X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe starania
Odpowiedz

Majowe starania

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamuleska wrote:
    HOPE83 wrote:
    mamuleska każda z nas w pewnym momencie traci cierpliowść, dlatego ważne jest aby w ciągu dnia mieć choć chwilę dla siebie..Ja póki co cieszę się "byciem do domu z dzieckiem" bo jestem teraz na L-4. Po urodzeniu Pati musiałam bardzo szybko wrócić do pracy...pracę mam bardzo intensywną, nerwową więc po powrocie marzyłam o spokoju i ciszy..było mi żal,że tak nie wiele czasu zostaje mi na zabawę i bycie z dzieckiem..więc teraz nadrabiam i cieszę się,że siedzę w domu i na spokojnie mogę zrobić obiad, wyjść na plac zabaw, pobawić się z małą i jeszcze mam czas wypić kawę i coś obejrzeć w TV :)

    Fajnie.
    Dla mnie to ostatni tydzień wolności. Od poniedziałku wracam do pracy w firmie, której szczerze nienawidzę. Pocieszam się, że za dobrą kasę. I że to ja jestem górą nad moim szefem. To on musi mnie zatrudniać i płacić, chociaż mnie nie potrzebuje. Ale gdybym zaszła w ciążę, od razu poszłabym na L4. Żeby się tam nie stresować, żeby małego zabrać z przedszkola, żeby wreszcie go doleczyć...

    ja też siedzę na L4, marzę o tym jak pójdę i zamacham zaświadczeniem o ciąży kierownikowi :D wg jego teorii tylko jego żona miała prawo być w ciąży. Och jak ja się nie moge doczekać poniedziałku :))

    Nusia lubi tę wiadomość

  • mamuleska Autorytet
    Postów: 381 198

    Wysłany: 15 maja 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaks wrote:
    mamuleska wrote:
    HOPE83 wrote:
    mamuleska każda z nas w pewnym momencie traci cierpliowść, dlatego ważne jest aby w ciągu dnia mieć choć chwilę dla siebie..Ja póki co cieszę się "byciem do domu z dzieckiem" bo jestem teraz na L-4. Po urodzeniu Pati musiałam bardzo szybko wrócić do pracy...pracę mam bardzo intensywną, nerwową więc po powrocie marzyłam o spokoju i ciszy..było mi żal,że tak nie wiele czasu zostaje mi na zabawę i bycie z dzieckiem..więc teraz nadrabiam i cieszę się,że siedzę w domu i na spokojnie mogę zrobić obiad, wyjść na plac zabaw, pobawić się z małą i jeszcze mam czas wypić kawę i coś obejrzeć w TV :)

    Fajnie.
    Dla mnie to ostatni tydzień wolności. Od poniedziałku wracam do pracy w firmie, której szczerze nienawidzę. Pocieszam się, że za dobrą kasę. I że to ja jestem górą nad moim szefem. To on musi mnie zatrudniać i płacić, chociaż mnie nie potrzebuje. Ale gdybym zaszła w ciążę, od razu poszłabym na L4. Żeby się tam nie stresować, żeby małego zabrać z przedszkola, żeby wreszcie go doleczyć...

    ja też siedzę na L4, marzę o tym jak pójdę i zamacham zaświadczeniem o ciąży kierownikowi :D wg jego teorii tylko jego żona miała prawo być w ciąży. Och jak ja się nie moge doczekać poniedziałku :))

    Chciałabym pracować w ciąży. Dobrze się czuć a jakby co, mieć oparcie we współpracownikach i zrozumienie ze strony pracodawcy. Ale to tylko w filmach szef się interesuje poza utargiem również zdrowiem pracowników. Jak byłam w pierwszej ciąży, leżałam na podtrzymaniu na L4 i nie dość, że martwiłam się o dziecko to dostałam meila od znajomej. Pytała gdzie ja teraz jestem zatrudniona, bo w mojej aptece, nasze wspólne koleżanki powiedziały, że ja tu już nie pracuję. Oczywiście tak musiały powiedzieć, bo szef za plecami. Ale jakbym w pysk dostała. Zrobiło mi się bardzo przykro i z tymi dziewczynami z pracy nie gadam do dziś. Trzeba nie mieć zupełnie cywilnej odwagi, poczucia przyzwoitości...

    f2w3vfxm0sn54roj.png
    mjvywn155d3dwl35.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym chciała pracować, ale u nas zostają z dnia na dzień wprowadzone takie zasady, że nie chcę siedzieć i 8h się denerwować. Tak długo starałam się o tą ciążę, że zrobię wszystko żeby było szczęśliwe zakończenie, nawet za cenę siedzenia w domu i wynudzenia się jak mops.

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie zapisałam się na wizytę i to na nfz do mojego lekarza cudotwórcy :) 21.05 na godz 11 :)odebrała taka kochana pielęgniarka i mówi : Kochaniutka, juz cie tu wpisujemy bo to do 10 tyg musisz przyjechać złotko...sama widzisz jak teraz to becikowe zagmatwało, a my Ci musimy kartę założyć żebyś wniosek miala, no chyba chcesz , co...? :)" ja jej na to, że owszem, miło by było, a że termin wolny dopiero na 13.06 to zawołala mojego gina, i on mowi, że prywatnie ma termin wolny na 21.05 dla mnie i że grosza nie weźmie, tylko kartę założymy, podejrzymy malucha na usg, badania wypisze ( krew i inne ważne) i zrobie je sobie już na nfz :D

    Matylda36, kasiaks, mamuleska, kaarolaa lubią tę wiadomość

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka WSK wrote:
    Wlasnie zapisałam się na wizytę i to na nfz do mojego lekarza cudotwórcy :) 21.05 na godz 11 :)odebrała taka kochana pielęgniarka i mówi : Kochaniutka, juz cie tu wpisujemy bo to do 10 tyg musisz przyjechać złotko...sama widzisz jak teraz to becikowe zagmatwało, a my Ci musimy kartę założyć żebyś wniosek miala, no chyba chcesz , co...? :)" ja jej na to, że owszem, miło by było, a że termin wolny dopiero na 13.06 to zawołala mojego gina, i on mowi, że prywatnie ma termin wolny na 21.05 dla mnie i że grosza nie weźmie, tylko kartę założymy, podejrzymy malucha na usg, badania wypisze ( krew i inne ważne) i zrobie je sobie już na nfz :D

    WOW! Aż trudno Emilka uwierzyć, że w publicznej służbie zdrowia taka obsługa się zdarza. Ja jakoś mam pecha i zawsze jak muszę trafić do szpitala lub przychodni, to mam nieprzyjemne doświadczenia :-( No raz trafiłam na naprawdę sympatycznego i z odruchem ludzkim lekarza, reszta, a słów szkoda :-(
    Ale dobrze, że to napisałaś, przynajmniej wiem, że gdzieś jeszcze można trafić na normalnych ludzi w tej branży. Trzymaj się tego lekarza rękami i nogami w takim razie :-)

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • gosia28:( Przyjaciółka
    Postów: 173 49

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    popatrzcie na mój wykres prosze ;) doradzcie cos

    35300098465d87410706fe8bea3855e3.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda36 wrote:
    Emilka WSK wrote:
    Wlasnie zapisałam się na wizytę i to na nfz do mojego lekarza cudotwórcy :) 21.05 na godz 11 :)odebrała taka kochana pielęgniarka i mówi : Kochaniutka, juz cie tu wpisujemy bo to do 10 tyg musisz przyjechać złotko...sama widzisz jak teraz to becikowe zagmatwało, a my Ci musimy kartę założyć żebyś wniosek miala, no chyba chcesz , co...? :)" ja jej na to, że owszem, miło by było, a że termin wolny dopiero na 13.06 to zawołala mojego gina, i on mowi, że prywatnie ma termin wolny na 21.05 dla mnie i że grosza nie weźmie, tylko kartę założymy, podejrzymy malucha na usg, badania wypisze ( krew i inne ważne) i zrobie je sobie już na nfz :D

    WOW! Aż trudno Emilka uwierzyć, że w publicznej służbie zdrowia taka obsługa się zdarza. Ja jakoś mam pecha i zawsze jak muszę trafić do szpitala lub przychodni, to mam nieprzyjemne doświadczenia :-( No raz trafiłam na naprawdę sympatycznego i z odruchem ludzkim lekarza, reszta, a słów szkoda :-(
    Ale dobrze, że to napisałaś, przynajmniej wiem, że gdzieś jeszcze można trafić na normalnych ludzi w tej branży. Trzymaj się tego lekarza rękami i nogami w takim razie :-)

    Naprawdę to jeden taki przypadek, wcześniej leczyłam sie u wielu różnych lekarzy i nic..zero pomocy, empatii, zainteresowania :) A on od poczatku mówił że "już on mi zrobi dzidziusia " :) no i koniec końców...ale jestem pewna że to akurat natura podziałała a nie jego lek :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia28:( wrote:
    popatrzcie na mój wykres prosze ;) doradzcie cos

    Gosieńko, po pierwsze, na spokojnie.. Trudno osiągalne, ale możliwe, pozwól teraz temp spokojnie działać, widzę, ze codziennie się bardzo spinasz :) A taki stres nie pomoże niuni, jeśli próbuje się tam zadomowić :) Nie myśl Rybko tyle o tym wykresie, on lubi platac figle i czasami gdy temp spadnie, zrobi to bo zajdziesz...a czasem wręcz wyskoczy wysoko, a ciąży nie bedzie... Nie myśl o tym tak mocno, weź przyklad chociażby ze mnie i wyluzuj :) a szybko zobaczysz efekt :) <3

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • eunika Autorytet
    Postów: 586 477

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia28:( wrote:
    popatrzcie na mój wykres prosze ;) doradzcie cos

    jedyne co mogę doradzić to zrób betę jeszcze raz za kilka dni, może owu była później... tego się trzymaj :)

    1ed36c1806ded9898bf633c15336ce49.png
  • eunika Autorytet
    Postów: 586 477

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój wykres jest w ogóle dziwny ale też zakładam, że owu była tyle że mam niedokładny termometr i wszystko na niego zwalam :)

    1ed36c1806ded9898bf633c15336ce49.png
  • Anka1986 Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja również się doczepiam niech majowy czas zaskoczy Nas swą mocą i bąćmy wszystkie przy nadzieji :D

    Co ma być to będzie siłę znajdę wszędzie :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka WSK wrote:
    Wlasnie zapisałam się na wizytę i to na nfz do mojego lekarza cudotwórcy :) 21.05 na godz 11 :)odebrała taka kochana pielęgniarka i mówi : Kochaniutka, juz cie tu wpisujemy bo to do 10 tyg musisz przyjechać złotko...sama widzisz jak teraz to becikowe zagmatwało, a my Ci musimy kartę założyć żebyś wniosek miala, no chyba chcesz , co...? :)" ja jej na to, że owszem, miło by było, a że termin wolny dopiero na 13.06 to zawołala mojego gina, i on mowi, że prywatnie ma termin wolny na 21.05 dla mnie i że grosza nie weźmie, tylko kartę założymy, podejrzymy malucha na usg, badania wypisze ( krew i inne ważne) i zrobie je sobie już na nfz :D

    Emilka pozazdroscic, ze to u nas się takie cuda nie zdarzają :(

  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero wróciłam z miasta kobietki, przeczytałam zaległe strony i już odp:
    Miriam- gapa ze mnie ale nie wiązałam tego z tym ponieważ dopiero 6 dni piję siemię.
    HOPE83- też myślę że to te plamienie więc trzeba męża w obroty brać :D
    mamuleska, deJzi - raczej mam za długie cykle żeby coś już się działo : dziś 14dc ,a ja ostatnie dwa miałam równo 30 dniowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2013, 11:13

    Miriam lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 15 maja 2013, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyyy wszystkie w domu siedzicie a ja w robocie staram się wasze wpisy nadrobić potem w domu i nigdy nie mogę !! :( Jak już doczytam - ratami to jest tego tak dużo że nie wiem co mam napisać.

    Na wstępie cześć :)

    Byłam dzisiaj na usg owulacji:) i powiem Wam że mój pęcherzyk ma 26 mm(12 endo) w 18 dc - nie wiedziałam ze może być taaak duży!!a ogólnie w 16dc miał 19 mm, a w 13dc miał 16 mm.

    Dla porównania w zeszłym cyklu przy 21 mm była już owulacja w 14 dc....dziwne dla mnie to

    A le piękne słoneczko dzisiaj za oknem. Jeśli się nie myle dzisiaj pozytywnych testów nie było?

    Emilka, dejzi, anika i reszta modlę się za Wasze zdrówko :*

    deJzi lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 15 maja 2013, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka wrote:
    Wyyy wszystkie w domu siedzicie a ja w robocie staram się wasze wpisy nadrobić potem w domu i nigdy nie mogę !! :( Jak już doczytam - ratami to jest tego tak dużo że nie wiem co mam napisać.

    Na wstępie cześć :)

    Byłam dzisiaj na usg owulacji:) i powiem Wam że mój pęcherzyk ma 26 mm(12 endo) w 18 dc - nie wiedziałam ze może być taaak duży!!a ogólnie w 16dc miał 19 mm, a w 13dc miał 16 mm.

    Dla porównania w zeszłym cyklu przy 21 mm była już owulacja w 14 dc....dziwne dla mnie to

    A le piękne słoneczko dzisiaj za oknem. Jeśli się nie myle dzisiaj pozytywnych testów nie było?

    Emilka, dejzi, anika i reszta modlę się za Wasze zdrówko :*

    <3 Kochana Iwko :****a nasze dzidziusie juz załatwiają malucha dla ciebie :)

    Iwka lubi tę wiadomość

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 15 maja 2013, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bg-blockquote.jpg
    Emilka WSK wrote:
    Iwka wrote:
    Wyyy wszystkie w domu siedzicie a ja w robocie staram się wasze wpisy nadrobić potem w domu i nigdy nie mogę !! :( Jak już doczytam - ratami to jest tego tak dużo że nie wiem co mam napisać.

    Na wstępie cześć :)

    Byłam dzisiaj na usg owulacji:) i powiem Wam że mój pęcherzyk ma 26 mm(12 endo) w 18 dc - nie wiedziałam ze może być taaak duży!!a ogólnie w 16dc miał 19 mm, a w 13dc miał 16 mm.

    Dla porównania w zeszłym cyklu przy 21 mm była już owulacja w 14 dc....dziwne dla mnie to

    A le piękne słoneczko dzisiaj za oknem. Jeśli się nie myle dzisiaj pozytywnych testów nie było?

    Emilka, dejzi, anika i reszta modlę się za Wasze zdrówko :*

    <3 Kochana Iwko :****a nasze dzidziusie juz załatwiają malucha dla ciebie :)

    To ja dwa od razu poproszę :) Dziękuję :*

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 15 maja 2013, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od godziny sączy mi sie krew z nosa, wprawdzie byłam przeziębiona troszkę parę dni temi i pozotał tylko katar ale to chyba nie od tego. Może to jakiś objaw ciąży i jestem osłabiona :)

    atdc8iikup31msj2.png
  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 15 maja 2013, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny
    Anika cieszę się ze wszystko w porządku ;)

    Kurcze a u mnie lipa temp poszła w dół a i mam sluz taki brudny , taki przed okresowy;(
    NO nic teraz zostało tylko czekać aż szanowna pani@ zapuka w moje skromne progi...

    Ide na słoneczko poopalać się , albo wezne ze soba kompa ;)

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • Iwo123 Autorytet
    Postów: 272 234

    Wysłany: 15 maja 2013, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam wrote:
    Iwo123 wrote:
    Witam Was dziewczynki z rana.
    No i test negatywny wyszedł:(
    Temperatura nadal wysoka, może źle wyznaczo mi ovu
    Już sama nie wiem co z tym moim wykresem

    kochana a jakie masz cykle ? może zrób jutro test innej firmy albo zerknij na niego później ja tak miałam że mi wyszedł negatywny a po 12h były 2 jasne krechy i na następny dzień poleciałam po dwa kolejne i były już grube ładne krechy :)

    przeważnie mam cykle 30-32 dniowe:/w tym miesiacu sie troche sresowałam moze to dlatego...

    relg3e5ejn8hl19k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insidia89 wrote:
    Hej. Dziewczyny mam skromne pytanko?? Moze glupio to zabrzmi..ale Czy mierzac tempke w ustach jest tak samo wiarygodna mierzac tempke w pochwie?? Bo tak sie zastanawiam..czy dobrze robie mierzac w ustach??

    HEJ, ja też mierzę tylko w ustach, uważam ze ten sam efekt. jeden miesiąc mierzyłam i tu i tu, różnice były takie same, tzn jak spadała tempka tam na dole to w ustach też :)

‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ