X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Marcowe testowanie :)
Odpowiedz

Marcowe testowanie :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gula wrote:
    Poproszę o wpisanie na 4.03. Byłam zapisana w walentynkowym wątku na 14.02 ale @ dalej nie przyszła :P dziś 42dc. Ovu wczoraj w końcu wyznaczyło owulację na 38dc, dziś po wpisaniu temperatury przesunęło na 36dc. Nie wierzę w cuda, ale zobaczymy, może się uda. Akurat dzień przed tą wyznaczoną owulacją był ❤️ Kto wie ;)
    O mamo! A byłaś z takimi długimi cyklami u ginekologa? To nie jest normalne mieć tak długi cykli po tak długim czasie mieć owulację. ;) Nie mniej trzymam kciuki aby jednak ta owulacja teraz była i zaowocowała. ;) Już dopisuję. :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Chyba owu wypadnie na zmianie mojego meza.Pracuje w trybie 24 h.
    Sluz mi sie w koncu pojawil.Jeszcze nie plodny ale wiesiolek i siemie troche pomogly bo wczesniej go nie widziałam.
    Zrobilam okoł 11 test owu jest kreseczka ale jeszcze nie pozytyw.

    mb3m2s.jpg
    Może jeszcze zdążycie albo poprzednie współżycie zaowocuje. :)
    Mam te same testy, robisz raz dziennie test czy dwa razy dziennie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2019, 14:22

  • Gula Autorytet
    Postów: 745 303

    Wysłany: 24 lutego 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    O mamo! A byłaś z takimi długimi cyklami u ginekologa? To nie jest normalne mieć tak długi cykli po tak długim czasie mieć owulację. ;) Nie mniej trzymam kciuki aby jednak ta owulacja teraz była i zaowocowała. ;) Już dopisuję. :*
    Niestety cykle rozregulowały mi się na skutek olbrzymiego stresu, do października wszystko było jak w zegarku, cykle 30dniowe. Wg badań, które do tej pory zrobiłam wszystko medycznie powinno być ok. Prawdopodobnie to efekt stresu :/ jeśli w tym cyklu się nie uda, mam zrobić monitoring. Ale przy takich długich cyklach chyba wydam fortunę :/

    Starania od sierpnia 2018
    09.2019 - 10tc puste jajo płodowe 💔
    09.2020 - cb 😔

    13.08.2021 - II 🍀
    25.08.2021 - 6mm człowieka z bijącym💚
    15.09.2021 - 2,43cm/❤️177

    ckaiikgnedsk8113.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gula wrote:
    Niestety cykle rozregulowały mi się na skutek olbrzymiego stresu, do października wszystko było jak w zegarku, cykle 30dniowe. Wg badań, które do tej pory zrobiłam wszystko medycznie powinno być ok. Prawdopodobnie to efekt stresu :/ jeśli w tym cyklu się nie uda, mam zrobić monitoring. Ale przy takich długich cyklach chyba wydam fortunę :/
    O kurcze, no stres na hormony może wpłynąć nieźle i to właśnie może powodować rozregulowanie cykli. Jakie masz tsh ft3 i ft4?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2019, 14:26

  • Gula Autorytet
    Postów: 745 303

    Wysłany: 24 lutego 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    O kurcze, no stres na hormony może wpłynąć nieźle i to właśnie może powodować rozregulowanie cykli. Jakie masz tsh ft3 i ft4?

    Tym bardziej mnie to wkurza bo akurat od sierpnia się staramy. Wiedziałam, że w pierwszym cyklu są marne szanse, a później się posypało :P
    Z hormonami tarczycowymi też nie najlepiej, w październiku TSH miałam ok 2, miałam lekko podniesioną dawkę żeby nieco obniżyć. FT3 było 2,97 przy normie 2,30-4,20 a FT4 1,28 przy normie 0,89-1,76. Miesiąc temu TSH miałam już 4,148 :/ mam podniesioną dużo dawkę i skontroluję za tydzień. Ft 4 nie wiem jakie było, bo internista zamiast dać skierowanie na Ft4 dał na T4 nie wiedzieć czemu.

    Starania od sierpnia 2018
    09.2019 - 10tc puste jajo płodowe 💔
    09.2020 - cb 😔

    13.08.2021 - II 🍀
    25.08.2021 - 6mm człowieka z bijącym💚
    15.09.2021 - 2,43cm/❤️177

    ckaiikgnedsk8113.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gula wrote:
    Tym bardziej mnie to wkurza bo akurat od sierpnia się staramy. Wiedziałam, że w pierwszym cyklu są marne szanse, a później się posypało :P
    Z hormonami tarczycowymi też nie najlepiej, w październiku TSH miałam ok 2, miałam lekko podniesioną dawkę żeby nieco obniżyć. FT3 było 2,97 przy normie 2,30-4,20 a FT4 1,28 przy normie 0,89-1,76. Miesiąc temu TSH miałam już 4,148 :/ mam podniesioną dużo dawkę i skontroluję za tydzień. Ft 4 nie wiem jakie było, bo internista zamiast dać skierowanie na Ft4 dał na T4 nie wiedzieć czemu.
    Normy laboratoryjne są jedynie teoretyczne, na prawdę dobry specjalista nie będzie opierał się tylko na ttych normach tylko przeliczy to procentowo i do wyniku weźmie pod uwagę wiek i wagę.
    T4 to to samo co fT4. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gula rozumiem, że ty bierzesz euthyrox i jesteś pod opieką endokrynologa? Jaką dawkę bierzesz tak z czystej ciekawości pytam. :P O i czy badałaś prolaktynę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2019, 14:42

  • Gula Autorytet
    Postów: 745 303

    Wysłany: 24 lutego 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Gula rozumiem, że ty bierzesz euthyrox i jesteś pod opieką endokrynologa? Jaką dawkę bierzesz tak z czystej ciekawości pytam. :P O i czy badałaś prolaktynę?
    Tak, w tej chwili już 6 dni w tygodniu 100, raz w tygodniu 150. Prolaktynę zbadałam w 3dc, wynosiła 13,5.
    Zaintrygowało mnie to przeliczenie wyniku do wagi, rozwiniesz?

    Starania od sierpnia 2018
    09.2019 - 10tc puste jajo płodowe 💔
    09.2020 - cb 😔

    13.08.2021 - II 🍀
    25.08.2021 - 6mm człowieka z bijącym💚
    15.09.2021 - 2,43cm/❤️177

    ckaiikgnedsk8113.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gula wrote:
    Tak, w tej chwili już 6 dni w tygodniu 100, raz w tygodniu 150. Prolaktynę zbadałam w 3dc, wynosiła 13,5.
    Zaintrygowało mnie to przeliczenie wyniku do wagi, rozwiniesz?
    Chodzi o to, że każdy człowiek jest inny, inaczej waży, inny ma wzrost, nie można stosować tej samej normy na wszystkich ludzi. Wiek również gra główna rolę no i jeszcze symptomy. Dla innych tsh 2,30 będzie dawało negatywne skutki a u innych 2,80 będzie spoko, nie będzie dawało skutków ubocznych. Głupie porównanie do horoskopów, każdy byk będzie miał szczęście w tym tygodniu, no nie, tak to nie działa. ;) Tak samo z interpretacja wyników. Dlatego porządny endokrynolog nie spojrzy na wynik tylko i zaraz da euthyrox albo stwierdzi, że jest ok tylko będzie pytał o wagę, o wzrost, o jakieś nie fajne objawy. Obejrzy ciało, zbada tarczycę poprzez usg między innymi.

  • Gula Autorytet
    Postów: 745 303

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Chodzi o to, że każdy człowiek jest inny, inaczej waży, inny ma wzrost, nie można stosować tej samej normy na wszystkich ludzi. Wiek również gra główna rolę no i jeszcze symptomy. Dla innych tsh 2,30 będzie dawało negatywne skutki a u innych 2,80 będzie spoko, nie będzie dawało skutków ubocznych. Głupie porównanie do horoskopów, każdy byk będzie miał szczęście w tym tygodniu, no nie, tak to nie działa. ;) Tak samo z interpretacja wyników. Dlatego porządny endokrynolog nie spojrzy na wynik tylko i zaraz da euthyrox albo stwierdzi, że jest ok tylko będzie pytał o wagę, o wzrost, o jakieś nie fajne objawy. Obejrzy ciało, zbada tarczycę poprzez usg między innymi.
    Na takiego endo chyba bardzo ciężko trafić ;) teraz jestem pod opieką takiej, która nie machnęła ręką na wynik i kazała zbadać kontrolnie po kilku tygodniach ale przyjść wtedy kiedy będą miejsca wolne, tylko mam przyjechać przed godzinami jej pracy żeby skonsultować wynik. Chociaż tyle dobrze :)

    Starania od sierpnia 2018
    09.2019 - 10tc puste jajo płodowe 💔
    09.2020 - cb 😔

    13.08.2021 - II 🍀
    25.08.2021 - 6mm człowieka z bijącym💚
    15.09.2021 - 2,43cm/❤️177

    ckaiikgnedsk8113.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gula wrote:
    Na takiego endo chyba bardzo ciężko trafić ;) teraz jestem pod opieką takiej, która nie machnęła ręką na wynik i kazała zbadać kontrolnie po kilku tygodniach ale przyjść wtedy kiedy będą miejsca wolne, tylko mam przyjechać przed godzinami jej pracy żeby skonsultować wynik. Chociaż tyle dobrze :)
    Pewnie, że i tak super trafiłaś. Ja z wynikiem dużo ponad normę miałam powiedziane, że jest ok. A teraz chodzę do ginekologa endokrynologa na NFZ właśnie jest taki jak opisuje. ;) Po prostu mega mega szczęście. ;) a ja tyle lat szukałam specjalisty a na niego trafiłam dopiero w 2017 roku a on przyjmuje w tej samej miejscowości gdzie mieszkam. :)

  • axox Ekspertka
    Postów: 128 78

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie podłamuje... 14dc ani śluzu plodnego ani nie czuje jajnikow... Cos czuje że to cykl bezowulacyjny

    https://www.maluchy.pl/ci-69827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    axox wrote:
    Ja sie podłamuje... 14dc ani śluzu plodnego ani nie czuje jajnikow... Cos czuje że to cykl bezowulacyjny
    Spokojnie, może faza folikularna Ci się wydłużyła.

  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    axox wrote:
    Ja sie podłamuje... 14dc ani śluzu plodnego ani nie czuje jajnikow... Cos czuje że to cykl bezowulacyjny

    Kochana, tylko spokojnie...
    Stres jest Ci niepotrzebny. Im bardziej zwracasz uwagę na brak objawów, tym bardziej się nakręcasz...

    Wdech, wydech... <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2019, 15:16

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Gula Autorytet
    Postów: 745 303

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Pewnie, że i tak super trafiłaś. Ja z wynikiem dużo ponad normę miałam powiedziane, że jest ok. A teraz chodzę do ginekologa endokrynologa na NFZ właśnie jest taki jak opisuje. ;) Po prostu mega mega szczęście. ;) a ja tyle lat szukałam specjalisty a na niego trafiłam dopiero w 2017 roku a on przyjmuje w tej samej miejscowości gdzie mieszkam. :)
    Super :) ja póki co trzymam się tej która jest, nie czuję się olewana kiedy przychodzę z jakimiś wątpliwościami

    Starania od sierpnia 2018
    09.2019 - 10tc puste jajo płodowe 💔
    09.2020 - cb 😔

    13.08.2021 - II 🍀
    25.08.2021 - 6mm człowieka z bijącym💚
    15.09.2021 - 2,43cm/❤️177

    ckaiikgnedsk8113.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gula wrote:
    Super :) ja póki co trzymam się tej która jest, nie czuję się olewana kiedy przychodzę z jakimiś wątpliwościami
    A to najważniejsze, czuć się bezpiecznym u lekarza. :)

    Gula lubi tę wiadomość

  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 24 lutego 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 13:52

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • Nera86 Autorytet
    Postów: 734 220

    Wysłany: 24 lutego 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    axox wrote:
    Ja sie podłamuje... 14dc ani śluzu plodnego ani nie czuje jajnikow... Cos czuje że to cykl bezowulacyjny
    jakie masz cykle ? Jeśli "nie czujesz jajników" to dobrze bo znaczy ,że są zdrowe :) A śluz nie musi występować(tzn on jest ale Ty go poprostu nie widzisz) . Mam 3 dzieci z "suchych cykli" i tak naprawdę dopiero od tego roku widzę u siebie tak zauważalny "śluz " :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2019, 17:15

    W oczekiwaniu na czwarty cud z próbą strzału "w synka"
    2.05.2016 poronienie 6/7tc
  • Dośka Autorytet
    Postów: 1172 1817

    Wysłany: 24 lutego 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jeszcze nigdy nie zaobserwowałam u siebie typowego śluzu płodnego, gdzieś czytałam, że może po prostu być głębiej w środku :)

    Nera86 lubi tę wiadomość

    bl9cmg7y7g2u5710.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Robiłam zawsze raz dziennie ale coś czytałam że warto robić też rano i dzisiaj spróbowałam.
    Ale w sumie szkoda mi teraz robić kolejnego, jednak troche te testy kosztują.Owu pewnie będzie około wtorku.
    Ja własnie te testy złapałam za 6zł za 5 testów ale też chyba będę po jednym dziennie robiła.

‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ