X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    DreAms.
    Po tym jak Monia zapytała o ten acard przeczytałam z uwagą Twojego posta o ANA.
    Jakoś wcześniej mi to umknęło...
    Mam taką samą sytuację jak Ty. I takie samo miano tylko typu świecenia nie pamiętam teraz bo w pracy jestem.
    Do kogo chodzisz (reumatologa) ?
    Mi zapisał arechin do brania na stałe. i acard też. I powiedział że clexane w ciąży. Kazał Ci jeszcze coś robić?

    U mnie cos jest chyba popierzone z immunologia... ost. odebralam ana2 i juz nie swieca ziarniscie, tylko homogenno plamisty typ swiecenia 1:320. Wlasnie ja nic nie dostaje na te ana od reumtologa. Od gina man acard. Ja dostalam jeszcze na przeciwciala kardiolipidowe, czynnik rf?nie wiem czy dobrze napisalam...i cos jeszcze ale nie pamietam... no i kardio juz kiedsy mialam i bylo ok, zobacze jak teraz. Bo reumarolog mi mowila ze immunologia zmienna jest i raz moga wychodzic a raz nie. A poza tym te co mi zlecala wychodza ok. Ide za 2 tyg spr.jak wyszly kardiolipidowe no i przy okazji pokaze morfologie, bo cos sie dzieje chyba bo mam leukocyty ponizeh normy :( od jakiegos czasu mialam niskie ale teraz to mam ponizej normy. Mowila mi ze wazne sa plytki krwi, bo jak beda drastycznie spadac to moze wskazywac ze przeciwciala atakuja uklad kriotworczy a wtedy to wesolo nie bedzie. Zobacze co powie na morfologie , bo chyba cos jest na rzeczy z tymi ana. Moha reumatolog mowila mi tez aby unikac antykoncpecji bo moga wywolac toczen polekowy.

    A Tobie dala steryd tylko dlatego ze masz ana? masz jakies objawy choroby ukladowej? Do kogi chodzisz? Ja do dr. Kowalskiej na przyjazni.


    Monia do reumatologa potrzebne jest skierowanie.
    Moja reumatolog mowi ze miano 1:320 nie jest wysokie ale tez nie jest niskie. Nalezy obserwowac siebie i sprawdzac co jakis czas ana2. Wiesz ja uwazam ze nie zaszkodzi Ci skonsultowac u reumatologa ana2, i warto byc pod opieka nawet ze wzgledu ze zleci wiecej badan i innym okiem patrzy niz np ginekolog. Ale to tylko moje zdanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2016, 15:08

    Kamilka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2016, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    hej.
    Myślałam o Tobie z samego rana.
    Może jeszcze jutro zatestuj?
    Czy już nie masz złudzeń w tym cyklu?

    Wiesz, ja spróbuję się jeszcze umówić do prof Rolińskiego w Terpie on jest immunologiem. W poniedziałek może się zwolni jakiś termin bo on tylko raz w miesiącu przyjmuje i oczywiście nie ma już terminów. A w kwietniu jeszcze nie wiadomo kiedy przyjmuje.
    Tak sobie pomyślałam że on będzie miał jeszcze jakieś "pomysły" na moje leczenie.
    Ty nie myślałaś o immunologu?

    ja mogę podpowiedzieć że prof. Roliński rownież przyjmuje w luxmedzie.

    Kamilka lubi tę wiadomość

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 26 lutego 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Kamilko myślałam też o immunologu. Tylko że już brakuje mi sił zaczynać z kolejnym specjalistą i od nowa tłumaczyć mu i eksperymentować z lekami. Aktualnie moim największym problemem jest nadwaga, ale odkąd leczę tarczyce i trzymam diete zgubilam 13 kg. Jeszcze dużo mi zostało. A prof. Leszczyńska też zna się na immunologii.

    Dreams mi też wyszło ana. Miałam miano plamiste 1:800 a za jakiś czas wyszło mivujemne i już nie powtarzałam. Biore aspirin cardio i mam heparyne brac w przypadku ciąży.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Monia do reumatologa potrzebne jest skierowanie.
    Moja reumatolog mowi ze miano 1:320 nie jest wysokie ale tez nie jest niskie. Nalezy obserwowac siebie i sprawdzac co jakis czas ana2. Wiesz ja uwazam ze nie zaszkodzi Ci skonsultowac u reumatologa ana2, i warto byc pod opieka nawet ze wzgledu ze zleci wiecej badan i innym okiem patrzy niz np ginekolog. Ale to tylko moje zdanie.

    Też tak uważam, dzięki :) Zapisałam sie przez intermet i tam nic nie było o skierowaniu więc pewnie bym pocałowała klamkę ;)[/QUOTE]
    Jesli idzissz prywatnie to oczywiscie nie potrzebne jest skierowanie, ale szkoda placic za badania skoro mozna robic na nfz i wtedy tez jestes pod stala kontrola.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    idę na nfz, wybieram się po jakieś skierowanie na badania

    Do kogo bedziesz szla? Ja probowalam zapisac sie do dr.Dariusza Chudzika z reumedu ale wiecznie nie bylo miejsc, a opinie ma dobre...wiec poszlam do dr. Kowalskiej ale poki co jestem zadowolona. Daj znac jak bedziesz po wizycie.

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 26 lutego 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeszcze jedno pytanie: wiecie cos o dr Rafale Tarkowskim, ze Staszica, przyjmuje w ProfiMedzie i w Ovum (podobno).

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 26 lutego 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę stwierdzić ponownie że to forum jest ogromną pomocą i skarbnicą wiedzy!!

    Ja byłam u dr Chudzika. Faktycznie dobry i konkretny. Dobre ma opinie. Bez problemu powiedział że jak by co to mi napisze clexane na zniżkę (a byłam u jeszcze jednej reumatolog wcześniej to powiedziała że absolutnie nie).
    Jak robiłam w październiku ANA wyszło mi 1:160 typ świecenia plamisty. Za trzy miesiące robiłam (w styczniu) to wyszło 1:320 typ świecenia ziarnisty. To nie wiem czy rośnie czy co się dzieje....
    Ogólnie ujemne są te ANA. Ale pisze że metodą IMMUNOBLOT wykryto.
    U mnie jest podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego ze względu na ANA. I jeszcze mam kilka takich wątpliwych wyników, na przykład p/c antyfosfolipidowe podwyższone dwukrotnie, Białko C też podwyższone, fibrynogen.
    Wyniki te nie są jednoznaczne bo nie dają jasnego wyniku.

    Dr Chudzik powiedział że acard koniecznie i ten arechin mi zapisał, ale to jest poważny lek i do brania na stałe... wykupiłam ale jeszcze nie biorę, bo generalnie nie wolno go w ciąży. I czekam na wizytę u dr Leszczyńskiej żeby to skonsultować.

    Badaniem które może potwierdzić zespół antyfosfolipidowy jest kapilaroskopia. I miałam ja mieć robioną wczoraj ale pani zadzwoniła i przełożyła (już po raz drugi) na 10 marca. Zobaczymy co wyjdzie. Może tym razem wynik będzie jednoznaczny. Wtedy wiadomo z czym walczyć.

    A jeśli chodzi o dr Chudzika to faktycznie ciężko się zapisać. Trzeba dzwonić w pierwszy dzień miesiąca (jeśli dobrze pamiętam). I to też prywatnie.

    I dziękuję za info o luxmedzie. Termin ów nie ma do 8 marca... podobnie jak w terpie ale wizyta tańsza o 100 zł w luxmedzie!! Niezła rozpiętość cen.

    DreAms86 lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 26 lutego 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DreAms86 wrote:
    U mnie cos jest chyba popierzone z immunologia... ost. odebralam ana2 i juz nie swieca ziarniscie, tylko homogenno plamisty typ swiecenia 1:320. Wlasnie ja nic nie dostaje na te ana od reumtologa. Od gina man acard. Ja dostalam jeszcze na przeciwciala kardiolipidowe, czynnik rf?nie wiem czy dobrze napisalam...i cos jeszcze ale nie pamietam... no i kardio juz kiedsy mialam i bylo ok, zobacze jak teraz. Bo reumarolog mi mowila ze immunologia zmienna jest i raz moga wychodzic a raz nie. A poza tym te co mi zlecala wychodza ok. Ide za 2 tyg spr.jak wyszly kardiolipidowe no i przy okazji pokaze morfologie, bo cos sie dzieje chyba bo mam leukocyty ponizeh normy :( od jakiegos czasu mialam niskie ale teraz to mam ponizej normy. Mowila mi ze wazne sa plytki krwi, bo jak beda drastycznie spadac to moze wskazywac ze przeciwciala atakuja uklad kriotworczy a wtedy to wesolo nie bedzie. Zobacze co powie na morfologie , bo chyba cos jest na rzeczy z tymi ana. Moha reumatolog mowila mi tez aby unikac antykoncpecji bo moga wywolac toczen polekowy.

    A Tobie dala steryd tylko dlatego ze masz ana? masz jakies objawy choroby ukladowej? Do kogi chodzisz? Ja do dr. Kowalskiej na przyjazni.


    Monia do reumatologa potrzebne jest skierowanie.
    Moja reumatolog mowi ze miano 1:320 nie jest wysokie ale tez nie jest niskie. Nalezy obserwowac siebie i sprawdzac co jakis czas ana2. Wiesz ja uwazam ze nie zaszkodzi Ci skonsultowac u reumatologa ana2, i warto byc pod opieka nawet ze wzgledu ze zleci wiecej badan i innym okiem patrzy niz np ginekolog. Ale to tylko moje zdanie.
    Dreams ten lek od reumatologa arechin to steryd?
    Bo czytam ulotke ale tu nigdzie nie pisze że steryd...

    I trochę zgodzić sie muszę z Dotkiem że pójście do kolejnego specjalisty to nowe informacje i nowe zalecenia.
    Bo mi reumatolog powiedział że encorton (który chce mi zapisać ginekolog) mi na nic nie pomoże. A Leszczyńska mówiła że koniecznie i bez niego ani rusz!!
    I weź bądź tu człowieku mądry...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2016, 20:01

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 26 lutego 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka a kiedy idziesz do p. Leszczynskiej? Denerwujące są te rozbieżności między lekarzami, jeden mówi brać, drugi nie brać a człowiek głupieje.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 26 lutego 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Kamilka a kiedy idziesz do p. Leszczynskiej? Denerwujące są te rozbieżności między lekarzami, jeden mówi brać, drugi nie brać a człowiek głupieje.

    7 kwietnia.
    Myślałam żeby dzwonić i pytać o wcześniejszy termin. Ale chciałam mieć już wszystkie wyniki i Chyba zostanę już i nic nie będę zmieniać.

    Dotek lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Dreams ten lek od reumatologa arechin to steryd?
    Bo czytam ulotke ale tu nigdzie nie pisze że steryd...

    I trochę zgodzić sie muszę z Dotkiem że pójście do kolejnego specjalisty to nowe informacje i nowe zalecenia.
    Bo mi reumatolog powiedział że encorton (który chce mi zapisać ginekolog) mi na nic nie pomoże. A Leszczyńska mówiła że koniecznie i bez niego ani rusz!!
    I weź bądź tu człowieku mądry...

    Oj przepraszam ja cigale mysle o encortonie i stad napisałam steryd. Arechin chyba nie jest sterydem.

    Do Chudzika mozna i na nfz ale to juz wogole kosmos z terminami.

    Co do encortonu to podobno moze jak najbardziej pomoc gdy sa przeciwciala, bo jak wiadomo przeciwciala maja za zadanie niszczyc zdrowe tkanki...a steryd obnizy przeciwciala i wyciszy immunologie...i wtedy np.rzadziej dochodzi do poronien... ale to tylko moja wiedza zaczerpnieta z internetu i gdzies tam tez zaslyszane od lekarzy....

    Kamilka, Dotek lubią tę wiadomość

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 26 lutego 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DreAms86 wrote:
    Oj przepraszam ja cigale mysle o encortonie i stad napisałam steryd. Arechin chyba nie jest sterydem.

    Do Chudzika mozna i na nfz ale to juz wogole kosmos z terminami.

    Co do encortonu to podobno moze jak najbardziej pomoc gdy sa przeciwciala, bo jak wiadomo przeciwciala maja za zadanie niszczyc zdrowe tkanki...a steryd obnizy przeciwciala i wyciszy immunologie...i wtedy np.rzadziej dochodzi do poronien... ale to tylko moja wiedza zaczerpnieta z internetu i gdzies tam tez zaslyszane od lekarzy....
    Zgadzam się z Tobą o tym encortonie.
    A z terminami faktycznie trudno u Chudzika.
    A arechin jest lekiem stosowanym w leczeniu tocznia i chorób tkanki łącznej. A sam w sobie jest na malarię....

    DreAms86 lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia dziewczyny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie już nie długo mam wizyte u tej pani ..czasami boję się ze nie bedzie mu w stanie pomóc bo cykle mam regularne i ovulacje potwierdzone. Męża wyniki w normie... Chyba jestem trudnym przypadkiem .. no chyba że jakieś szczegółowe badania coś wykkarza...jedyną nadzieją w pani doktor ...

  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 28 lutego 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Dotek i Lady jak tam? :)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 28 lutego 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć w niedziele. U mnie 2 dzien @ brzuch boli. Wczoraj milczałam bo mi głowe ból rozsadzał i humor do bani, po prostu globus...

    Co tam u Was dziewczyny?

    Magdalena pani dr skieruje Cie na jakieś badania i może znajdzie sie rozwiązanie problemu.

    f08af289ff.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 28 lutego 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w piątek miałam punkcję...jestem strasznie obolała...w środę transfer...

    Dotek, hewa81, Marleni, Ewelinka33, lena82, ewelina27 lubią tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taką nadzieję ... Dlaczego to takie trudne...to tak wykańcza psychikę ze człowiek nie potrafi cieszyć się z innych rzeczy...

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 28 lutego 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka to odpalam kciuki za transfer:) ile masz komórek?

    f08af289ff.png
‹‹ 311 312 313 314 315 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ