X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe fasolki, majowe groszki, majowe testowanie
Odpowiedz

Majowe fasolki, majowe groszki, majowe testowanie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane, tak wpadłam was odwiedzić, co niektóre pamiętam.
    Słuchajcie, rok czasu się starałam o dzidzię, aż w końcu się udało i nacieszyłam się przez tydzień , a później ją straciłam, nie poddałam się, a w zasadzie wyluzowałam na urlopie, co dało dobre efekty, bo teraz jestem w 20 tygodniu, więc i wam wysyłam wiruski, nie poddawać się i głowa do góry.
    :)
    Jeszcze zobaczycie swoje słoneczka

    blizniaki.gif

    Nenaaa, Gwiazdeczka27, Monifah, Tamka, kasiatoja, rastafanka, Daisy lubią tę wiadomość

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justysia90 wrote:
    Dziewczyny kochane, tak wpadłam was odwiedzić, co niektóre pamiętam.
    Słuchajcie, rok czasu się starałam o dzidzię, aż w końcu się udało i nacieszyłam się przez tydzień , a później ją straciłam, nie poddałam się, a w zasadzie wyluzowałam na urlopie, co dało dobre efekty, bo teraz jestem w 20 tygodniu, więc i wam wysyłam wiruski, nie poddawać się i głowa do góry.
    :)
    Jeszcze zobaczycie swoje słoneczka

    blizniaki.gif
    my o pierwszą ciążę staraliśmy się prawie 3 lata, też radość nie trwała zbyt długo, teraz jesteśmy na etapie 2cs pp i chyba też nic z tego nie będzie..życzę Ci pomyślnego rozwiązania, a póki co rośnij zdrowo :)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie chyba tez bezowulacyjny.

    dostalam skierowanie na prolaktyne i TSH ft4 i ft3, kiedy isc na prolaktyne? w 5 dc?

    bo Pani Dr mowila ze w sumie obojetne ktory dzien cyklu.

    dzis mierzylam temp z wielka nadzieja na skok ale no juz nei ma co..:)
    wiec nie bedzie testowania w maju

    atdcqtkf2affvuei.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, które są w tym obcykane, zerkniecie na mój wykres? bo juz sama nie wiem co o nim myśleć... niby ovu dziś mi granicę wyznaczył, ale nie wiem czy faktycznie skok był, tam same góry i doliny :-/

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justysia gratuluje :-) zdrowka dla Was :-)

    Sloneczna moze to jakies przesilenie wiosenne ze tyle bezowulacyjnych? :-P ja PRL tez robilam i nie mialam przykazania w ktorym dc robic.

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa, u Ciebie widzę masz niektóre temperatury wpisane jako niepewne.. Owu wyznaczył owulację przerywaną linią co oznacza, że to oznaczenie jest niepewne. dalej mierz temperaturę i obserwuj swój śluz. A powiedz mi co ile masz cykle najczęściej?

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka różnie niestety z tymi moimi cyklami... miewam 27 dniowe, ale ostatni miałam też 47 dniowy więc bardzo duża rozpiętość...
    Wstawię link do enpr tam mam opisane co i jak z tymi niepewnymi http://enpr.pl/6265
    Co do śluzu to niestey mam go mało, więc ciężko mi go obserwować, ale teraz mam od wczoraj kremowy lepki... 10dc jak zajżałam głębiej to miałam trochę rozciągliwych przejrzystych nitek i 12dc podobnie...

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co ja na Twoim miejscu bym robiła tak: ( ze względu na to, że masz tak dużą różnicę między cyklami to ciężko jest ustalić owulację)
    1. sugerowała bym się śluzem
    2. sugerowała bym się nagłym obniżeniem temperatury ( wówczas już tego dnia bym współżyła - codziennie lub co drugi dzień)
    3. U Ciebie właśnie ze względu na tą rozbieżność bym działała już od 6 dnia cyklu, do np. 9 dc. potem bym działała od 12 do 17 dnia cyklu, potem bym działała między 20- 24 a jeszcze potem 29-33 ( bardzo dużo tego serduszkowania - ale czasami tak trzeba zwłaszcza, że u Ciebie te cykle są albo bardzo krótkie albo bardzo długie i nie wiadomo do końca kiedy @ przylezie) i możesz po prostu się "nie wstrzelić we właściwym momencie, który ciężko ustalić)

    Wiem, że są dziewczyny, które mają podobnie jak ty i np. zachodzą w ciąże tuż po miesiączce.Wiedzą o tym, ponieważ współżyły tylko jeden raz w cyklu właśnie dzień po zakończonej @ (tylko musisz bacznie pilnować właściwego mierzenia temp. o stałej porze nie wychodząc z łóżka)

    I nie ma bata w końcu się uda zobaczysz... zastanów się też nad monitoringiem cyklu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2014, 12:18

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prolaktynę robi się kilka dni po owulacji, w pierwszej fazie można ewentualne zbadać żeby zobaczyć różnicę, ale żeby sprawdzić czy nie blokuje progesteronu, to koniecznie w drugiej fazie! około 7 dni po owulacji

    mnie ginka przykazała 21 dc badać ale w zależności od owu - kiedy będzie

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    śluz obserwuj parę razy w ciągu dnia, często po wyprużnieniu można łatwiej zaobserwować śluz. Możesz też kupić sobie wiesiołka ( on sprzyja poprawie jakości śluzu płodnego) Z Twoich obserwacji wynika, że może ten cykl być tym krótkim cyklem. ale to się jeszcze okażę :) Dlatego własnie ze względu na to, iż nie wiadomo jakiej długoście będzie cykl w danym miesiącu trzeba podzielić współżycie na etapy ( dziwnie to brzmi wiem) i zawsze zaczynaj tuż po miesiączce między np. 6-12 ( współżyjąc np. co 2 dni) potem np. 3 dniowa przerwa i znowu współżyjcie częściej lub co dwa dni ( i tak etapami)

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka :-* dziękuję za rady...
    Jeszcze jakis czas temu rozbieżność była 27-29 dni... a pod koniec roku masakra jakaś 27-34... no i ten ostatni cykl istny cyrk 47 dni :-/
    Mój gin uważa, że może to być wina tego podwyższonego TSH... zobaczymy... po niedzieli idę na badania kontrolne, a w maju mam kolejną wizytę...

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa, programy wyznaczają zazwyczaj owulację na podstawie mniej więcej 3 wyższych temperatur co zresztą widać po wykresach , u ciebie występują różnicę temperatur między fazą estrogenową a fazą progesteronową . Więc to dobry znak :)

    Anutka lubi tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i pewnie gin ma rację. Roxa w końcu się uda zobaczysz :)

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxa, u mnie tak było, zanim zdiagnozowano u mnie Hashimoto i niedoczynność - cykle zaczęły mi się wydłużać do 35-37 dni ale wtedy się tym specjalnie nie zajmowałam , nie staraliśmy się i było mi wszystko jedno, dopiero gdy lekarz rodzinny wysłał mnie na usg tarczycy i zaczęłam brać euthyrox cykle wróciły do normy, natomiast trochę to trwało bo szukanie odpowiedniej dawki też co nieco zajęło

    ale jeśli winne jest TSH to się nie martw! można je okiełznać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2014, 12:40

    Gwiazdeczka27 lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wracajac do prolatyny:) to jesli moj cykl okaze sie bezowulacyjny ( a pewnie tak bedzie) to pojsc przed okresem na prolaktyne ?

    okres wypada ok 5-6 maja

    a wizyte mam 18 maja- i mam byc z wynikami

    hm:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2014, 13:04

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słoneczna na portalu coś jest na ten temat. wklejam link

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/progesteron-i-prolaktyna,113,3.html

    słoneczna 85 lubi tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny już za tydzień o tej porze może pojawią się pierwsze <3

    157.gif157.gif157.gif
    dajecie dziewczyny "Majówik" bierzemy przykład z "Kwietniówek"

    Brawurka84, kasiatoja, Tamka, ewcia21k, Daisy lubią tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce sie juz do was zapisac ale @ mi ie przychodzi :( test dziś -

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny:*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żeby pobić kwietnióweczki to będziemy musiały się MOCNO postarać :)
    tam się też bliźniaki sypią :D

    Vaniliaa, Tamka, isabelle, Lila84 lubią tę wiadomość

‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ