 beta 2800
    17.08 beta 17000
    22.08 serduszko 💚
  • Dorciax Autorytet
    Postów: 572 427

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Ja dzisiaj usłyszałam zdanie (rozmawiajac o mojej sytuacji ),że co to w ogole za czasy,żeby lekarza blagac o leki..pomijam o tym,że wiele razy mialam sytuacje że wiedziałam lepiej niz lekarz co mi jest..

    Nezapominajka z tym progiem zrobie tak jak Ty,bo mam jeden (zla jestem ze poprzednio nie zrobilam) a teraz kurcze nie wiem czy do wizyty zdaze (zalezy kiedy owu bedzie).

    Dziewczyny a Wy po @ tez macie sluz? Ja mam od 3 dni kremowo,przezroczysto rozciagliwy..

    Hmmm, po @ u mnie susza :D z pewnoscia nie mam rozciagliwego

    ojxezbmhh2cawbkd.png

    9.04.2021 Laura, nasze największe szczęście 👨‍👩‍👧

    4.08 beta 277
    6.08 beta 601
    11.08 beta 2800
    17.08 beta 17000
    22.08 serduszko 💚
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie i raportuje, że:
    Oba (!) pecherzyki pękły (widoczne były piękne ciałka żółte) :) :)
    Tak więc niepotrzebnie bidoliłam i chyba odpuszczę sobie jednak w cyklach stymulowanych pomiar temperatury. Nie liczę, że się za pierwszym podejściem uda ake cieszę się, że póki co dobrze reaguję na leki.

    Ola31, Lami, przedszkolanka:), Niezapominajka2, Dorciax, XxMoniaXx, Agagusia, kark, Nona, Szczęściara, OlivkowaMama, ajsza123, RudaAnna, xgirl, Ola_454, moyeu, Izaw, Sung lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Ja już po wizycie i raportuje, że:
    Oba (!) pecherzyki pękły (widoczne były piękne ciałka żółte) :) :)
    Tak więc niepotrzebnie bidoliłam i chyba odpuszczę sobie jednak w cyklach stymulowanych pomiar temperatury. Nie liczę, że się za pierwszym podejściem uda ake cieszę się, że póki co dobrze reaguję na leki.
    No i super,trzymam kciuki

    Anhydra lubi tę wiadomość

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra super!! To teraz tylko czekamy :)

    Dorciax no właśnie ja poprzednio miałam 2 dni trochę a tu od 3 dni takie cuda.. ale co sie dziwić jak do @ miałam i z @ tez..

    Anhydra lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Ja już po wizycie i raportuje, że:
    Oba (!) pecherzyki pękły (widoczne były piękne ciałka żółte) :) :)
    Tak więc niepotrzebnie bidoliłam i chyba odpuszczę sobie jednak w cyklach stymulowanych pomiar temperatury. Nie liczę, że się za pierwszym podejściem uda ake cieszę się, że póki co dobrze reaguję na leki.

    Okej, w takim razie my za Ciebie będziemy liczyć na bliźniaki w pierwszym podejściu :D

    Przedszkolanka pewnie, szkoda, że teraz nie zbadałaś. Ja niestety nie miałam takiego zalecenia od gina i na własną rękę badałam, ale zanim on by do tego doszedł to pewnie z rok musiałabym poczekać. Także nie widzę nic złego w braniu spraw w swoje ręce!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 19:25

    Beti82, Anhydra lubią tę wiadomość

‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ