X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe testowanie 2016 ;)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie 2016 ;)

Oceń ten wątek:
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuuś wrote:
    Dziewczyny mam do Was pytanie ponieważ wiele się pisze o różnych suplementach, ziołach itp. Powiem szczerze, że jestem w tym początkująca. Nie miałam robionych żadnych badań. Powiedzcie proszę z doświadczenia co tak na początku warto stosować?
    Ja działałam 1 cykl z wiesiołkiem ale co jeszcze warto?
    Jeżeli chodzi o badania to od czego zacząć?
    Czytałam o tym na wielu wątkach ale brakuje mi takiej informacji ,,od początku do końca" co i jak .

    Proszę podzielcie się Waszymi doświadczeniami i wiedzą ;)

    Aguś, ja zanim zaszłam w ciążę z Zuzą, brałam tylko i wyłącznie kwas foliowy, nie kombinowałam nic więcej.
    Teraz też tylko biorę kwas foliowy,
    Ale mi sie do pracy nie chce iść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 12:08

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrotka92 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/841d96fb0bcf.jpg.html

    Jak myślicie spodziewać się niedługo plodnych czy ciężko ?

    Pytam bo wcinam ten wiesiolek i wiem że do owulacji mam go stosować później wiem że nie wolno ale zastanawiam się kiedy go odstawić jak zobaczę pozytywne testy które będą świadczyć o nadchodzącej owulacji czy dopiero jak wystąpi owulacja ?
    Moim zdaniem pozytyw moze byj juz jutro zrobnjutro dwa testy tak ok 12.00 i wieczorem, po pozytywnym tescie owulka (powinna!) byc od 24-36h. Ja jak mialam pozytyw w niedziele ok 13 w poludnie to owulka byla rano w poniedzielk (oczywiscie stwierdzona monitoringiem) .

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrotka92 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/841d96fb0bcf.jpg.html

    Jak myślicie spodziewać się niedługo plodnych czy ciężko ?

    Pytam bo wcinam ten wiesiolek i wiem że do owulacji mam go stosować później wiem że nie wolno ale zastanawiam się kiedy go odstawić jak zobaczę pozytywne testy które będą świadczyć o nadchodzącej owulacji czy dopiero jak wystąpi owulacja ?

    A ciemnieje kreska?

    Gdyby się okazało, że niebawem masz mieć owulację, to to by oznaczało, że masz szalenie nieregularne cykle - biorąc pod uwagę to, jak późno była ona w zeszłym cyklu. Przypomnisz historię swoich cykli - długość i kiedy była owulacja w poprzednich?

    stokrotka92 lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • tubispl Przyjaciółka
    Postów: 84 60

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    clear blue to fajna firma ja miałam w tym cyklu test ale owulacyjny i już nie musiałam się domyślać czy ta kreska ma być ciemniejsza czy jaśniejsza itd tylko wyskoczyła mi uśmiechnięta buźka i miałam działac a pokryło mi się to wszystko ze skokiem temperatur zobaczymy czy coś z tego będzie dzisiaj mam 21 dc a 8 po owulacji

    bulkaasia, rosax3 lubią tę wiadomość

    xnw4qqmzuoifsosb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    Aguś, ja zanim zaszłam w ciążę z Zuzą, brałam tylko i wyłącznie kwas foliowy, nie kombinowałam nic więcej.
    Teraz też tylko biorę kwas foliowy,
    Ale mi sie do pracy nie chce iść.

    Agus a ktory miesiac sie starasz?
    Ja biore kwas, pije siemie, i wiesiolek do owulki, a mam tez saszetki do picia ferti lady, pije jak mi sie przypomni hehe..
    zrob sobie podstawowe hormony lekarz bedzie wiedzial: TSH.LH,FSH,FT4,TESTOSTERON,PROLAKTYNA,PROGESTERON itd. hormony badany wedlug zalecen lekarza, ja robilam wszystkie w 2dc a tylko progesteron w 26dc (po owulce) . A i mozesz tez sobie zrobic raz monitoring troche tez cie uspokoi. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 12:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    A ciemnieje kreska?

    Gdyby się okazało, że niebawem masz mieć owulację, to to by oznaczało, że masz szalenie nieregularne cykle - biorąc pod uwagę to, jak późno była ona w zeszłym cyklu. Przypomnisz historię swoich cykli - długość i kiedy była owulacja w poprzednich?


    Ostatnio pozytyw wyszedł mi w 30 dc cykl miałam wtedy albo 40 albo 41.dni. może będzie w tym cyklu szybciej na co bardzo liczę bo wspomagam się tym inofolikiem i wiesiolkiem. Czy ciemnieje sprawdzę jutro. Nie chce się specjalnie nakręcać.co ma być to i tak będzie. Fakt ta kreska jest widoczna dopiero po około 4-5 minutach aż tak dobrze bo zanim wyschnie to jest tylko cień.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    A ciemnieje kreska?

    Gdyby się okazało, że niebawem masz mieć owulację, to to by oznaczało, że masz szalenie nieregularne cykle - biorąc pod uwagę to, jak późno była ona w zeszłym cyklu. Przypomnisz historię swoich cykli - długość i kiedy była owulacja w poprzednich?

    To jest wazne kiedy wystepuje owulka? w danym miesiacu? sorry ,ale nie wiem.

  • bulkaasia Autorytet
    Postów: 1019 1431

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    o kurcze, ale czuły test, że Ci ciążę wykrył tak wcześnie.
    To są bardzo dobre testy, trochę drogie ale nie trzeba się domyślać czy też szukać cienia ;) Polecam.

    J5KMp1.png
    wlknlir.png

    neh5snh.png
  • Katiś Autorytet
    Postów: 2248 4112

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrotka92 wrote:
    Ostatnio pozytyw wyszedł mi w 30 dc cykl miałam wtedy albo 40 albo 41.dni. może będzie w tym cyklu szybciej na co bardzo liczę bo wspomagam się tym inofolikiem i wiesiolkiem. Czy ciemnieje sprawdzę jutro. Nie chce się specjalnie nakręcać.co ma być to i tak będzie. Fakt ta kreska jest widoczna dopiero po około 4-5 minutach aż tak dobrze bo zanim wyschnie to jest tylko cień.

    Hej, czy mogłabyś udostępnić swój wykres?
    Mój test owu jest dziś taki sam jak twój, też mam nieregularne cykle, i chciałam zobaczyć jak to u Ciebie wygląda.

    Pola <3klz9df9h07yjky2k.png
    Hania <3klz9df9h6qms3c6n.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska wrote:
    To jest wazne kiedy wystepuje owulka? w danym miesiacu? sorry ,ale nie wiem.

    Zupełnie nie rozumiem pytania. Jeśli stokrotka w zeszłym cyklu miała owulację w 30. dniu, a jej cykl trwał 41 dni, to znaczy, że jej fl trwa 11 dni. Jeśli jutro miałaby owulację, a dziś jest raptem 10 dc., to przy założeniu stałej fl (a ona jest stała, waha się max 2-3 dni) oznaczałoby, że z cyklu 41-dniowego zrobiłby się nagle 21-23 dniowy. To by świadczyło o jakichś anomaliach albo teraz albo w ubiegłym cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 12:35

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska wrote:
    Dobrze ze juz nie masz testow ! ale oczywiscie pewnie kupisz hihi szalona mama ;) ale w sumie jak Cie to uspokaja to sikaj ile wlezie ;) to juz pewnie nie jest cien tlyko krecha! ;)
    Juz zamowilam tygodniowy clearblue ;D jutro ma byc. A nastepny w przyszlym tyg ;D

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • lottinka Autorytet
    Postów: 544 603

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A można w jakimś rossmanie/superpharmie je kupic?

    U mnie juz chyba po owulacji, nastal czas oczekiwań - niełatwy bo jestem niecierpliwa!!! :)

    Gratuluje wam ciąż dziewczyny :) a tym które w tym miesiącu nie trafily życzę pięknego prezentu pod choinkę :)

    Everything you need will come to you at the perfect time :)
    ckai3e3kbl63wt3b.png
  • Aguuuś Ekspertka
    Postów: 137 121

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska wrote:
    Agus a ktory miesiac sie starasz?
    Ja biore kwas, pije siemie, i wiesiolek do owulki, a mam tez saszetki do picia ferti lady, pije jak mi sie przypomni hehe..
    zrob sobie podstawowe hormony lekarz bedzie wiedzial: TSH.LH,FSH,FT4,TESTOSTERON,PROLAKTYNA,PROGESTERON itd. hormony badany wedlug zalecen lekarza, ja robilam wszystkie w 2dc a tylko progesteron w 26dc (po owulce) . A i mozesz tez sobie zrobic raz monitoring troche tez cie uspokoi. ;)

    Kwas też biorę, dodam teraz także siemię lniane.
    Staram się 2mc ale nie wiem dlaczego mam przeczucia, że coś jest nie tak i wolę zrobić już teraz badania. Mam problemy z regularnością cykli, mój lekarz zawsze to lekceważył ale to mogą być zaburzenia hormonalne. Zmienię lekarza.
    Zapisze się do lekarza a wcześniej zrobię te wyniki o których pisałaś i pójdę już z wynikami.


    Lady Savage a za którym razem się udało? Zastanawiam się gdzie postawić tą granicę?


    f2w3rjjgr8ib3mwr.png

    Aniołek 7t3d (*)
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tubispl wrote:
    clear blue to fajna firma ja miałam w tym cyklu test ale owulacyjny i już nie musiałam się domyślać czy ta kreska ma być ciemniejsza czy jaśniejsza itd tylko wyskoczyła mi uśmiechnięta buźka i miałam działac a pokryło mi się to wszystko ze skokiem temperatur zobaczymy czy coś z tego będzie dzisiaj mam 21 dc a 8 po owulacji
    Tez ovulacyjne z cleatblue uzywam;) a na kreske i tak spogladalam jak wyciagnelam z adaptera ;D

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • Effy Autorytet
    Postów: 1968 1814

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Zupełnie nie rozumiem pytania. Jeśli stokrotka w zeszłym cyklu miała owulację w 30. dniu, a jej cykl trwał 41 dni, to znaczy, że jej fl trwa 11 dni. Jeśli jutro miałaby owulację, a dziś jest raptem 10 dc., to przy założeniu stałej fl (a ona jest stała, waha się max 2-3 dni) oznaczałoby, że z cyklu 41-dniowego zrobiłby się nagle 21-23 dniowy. To by świadczyło o jakichś anomaliach albo teraz albo w ubiegłym cyklu.
    Stokrotka jest po odstawieniu tabletek, z resztą wiele z Was widzę, ma czasem takie dłuuugie cykle. Nie mówię, że to dobrze ale jakiejś wielkiej tragedii nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 12:40

    ckai3e3kx36ebscz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Zupełnie nie rozumiem pytania. Jeśli stokrotka w zeszłym cyklu miała owulację w 30. dniu, a jej cykl trwał 41 dni, to znaczy, że jej fl trwa 11 dni. Jeśli jutro miałaby owulację, a dziś jest raptem 10 dc., to przy założeniu stałej fl (a ona jest stała, waha się max 2-3 dni) oznaczałoby, że z cyklu 41-dniowego zrobiłby się nagle 21-23 dniowy. To by świadczyło o jakichś anomaliach albo teraz albo w ubiegłym cyklu.


    No nie aż na tak szybkie płodne się nie nastawiam. Liczę że jeszcze potrwa to kilka dni. Anomalii w moim przypadku należy się spodziewać jestem po odstawieniu anty więc anomalie są jak najbardziej możliwe. Z resztą przed rozpoczęciem pigulek byłam za głupia żeby pilnować swoje cykle ale z tego co kojarzę zawsze miałam nieregularne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Zupełnie nie rozumiem pytania. Jeśli stokrotka w zeszłym cyklu miała owulację w 30. dniu, a jej cykl trwał 41 dni, to znaczy, że jej fl trwa 11 dni. Jeśli jutro miałaby owulację, a dziś jest raptem 10 dc., to przy założeniu stałej fl (a ona jest stała, waha się max 2-3 dni) oznaczałoby, że z cyklu 41-dniowego zrobiłby się nagle 21-23 dniowy. To by świadczyło o jakichś anomaliach albo teraz albo w ubiegłym cyklu.
    W sumie rozumiem ;), ja tez miewalam dluzsze cykle i to moze sie zadazac, a po tabletach to to normalne ze organzim wariuje. Dzieki za odp :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrotka92 wrote:
    No nie aż na tak szybkie płodne się nie nastawiam. Liczę że jeszcze potrwa to kilka dni. Anomalii w moim przypadku należy się spodziewać jestem po odstawieniu anty więc anomalie są jak najbardziej możliwe. Z resztą przed rozpoczęciem pigulek byłam za głupia żeby pilnować swoje cykle ale z tego co kojarzę zawsze miałam nieregularne.
    ROB testy zapisuj wszystko, w koncu sie unormuje i bedzie ok ;) tzn beda 2kreseczki ;P

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrotka92 wrote:
    No nie aż na tak szybkie płodne się nie nastawiam. Liczę że jeszcze potrwa to kilka dni. Anomalii w moim przypadku należy się spodziewać jestem po odstawieniu anty więc anomalie są jak najbardziej możliwe. Z resztą przed rozpoczęciem pigulek byłam za głupia żeby pilnować swoje cykle ale z tego co kojarzę zawsze miałam nieregularne.

    No to wszystko jasne. Tym bardziej życzę Ci dużo cierpliwości i spokojnego podejścia. Po anty może dziać się wszystko. Mierzysz temperaturę i obserwujesz śluz? Po anty wykres powie Ci dużo więcej niż testy.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Effy Autorytet
    Postów: 1968 1814

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jak ja miałam najktrótszy cykl 25 dni a najdłuższy 30 dni to można powiedzieć, że cykle mam regularne? Ale one są raz 26, raz 27 dni nigdy nie jest tak samo.

    ckai3e3kx36ebscz.png
‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ