X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 27 maja 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nic nie wiecie o hsg na Jaczewskiego??

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 27 maja 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Arturowa, pani dr jeszcze na bocianiej w lublinie przyjmuje w ab ovo.

    Noemi w piątek zrobię hcg, a puki co obserwuję temperaturę.

    Przeciwciała miałam zrobione przy okazji diagnostyki w szpitalu wojskowym i wyszło mi 1:800 i lekarze zgodnie twierdzą, że mam brać acard,na tocznia też planuje się zbadać ale jakoś ciągle brakuje mi czasu.


    Teraz dzieki internetowi to pacjentki maja spora wiedze na temat tego jakie badania robic albo co brac:) lekarze chyba są przyzwyczajeni.

    O co chodzi z tymi przeciwciałam bo nie czaje za bardzo?

    neomi34
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 27 maja 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    dziewczyny w piątek mam się stawić w szpitalu, zmieniam zdanie o służbie zdrowia :) za każdym razem gdy dzwonię do szpitala odbiera bardzo przyjemna pani i odpowiada nawet na najgłupsze moje pytania :) pytałam o skierowanie i ważne jest nie tylko 2 cykle :)
    Trzymam kciuki żeby wyszło ok.

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 27 maja 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arturowa ja najpierw byłam prywatnie dwa razy a później w tej poradni w szpitalu i prywatnie dr ma trochę inne podejście. A w poradni siedzi z nią pielęgniarka ale nie mam zastrzeżeń.

    Majowka ja też po drugim poronieniu wzięłam się za badania.

    Noemi przeciwciała przeciwjądrowe jak ktoś ma to może organizm sam atakować swoje nowe komórki najkrócej mówiąc więc i ciąże. Bardzo dużo w necie na ten temat można wygooglować, poczytaj sobie. Ja wogóle nie sądziłam że coś takiego istnieje a co dopiero że ja to mam.


    Hipisiatko do wojskowego dzwoniłaś? Tam rzeczywiście jest miła załoga:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2015, 18:34

    f08af289ff.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 27 maja 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po 2 tygodniach odebralam

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 27 maja 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    dziewczyny w piątek mam się stawić w szpitalu, zmieniam zdanie o służbie zdrowia :) za każdym razem gdy dzwonię do szpitala odbiera bardzo przyjemna pani i odpowiada nawet na najgłupsze moje pytania :) pytałam o skierowanie i ważne jest nie tylko 2 cykle :)
    To tak jak ja tyle,że ja będę miała hsg jednodniowe :)
    trzymam kciuki za Ciebie :)

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 27 maja 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Arturowa ja najpierw byłam prywatnie dwa razy a później w tej poradni w szpitalu i prywatnie dr ma trochę inne podejście. A w poradni siedzi z nią pielęgniarka ale nie mam zastrzeżeń.

    Majowka ja też po drugim poronieniu wzięłam się za badania.

    Noemi przeciwciała przeciwjądrowe jak ktoś ma to może organizm sam atakować swoje nowe komórki najkrócej mówiąc więc i ciąże. Bardzo dużo w necie na ten temat można wygooglować, poczytaj sobie. Ja wogóle nie sądziłam że coś takiego istnieje a co dopiero że ja to mam.


    Hipisiatko do wojskowego dzwoniłaś? Tam rzeczywiście jest miła załoga:)

    Dzięki zaraz poczytam :) bo pewnie i ja je mam bo przecież wszystko co złe się mnie czepia :(

    neomi34
  • mihito Koleżanka
    Postów: 60 30

    Wysłany: 27 maja 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neomi34 wrote:
    Nikt nie miał hsg na Jaczewskiego?

    Neomi wygląda to mniej więcej tak: idziesz na izbę przyjęć ze skierowaniem do okienka, czekasz tam aż ktoś podejdzie, dajesz skierowanie, a potem czekasz aż cię wezwą ;)
    Wypełniasz ankietę z pielęgniarkami i lekarzem - jeśli masz potwierdzenie o endo + wynik histopatologiczny to weź je ze sobą -mój sobie skopiowali.
    Ubranie do przebrania: ja miałam T-shirt+spodnie dresowe+buty sportowe (żadnych szlafroków i klapek ;)). Później bardzo miłe praktykantki prowadzą się na oddział, gdzie znów ankieta do wypełnienia i bardzo długie czekanie (ok.2h), najlepiej zapytaj na którą godzinę jesteś w grafiku - w międzyczasie będzie zastrzyk w pupę(znieczulenie przed HSG) i USG przeprowadzone przez lekarza. Na radiologię pójdziesz już z lekarzem na inne piętro - później już tylko leżenie na stole i po kilku/kilkunastu minutach powinno być po wszystkim:)
    PS. Ja byłam w zimie z mężem i przydała mi się jego pomoc, bo nie chciałam nic zostawiać na izbie przyjęć - trzymał moją kurtkę, ciuchy do przebrania, jakieś picie/gazetę, ale teraz spokojnie szłabym sama :)

    Odnośnie przeciwciał przeciwjądrowych to na pierwszej wizycie u dr Wdowiaka od razu dostałam zlecenie zrobienia tego badania jak tylko usłyszał o mojej endometriozie - powiedział mi, że zdarza się, że p.przeciwjądrowe występują u kobiet z endo. Ja ich nie miałam, koszt badania w Luxmedzie to chyba 60 lub 55 PLN.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2015, 21:28

    neomi34 lubi tę wiadomość

  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 27 maja 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mihito wrote:
    Neomi wygląda to mniej więcej tak: idziesz na izbę przyjęć ze skierowaniem do okienka, czekasz tam aż ktoś podejdzie, dajesz skierowanie, a potem czekasz aż cię wezwą ;)
    Wypełniasz ankietę z pielęgniarkami i lekarzem - jeśli masz potwierdzenie o endo + wynik histopatologiczny to weź je ze sobą -mój sobie skopiowali.
    Ubranie do przebrania: ja miałam T-shirt+spodnie dresowe+buty sportowe (żadnych szlafroków i klapek ;)). Później bardzo miłe praktykantki prowadzą się na oddział, gdzie znów ankieta do wypełnienia i bardzo długie czekanie (ok.2h), najlepiej zapytaj na którą godzinę jesteś w grafiku - w międzyczasie będzie zastrzyk w pupę(znieczulenie przed HSG) i USG przeprowadzone przez lekarza. Na radiologię pójdziesz już z lekarzem na inne piętro - później już tylko leżenie na stole i po kilku/kilkunastu minutach powinno być po wszystkim:)
    PS. Ja byłam w zimie z mężem i przydała mi się jego pomoc, bo nie chciałam nic zostawiać na izbie przyjęć - trzymał moją kurtkę, ciuchy do przebrania, jakieś picie/gazetę, ale teraz spokojnie szłabym sama :)

    Odnośnie przeciwciał przeciwjądrowych to na pierwszej wizycie u dr Wdowiaka od razu dostałam zlecenie zrobienia tego badania jak tylko usłyszał o mojej endometriozie - powiedział mi, że zdarza się, że p.przeciwjądrowe występują u kobiet z endo. Ja ich nie miałam, koszt badania w Luxmedzie to chyba 60 lub 55 PLN.
    O widzisz super dzięki :) ale myślisz, że jak pójdę w dresach na sportowo ogólnie to też będę musiała się przebierać? bo własnie o to mi chodzi, że nie bardzo mam z kim iść bo mąż w pracy i nie będę miała co z ciuchami zrobić.Jutro ma mi lekarz napisać, o której będę miała ten zabieg.
    A długo czekałaś po zabiegu czy od razu Cię puścili? brałaś dodatkowo coś przeciwbólowego? pytam bo sama rozumiesz :)

    O widzisz ja tych przeciwciał nie miałam robionych ale chyba sobie zrobię bo cóż samemu czasem trzeba się leczyć :)

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 27 maja 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze jedno to jest http://www.luxmedlublin.pl/dla_pacjenta/2,18,154,10lg,2442lb,stronazb,badania-i-zabiegi,laboratorium,pelna-lista-badan,autoimmunologia,p-ciala-p-jadrowe-i-cytoplazmat-ana-test-przesiewowy czy to
    http://www.luxmedlublin.pl/dla_pacjenta/2,18,154,10lg,2640lb,stronazb,badania-i-zabiegi,laboratorium,pelna-lista-badan,autoimmunologia,p-ciala-p-jadrowe-ana-immunoblot

    neomi34
  • mihito Koleżanka
    Postów: 60 30

    Wysłany: 27 maja 2015, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nikt się nie będzie czepiać, ale na pewno weź buty na zmianę ;)
    Ja miałam potem jeszcze krew pobieraną na hormony tarczycowe(zapomniałam o nich wspomnieć jak tylko przyszłam, bo pewnie by mi od razu pobrali krew) i dlatego musiałam długoooooo czekać, gdyby nie to to podejrzewam po 0,5-1h mogłabym już iść, bo b.dobrze się czułam i mówili, ze nie ma przeciwwskazań. Wyszłam chyba ok.13:30, HSG było ok 11-11:30.
    Nic na własną rękę nie brałam przed HSG. Każdy organizm jest inny i każdy ma inny próg bólu. Ponoć jak są zrosty to dziewczyny skarżą się, że boli. U mnie okazało się, że wszystko jest drożne i przepływu kontrastu w ogóle nie czułam - jedyny dyskomfort to zakładanie kulociągu :/ trochę bolało, ale na szczęście tylko kilka minut - naprawdę do przeżycia.

    Nie mogę otworzyć twojego linku. To będzie to badanie:
    http://www.luxmedlublin.pl/dla_pacjenta/2,18,154,10lg,2442lb,stronazb,badania-i-zabiegi,laboratorium,pelna-lista-badan,autoimmunologia,p-ciala-p-jadrowe-i-cytoplazmat-ana-test-przesiewowy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2015, 23:28

  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 27 maja 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a po co hormony tarczycowe? ja mam świeże to zabiorę ze sobą może, kurcze ja bym chciała jak najszybciej bo muszę do pracy wracać :(znaczy się do swojego sklepu :(

    neomi34
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 28 maja 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neomi34 wrote:
    a po co hormony tarczycowe? ja mam świeże to zabiorę ze sobą może, kurcze ja bym chciała jak najszybciej bo muszę do pracy wracać :(znaczy się do swojego sklepu :(
    hej.
    bo kontrast zawiera jod. i ma to znaczenie przy chorobach tarczycy.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 28 maja 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha a to on nic mi nie mówił ale to nie może być za wysoki wynik?

    neomi34
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 28 maja 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neomi34 wrote:
    aha a to on nic mi nie mówił ale to nie może być za wysoki wynik?
    za wysoki wynik?
    nie rozumiem pytania. :)
    w chorobach tarczycy czasem podawany jest jod.
    i dlatego pytają o to bo jak za dużo jody (a jest w kontrtaście) to też nie dobrze. i poza tym może mieć wpływ na wynik poziomu hormonów po hsg.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 28 maja 2015, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    ja mam niedoczynność tarczycy i mam zabronione przyjmowanie jodu, i naprawdę trudno znaleźć witaminy dla planujących bez jodu, więc biorę tylko kwas foliowy, ja mam skierowanie na hsg na jaczewskiego, ale o żadnych badaniach przez badaniem mi lekarz nie mówił :)

    Na Jaczewskiego? a kiedy masz? mi zlecił morfologię i crp ale o jodzie i tarczycy nic nie mówił :(

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 28 maja 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    za wysoki wynik?
    nie rozumiem pytania. :)
    w chorobach tarczycy czasem podawany jest jod.
    i dlatego pytają o to bo jak za dużo jody (a jest w kontrtaście) to też nie dobrze. i poza tym może mieć wpływ na wynik poziomu hormonów po hsg.

    hehe piszę jak potłuczona. Oj chodziło mi, już sama nie wiem o co :) boję się i może dlatego :)

    neomi34
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 28 maja 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,ja też jestem z lubelszczyzny...przez 2 lata chodziłam do pewnego lekarza - przyjmuje w Novicie i w szpitalu na Jaczewskiego. jestem mu wdzięczna jedynie za wykrycie i usunięcie polipa oraz udrażnianie jajowodów...poza tym uważam, że to były zmarnowane prawie 2 lata...na ostatniej wizycie jakiej byłam rozkładał ręce twierdząc, że nic nie może zrobić...poza tym "co to jest 2 lata starań - trzeba dalej próbować"...porażka:( zpotem trafiłam do Krakowa, ale wiadomo - nie możliwe jest dojeżdżanie prawie 300 km na monitoring cyklu, aczkolwiek polecam pania dr - jako jedyna postawiła wstępną diagnozę - pęcherzyk nie pęka. Teraz trafiłam do dr Pietrasa, który przyjmuje chyba w AB OVO - narazie 1 wizyta, więc za wiele nie mogę powiedzieć, aczkolwiek podał mi pregnyl i czekamy...jak na razie test negatywny...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2015, 07:52

    macduska lubi tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 28 maja 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, słyszałam dużo dobrego o lekarzach z jaczewskiego ale raczej nie pod kątem problemów z zajściem. Tam filozofia jest taka że nie zachęca się do stymulacji tylko do prób własnymi siłami. Na racławickich czyli u lekarzy z abovo i żagla stymulacja jest na porządku dziennym:)

    Mam 26 dc pobrałam sobie wieczorem krew na hcg czekam na wyniki z labu, będą ok 21:) mam podwyższoną temp. Wczoraj to nawet 37,7 dzisiaj 37,5 rano o 6 37,0 i kłuje, pobolewa dół brzucha głównie z prawej strony. Miałam owu z prawego jajca:D

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 28 maja 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    narazie idę na racławickie jutro a potem zobaczę czy jaczewskiego hsg czy racławickie, bo czytałam, że na racławickich robią w narkozie :)

    W narkozie?? ja kupiłam paracetamol, łyknę dwie przed i zobaczymy. Póki co przypomniałam sobie, że mam niewydrukowane wyniki badań więc jeszcze o 7 rano muszę lecieć do Luxemedu. Spakowałam dresy,tshirt, klapki, skierowanie, podpaskę i nie wiem co jeszcze :(

    neomi34
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ