X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUTOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

LUTOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • Madame_butterly Ekspertka
    Postów: 191 59

    Wysłany: 2 lutego 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mające dostęp do tabelki - poprawiłybyście mój cykl starań? Będzie 5, nie 6 :D Nie marudziłabym, ale ta 6 strasznie mnie demotywuje ;D

    Gratulację zafasolkowanym!

    28 lat
    6 cykl starań o pierwsze dziecko (luty/marzec 2018)
    W zanadrzu: ovarin, żel conceive -> od 4 cs
    Grudzień 2017 - cytologia (ok)
    Luty 2018 - USG (ok)

    "Chcę tylko wiedzieć, do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach"
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 2 lutego 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Hej ja w niedzielę miał zastrzyk,o dziwo nie mam żadnych objawów ciążowych a bez zastrzyku zawsze miałam :p bolaly mnie piersi przez 2 dni ale lekko i tak z boku od pach ciągnęło teraz już nic. Z cialwpsco zrobiłam test ciążowy dzisiaj żeby zobaczyć czy tegon zastrzyku już nie ma, i test wyszedł pozytywny. Pierwszy raz w życiu piękne uczucie :p szkoda że to zastzyk
    Paula, może rób sobie codziennie testy żeby zobaczyć czy najpierw ta druga kreseczka nie blednie a potem czy może znowu ciemnieje. Dzięki temu będziesz miała pewność czy ta druga kreseczka to wciąż zastrzyk czy może już fasolka :)

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 2 lutego 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SMag wrote:
    Kochana powiem Ci że straszne "góry i doliny" u Ciebie.. dzisiejsza temperatura czymś zaburzona że w otwartym kółeczku ? Widzę że wcześniej też bylo kilka takich, nie wiem czy wtedy owu je wlicza w swój "algorytm".
    Nie ma 6 niższych temperatur póki co więc nic owulacji nie zapowiada jak narazie.
    Testom owu tak do końca bym nie udała. Nie wszystkim wychodzą. A jak ze śluzem ?
    Jeśli masz możliwość to może warto byłoby się wybrać na monitoring w najbliższych dniach ? Miałabyś potwierdzenie czy coś się tam "dzialo"
    Oczywiście to tylko moje zdanie :)

    Kochana dziekuje za odpowiedz.
    Te otwarte kropki sa jak sie zmienia godzina pomiaru temperatury. Niestety nie mam mozliwosc aby bylo zawsze o tej samej porze, roznica jest ok 30 min do godziny. Chyba ze bede nastawiac budzik na 5rano mierzyc i potem dalej w kimke na godzinz albo poltorej...

    Co do sluzu, to jak na moje, chociaz nie czuje sie w tej dziedzinie ekspertka, to wlasnie zaczyna sie sluz plodny, przejrzysty i rozciagliwy...

    Poprzedni cykl mi sie wydluzyl o tydzien... Moze z tym tez tak bedzie i owu bedzie za kilka dni...?


    Echhhh jakos mi smutno dzisiaj.
    Tak bardzo bym chciala, zeby sie udalo.

    Na monitoring nie ma szans poki co.
    Jestem na etapie poszukiwania gina, ktorzmu moglabym zaufac...
    Pracuje prawie 70km od miejsca zamieszkania i z godzinami ciezko...
    Do tego dochodzi fakt, ze nie moge wziac urlopu...

    Ojjjj nakrecilam sie pesymistycznie....

    No nic, milego dnia !!!

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 2 lutego 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ams wrote:
    Gratuluje dwoch kreseczek Dziewczyny!!! Pieknie zaczyna sie luty!! Az milo patrzec !
    U mnie 19dc i testy poki co nie wykryly owulacji, a dzisiaj tempka spadla... Nie wiem co o tym wszystkim myslec... Mozecie zerknac na moj wykres? Moze cos tam 'wyczytacie' :)
    Milego dnia i jeszcze chwila i weeeeeeekend!!! :D
    Ams, postaraj się mierzyć temp codziennie o tej samej godzinie! Bez tego wykres nie będzie wiarygodny i może Ci nie wykazać że było owulacji.

    ams lubi tę wiadomość

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 2 lutego 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ams wrote:
    Kochana dziekuje za odpowiedz.
    Te otwarte kropki sa jak sie zmienia godzina pomiaru temperatury. Niestety nie mam mozliwosc aby bylo zawsze o tej samej porze, roznica jest ok 30 min do godziny. Chyba ze bede nastawiac budzik na 5rano mierzyc i potem dalej w kimke na godzinz albo poltorej...

    Co do sluzu, to jak na moje, chociaz nie czuje sie w tej dziedzinie ekspertka, to wlasnie zaczyna sie sluz plodny, przejrzysty i rozciagliwy...

    Poprzedni cykl mi sie wydluzyl o tydzien... Moze z tym tez tak bedzie i owu bedzie za kilka dni...?


    Echhhh jakos mi smutno dzisiaj.
    Tak bardzo bym chciala, zeby sie udalo.

    Na monitoring nie ma szans poki co.
    Jestem na etapie poszukiwania gina, ktorzmu moglabym zaufac...
    Pracuje prawie 70km od miejsca zamieszkania i z godzinami ciezko...
    Do tego dochodzi fakt, ze nie moge wziac urlopu...

    Ojjjj nakrecilam sie pesymistycznie....

    No nic, milego dnia !!!

    Kochana musisz mierzyć o tej samej godzinie codziennie, inaczej to nie ma sensu. Niby jak mierzysz godzinę później to dziewczyny chyba odejmują 0,1 st. Ale to też takie gdybanie.
    Ja już się przyzwyczaiłam. W tygodniu wstaje przed 5, budzik na 4:40 i mierze tempke, czasem tylko 5 min się różni. W weekendy też nastawiam, mierze i idę spać dalej.
    Jeśli teraz zaczyna Ci się śluz płodny to może to być zwiastunem zbilzajacej się owulacji. I może rzeczywiście będziesz ją miała później :)
    I nie smutaj ;*
    Każda z nas chce żeby się udało, czasem potrzeba więcej czasu i cierpliwości. Też łapę doła jak wczoraj ale tak naprawdę nic to nie daje...nie ma sensu się zamartwiać. (Mówi to ta co się zamartwia :p) wiem, że latwo jest komuś doradzać ale taka prawda ;)

    LISTA STARACZEK

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 2 lutego 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame_butterly wrote:
    Dziewczyny mające dostęp do tabelki - poprawiłybyście mój cykl starań? Będzie 5, nie 6 :D Nie marudziłabym, ale ta 6 strasznie mnie demotywuje ;D

    Gratulację zafasolkowanym!
    Zmieniłam :)

    Madame_butterly lubi tę wiadomość

    LISTA STARACZEK

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams koniecznie mierz o tej samej porze temperaturę, wtedy wyniki są wiarygodne.

    Ja dziś zatestowałam, ale niestety tylko jedna gruba krecha (10dpo). Już się pogodziłam, że to nie ten cykl. Ale następne dni płodne będę miała na wyjeździe więc może tam coś zaskoczy.

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ffilpiek wrote:
    Ams koniecznie mierz o tej samej porze temperaturę, wtedy wyniki są wiarygodne.

    Ja dziś zatestowałam, ale niestety tylko jedna gruba krecha (10dpo). Już się pogodziłam, że to nie ten cykl. Ale następne dni płodne będę miała na wyjeździe więc może tam coś zaskoczy.
    Może za wcześnie zrobiłaś? Jakbyś udostępniła wykres można byłoby coś więcej powiedzieć

    ignite
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ams wrote:
    Gratuluje dwoch kreseczek Dziewczyny!!! Pieknie zaczyna sie luty!! Az milo patrzec !
    U mnie 19dc i testy poki co nie wykryly owulacji, a dzisiaj tempka spadla... Nie wiem co o tym wszystkim myslec... Mozecie zerknac na moj wykres? Moze cos tam 'wyczytacie' :)
    Milego dnia i jeszcze chwila i weeeeeeekend!!! :D

    Z wykresu ciężko coś wyczytać, bo musisz mierzyć zawsze o tej samej godzinie ;-) więc tempki bym odrzuciła i nie patrzyła na nie. Testy mogą nie wychodzić u Ciebie. Albo może masz tak krótki pik, że nie zdążysz wyłapać momentu. Robisz raz dziennie? O ktorej godzinie?
    Co do śluzu i szyjki to zapowiada owu. Więc jeśli być to wg mnie będzie teraz w weekend.

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zerkniecie na mój wykres
    https://zapodaj.net/09200da7e4575.png.html

    U mnie w ogóle jakiś chyba dziwny ten wykres, ten wysoki skok to zaburzenie przez zapalenie pęcherza. Owulację miałam potwierdzoną przez gina jak byłam u niego 15dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2018, 09:14

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie niskie u Ciebie te temperatury,może bierzesz jakieś leki i przez nie Ci tak nisko się utrzymuje.A i czytałam też że niska tempka w drugiej fazie cyklu wskazuje na niski poziom progesteronu i że nie było jeszcze owulacji.U Ciebie lekarz ją potwierdził.A gdzie mierzysz temp.?

    ignite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę: Metformax, bromergon i teraz od 18dc luteine - czyli progesteron. Mierzę w pochwie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie dziwne, że nie wzrosły... mierzysz o tej samej porze?

    Nie testowałam. Nie ma sensu.

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się bierze dupka to temperatura i tak jest wyżej niż normalnie ?? Bo jeśli tak to nie wiem czy mój wykres teraz jest wyznacznikiem czegokolwiek.. ehh..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2018, 09:35

    LISTA STARACZEK

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Codziennie około 7.00 czasem 5 minut wcześniej czy później. Kurczę szkoda, że nie skoczyłam na badanie proga w 8dpo żeby sprawdzić jego poziom.

  • Nova87 Autorytet
    Postów: 877 1404

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SMag wrote:
    Jak się bierze dupka to temperatura i tak jest wyżej niż normalnie ?? Bo jeśli tak to nie wiem czy mój wykres teraz jest wyznacznikiem czegokolwiek.. ehh..
    Dupek nie zawyża tempki, luteina tak.

    hrqoskjoayf3n559.png

    05.03.18 - beta HCG - 423,49
    07.03.18 - beta HCG - 971,13
    13.03.18 - beta HCG - 8403,34
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weźcie mi cos zróbcie, naczytałam się o ciążach, które test wykrywał dopiero po tygodniu od @. Te dwa testy które robiłam miały czułość 25..sama nie wiem. Jeszcze mi się sniło, że okazało się, ze jednak jestem w ciąży :D

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeggiGirl wrote:
    Weźcie mi cos zróbcie, naczytałam się o ciążach, które test wykrywał dopiero po tygodniu od @. Te dwa testy które robiłam miały czułość 25..sama nie wiem. Jeszcze mi się sniło, że okazało się, ze jednak jestem w ciąży :D

    Hahaha! Kiedyś czytałam wątek kobiet, które pisały, że w ogóle im nie wychodziły ani z moczu ani z krwi i dopiero usg pokazywało.
    A jedna kobieta w innej grupie napisała, że kobietom w jej rodzinie testy nie wychodzą.

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 2 lutego 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nova87 wrote:
    Dupek nie zawyża tempki, luteina tak.
    Oki, dzięki za info ;)

    MeggiGirl moze zrób ten o czułości 10 ? Chyba pink test z Rossmana.

    LISTA STARACZEK

  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 2 lutego 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Hahaha! Kiedyś czytałam wątek kobiet, które pisały, że w ogóle im nie wychodziły ani z moczu ani z krwi i dopiero usg pokazywało.
    A jedna kobieta w innej grupie napisała, że kobietom w jej rodzinie testy nie wychodzą.


    Wariactwo :D zabawne jest to, że moja mama mówiła kiedyś, że będąc ze mną w ciąży myślała, że zatruła się czymś po świętach. Ale o robienie testów jej nie pytałam. D. już się ze mnie śmieje a i mi głupio robić kolejne testy. Bez sensu. :D

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ