X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj widze, ze tu cos sie pozmieniało. Kolezanko Ito... Gratuluje :-)

    Ita lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratulacje!

    Ita lubi tę wiadomość

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wrócę do domu to chyba aż wstawię zdjęcie szczęśliwego wykresu...

    Uwaga! Cykl nie różnił się niczym od wcześniejszych cykli. Śluzu jak na lekarstwo (1 pojedynczy glutek 10c/k zaobserwowany przez sen o 5 czy 6 rano, w 13 dc czyli jak na mnie to bardzo wcześnie), seksik w te same dni co zwykle (czyli mniej więcej począwszy od 8 dc do 20 dc co 2gi dzień czasami z ochotą czasami na siłę "bo to TEN dzień").

    W 31dc spotkanie z instruktorką.
    Spogląda na wykres i robi głupią minę.
    ona - A Pani to jeszcze nie testowała?
    ja - Nie. Cykle sięgają mi do 35dni więc tak jeszcze parę dni chciałam testowanie odłożyć. Zresztą na Bank jutro pojawi się @.
    ona - Bo ja patrząc na ten cykl to byłabym pewna ciąży.

    Powtarzała to jeszcze parę razy podczas spotkania tylko mnie denerwując. Dla mnie to normalny cykl, normalny wykres, więc to metoda musi się mylić. Może po prostu jako nowicjuszka pominęłam jakiś zapis?...

    Do domu wracaliśmy podekscytowani, ale też trochę źli. Test tak czy siak miałam w torebce i zamierzałam go zrobić następnego dnia rano, ale teraz, po tej rozmowie zaczęliśmy czuć presję.
    No to ładnie nas instruktorka załatwiła. Rozbudziła nadzieję, a jutro przez to będzie płacz i zgrzytanie zębów.

    Chyba z emocji obudziłam się o 3.30 i poszłam zrobić sikańca.
    Po 30 sekundach pojawiła się gruba krecha... Myślałam, że padnę.

    Więc zwracam honor naszej instruktorce... jednak miała rację :)

    vanessa, Myszka-Minnie, aniulkab86, inessa, Lenuś, Lili, sylwiunia, stysia, Z., Agafia83 lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • aniulkab86 Ekspertka
    Postów: 137 55

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana gratulacje- ale się cieszę. U mnie dzisiaj 15dc od 5 dni piękny śluz, wczoraj u mnie był 8CKL. Działaliśmy z mężem. Może i dla mnie będzie szczęśliwy ten miesiąc :)
    Ita wrote:
    Jak wrócę do domu to chyba aż wstawię zdjęcie szczęśliwego wykresu...

    Uwaga! Cykl nie różnił się niczym od wcześniejszych cykli. Śluzu jak na lekarstwo (1 pojedynczy glutek 10c/k zaobserwowany przez sen o 5 czy 6 rano, w 13 dc czyli jak na mnie to bardzo wcześnie), seksik w te same dni co zwykle (czyli mniej więcej począwszy od 8 dc do 20 dc co 2gi dzień czasami z ochotą czasami na siłę "bo to TEN dzień").

    W 31dc spotkanie z instruktorką.
    Spogląda na wykres i robi głupią minę.
    ona - A Pani to jeszcze nie testowała?
    ja - Nie. Cykle sięgają mi do 35dni więc tak jeszcze parę dni chciałam testowanie odłożyć. Zresztą na Bank jutro pojawi się @.
    ona - Bo ja patrząc na ten cykl to byłabym pewna ciąży.

    Powtarzała to jeszcze parę razy podczas spotkania tylko mnie denerwując. Dla mnie to normalny cykl, normalny wykres, więc to metoda musi się mylić. Może po prostu jako nowicjuszka pominęłam jakiś zapis?...

    Do domu wracaliśmy podekscytowani, ale też trochę źli. Test tak czy siak miałam w torebce i zamierzałam go zrobić następnego dnia rano, ale teraz, po tej rozmowie zaczęliśmy czuć presję.
    No to ładnie nas instruktorka załatwiła. Rozbudziła nadzieję, a jutro przez to będzie płacz i zgrzytanie zębów.

    Chyba z emocji obudziłam się o 3.30 i poszłam zrobić sikańca.
    Po 30 sekundach pojawiła się gruba krecha... Myślałam, że padnę.

    Więc zwracam honor naszej instruktorce... jednak miała rację :)

    Lili lubi tę wiadomość

    bfars8fw0g28yjry.png

    b3c1882628645acb65def862c735147f.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam spotkanie z instruktorką...

    inessa, Ita lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ita a czy instruktorka powiedziała Ci jakie "znaki" w cyklu swiadczą o ciąży? bo jeszcze o tym nie słyszalam i jestem ciekawa jak to wygląda w napro

    inessa, vanessa lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frutka wrote:
    ita a czy instruktorka powiedziała Ci jakie "znaki" w cyklu swiadczą o ciąży? bo jeszcze o tym nie słyszalam i jestem ciekawa jak to wygląda w napro
    No też jestem ciekawa jakie symbole miałaś pozaznaczane...

    inessa lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety prawdopodobnie zawiodę was. Dopytałam o moje naprzemienne 2 i 4 i tu usłyszałam, że to rzeczywiście może być jakaś nietolerancja.
    A ciąża... w 13dc miałam peak + max 16 dni powinno dać miesiączkę. W napro podobno 17dnia po peak powinno się testować. U mnie to był 18dzień...
    Test zrobiłam 19 :D

    inessa, vanessa lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj dowody rzeczowe:

    ndpzbn.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 21:19

    inessa, Lili, Asiak lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadal nic nie kumam skoro zwykle miałaś długie cykle
    tzn to by tylko znaczyło, że zwykle peak miałaś zdecydowanie później
    jakby nie bylo jeszcze raz gratulacje! no i pozarażaj troche!

    Ita lubi tę wiadomość

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie frutka. Z temperatur wychodziło mi, że owulacja wypada ok 17 dnia.
    Tym razem pojawiła się wcześniej. Od tej strony nic niezwykłego instruktorka nie wykryła. Gdybym była 17 dni po owulacji wyznaczonej z temperatur juz dawno bym zatestowała! W tym wypadku nie zaufałam metodzie i uważałam, że owulka nie mogła wystąpić tak wcześnie.

    Duuużo WIRUSKÓW dla was ~~~~~~~~~~~~~~~~~ !

    atdck6nlmznf5qze.png
  • aniulkab86 Ekspertka
    Postów: 137 55

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita to jest twój pierwszy cykl z metodą Creightona?

    bfars8fw0g28yjry.png

    b3c1882628645acb65def862c735147f.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, pierwszy. Dlatego ciężko powiedzieć mi, że zawdzięczam coś konkretnie tej metodzie.
    Za to jednego jestem pewna - lekarze naprotechnolodzy i prowadzona przez nich diagnostyka są rewelacyjni.
    Nasz lekarz skierował mnie na wszystkie potrzebne badania krwi a do tego zalecił suplementację jodem, selenem (oba na tarczycę!) i żelazem. Poza tym zwiększył też dawkę euthyroxu i zbił tsh do 1,42. I myślę, że to to pomogło mi zaskoczyć.

    vanessa jak dzisiejsza wizyta? Zostałaś przemaglowana? :)

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podobnie w tym cyklu (też pierwszy z napro). Zwykle mam owulkę 17-20dc (potwierdzoną temperaturą i monitoringiem). Tym razem była dobry tydzień wcześniej (potwierdzona tempką, monitoringiem i obserwacjami napro), a dodam, że obserwuję się, choć nieregularnie, od 5 lat. Wniosek: napro przyspiesza owulkę hehehe ;) Szkoda tylko, że u mnie nie ma szans na taki finał jak u Itusi ;)

    Ita lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita wrote:
    Niestety prawdopodobnie zawiodę was. Dopytałam o moje naprzemienne 2 i 4 i tu usłyszałam, że to rzeczywiście może być jakaś nietolerancja.
    A ciąża... w 13dc miałam peak + max 16 dni powinno dać miesiączkę. W napro podobno 17dnia po peak powinno się testować. U mnie to był 18dzień...
    Test zrobiłam 19 :D
    A no to nic szczególnego nie było w tym wykresie :) Ja nigdy nie liczyłam fl od skoku temp tylko od dnia szczytu śluzu bo sluz jest ważniejszy niż temp. bo temp może wzrosnąć kilka dni po owulce.

    A jeżeli miałaś tsh ok 3 to wiem że to swego rodzaju antykoncepcja. A po za tym z tsh jest tak że dla każdego inna wartość jest dobra ja wiem po sobie że jeżeli tsh wyjdzie mi ponad 1 to mam gorsze samopoczucie i tyję pomimo ćwiczeń a jak tsh spadnie poniżej 1 to lepiej się czuję i chudnę :)
    Ita wrote:
    vanessa jak dzisiejsza wizyta? Zostałaś przemaglowana? :)
    Spoko było :) Nawet nie maglowała mnie tak jak wspominałyście :) no chyba że nagadałyście mi żeby mnie przestraszyć ;)

    inessa lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehheheto moze tylko mnie tak magluje :) ehhh do mnie jutro zawita @ i mimo że mam pracy więcej niż czasu to chyba nowe centrum handlowe będzie moje! :D tylko co z tym oszczędzaniem ?

  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutka, a może nie zawita? :D Czary-mary - oby tak było, bęc!!!!!

    Nie jesteś sama, mnie też magluje ;) Już trzy spotkania za mną i trzy maglowanka!

    inessa lubi tę wiadomość

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też to przechodziłam, przede mną już 7 tych spotkań, w połowie czerwca będzie 8 spotkanie

    inessa lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie oczywiście też przepytała, ale jakoś nie odebrałam tego jako maglowanie... Moja instruktorka nawet tłumaczyła mi dlaczego pyta o niektóre rzeczy i uprzedzała że tak będzie na każdym spotkaniu i dlaczego :)

    sylwiunia lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh niestety @ przyszła, nie zdobylam też zadnego centrum handlowego bo samochód coś mi odmawiał posługi i chcialam jak najszybciej bezpiecznie wrócić do domu zostaje mi tylko winko w samotności no i moja "ulubiona" filozofia w ręce coby jakos egzamin zdać...ehh weekend

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ