X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za kciuki przydadzą się, narazie jestem przerażona, trzeba zwolnić obroty

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie cicho i pozytywnie myśl :)) musi być dobrze będziemy z Tobą hehe :) a co tam lekarz powiedział?

    neomi34
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    mam pytanie dziewczyny. niedawno któraś pisała o acardzie i clexane. i ja czytałam gdzies ten wątek bo jest taki a teraz na nic nie mogę znaleźdż. czy może mi ktoś pomóc? Proszę!!

    Oto link do forum. https://ovufriend.pl/forum/poronienie/starania-po-poronieniach-i-kolejna-ciaza-prowadzona-na-heparynie-acardzie-i-innych-lekach,6213.html

    Noemi lekarz powiedział że mam brać femibion 1x1, acard1x1, fraxiparine czyli zastrzyki 1x1 i duphaston 3x1. No i powtórzyć betę w poniedziałek. Powiedział że to bardzo wczesna ciąża że nie ma co odrazu męczyć z usg bo i tak jeszcze nic nie będzie, zże tak za ok 2-3 tygodnie usg a naraxie leki, leki i oszczędny tryb życia. Dobrze że jeszcze jutro do pracy i 4 dni wolnego:)

    Kamilka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No teraz koniecznie się oszczędzaj :)a widzisz a już wątpiłaś :) a to hsg to kiedy miałaś co pisałaś wcześniej?

    neomi34
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12.03.2015 miałam hsg, później pauza w staraniach do @, później się nie udało a teraz 2 kreski czyli 2 cykl starań po hsg.

    neomi34 lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O proszę czyli coś w tym jest bo jesteś kolejną z naszego forum, której tak szybko hsg udało się zajść :) super

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ocet jabłkowy dzień pierwszy :)

    neomi34
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Oto link do forum. https://ovufriend.pl/forum/poronienie/starania-po-poronieniach-i-kolejna-ciaza-prowadzona-na-heparynie-acardzie-i-innych-lekach,6213.html

    Noemi lekarz powiedział że mam brać femibion 1x1, acard1x1, fraxiparine czyli zastrzyki 1x1 i duphaston 3x1. No i powtórzyć betę w poniedziałek. Powiedział że to bardzo wczesna ciąża że nie ma co odrazu męczyć z usg bo i tak jeszcze nic nie będzie, zże tak za ok 2-3 tygodnie usg a naraxie leki, leki i oszczędny tryb życia. Dobrze że jeszcze jutro do pracy i 4 dni wolnego:)
    Dzięki Dotek.
    Ale Ty codziennie robisz zastrzyki? Bo ja byłam w poniedziałek pierwszy raz u dr Tkaczuk-Włach i też dala mi acard i przy ewentualnej ciąży clexane.
    Ale ja chyba nie dam rady sobie codziennie zastrzyków robić. To jakiś kosmos. Nie ma innych rozwiązań?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak codziennie jeden zastrzyk. To takie ampułkostrzykawki z krótką igiełką. Przykładam lód na chwilę, psikam spirytusem i robie w brzuch. Już drugi dzisiaj:) mnie jakoś nie boli tylko siniaczki zostają.

    Noemi i jak picie octu idzie? Ja pije olej lniany podobno to olej plodnosci:)

    Kamilka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Tak codziennie jeden zastrzyk. To takie ampułkostrzykawki z krótką igiełką. Przykładam lód na chwilę, psikam spirytusem i robie w brzuch. Już drugi dzisiaj:) mnie jakoś nie boli tylko siniaczki zostają.
    A ile płacisz jeśli mogę spytać? Pełna odpłatność czy na refundację? I jeszcze jedno pytanie. Czy dr Tkaczuk-Włach prowadzi ciążę czy ona tylko od płodności jest?
    Noemi i jak picie octu idzie? Ja pije olej lniany podobno to olej plodnosci:)

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś się post Nie dodał jak trzeba.
    Chciałam Cię Dotek spytać o odpłatność za clexane? I czy dr Tkaczuk-Włach prowadzi twoją ciążę i gdzie masz zamiar rodzić?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie zaczęłam u rodziców w hrubieszowie chodzic do mojego gina bo ma taki sam pomysl na mnie jak dr tkaczuk, a dodatkowo mam tu troche znajomych w sl. Zdrowia. I zobaczymy jak będzie rosła ciąza. Jak nie poronie zaraz a bedzie trzeba to najwyzej do dr Tkaczuk pojde. Ale martwi mnie brak oddzialu połozniczego w szpitalu wojskowym, i jakto tak bez lekarza isc do porodu albo ewentualnej cesarki:) pozatym moj gin jest bardziej mobilny, dzwonie a on odbiera, nie wiem jak dr Tkaczuk.
    A zamiast clexane biore fraxiparine 0,3 to to samo. Za 10 zastrzykow prawie 60 zl. Musze zapytac o refundacje bo podobno jest na to.

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano właśnie. Czytam że clexane jest refundowana jak w wywiadzie 3 poronienia. A tak kosztuje około 290 zł. Sporo! A z dr Tkaczuk-Włach to fakt z tą "mobilnością".
    A brak porodówki to bez sensu. Lekarz prowadzący faktycznie powinien pracować w szpitalu w którym chce się rodzić. A jeśli mogę spytać o twoją historię to dwa poronienia były u Ciebie?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak miałam dwa. Pierwszy raz puste jajo i ok 7tc wywolane poronienie i zabieg. A drugi raz samo w 5tc polecialo

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Tak miałam dwa. Pierwszy raz puste jajo i ok 7tc wywolane poronienie i zabieg. A drugi raz samo w 5tc polecialo

    Przykro mi.
    Ja od kilku dni nie myślę o niczym innym jak tylko o tych zastrzykach z heparyny....
    Nie dam rady cieszyć się ciążą.... jeśli uda się zajść....

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Tak codziennie jeden zastrzyk. To takie ampułkostrzykawki z krótką igiełką. Przykładam lód na chwilę, psikam spirytusem i robie w brzuch. Już drugi dzisiaj:) mnie jakoś nie boli tylko siniaczki zostają.

    Noemi i jak picie octu idzie? Ja pije olej lniany podobno to olej plodnosci:)

    Hmm zobaczymy póki co idzie jako tako ale nie wiem jak długo wytrzymam :) a co ten olej lniany robi, że tak może głupio zapytam :)

    neomi34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek Kamilka trzymam kciuki. Ja już zaczęłam nowy cykl wczoraj niestety, jutro idę na badania, a po @ do Swatowskiego. Chociaż jestem prawie pewna, że to jednak endometrioza, a tu chyba wiele nie pomoże.

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Przykro mi.
    Ja od kilku dni nie myślę o niczym innym jak tylko o tych zastrzykach z heparyny....
    Nie dam rady cieszyć się ciążą.... jeśli uda się zajść....

    Ja też narazie sie nie potrafie cieszyć. Martwi mnie czy ciąża sie utrzyma, ciągle nasłuchuje sygnały wysyłane przez organizm. Dopiero w 2 trymestrze jak do niego dojdzie będę spokojniejsza.

    Noemi olej lniany ma kwasy omega 3i6,wzmacnia organizm, pozytywnie wplywa na grubosc endometrium, zwalcza zły cholesterol i pomaga w prawidłowym rozwoju dziecka.

    Magdziulka z endometriozą też można zajść w ciąże, zazwyczaj chyba robi się laparoskopue i po niej udaje sie zajść. A czasami i bez laparo kobiety zachodzą, a ciąża leczy endometrioze. Dzięki za kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2015, 08:23

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Dotek Kamilka trzymam kciuki. Ja już zaczęłam nowy cykl wczoraj niestety, jutro idę na badania, a po @ do Swatowskiego. Chociaż jestem prawie pewna, że to jednak endometrioza, a tu chyba wiele nie pomoże.

    Ja mam endometriozę I stopnia i bałam się, że przez nią HSG wyjdzie źle a jednak są drożne. Wiem, że dziewczyny zachodzą w ciąże bo inaczej też bym się załamała. Ale nie ma wyjścia trzeba wierzyć. W poniedziałek idę do pani doktor Tkaczuk-Włach ciekawe co mi powie :)

    neomi34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neomi a jak się leczysz? Dieta, jakieś leki? Mi też kkiedyś powiedział, że podejrzewa 1 stopnia, ale na tym się skończyło. Miałam zajść w ciążę, ale jak widać nie wychodzi.

‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ