X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frutka wrote:
    Ja wkrótce będę miała 7 spotkanie i nic nie słyszałam, abyśmy się niedługo miały żegnać.
    No to troszkę mnie to pocieszyło :) na kolejnym spotkaniu po prostu zapytam o to moją instruktorkę :) najwyżej poproszę o kolejna serię ;)

    Myszka-Minnie lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    powiem tylko jedno chyba nie rozumiem niektórych ludzi!
    Kochana to raczej niektórzy ludzie niemający problemu z płodnością nie rozumieją nas długodystansowych staraczek. Ktoś kto jeszcze nie rozpoczął starań NIGDY nie zrozumie tego jak boli niepłodność, jakie uczucia, emocje temu towarzyszą i oby nie musiał tego doświadczać...

    inessa, Myszka-Minnie lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my niedługo mamy 8 spotkanie z instruktorką i mimo że jeszcze nie poczęło się dzieciątko to jesteśmy zadowoleni i nadal będziemy tą metodą walczyć, to dzięki temu podejściu poznaliśmy swoje zaburzenia w cyklach, problem ze śluzem, z fazą poowulacyjną i wierzę że wkrótce będę w ciąży, jak nie uda się w ciągu trzech cykli to może po kolejnej laparoskopii/laparotomii.

    vanessa, inessa, Myszka-Minnie lubią tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem dopiero na początku leczenia napro i nie żałuję naszej decyzji :) każdemu kto prosiłby o poradę bym ta metodę poleciła i sama jeżeli miałabym drugi raz wybierać sposób leczenia bez zastanowienia wybrałabym właśnie napro bo znając podejście napro do leczenia wiem że jeżeli to nam nie pomoże to już nic.

    inessa, sylwiunia, Myszka-Minnie lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zdecydowanie bym polecila ta metode jako pierwsza dla par starajacych sie o poczęcie dziecka. Pomimo,iż malo sie w nia zaglebilam to uwazam,ze potrafi duzo wiecej dowiedziec sie o kobiecym cyklu jak i meskim problemie. Przede wszystkim duzy plus podejscia do indywidualnego leczenia.

    vanessa, sylwiunia, inessa, Ita lubią tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa ja też nie słyszałam o limicie spotkań. Nasza instruktorka wspominała, że po prostu z czasem są rzadsze np. raz na 1/2 roku.

    Po ciąży wrócimy prawdopodobnie do napro. Chętnie nauczę się też rozpoznawać dni płodne podczas karmienia piersią, bo nie chciałabym na kolejną ciążę znów czekać miesiącami (a może i latami).

    Każda dziewczyna, która korzysta z napro musi przyznać, że żaden inny lekarz nie robi tak szczegółowej i złożonej diagnostyki jak naprotechnolog - dlatego popieram myszkę-minnie każda para już na początku walki (gdy wiadomo, że potrzebna jest interwencja lekarza) powinna zapoznać się z tą metodą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2014, 12:13

    vanessa, inessa, sylwiunia, Myszka-Minnie lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita wrote:
    Każda dziewczyna, która korzysta z napro musi przyznać, że żaden inny lekarz nie robi tak szczegółowej i złożonej diagnostyki jak naprotechnolog
    Diagnostyka w napro jest na medal tylko szkoda że nie wszyscy o tym wiedzą i w dodatku zarzucają tej metodzie właśnie brak diagnostyki. Dlaczego...

    sylwiunia, inessa lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie diagnostyka to podstawa, i to mi się podoba oraz poznanie swojego organizmu, swojej płodności, dzięki obserwacjom śluzu,

    vanessa, inessa lubią tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia jak długo leczysz sie u lekarza naprotechnologa?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa a możesz mi napisać dokładnie namiary gdzie Ty chodzisz do lekarza/kliniki??bo z tego co kojarzę jesteś z okolic Krk a ja się właśnie powoli rozglądam za nowym leczeniem..nowym lekarzem...itp

    vanessa lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    vanessa a możesz mi napisać dokładnie namiary gdzie Ty chodzisz do lekarza/kliniki??bo z tego co kojarzę jesteś z okolic Krk a ja się właśnie powoli rozglądam za nowym leczeniem..nowym lekarzem...itp
    Wyślę Ci na priv tylko zaakceptuj zaproszenie bo nie chcę publicznie podawać namiarów i szczegółowych informacji :)

    zizia_a lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Wyślę Ci na priv tylko zaakceptuj zaproszenie bo nie chcę publicznie podawać namiarów i szczegółowych informacji :)

    już:)

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruutkaaaaa Sylwiuuuuuuniaaaaaa potrzebuję Waszej pooomooooocyyyy :)
    Mam problem z "pytaniem o zasadnicze podobieństwo" a bardziej z tym jak te strzałki zaznaczać. Jeżeli np. dzisiaj zauważyłam że śluz minimalnie się polepszył to wpisuję strzałkę w górę? i tak aż do dnia pik a potem jak zacznie sie pogarszać to strzałki w dół. Dobrze rozumie? Czy strzałka w górę w przypadku tylko tego najlepszego sluzu?
    Niby jak instruktorka mi tłumaczyła to to wiedziałam a jak teraz przyszło co do czego to nie moge się połapać...
    Najpierw tłumaczyła mi że mam śluz kwalifikować do dobrego (płodnego) lub złego (niepłodnego) ale nie mogłam sie połapać z tym czy pisać "Y" czy "N". Możeśmy się żle rozumiały "Y" to płodny śluz a "N" zły? a ja myślałam że "Y" lepiej niż wczoraj a "N" gorzej niż wczoraj... więc nie mogłam tej w prostej kwestii sie połapać i bardziej rozumiałam o co chodzi przy wpisywaniu strzałek a tera się okazuje że nic nie wiem :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2014, 15:12

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U naprotechnologa lecze sie od marca 2013 ale obserwacje modelem creightona rozpoczelam w czerwcu 2013 juz po laparoskopii, operowal mnie lekarz naprotechnolog, to on mi zaproponowal ta obserwacje i tego nie zaluje
    vanessa wrote:
    sylwiunia jak długo leczysz sie u lekarza naprotechnologa?

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa mi instruktorka nic nie tlumaczyla ze strzalkami dotyvzace poprawy sluzu lub jego pogorszenia, w ksiazce tez nic nie ma na ten temat

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia wrote:
    Vanessa mi instruktorka nic nie tlumaczyla ze strzalkami dotyvzace poprawy sluzu lub jego pogorszenia, w ksiazce tez nic nie ma na ten temat
    no ja powiem szczerze też pierwsze słyszę, a ewentualne podobieństwo śluzu po peaku do tego z peaku (jeśli o to Ci chodzi), żeby wykluczyć ewentualne drugi peak omawiamy na spotkaniach przy interpretacji wykresu.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to juz wiem... to kwestia indywidualna i w zależności co wychodzi z obserwacji wprowadza sie takie szczegóły. U mnie występuje wydzielina cały cykl i dlatego chyba wprowadziła mi dodatkową obserwację. Ale dzięki dziewczyny za odzew :) Będę musiała zadzwonić do instruktorki po poradę :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawia mnie jedna kwestia... czy Wasi ginowie napro są też andrologami? Nasz jest ginekologiem i andrologiem zarówno i zastanawia mnie czy każdy lekarz napro ma te dwie specjalizacje czy nie każdy...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa ja slyszalam, właśnie od naszego lekarza napro, że jako takiej specjalizacji andrologicznej w Polsce nie ma, jak już to za granicą iw związku z tym w Polsce jest tylko kilku "prawdziwych" andrologów. Może właśnie na takiego trafiłaś :) nasz takiej specjalizacji nie ma

    vanessa lubi tę wiadomość

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Zastanawia mnie jedna kwestia... czy Wasi ginowie napro są też andrologami? Nasz jest ginekologiem i andrologiem zarówno i zastanawia mnie czy każdy lekarz napro ma te dwie specjalizacje czy nie każdy...

    vanessa a do kogo jeździcie ?
    mozesz odpowiedzieć mi na priv, wysłałam Tobie zaproszenie

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ