X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne MARCOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diamond
    agniecha dzięki :D

    Myślałam ostatnio o tych zasadach w innych krajach. Z jednej strony to chyba lepiej, bo się człowiek nie nakręca betami i usg. Ale z drugiej? w 2 ciąży plamiłam a potem krwawiłam mocno od 10 tc. W innym kraju by mnie olali. U nas położyli do szpitala i monitorowali. Miałam krwiaka, który po wchłonięciu nie zagrażał już dziecku. I mam cudownego synka.
    3 i 4 ciąża by mnie zabiła gdybym nie poszła na usg/do szpitala.
    Ciekawa jestem jakie mają statystyki śmierci w przypadku ciąży pozamacicznej.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot a zaszłaś kiedyś w ciążę?
    Widzę, że bierzesz dong quai. Sama się nad nim zastanawiałam, ale różne są na jego temat opinie. Jest wymieniany na stronach aborcyjnych jako zwiększający skurcze.
    Ktoś Ci go polecił?

  • Joanka87 Koleżanka
    Postów: 34 14

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    ja planuje testowanie w weekend, choć nie wiem nawet czy dobrze, bo mam nieregularne cykle i nie wiem kiedy powinnam dostać okres. Teraz jestem 8dpo, biore duphaston więc nawet nie wiem czy mogę mieć objawy ciążowe bo zawsze w trakcie brania bolą mnie piersi i jestem b nerwowa. Raczej się nie nastawiam na pozytywny wynik... :/
    Czy któaś też bierze dupka i myli objawy ciąży z objawami po braniu tego leku?

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    kłot a zaszłaś kiedyś w ciążę?
    Widzę, że bierzesz dong quai. Sama się nad nim zastanawiałam, ale różne są na jego temat opinie. Jest wymieniany na stronach aborcyjnych jako zwiększający skurcze.
    Ktoś Ci go polecił?
    Dopiero zaczęłam go brać w tamtym cyklu. bierze się go tylko do owu. ja na wszelki wypadek przestaję brać 2 dni przed spodziewaną owu. Bo właśnie później może jakoś wpływać jak "naturalna antykoncepcja". Gdzieś tu na forum wyczytałam, że dobrze wpływa na owulację. Na razie nie widziałam jakiś efektów po nim...
    Nie nie zaszłam...

    Sung lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanka87 wrote:
    Hej dziewczyny,
    ja planuje testowanie w weekend, choć nie wiem nawet czy dobrze, bo mam nieregularne cykle i nie wiem kiedy powinnam dostać okres. Teraz jestem 8dpo, biore duphaston więc nawet nie wiem czy mogę mieć objawy ciążowe bo zawsze w trakcie brania bolą mnie piersi i jestem b nerwowa. Raczej się nie nastawiam na pozytywny wynik... :/
    Czy któaś też bierze dupka i myli objawy ciąży z objawami po braniu tego leku?

    Hej ja zaczynam jutro brać duphaston... i nie wiem co to będzie :) ale z tego co piszesz... to będzie ciekawie

    pozdrawiam
    i mocno 3mam kciuki za weekendowe testowanie :)

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Joanka87 Koleżanka
    Postów: 34 14

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    Hej ja zaczynam jutro brać duphaston... i nie wiem co to będzie :) ale z tego co piszesz... to będzie ciekawie

    pozdrawiam
    i mocno 3mam kciuki za weekendowe testowanie :)

    Z tego co wiem to każda kobieta reaguje inaczej więc sama zobaczysz :)

    Skarpeta lubi tę wiadomość

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ams wrote:
    Pierwsze pytanie, jak poszlam do gin : czy jest to ciaza, ktora chce pani zatrzymac?


    A ja na to : what the fuck? hahaha masakra
    No nieźle... W życiu bym się takiego pytania nie spodziewała. Dziewczyny jak tak czytam co piszecie, to teraz jeszcze bardziej boję się przebiegu ciąży i porodu tutaj w CH :-( Jak w końcu mi się uda zobaczyć 2 kreseczki, to nie wiem jak ja wogòle wytrzymam do 12 tyg. żeby nie pójść do gina :-/ i jeszcze ta bariera językowa :-/ Słyszałam, że tu też nie chcą wielu badań robić i nie jest ciekawie :-( W poprzednim roku dwie takie moje dalsze znajome poroniły i tak się teraz zastanawiam czy to nie właśnie z winy podejšcia lekarzy.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka wrote:
    Bardzo mi jej brakuje i tych naszych rozmów byłyśmy blisko do teraz myśle, ze stanie w drzwiach i wszystko będzie jak dawniej a to w maju już 4 lata jak zmarła w moje urodziny nagle.A co do takich mądrych słów kochałam się kiedyś w innym chłopaku wakacyjna love pisałam do niego listy i tez kiedyś usiadła obok i mówi do mnie wnusia Ty wiesz, ze nic tak nie plami honoru kobiety jak atrament a ja na to babciu nie martw się pisałam długopisem ;) Teraz już wiem, co miała na myśli i każde słowo pisane dobrze przemyśle :)
    Przykro mi :-( ale to cudne, że miałaś taki super kontakt z babcią i byłaś z nią tak blisko. Napewno bardzo dużo mądrości Ci przekazała, które Ty będziesz mogła dalej przekazywać swoim dzieciom, a potem może i wnukom :-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katti wrote:
    Mój dzisiejszy test :) Nie ma wątpliwosci że groszek jest <3

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a88a6af8e2dc.jpg
    Supcio :-) Niech zdrowo rośnie maleństwo:-* Wspaniałe masz urodzinki :-) Wszystkiego najlepszego :-) Chociaż nic Ci chyba więcej życzyć nie trzeba, najwspanialszy prezent już dostałaś ;-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 19 marca 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelkovaa wrote:
    Ja dzisiaj pędzę na monitoring ... ale szczerze to mi się nawet nie chce w taką pogodę ;/ w dodatku czasami mam wrażenie , że wszyscy wokół w ciąży , a ja zawsze w tyle... też tak macie ? czy tylko mi już odbija

    Katti oczywiście , że jest groszek :D :)
    Mogę Cię zapewnić, że nie tylko Tobie odbija ;-) Ja wszędzie ciągle widzę ciążowe brzuchy i maleństwa w wózkach. W dodatku w rodzinie i wśród znajomych mnóstwo kobietek w ciąży. Dobijające to jest po części, ale staram się cieszyć szczęściem tych kobiet, bo nie wiadomo przez co przeszły, zanim się im udało.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 19 marca 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanka87 wrote:
    Z tego co wiem to każda kobieta reaguje inaczej więc sama zobaczysz :)

    ale sporo dziewczyn pisze że słabo z samopoczuciem po dupku, zobaczymy
    a długo bierzesz dupka? mi się wydłużyły cykle jakiś czas temu i ostatnio miałam niski progesteren (ale badałam go w 21 dc-co mi się wydaje nie miarodajne, bo w zwiazku z wydłużeniem cykli to owu mogłam mieć nawet kilka dni po 21 dc) no ale...jest lekarzem kazała brać i chce spróbować.... moze chociaż skróci to moje cykle

    Staramy się o dzidziusia :)
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 19 marca 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co dziewczyny, tak sobie teraz pomyślałam, że tak się w Polsce narzeka na służbę zdrowia, samej kiedyś nie raz zdarzyło mi narzekać, a tak naprawdę to napewno większość ludzi zmieniłaby zdanie jakby zobaczyła jak jest w niektórych innych krajach. Naprawdę nie mamy w naszym ojczystym kraju aż tak źle.
    Tutaj w CH jest masakrycznie drogo jeśli chodzi o jakiekolwiek leczenie :-/ Poza tym ich sposób leczenia pozostawia wiele wątpliwości :-/ Raz n.p. poszłam do swojego rodzinnego lekarza z bólem zatok, który trwał kilka dobrych tygodni już i został mi przepisany Panadol :-P zadnych badań, żadnego antybiotyku, nic :-/ tylko tabletki bez recepty, a za wizytę oczywiście trzeba bylo zapłacić :-/ innym razem było podobnie, poszłam, bo od tygodnia bolało mnie gardło, i co, dostałam "receptę" na aspirynę, maść nawilżającą do nosa i spray do gardła. Oczywiście wszystko dostępne bez recepty. Poza tym, bez pytania została mi pobrana krew, nie mam pojęcia w jakim celu, bo żadnych wyników na oczy nie widziałam :-/ a rachuneczek potem przyszedł odpowiedni :-/ za pobranie krwi włącznie. Ot i przewspaniała służba zdrowia w Szwajcarii.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • Joanka87 Koleżanka
    Postów: 34 14

    Wysłany: 19 marca 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    ale sporo dziewczyn pisze że słabo z samopoczuciem po dupku, zobaczymy
    a długo bierzesz dupka? mi się wydłużyły cykle jakiś czas temu i ostatnio miałam niski progesteren (ale badałam go w 21 dc-co mi się wydaje nie miarodajne, bo w zwiazku z wydłużeniem cykli to owu mogłam mieć nawet kilka dni po 21 dc) no ale...jest lekarzem kazała brać i chce spróbować.... moze chociaż skróci to moje cykle
    Generalnie też raczej mam dłuższe cykle, tu jest mój drugi cykl ale teraz jestem też na Clo, w tam roku brałam mniejsza dawkę bo miałam jakieś plamienia w środku cyklu, wtedy sie jeszcze nie staralismy. W poprzednim cyklu też mnie okrutnie bolały pierśi, teraz mam wrażenie trochę mniej. Ehh...zobaczymy co z tego wyjdzie :)

  • kiciakicikici Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 19 marca 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelkovaa wrote:
    Ja dzisiaj pędzę na monitoring ... ale szczerze to mi się nawet nie chce w taką pogodę ;/ w dodatku czasami mam wrażenie , że wszyscy wokół w ciąży , a ja zawsze w tyle... też tak macie ? czy tylko mi już odbija

    Katti oczywiście , że jest groszek :D :)



    chyba jest Nas więcej :)

    Karmelkovaa lubi tę wiadomość

  • kiciakicikici Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 19 marca 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanka87 wrote:
    Hej dziewczyny,
    ja planuje testowanie w weekend, choć nie wiem nawet czy dobrze, bo mam nieregularne cykle i nie wiem kiedy powinnam dostać okres. Teraz jestem 8dpo, biore duphaston więc nawet nie wiem czy mogę mieć objawy ciążowe bo zawsze w trakcie brania bolą mnie piersi i jestem b nerwowa. Raczej się nie nastawiam na pozytywny wynik... :/
    Czy któaś też bierze dupka i myli objawy ciąży z objawami po braniu tego leku?


    JA biorę dupka od Listopada co cykl od 18 dc, raczej nie zaobserwowałam jakiś nieprzyjemnych objawów :) Dwa mieisace temu miałam strasznie obolałe piersi, teraz w tym cyklu (dziś 25 dc ) jeden dzień latałam cały czas do łazienki siku a i w tym cyklu podwyższona temp. + 37 oC :)

    W sobotę testuję ... zoabczymy co wyjdzie :)

    Skarpeta lubi tę wiadomość

  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 19 marca 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiciakicikici :) 3mam mocno kciuki za sobotnie testowanie :D

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Oliwka82 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 19 marca 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Czytam Was od jakiegoś czasu. Próbuje zajść w ciążę z drugim dzieckiem pierwsze 25 mcy w zasadzie w pierwszym cyklu. Z drugim gorzej bo mniej czasu, człowiek zmęczony

    Oliwka
  • Oliwka82 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 19 marca 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh dalsza część wiadomości zniknęła

    Oliwka
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 19 marca 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patkaaxx90 wrote:
    Tekana i jak tam u Ciebie ??

    U mnie myślę że już po ovu obstawiam że była dzisiaj w nocy bo ból jajnika był straszny :D do tego śluzu brak więc teraz pozostaje najgorsze czekanie na termin @... A u Ciebie jak tam? :*

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 19 marca 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i ciekawa jestem czy będę miała ból piersi :D przed ciążą zawsze po ovu mialam ból piersi ale jak karmiłam to nie miałam żadnych takich objawów. To mój 2miesiac po zakończeniu karmienia piersią ale pokarm jeszcze się utrzymuje więc ciekawa jestem czy coś ruszy te moje cycochy :D :P

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ