X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne MACA - czy taka super?
Odpowiedz

MACA - czy taka super?

Oceń ten wątek:
  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    duphaston to tez progesteron- wiec podejrzewam ze tak

    AMH - ocena rezerwy jajnikowej - daje nam obraz ile czasu nam zostało - czy nie jest tak ze np za kilka miesiecy moge przestac miesiaczkowac

    Kochana mam nadzieję że nie będzie tak źle <3

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dojrzała wrote:
    tylko na owulkę, bo temu służą aplikatory, np. niewiele ze mnie wypłynęło;
    a myślę o żelu w tubie, bo przed okresem jestem tak sucha,a zwyczajne żele erotyczne bywają różne (może złoszczę się, że znów nic?), ale dziecko będzie lub a właśnie że będzie, a mąż jest na zawsze, więc trzeba troszczyć się o związek,
    pulsem tej apteki jest fakt, że w moim mieście mogę odebrać zamówienie w konkretnym punkcie i nie płacić za przesyłkę

    No tak ale jesteś w stanie stwierdzić w 100% że owulka np będzie jutro? Czy jak masz skok tempki i wiesz że owulka była o wtedy użuwasz żelu? :)
    No tak taki żel na codzien tez napewno by się przydał bo teraz to nie wiadomo czego używać.. nawet śliny nie bardzo wolno :D

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misiaa wrote:
    Kochana mam nadzieję że nie będzie tak źle <3
    moze nie jest tak zle - ale ja jestem z tych co wola wiedziec na czym stoja :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    moze nie jest tak zle - ale ja jestem z tych co wola wiedziec na czym stoja :)

    Napewno lepiej miec taka wiedzę Kochana :) Ale mam nadzieję że będzie wszystko ok i to był taki jednorazowy wyskok z tą owulka.. chyba ze zdarzało się już częściej?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misiaa wrote:
    Napewno lepiej miec taka wiedzę Kochana :) Ale mam nadzieję że będzie wszystko ok i to był taki jednorazowy wyskok z tą owulka.. chyba ze zdarzało się już częściej?
    nie nie zdarzało sie .. zreszta ja dopeiro od kwietnia zaczelam regularnie miesiaczkowac b mailam tak rozwalone hormony prze ztarczyce
    niby dwa razy do roku moga sie zdarzyc bezowulacyjne ..:) a dwa ze teraz prawieod poczatku bylam chora - j jestem nadal wiec mozliwe ze to tez przez to ;/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc głowa do góry taki jednorazowy wybryk to jeszcze nie koniec świata :) Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze :)

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem tylko teraz doszło do mnie ze tak naparwde moj ginekolog jest do dupy - u nich monitoring jest raz na miesiac ..czy jajka rosna .. i to wszystko oblicza na oko kiedy powinen peknac pecherzy k i 3 dni poznije kaze brac lutke

    tak samo jest jakbym chciala podejsc do inseminacji - wiec chyba zmienie ginekologa

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z tym chyba masz rację.. nie wygląda to zbyt dokładnie.. takie leczenie "na oko". Sama się zastanawiałam czy nie zmienić lekarza.. nawet nie zaproponował mi monitoringu cyklu a jesteśmy już rok po stracie.. W lutym się do niego wybieram mamy coś w końcu działać.. ciekawa jestem co zaproponuje.. ;/

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO nic pojde do niego zobacze co powie .. :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia Kochana <3

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba też mam cykl bezowulacyjny. Niby test owu pokazał wczoraj i dzisiaj dwie kreski ( testowa ciemniejsza od kontrolnej ) ale nie mam praktycznie śluzu. Ochoty na seks też nie a jajnik bolał mnie tylko trochę. We wcześniejszych cyklach, nawet tych, w których nie brałam żadnych wspomagaczy czy witamin, zawsze bolał mnie jeden z jajników i miałam dużo płodnego śluzu. Teraz zastanawiam się jak to możliwe???!!! skoro się wspomagam :( Dla pewności zrobię progesteron i prolaktynę około 21 dc.

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U ciebei mozliwe ze z wczorajszego na dzisiejszy dzien byla owulka skoro juz brak sluzu :) a nie raz jest tak ze wyhodza ozytywne przez kilka ndi :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misiaa wrote:
    Kochana ja dopiero od dzisiaj zacznę :) Nie moge jeszcze nic powiedzieć.. kurcze ale z tym testosteronem to ja teraz niewiem czy mam brac :(

    ja jutro ide go gina to sie zapytam

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    ja dzis sie dobilam 22 dc a ja mam progesteron 0,58 ng/ml

    czyli owulki brak - i na co nam byly aplikatory i inne cuda :(
    ide sie dzis uchlac

    ojej :(

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Po owulacji podobno powyzej 1

    aha, to chyba jutro powiem gince niech mi zrobi

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedynie test wykazał, że mogło coś być ale nie czułam aby była owulacja. Od wielu lat zawsze miałam w czasie owulacji ładny płodny śluz i zawsze, któryś jajnik mnie bolał. Może to przez Castagnus??? Bo przez witaminy raczej nie. Teraz tylko czasami od kilku dni pobolewa mnie podbrzusze jak na miesiączkę a do niej jeszcze jakieś dwa tygodnie. Zrobię badania hormonów i będę czekać na miesiączkę. Nic innego mi nie zostało. Tylko nie wiem czy jakieś hormony oprócz progesteronu i prolaktyny powinnam zrobić.

    Katha81 lubi tę wiadomość

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katha81 wrote:
    ja jutro ide go gina to sie zapytam

    Daj znać jak się coś dowiesz koniecznie :)

    Katha81 lubi tę wiadomość

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manieczka86 wrote:
    Jedynie test wykazał, że mogło coś być ale nie czułam aby była owulacja. Od wielu lat zawsze miałam w czasie owulacji ładny płodny śluz i zawsze, któryś jajnik mnie bolał. Może to przez Castagnus??? Bo przez witaminy raczej nie. Teraz tylko czasami od kilku dni pobolewa mnie podbrzusze jak na miesiączkę a do niej jeszcze jakieś dwa tygodnie. Zrobię badania hormonów i będę czekać na miesiączkę. Nic innego mi nie zostało. Tylko nie wiem czy jakieś hormony oprócz progesteronu i prolaktyny powinnam zrobić.

    ja w tamtym cyklu pierwszy raz czulam ze owulka byla (tak mi sie wydaje)
    mialam duzo rozciagliwego sluzu i chyba przez okolo 15 min klocie jakbym czula jak mi pecherzyk peka :D ale nic z tego niewyszlo :/ moze pezez to ze maz ma malo zolnierzykow

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misiaa wrote:
    No tak ale jesteś w stanie stwierdzić w 100% że owulka np będzie jutro? Czy jak masz skok tempki i wiesz że owulka była o wtedy użuwasz żelu? :)
    No tak taki żel na codzien tez napewno by się przydał bo teraz to nie wiadomo czego używać.. nawet śliny nie bardzo wolno :D

    100% to Ci nawet monitoring nie da, mi sprawdzają się paski owulacyjne, śluz, szyjki nie bardzo jeszcze umiem badać,przed owulką "kwitnę", mam ładną skórę;
    a problemem przy poczęciu jest aspermia, więc jednego byłam pewna: po użyciu preparatu "zawartość męża" trafiła do środka i mało wypłynęło, a gdy szyjka jest w 100% zamknięta, więc po owulacji natychmiast po akcji wszystko mi wypływa i trzeba mieć pod ręką ręcznik, i tyle mogę stwierdzić.

  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dojrzała wrote:
    100% to Ci nawet monitoring nie da, mi sprawdzają się paski owulacyjne, śluz, szyjki nie bardzo jeszcze umiem badać,przed owulką "kwitnę", mam ładną skórę;
    a problemem przy poczęciu jest aspermia, więc jednego byłam pewna: po użyciu preparatu "zawartość męża" trafiła do środka i mało wypłynęło, a gdy szyjka jest w 100% zamknięta, więc po owulacji natychmiast po akcji wszystko mi wypływa i trzeba mieć pod ręką ręcznik, i tyle mogę stwierdzić.

    Hmm ciekawe :) Dziękuje Ci za cenne rady :)
    U nas problemem jest asthenozoospermia. Mąż trzeci miesiąc bierze profertil więc w lutym sprawdzimy jak tam z wynikami, mam nadzieję że są lepsze :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ