X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Marcowe testowanie
Odpowiedz

Marcowe testowanie

Oceń ten wątek:
  • lollita Ekspertka
    Postów: 290 75

    Wysłany: 8 lutego 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam grypę:) widze ze nie jestem sama

    4 cs:)
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 8 lutego 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Ja już dzisiaj o niebo lepiej tzn. mdłości minęły jak lekarz odstawił metforminę ;) Mam powtórzyć glukoze po obciążeniu za 2 tygodnie.
    Byłam dzisiaj u gina i zaczął mi monitoring. Niestety nie zaczęło się najlepiej, bo widoczne mam drobne mięśniaki do 10mmm. Pęcherzyk na prawym jajniku do 5,6mmm, a na lewym do 8,3mm. Endometrium 8,0mm. Gin powiedział, ze trochę małe te pęcherzyki (7dc) i jak okaże się, że cykl bezowu to na HSG da skierowanie.
    A Wy jak uważacie?
    Ja już się zmartwiłam :(

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • Margolciak Ekspertka
    Postów: 153 123

    Wysłany: 8 lutego 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :)
    ja w trakcie @, 18 lutego jadę na monitong, jak się dowiem kiedy będzie owu to się zapiszę na testowanie :)
    mam urodziny 11 marca i z ciążą biochemiczną miałam termin na 14 marca, więc mam nadzieję, że się do mnie uśmiechnie szczęście w końcu!
    Anulka0407 moje początki z metforminą były tragiczne! ale już biorę prawie rok i jest w prządku :) co do HSG chyba nie masz się czym martwić. wiele dziewczyn starających się miało to badanie, także głowa do góry :)

    Zosia (TGA) 2014 :) Aniołek 2016 :(
    Po ponad dwóch latach jesteś :)
    oreflqxwq9456be8.png
    relgqtkfu3if1gae.png
  • Doma90 Autorytet
    Postów: 724 222

    Wysłany: 8 lutego 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo osób zachodzi w ciążę zaraz po hsg także podejdź do tego pozytywnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się trochę ostatnio humor popsuł ale dziś sobie poprawiłam. Wyciagłam męża na greya w piątek . Trochę późno seans bo 22:30 ale no wcześniej dziecko mogłoby nie zasnac. Teściową zostawię na czatach w domu. Niech młoda pilnuje

  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 8 lutego 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie. Co do tego hsh to nie tyle strach co nie wiedza. Wiecie jak się to wykonuje?

    Sloneczkowa my z mężem też idziemy na Greya ale w niedzielę, bo wtedy nasza 7 rocznica ślubu wypada... No a potem kolacja :)

    sloneczkowa mama lubi tę wiadomość

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 8 lutego 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie się pierwsza część też nie podobała ale teraz kto inny rezyseruje i w ogóle więc licze, że efektownie będzie :)

  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 8 lutego 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0407 wrote:
    Dzięki dziewczyny za wsparcie. Co do tego hsh to nie tyle strach co nie wiedza. Wiecie jak się to wykonuje?

    Sloneczkowa my z mężem też idziemy na Greya ale w niedzielę, bo wtedy nasza 7 rocznica ślubu wypada... No a potem kolacja :)

    Kochana nie miałam hsg, ale znalazłam Ci takie coś:
    "...Badanie HSG trwa kilkanaście minut. Może wymagać znieczulenia ogólnego. Pacjentce, która jest w pozycji jak przy badaniu ginekologicznym zakłada się wzierniki, a potem, za pomocą aparatu Schultza do jamy macicy wprowadza się środek kontrastujący. Zdjęcia wykonuje się, gdy kontrast wypełni jamę macicy, kolejne w momencie, kiedy wypełni jajowody i zacznie wydostawać się do jamy brzusznej. Trzecie zdjęcie może być wykonane w celu uwidocznienia kontrastu w jamie brzusznej, a także dla zobrazowania zrostów okołojajowodowych. Ilość wykonywanych w trakcie badania zdjęć zależy od rodzaju występującego schorzenia."

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 8 lutego 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Jedna_z_Wielu :)
    Trochę podczytuję teraz o tym badaniu i niestety często boli :( Ja mam bardzo niski próg bólu i nie wiem czy wytrzymam. Najlepiej gdyby uśpili, no ale wiadomo, robią tak tylko w skrajnych przypadkach.


    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • Doma90 Autorytet
    Postów: 724 222

    Wysłany: 8 lutego 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0407 wrote:
    Dzięki Jedna_z_Wielu :)
    Trochę podczytuję teraz o tym badaniu i niestety często boli :( Ja mam bardzo niski próg bólu i nie wiem czy wytrzymam. Najlepiej gdyby uśpili, no ale wiadomo, robią tak tylko w skrajnych przypadkach.
    Nie miałam tego badania, ale dziewczyny porównują go do bólu okresowego, więc chyba nie jest taki zły :) A pomyśl, że na pewno mniej boli, niż poród- dasz radę :) Wierzę w Ciebie :*

  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 8 lutego 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0407 wrote:
    Dzięki Jedna_z_Wielu :)
    Trochę podczytuję teraz o tym badaniu i niestety często boli :( Ja mam bardzo niski próg bólu i nie wiem czy wytrzymam. Najlepiej gdyby uśpili, no ale wiadomo, robią tak tylko w skrajnych przypadkach.

    Ponoć możesz zażyć tabletki pb, ale to lepiej z kimś skonsultować jak już będzie miało do tego dojść. Póki co wierzymy, że owu będzie i dzielnie walcz :) trzymam za Ciebie mocno kciuki, że podejmiesz wyzwanie :*

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 8 lutego 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doma90 wrote:
    Nie miałam tego badania, ale dziewczyny porównują go do bólu okresowego, więc chyba nie jest taki zły :) A pomyśl, że na pewno mniej boli, niż poród- dasz radę :) Wierzę w Ciebie :*

    Mnie poród naturalny ominął i to dwa razy... Jak by co to pewnie trzecia też będzie cesarka ;)

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 8 lutego 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    Ponoć możesz zażyć tabletki pb, ale to lepiej z kimś skonsultować jak już będzie miało do tego dojść. Póki co wierzymy, że owu będzie i dzielnie walcz :) trzymam za Ciebie mocno kciuki, że podejmiesz wyzwanie :*

    Dzięki Kochana. Ja też mam nadzieję że owu będzie i że obędzie się bez hsg.
    Ale bardzo się cieszę że zaczął się monitoring. Przynajmniej dowiem się czegoś więcej :)

    Jedna_z_Wielu lubi tę wiadomość

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka trzymam kciuki żeby się obyło bez hsg.


    Dziewczyny do tej pory mąż nie brał żadnych suplementow jedynie tran bierze. Czym go mogę suplementowac?

    Anulka0407 lubi tę wiadomość

  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 233

    Wysłany: 8 lutego 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się przyłącze niestety przede mną długaśny 45 dniowy cyk więc testowanie planuje ok. 16 marca. 2cs - pierwszy z termometrem, zobaczymy co mi ztego wyjdzie :)

    Szkoda, ze tu tyle znajomych buź z lutego:(
    Słoneczkowa - ja przez 5 dni chodzę z mina zbitego pasa, kolejne 3 mąż mnie męczy żebym to wydusiła, a po kolejnych 3 wydukam trzy zdania i modle się, żeby się domyślił co mnie boli na szczęście coraz częściej umie sam na to wpaść :D

    sloneczkowa mama lubi tę wiadomość

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 8 lutego 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczkowa mama- ja mojemu małżonkowi zakupiłam androvit plus, wześniej łykał kwas foliowy, cynk, selen

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kate88:) Autorytet
    Postów: 713 977

    Wysłany: 9 lutego 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wreszcie 17dpo ovu raczyla się zjawić szanowna @ ;) wiec Doma przepisz mnie proszę na 11.03 :) Miłego dnia dziewczyny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2017, 07:48

    19.01.2018 nasz skarb Natalka <3 3230g 54cm <3
    l22n8u69xb9092j8.png
    Aniołeczek 5.12.16 (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2017, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. U mnie grypa na całego. Ledwo na nogach stoję. Ciekawe ile mi się okres spóźni :/

  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 9 lutego 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sloneczkowa mama wrote:
    Cześć dziewczyny. U mnie grypa na całego. Ledwo na nogach stoję. Ciekawe ile mi się okres spóźni :/

    Sloneczkowa współczuję :( Dużo zdrówka.

    Mój łyka Androvit Plus, Selen 110, Maca 1000, Magnez z Vit.B6

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2017, 10:14

    sloneczkowa mama lubi tę wiadomość

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ