X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne MAJOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

MAJOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mierzenie temp w pochwie wieczorem ma w ogóle jaki kolwiek sens? Dzisiaj termin @ ale nic z tego. Piersi jpraktycznie przestały bolec wiec obstawiam spadek progesteronu i zaraz okres, ale chciałam zobaczyć czy niska temp juz jest ale nie wiem czy to ma sens jesli nie mierze temp regularnie

  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 maja 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie procz delikatnie wrazliwych piersi nic wiecej. Brzuch normalny,nic nie boli. Za to mam dzis taki napad bolu glowy;/ od popoludnia do teraz,ze nie dam rady nawet lezec:/ podejrzewam,ze moze anemie mam albo niskie cisnienie,bo ja z tych niskocisnieniowcow... masakra. Z tylu glowy mam straszny bol...

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • elforia Autorytet
    Postów: 555 356

    Wysłany: 24 maja 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Podczytuję Was od jakiegoś czasu. U mnie dziś 9dpo. Staranie o 3 dziecko :)
    Mogę dołączyć?

    Życzę wszystkim II kreseczek :)
    Marilen wrote:
    No to w temacie progesteronu, odebrałam wyniki, prawdopodbnie to 6 dpo ewentualnie 7 dpo:
    progesteron: 20,02ng/ml

    natomiast TSH: 3,06!!!! Biorę od 1,5 miesiąca euthyrox 25 i TSH wzrosło w stosunku do ostatniego wyniku przed rozpoczęciem przyjmowania euthyroxu ( 2,96).

    Noż cholera ktoś mi powie o co chodzi??? I co teraz robić? zwiększyć dawkę?
    Cudowny lek, wkurzyłam się! :/

    Badasz go na czczo? Podnies dawkę do 50. Przy takim tsh ewentualna ciąża się nie utrzyma o ile dojdzie do owulacji.
    Przerabiałam to ostatnio, bo od października do połowy kwietnia byłam na dawcę 25. Zaczynałam od tsh 4,25 i zakaz staraniem, aż wynik nie zejdzie poniżej 2,5. W lutym osiągnęłam poziom tsh 1,8, a w połowie kwietnia 4,88!!! Dostałam dawkę 50 i spadło w 14 dni do 3,05 i od poczatku maja jestem na dawce 75.
    Myslalam, że miałam owu, ale wszystko było zblokowane...


    Straciatellaa lubi tę wiadomość

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • elforia Autorytet
    Postów: 555 356

    Wysłany: 24 maja 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Dziewczyny mierzenie temp w pochwie wieczorem ma w ogóle jaki kolwiek sens? Dzisiaj termin @ ale nic z tego. Piersi jpraktycznie przestały bolec wiec obstawiam spadek progesteronu i zaraz okres, ale chciałam zobaczyć czy niska temp juz jest ale nie wiem czy to ma sens jesli nie mierze temp regularnie

    Podobno nie chociaż ja czasami sprawdzam wieczorem jak np posiedzę przed tv ok 1-2h wtedy często wieczorny pomiar jest podobny do porannego :)

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 24 maja 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elforia wrote:
    Witajcie
    Podczytuję Was od jakiegoś czasu. U mnie dziś 9dpo. Staranie o 3 dziecko :)
    Mogę dołączyć?

    Życzę wszystkim II kreseczek :)



    Badasz go na czczo? Podnies dawkę do 50. Przy takim tsh ewentualna ciąża się nie utrzyma o ile dojdzie do owulacji.
    Przerabiałam to ostatnio, bo od października do połowy kwietnia byłam na dawcę 25. Zaczynałam od tsh 4,25 i zakaz staraniem, aż wynik nie zejdzie poniżej 2,5. W lutym osiągnęłam poziom tsh 1,8, a w połowie kwietnia 4,88!!! Dostałam dawkę 50 i spadło w 14 dni do 3,05 i od poczatku maja jestem na dawce 75.
    Myslalam, że miałam owu, ale wszystko było zblokowane...


    Ja dostałam taką dawkę i miałam się zgłosić do kontroli za 3 miesiące. Trochę to bez sensu, skoro to pierwsza wizyta u tego lekarza, powinien po miesiącu kazać powtórzyć wynik i jak nie spadnie to do kontroli.

    Badanie dzisiaj na czczo. I bez przyjmowania euthyroxu przed badaniem. Natomiast poza ciąża ja nie mam problemów z tarczycą. W poprzedniej ciąży też miałam w okolicach 3 jak się dowiedziałam, i to była chyba już połowa ciąży. Ta się utrzymała.

    Od jutra zacznę brać po dwie tabletki 25, i umówiłam się już do endokrynologa, wizyta za 1,5 tyg.
    Ale przyznam, wkurzył mnie ten wynik :P
    Owulacje mam co cykl, potwierdzone testami, progesteronem ( w tym cyklu 20ng/ml) i monitoringiem. Temperatura tak dzień po owu, zawsze co najmniej 37 st.


    Dziewczyny, a nie tyjecie po większych dawkach euthyroxu???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2018, 22:29

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 24 maja 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie tyje sie po euthyroxie. Ja biorę 200mg już 8lat bo nie mam tarczycy. I nie zauwazyłam przytycia a raczej odwrotnie. Duża dawka euthyroxu obniża tsh czyli w kierunku nadczynności idzie. A jak nadczynność to się bardziej chudnie niż tyje bo tarczyca odpowoada za przemianę materii m.in:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2018, 23:04

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 24 maja 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    Nie tyje sie po euthyroxie. Ja biorę 200mg już 8lat bo nie mam tarczycy. I nie zauwazyłam przytycia a raczej odwrotnie. Duża dawka euthyroxu obniża tsh czyli w kierunku nadczynności idzie. A jak nadczynność to się bardziej chudnie niż tyje bo tarczyca odpowoada za przemianę materii m.in:)

    Przynajmniej jedna dobra wiadomość tego dnia. Dzięki wielkie za odrobinę optymizmu! :*

    Pati88 lubi tę wiadomość

    7u229jcgzsq578gy.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 25 maja 2018, 05:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    U mnie dzis tempka znowu w gore;) oj teraz to juz nie moge doczekac sie poniedzialku:)

    Powiem Wam,ze ja w pierwszej ciazy wogole do endo nie chodzilam. Do takiej gin starszej Pani trafilam(jak to pierwszy raz w ciazy w wieku 21lat..czyli jeszcze slabo doswiadczona;) )i ona tylko wywiad ze mna zrobila! Czyli poprostu czy biore jakies tabletki i na co? Ja mowie,ze na nic..i tyle. Takze co msc-dwa mocz,krew. Badanie "reczne" usg tylko 3 podstawowe i tyle. No i wysylala mnie oczywiscie tez na badania dodatkowe typu toxo itp. Urodzilam zdrowa corke. Potem juz po paru latach poszlam gdzie indziej(poprostu blizej) i tam juz wszystko bylo i usg co chwila i wlasnie wyslal mnie do endo. Poszlam moze w 3-4msc ciazy juz i mialam TSH kolo 3. No to zbil mi do 1. Chodzi mi o to,ze mimo wyzszego tsh i tak zaszlam w ciaze i utrzymala sie do tego 4msc. A w pierwszej grom go wie moze tez mialam wysokie skoro i w drugiej bylo i cala ciaze przeszlam;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 05:03

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 25 maja 2018, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko wczoraj pisalam o braku objawow procz bolu glowy. Dzis znowu bol nie do zniesienia. Pewnie to przez pogode bo zmienila sie od wczoraj. Jakies zachmurzenie znowu:/
    No i od rana mam klucie w lewym jajniku:/ denerwuje mnie ten bol. Jest pulsacyjny i co ok. Minute. Normalnie igly mi ktos tam pcha..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 07:17

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Dziewczyny mierzenie temp w pochwie wieczorem ma w ogóle jaki kolwiek sens? Dzisiaj termin @ ale nic z tego. Piersi jpraktycznie przestały bolec wiec obstawiam spadek progesteronu i zaraz okres, ale chciałam zobaczyć czy niska temp juz jest ale nie wiem czy to ma sens jesli nie mierze temp regularnie
    temp mierzy sie tylko rano po przebudzeniu o stałej porze w innym przypadku mierzenie temp nie ma sensu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 07:39

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 25 maja 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Hej!
    U mnie dzis tempka znowu w gore;) oj teraz to juz nie moge doczekac sie poniedzialku:)

    Powiem Wam,ze ja w pierwszej ciazy wogole do endo nie chodzilam. Do takiej gin starszej Pani trafilam(jak to pierwszy raz w ciazy w wieku 21lat..czyli jeszcze slabo doswiadczona;) )i ona tylko wywiad ze mna zrobila! Czyli poprostu czy biore jakies tabletki i na co? Ja mowie,ze na nic..i tyle. Takze co msc-dwa mocz,krew. Badanie "reczne" usg tylko 3 podstawowe i tyle. No i wysylala mnie oczywiscie tez na badania dodatkowe typu toxo itp. Urodzilam zdrowa corke. Potem juz po paru latach poszlam gdzie indziej(poprostu blizej) i tam juz wszystko bylo i usg co chwila i wlasnie wyslal mnie do endo. Poszlam moze w 3-4msc ciazy juz i mialam TSH kolo 3. No to zbil mi do 1. Chodzi mi o to,ze mimo wyzszego tsh i tak zaszlam w ciaze i utrzymala sie do tego 4msc. A w pierwszej grom go wie moze tez mialam wysokie skoro i w drugiej bylo i cala ciaze przeszlam;)

    Ja podobnie. Bo jeśli tsh nie wpływa np na prolaktynę to zajść można. I utrzymać też bo ja również zanim się dowiedzialam, zanim wizytę miałam u endo i leli wdrożone to też chwila minęła. A dziecko zdrowe mimo wszystko, donoszone itd

    Więc zajść można, utrzymać też.

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 25 maja 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Hej!
    U mnie dzis tempka znowu w gore;) oj teraz to juz nie moge doczekac sie poniedzialku:)

    Powiem Wam,ze ja w pierwszej ciazy wogole do endo nie chodzilam. Do takiej gin starszej Pani trafilam(jak to pierwszy raz w ciazy w wieku 21lat..czyli jeszcze slabo doswiadczona;) )i ona tylko wywiad ze mna zrobila! Czyli poprostu czy biore jakies tabletki i na co? Ja mowie,ze na nic..i tyle. Takze co msc-dwa mocz,krew. Badanie "reczne" usg tylko 3 podstawowe i tyle. No i wysylala mnie oczywiscie tez na badania dodatkowe typu toxo itp. Urodzilam zdrowa corke. Potem juz po paru latach poszlam gdzie indziej(poprostu blizej) i tam juz wszystko bylo i usg co chwila i wlasnie wyslal mnie do endo. Poszlam moze w 3-4msc ciazy juz i mialam TSH kolo 3. No to zbil mi do 1. Chodzi mi o to,ze mimo wyzszego tsh i tak zaszlam w ciaze i utrzymala sie do tego 4msc. A w pierwszej grom go wie moze tez mialam wysokie skoro i w drugiej bylo i cala ciaze przeszlam;)

    Ja podobnie. Bo jeśli tsh nie wpływa np na prolaktynę to zajść można. I utrzymać też bo ja również zanim się dowiedzialam, zanim wizytę miałam u endo i leli wdrożone to też chwila minęła. A dziecko zdrowe mimo wszystko, donoszone itd

    Więc zajść można, utrzymać też.

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Poziomka92 Ekspertka
    Postów: 181 72

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ciekawe czy przyjdzie okres 31 maja :(, pewnie przyjdzie :(, bo nic nie wskazuje na to żeby okres NIE przyszedł, śluzu mało, prawie wcale :(

    Szczęśliwa mężatka od wrzesień 2018 :-)
    Hysteroskopia - luty 2016
    - ponowne starania od maj 2018 :)
    - progesteron 12,04 ng/ml
    - TSH 0,89 mlU/l - Euthyrox N50
    - badanie nasienia w normie
    - cykle owulacyjne
    - drożne jajowody
    - Hysteroskopia - marzec 2023 - polip 1 cm, adenomioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Matko wczoraj pisalam o braku objawow procz bolu glowy. Dzis znowu bol nie do zniesienia. Pewnie to przez pogode bo zmienila sie od wczoraj. Jakies zachmurzenie znowu:/
    No i od rana mam klucie w lewym jajniku:/ denerwuje mnie ten bol. Jest pulsacyjny i co ok. Minute. Normalnie igly mi ktos tam pcha..

    Kochana tez czekam na twoje testowanie z niecierpliwością :) trzymam mocno kciuki!!

    Co do TSH moja przyjaciółka jest w 13 tc zaszła powiedzmy przypadkiem od jednego strzała ;) wysłałam ja na TSH po pozytywnym teście na zbadanie TSH i wynik miała w granicach 4 zbiła juz do około 2.

    U mnie 37 dc :/ jakiekolwiek objawy przed okresem minęły ehh @ miał być wczoraj nie ma

    iNso87 lubi tę wiadomość

  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka92 wrote:
    Hej, ciekawe czy przyjdzie okres 31 maja :(, pewnie przyjdzie :(, bo nic nie wskazuje na to żeby okres NIE przyszedł, śluzu mało, prawie wcale :(
    Poziomka wiesz,ze objawy ciazowe moga byc mylone z tymi na @;) Takze spokojnie. Czekamy do konca msc

    Poziomka92 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Kochana tez czekam na twoje testowanie z niecierpliwością :) trzymam mocno kciuki!!

    Co do TSH moja przyjaciółka jest w 13 tc zaszła powiedzmy przypadkiem od jednego strzała ;) wysłałam ja na TSH po pozytywnym teście na zbadanie TSH i wynik miała w granicach 4 zbiła juz do około 2.

    U mnie 37 dc :/ jakiekolwiek objawy przed okresem minęły ehh @ miał być wczoraj nie ma
    A tempke mierzysz? Spada?

    Dzieki! Ja za Wszystkie rowniez trzymam. Milo bylo by przejsc na fioletowa strone z takim gronem;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 08:46

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropo abonamentu ovu to juz wiem dlaczego jedna widzi 29zl druga 10zl:
    "Rozumiemy problem przedłużających się starań o ciążę - Twoje starania z OvuFriend przekroczą
    12 miesięcy obniżymy dla Ciebie cenę do 10 zł, a jeśli potrwają dłużej niż 24 miesiące do 1 zł
    za miesiąc! Jesteśmy tu, aby pomóc Ci zajść w ciążę!"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 08:53

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    A tempke mierzysz? Spada?

    Dzieki! Ja za Wszystkie rowniez trzymam. Milo bylo by przejsc na fioletowa strone z takim gronem;)

    Kochana nie mierze temp nie prowadzę wykresu dla mnie to duży stres wystarczająco dużo go mam w pracy :( jedynie chodzę często bardzo nawet do ginekologa. Ale robiłam BHCG w 12 dpo i <0,1 wiec wiem ze nie jestem w ciazy tylko te długie cykle ehh moje ostatnie cykle 29,29,30,38 i dziś juz 37 dc :/ ale patrząc na owulacje powinnam mieć początek cyklu wczoraj

  • vanja Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 25 maja 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Przez 1,5 roku brałam tabletki, ale pół roku temu je odstawiłam. Od tamtej pory moje cykle wydłużyły się z 28 do 29 dni. W miniony wtorek powinnam była dostać okres, ale póki co nic się nie dzieje... Co więcej - od poniedziałku mam non stop mdłości, czuje kłucie w brzuchu i bolą mnie piersi... Dzisiaj zrobiłam test, ale wyszedł negatywny. Myślicie, że jest jeszcze cień szansy, że to jednak ciąża?

  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 25 maja 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam melduje w 27dc biel wizyra. Okres planowany na niedziele więc raczej już wiadomo że nadejdzie:) i cycki flaczeją haha. Powodzenia pozostalym testującym!:)

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ