X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe testowanie 2016 ;)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie 2016 ;)

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darkam. Przykro mi :( Jezeli potrzebujesz przerwy to na pewno dobrze Ci zrobic. Tylko sie nie poddawaj ;)

    Roslinka. To moze byc plamienie implantacyjne, ale tez nie musi, wiec sie az tak nie nakrecaj ;)

    Nadey. Witaj :)

    Darkam11 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadey wrote:
    Cześć dziewczyny, chciałabym do was dołączyć. My już jesteśmy po staraniach :) W tym cyklu miałam monitoring,owulacja potwierdzona, a 24.11 będę testować :)
    Witaj, trzymam kciuki za II kreseczki :)

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darkam przykro mi bardzo :(
    Roslinka to czekamy na rozwój sytuacji

    Darkam11 lubi tę wiadomość

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
  • nadey Przyjaciółka
    Postów: 135 38

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska- to nasz 8 cykl starań. I pierwsza prawidłowa owulacja na to wychodzi... bo pęcherzyki nie chciały rosnąć,jestem po tabletkach antykoncepcyjnych,które odstawiłam rok temu. Przez te 8 cykli to w sumie był powrót do normalności, bo moje cykle trwały po 45 dni. Od 3 ostatnich cykli jestem na bromergonie... od 5 do 20 dc. Teraz moje cykle trwają 30 dni :) Dziś 22 dc.

    10 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadey wrote:
    Olciuska- to nasz 8 cykl starań. I pierwsza prawidłowa owulacja na to wychodzi... bo pęcherzyki nie chciały rosnąć,jestem po tabletkach antykoncepcyjnych,które odstawiłam rok temu. Przez te 8 cykli to w sumie był powrót do normalności, bo moje cykle trwały po 45 dni. Od 3 ostatnich cykli jestem na bromergonie... od 5 do 20 dc. Teraz moje cykle trwają 30 dni :) Dziś 22 dc.
    Super kochana ,ze wszystko wrocilo do normy! 3ymam mocno kciuki i zycze duzo cierpliwosci :)

  • nadey Przyjaciółka
    Postów: 135 38

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo :)
    Myślicie, że endometrium 12 mm zaraz po owulacji jest ok ? :)

    10 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Pisalyscie o alkoholu. Tez slyszalam, ze dopoki nie wytworzy sie lozysko to alko do dziecka nie dojdzie. Z drugiej strony alkohol zle wplywa na sama plodnosc, tak samo jak papierosy i inne uzywki.
    Ostatnio czytalam artykul, ze jak dluzej nie mozna zajsc to zeby calkowicie zrezygnowac z alkoholu.

    Bulkaasia. Jestem z Irlandii Polnocnej. Polska klinike mam dosc daleko, wiec paliwo i badanie to byloby dosc kosztowne. Jak juz bede w ciazy to pewnie sie tam wybiore w ktoryms momencie, ale na bete bym nie chciala, bo zbankrutuje jak bede tam jezdzic ze wszystkim. Nawet nie wiem czy bete robia.
    Pewnie przyjdzie mi wyslac krew z palca do labo online
    ;)

    AJA. Ja tez wole piec i gotowac niz sprzatac. Jak goscie do nas przychodza to ja zabieram sie za gotowanie a moj wtedy sprzata caly dom, bo tez tak woli ;)

    Stokrotka. Czy Ty w poprzednim cyklu nie mialas pozno owu? Jezeli tak to czekaj cierpliwie.

    Dobruska, Katis chyba pisala, ze jeszcze karmi, wiec ma prawo miec taki wykres.


    No miałam w 30 dc dopiero pozytywne testy. Ale wiesz jakie to wkurzające ? Niektóre będą już testy ciążowe robić a ja będę nadal na owu czekała . Szlag może człowieka trafić :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadey wrote:
    Dziękuję bardzo :)
    Myślicie, że endometrium 12 mm zaraz po owulacji jest ok ? :)
    Tak jak najbardziej ok! :), moze sprawdz sobie progesteron jesli masz mozliwosc?

  • nadey Przyjaciółka
    Postów: 135 38

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron planowałam zrobić jak zobaczę II kreski. Myślisz, że teraz jest konieczność badania progesteronu? Nic złego się nie dzieje, nie mam plamien przed @

    10 cs
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 13:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadey wrote:
    Progesteron planowałam zrobić jak zobaczę II kreski. Myślisz, że teraz jest konieczność badania progesteronu? Nic złego się nie dzieje, nie mam plamien przed @
    Nie nie, nie musisz kochana, prawidlowy progesteron jest wazny, ale jesli chcesz go sprawdzic na poczatku ciazy to tez ok :), w sumie masz racje lepiej nie przesadzac..

    dobuska lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 13:02

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 13:02

  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadey witam. ja tez jestem po odstawieniu tabletek ale dopiero 3 miesiące temu. na razie moje cykle to 34, 26, a teraz zobaczymy, już jest 32 dc... Daję szansę do 6 m-cy i idę gina namawiać na monitoring, choć boję się, że zostanę zbyta...

    Olciuska ja z magnezem przyjmuje 10 mg B6. Stosuję magnez od lat na kołatania serca i nigdy nie zauważyłam wydłużenia fl.

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska ja nie potrafię Ci odpowiedzieć..:/ wiem, ze kobiety karmiące biorą tabletki anty zawierające tylko progesteron. Ale duphaston może działa jakos inaczej, ze nie blokuje tej owulacji, nie wiem :(

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 13:02

  • nadey Przyjaciółka
    Postów: 135 38

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi_leidi- moje cykle trwały mniej więcej tak : 30,21,38,39,45. Poszłam do mojej Pani Doktor , anioł na ziemi od razu wzięła mnie w obroty, jeszcze tego samego dnia kazała zbadać mi prolaktyne, jeżeli przekroczy 10 to wprowadzimy bromergon. Wiec godzina 16, w polowie cyklu poszlam do laboratorium... Panie w laboratorium pukaly się w głowę. Prolaktyna wyszła mi 12. Cykl z bromergonem trwał 30 dni, następny 32 (byłam chora, do tego grzybica przyplatala się po antybiotyku) i teraz 3 cykl... monitoring.. 14 dc - jajeczko 17 mm :) 21dc- płyn w zatoce, potwierdzona owulacja :) Nawet nie chce myśleć co by było gdyby mnie moja ginekolog zbyla, a pierwszy lekarz zbyl i olal.. stwierdził, że to takie normalne po odstawieniu tabletek, trzeba czekać. I tez go olalam :)

    dobuska lubi tę wiadomość

    10 cs
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    duphaston generalnie w przeciwieństwie do luteiny nie jest typowym progesteronem i nie zwiększa nawet jego ilości wykrywanej w badaniu krwi.
    Więc według tego mam szanse zajść w ciaze podczas tych cykli. W sumie nawet lekarz powiedział, że ma nadzieję, że przyjdę szybciej.:)

    aha, dobuska czyli to nie było pytanie, tylko głośne myslenie na forum ;)

    dobuska lubi tę wiadomość

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadey wrote:
    mi_leidi- moje cykle trwały mniej więcej tak : 30,21,38,39,45. Poszłam do mojej Pani Doktor , anioł na ziemi od razu wzięła mnie w obroty, jeszcze tego samego dnia kazała zbadać mi prolaktyne, jeżeli przekroczy 10 to wprowadzimy bromergon. Wiec godzina 16, w polowie cyklu poszlam do laboratorium... Panie w laboratorium pukaly się w głowę. Prolaktyna wyszła mi 12. Cykl z bromergonem trwał 30 dni, następny 32 (byłam chora, do tego grzybica przyplatala się po antybiotyku) i teraz 3 cykl... monitoring.. 14 dc - jajeczko 17 mm :) 21dc- płyn w zatoce, potwierdzona owulacja :) Nawet nie chce myśleć co by było gdyby mnie moja ginekolog zbyla, a pierwszy lekarz zbyl i olal.. stwierdził, że to takie normalne po odstawieniu tabletek, trzeba czekać. I tez go olalam :)


    nadey ale prolaktyna powyżej 10 to nie jest chyba wysoko? czy może jakies inne jednostki... bo ja kiedys leżałam w duzym ośrodku uniwersyteckim i mi prolaktynę oznaczano 4 razy w ciągu doby i więc się dobrze nauczyłam wartości ;)
    A jesteś może z Warszawy? ( to pod kątem polecenia lekarki ;)

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 13:02

‹‹ 199 200 201 202 203 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ