Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 5 czerwca 2014, 19:57

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  sylwiunia wrote:
  vanessa a do kogo jeździcie ?
  mozesz odpowiedzieć mi na priv, wysłałam Tobie zaproszenie
  Oczywiście :)

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 9 czerwca 2014, 13:10

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  niestety naprotedchnologia nadal jest tylko prywatnie, najpierw obowiązkowe szkolenie, materiały do obserwacji, potem dość drogie spotkania indywidualne, i do tego badania. to są duże koszta. może w lipcu się zdecydujemy, tylko, że ja mam już 30,5 lat.

 • sylwiunia Autorytet
  Postów: 893 317

  Wysłany: 9 czerwca 2014, 15:17

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Betti ja mialam 31 jak zaczelismy przygode z napro i nie zaluje bo to swietna sprawa,

  vanessa lubi tę wiadomość

  "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

  6es3onyx9001zu66.png
 • Ewik Autorytet
  Postów: 2293 1385

  Wysłany: 9 czerwca 2014, 18:48

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Przeczytałam cały wątek i skontaktowałam się z instruktorem w naszym regionie jeśli nam nie wyjdzie do października to sami się zdecydujemy na napro. spotkania u nas kosztują 120zł więc tyle samo co płace u lekarza za wizytę, jak ma się udać to dam każde pieniądze

  mhsv2n0ahsxqjiji.png
 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 10 czerwca 2014, 17:36

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Betti wrote:
  może w lipcu się zdecydujemy, tylko, że ja mam już 30,5 lat.
  Więc dlatego lepiej wydać kasę na konkretne leczenie poprzedzone badaniami a nie na chybił trafił. Przynajmniej ja tak myślę :)

  sylwiunia, Ita lubią tę wiadomość

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 12 czerwca 2014, 14:48

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Wiecie może jak w napro wydłużają fl bądź skracaja pierwszą fazę cykl?
  Robię teraz monitoring już drugi cykl i wychodzi że pęchęrzyk mi peka dosyc późno i tym samym mam krótka fl. W obserwacji też na to wygląda. Badałam progesteron w p+5 p+7 i p+9 wyszedł dobry ale w tym cyklu kiedy robiłam te badania fl miałam akurat 13 dni :/
  Zawsze myślałam i obserwacje wg. Rotzera wskazywały że owulka wystepuje ok 12 dc a teraz wg. CrMS wychodzi że około 5 dni później. Wcześniej tego nie zauważałam bo nie prowadziłam tak dokładnej obserwacji śluzu i wtedy jak mam pik to jest tego śluzu tak mało że tylko w napro można to zauważyć. Ciekawa jestem co lekarz mi na to powie/zleci.

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 czerwca 2014, 20:39

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  nie wiem jak to robią gdy jest taki problem, mi naturalnie jako swoisty "skutek uboczny" fazę lutealną wydłuża progesteron brany w dużych dawkach na zniknięcie torbieli. Murowane 14 dni...

  vanessa lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 25 czerwca 2014, 15:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Kochane wklejam troche długi artykuł ale bardzo ciekawy,zachecam do zapoznania sie:
  "Uwaga na sfałszowane leki!

  Dostępne są nie tylko przez internet!
  analogi strukturalne, fałszowane leki, fałszowane leki zyski, fałszowanie suplementów diety, leki fałszowane, leki podrabiane, sfałszowane leki prawo, sibutramina
  Mamba, Storm, Cobra – pod takimi kryptonimami Interpol prowadzi międzynarodowe operacje zwalczające proceder fałszowania leków. Interes jest niezwykle dochodowy, a zyski z niego porównywalne z tymi osiąganymi z handlu narkotykami czy bronią. Ten problem dotyczy także Polski...


  W prawie europejskim oraz w polskim nie ma jasnej i pełnej definicji sfałszowanego czy podrobionego suplementu diety. Nie wiadomo zatem, jak powinien być traktowany wyrób, który zawiera niedeklarowaną na opakowaniu substancję czynną lub jej analogi strukturalne. To naraża konsumentów na ogromne niebezpieczeństwo, poważne działania niepożądane, interakcje ze stale przyjmowanymi lekami itp. Problemy zdrowotne, które pojawiają się po zażyciu takich specyfików, nie są z nimi kojarzone, przez co postawienie właściwej diagnozy i leczenie jest znacznie utrudnione.
  Trudno oszacować ile fałszowanych leków jest na rynku

  Przez nasz kraj prowadzi szlak przemytu takich produktów na Zachód. Transport odbywa się głównie drogą pocztową. Towar jest pakowany w małe paczki, których z reguły nikt nie kontroluje. Informacje te potwierdza raport Europejskiej Agencji Celnej za 2012 r. Skromnie wyglądająca przesyłka, która zawiera kilkaset tabletek, zwykle bezpiecznie dociera do handlarza.

  Niestety, nikt nie jest w stanie dokładnie oszacować skali tego zjawiska. W 2012 r. niewielkie paczki ze sfałszowanymi lekami stanowiły 23,5 proc. wszystkich towarów skonfiskowanych przez służby celne. A ile przemknęło się przez tę kontrolę? Zagrożenia, jakie dla zdrowia konsumentów niesie ten proceder, są ogromne i nikt nie jest w stanie ich zmierzyć. Nie wiemy, ile podrobionych leków jest na rynku.

  Ani lekarz, ani farmaceuta, ani tym bardziej pacjent bez dogłębnych, specjalistycznych badań nie są w stanie odróżnić medykamentu sfałszowanego od prawdziwego.


  Diclofenac jest groźny? Europejska Agencja Leków (EMA) ostrzega, że diklofenak może powodować zakrzepy

  Leki a zęby: które leki przyśpieszają psucie się zębów?
  Leków fałszowanych nie da się odróżnić od legalnych

  Leki podrabiane z wyglądu niczym się nie różnią od oryginalnych. Fałszerze doskonale kopiują opakowania bezpośrednie (tzw. listki), opakowania zewnętrzne, hologramy itd. Oczywiście, najtrudniejsze jest podrobienie samego składu leku. Chociaż przestępcom jest wszystko jedno, co będzie w kapsułce, ale zdają sobie sprawę, że powinna ona jakoś działać. W wielu podrobionych lekach, zwłaszcza gdy planuje się ich sprzedaż na rynkach europejskich i interes ma być dochodowy przez dłuższy czas, znajduje się substancja aktywna. Jeżeli produkt jest przeznaczony do krajów afrykańskich, azjatyckich czy Ameryki Południowej, to w większości z nich w ogóle nie ma substancji o właściwościach leczniczych. A co jest? W tabletkach są same wypełniacze, a w zastrzykach – po prostu woda; dobrze, jeśli bez bakterii.
  Leki podrabiane najczęściej: suplementy na odchudzanie, tabletki antykoncepcyjne, antybiotyki

  Leki drogie i tanie, te sprzedawane na receptę i dostępne bez niej. Najczęściej fałszuje się antybiotyki, szczepionki, leki przeciw malarii, przeciwastmatyczne, tabletki antykoncepcyjne, leki przeciwbólowe, kardiologiczne, a od niedawna również cytostatyki. Obiektem zainteresowania fałszerzy są często także popularne leki, jak np. aspiryna.

  W 2013 r. we Francji skonfiskowano 1,2 mln tabletek aspiryny – produktu, który w ogóle nie zawierał substancji czynnej. W USA natomiast trzykrotnie skonfiskowano partię produktu, który zawierał tylko wodę, a miał zastępować dobry, skuteczny i powszechnie stosowany lek onkologiczny.

  W Europie zaś wśród najczęściej sprzedawanych fałszywek są suplementy diety, w tym środki odchudzające, zwiększające potencję oraz sterydy przyjmowane przez kulturystów. W latach 2012–1013 w Europie zostało przeprowadzone pierwsze badanie rynku (legalnego i nielegalnego) suplementów diety na odchudzanie. Wykonano analizy 370 produktów, z czego aż 174 (47 proc.) zawierało niedeklarowane, aktywne substancje farmaceutyczne.

  Sibutraminę (pochodna amfetaminy, hamuje łaknienie, wycofana z obrotu w 2010 r., ponieważ zwiększa ryzyko zawału serca) i jej analogi znaleziono w 126 suplementach, fenyloftaleinę (środek przeczyszczający) – w 31 produktach, sildenafil (lek na zaburzenia potencji) i jego analogi – w 13. Prócz tego zidentyfikowano 29 innych aktywnych substancji farmaceutycznych, w tym szczególnie niebezpieczne substancje aktywne leków przeciwcukrzycowych (metformina i rimonabant), które mogą wywołać hipoglikemię, a nawet śpiączkę cukrzycową.

  Zakup leków aptece nie daje gwarancji

  Na polskim rynku dostępnych jest ponad 10 tys. suplementów diety. To ogromna grupa środków, zważywszy że leków mamy ok. 16 tys. Produkty te zawierają łącznie ponad 500 składników. Stosowanie wielu z nich nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia. Większość produktów roślinnych, odżywek i suplementów diety nie jest badana pod względem jakości zastosowanych składników. Inspekcja sanitarna sprawdza jedynie czystość mikrobiologiczną, obecność metali ciężkich i – jeżeli suplement zawiera rośliny – pestycydów. W 2010 r. Narodowy Instytut Leków przebadał 39 suplementów, w 2011 r. – 66, a w 2013 r. – 8. I tak w 2010 r. sfałszowanych lub niezgodnych z deklaracją było 80 proc. suplementów, w 2011 r. – 20 proc., a w 2013 r. – 50 proc. Problem jest tym poważniejszy, że środki te były kupione w aptekach, a nie przez internet czy na bazarze.

  Lekarstwa z internetu

  Dziś bez wychodzenia z domu można kupić wszystko, także produkty lecznicze, wyroby medyczne i suplementy diety. Wszechobecne reklamy zachęcają do kupowania różnych preparatów, suplementów czy leków, które cudownie odmienią nasze życie i poprawią zdrowie. Sztucznie podsycany popyt gwarantuje nie tylko duże zyski legalnym wytwórcom, ale także przestępcom fałszującym leki. Globalna analiza ekonomiczna branży Consumer Health za lata 2011–2012 wykazuje, iż na suplementy i odżywki wydajemy łącznie więcej niż na leki OTC i ziołowe, czyli ok. 90 mld dolarów. Na podobną kwotę ocenia się też światowy rynek sfałszowanych i podrobionych produktów leczniczych. Internetowy biznes kwitnie i stale się rozwija. Według informacji Interpolu, najwięcej stron internetowych mają nielegalne e- -apteki i sklepy w USA (45 proc.). Na drugim miejscu jest Rosja (20 proc). Na kolejnych znajdują się: Niemcy (15 proc.), Wielka Brytania (6 proc.), Holandia (5 proc.), Białoruś, Mołdawia, Ukraina, Rumunia (4 proc.), Luksemburg (3 proc.). W Polsce taki status ma 2 proc. stron. Sprzedawcy oferują sfałszowane i podrobione produkty lecznicze oraz suplementy diety. Łącznie jest to ok. 54 tys. domen i 347 mln adresów stron internetowych.

  Do leków ziołowych dodają substancje aktywne

  W środkach na potencję fałszowana jest głównie substancja aktywna z popularnego i legalnego środka, czyli sildenafil lub jego analogi strukturalne. Większość zainteresowanych jest przekonana, że zażywa preparat ziołowy, bo o obecności substancji czynnej nie ma informacji na opakowaniu. Do fałszywych środków odchudzających reklamowanych jako ziołowe dodaje się zwykle wspomnianą już sibutraminę, związek psychotropowy, który blokuje ośrodek głodu w mózgu. Taki preparat działa, ale jest obarczony poważnymi działaniami ubocznymi. Powoduje m.in. kołatanie serca, skoki ciśnienia krwi, depresję, uzależnienie i głód narkotyczny. Do środków odchudzających coraz częściej dodawane są też leki przeciwcukrzycowe (przyspieszają metabolizm glukozy) i fenoloftaleina (silnie przeczyszcza).
  Skutki zażywania fałszowanych leków

  W ostatnich latach w krajach UE odnotowano ponad 20 udokumentowanych przypadków śmierci z powodu stosowania sfałszowanych produktów roślinnych i suplementów diety. Niezwykle groźne dla zdrowia są – ostatnio dodawane do fałszywych suplementów – analogi strukturalne, czyli nowe związki chemiczne, które od substancji pierwotnej różnią się np. jednym atomem węgla czy siarki. Działają bardzo podobnie do oryginałów lub znacznie silniej. Stąd jeszcze poważniejsze działania niepożądane. Dotychczas zidentyfikowano 50 takich analogów, a ciągle powstają nowe, trudne do wykrycia. Drugi powód używania analogów jest taki, że w suplemencie nie może być substancji aktywnej, np. sildenafilu, ponieważ jest on zarejestrowany jako lek i handel nim jest nielegalny. Analog nie jest aktywną substancją leczniczą, więc nie podlega zasadom prawa farmaceutycznego...
  Interpol ściga nielegalne punkty sprzedaży leków

  Zorganizowana w 2013 r. przez Interpol Operacja Pangea skierowana przeciwko nielegalnym e-aptekom i e-sklepom oferującym podrobione produkty lecznicze zakończyła się wielkim sukcesem. Wartość leków skonfiskowanych w ciągu jednego tygodnia trwania akcji oszacowano na co najmniej 41 mln dolarów. W tym czasie w Polsce przechwycono 2100 tabletek i ampułek oraz 4,5 kg proszku, z którego miały powstać kolejne „leki”.

  Fałszowaniem i rozprowadzaniem nielegalnych leków coraz częściej zajmują się grupy mafijne, które widzą w tym nie tylko znakomity finansowo, ale i całkiem bezpieczny biznes. Zysk jest co najmniej taki sam jak z handlu narkotykami, a kary – niewspółmiernie niższe. Za handel narkotykami w wielu krajach trafia się za kratki na 10–15 lat. Za handel sfałszowanymi lekami idzie się do wiezienia na rok lub płaci niewielką grzywnę."

 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 25 czerwca 2014, 19:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Który śluz jest lepszy 10C czy 8K? nie wiem co ważniejsze przejzystość czy rozciągliwość...

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 25 czerwca 2014, 22:03

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Vanessa nie wiem jak innym dziewczynom mówiono ale nam powtarzała instruktorka napro,ze oba parametry są ważne chociaż najwiecej uwagi nasza zwracała na rozciagliwosc - do dziś nie wiem dlaczego aż tak mocno.
  Pewnie dziewczyny maja wieksza wiedze :)

  vanessa lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 26 czerwca 2014, 01:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  10c uznałabym za lepszy

  vanessa lubi tę wiadomość

 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 26 czerwca 2014, 20:44

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dzięki dziewczyny :) czasem sie gubie i mam dylematy :/ może dlatego że mam kryzys i złe dni :P

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
 • eweline Koleżanka
  Postów: 90 17

  Wysłany: 7 sierpnia 2014, 08:16

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  zaczełam czytać ten temat doszłam jak na razie do 13 strony. Nic jednak nie dowiedziałam sie konkretnego. Jakie leki, leczenie dają w przypadku nieprawidłowego śluzu czy dają coś prócz pregnylu clo i femary dupasthonu? czy podają np estrogeny jeśli śluz nie jest ok? Ja na zewnątrz raczej nie mam śluzu mam go za to w środku jak pogrzebię przy szyjce. Rozumiem ze wg obserwaji nPRO MUSIAŁABYM ZAZNACZAĆ CAŁY CZAS SUCHO MIMO ŻE W SRODKU ŚLUZ JEST??????????

  eweline
 • Ita Autorytet
  Postów: 1052 1122

  Wysłany: 19 sierpnia 2014, 14:45

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tak, liczy się tylko obserwacja śluzu "zewnętrznego" czyli tego, który znajdzie się na papierze po prawidłowym podtarciu.
  Ponieważ zaliczyłam tylko 2 miesiące z napro i jeden miesiąc z prowadzeniem karty to rozmawiałam z instruktorką wyłącznie o naturalnych sposobach na poprawę jakości śluzu (sposobach, które już wcześniej wypróbowałam i niestety były nieskuteczne)

  Za to ku pokrzepieniu serc mogę powiedzieć, że zaszłam w ciążę w cyklu w którym tylko raz zaobserwowałam jeden objaw śluzu płodnego :]

  Może bardziej doświadczone dziewczyny napiszą coś więcej.

  atdck6nlmznf5qze.png
 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 19 sierpnia 2014, 18:00

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  eweline wrote:
  Ja na zewnątrz raczej nie mam śluzu mam go za to w środku jak pogrzebię przy szyjce. Rozumiem ze wg obserwaji nPRO MUSIAŁABYM ZAZNACZAĆ CAŁY CZAS SUCHO MIMO ŻE W SRODKU ŚLUZ JEST??????????
  Nie nie musiałabyś :) Ja dokładnie tak samo myślałam jak Ty i w ciągu 6 cykli obserwacji nakleiłam tylko 2 znaczki oznaczające dni suche.
  Przy obserwacjach w NaPro stosuje się określone wskazówki, których nie ma w innych metodach i dlatego obserwując cykl innymi metodami możesz stwierdzać że go nie masz a jakbyś zaczęła obserwację CrMS wtedy byś wiedziała czy rzeczywiście go nie masz. Jeżeli jest w środku to na zewnątrz też tylko np. w małych ilościach. Ja np. czasem mam śluzu tyle co połowa główki od szpilki i gdyby nie CrMS nie zauważyłabym że mam śluz.

  Ita lubi tę wiadomość

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 25 sierpnia 2014, 19:39

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  vanesso czy mogłabyś napisać jakie badania zlecał Wam do tej pory lekarz napro?

 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 25 sierpnia 2014, 21:05

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  frutka wrote:
  vanesso czy mogłabyś napisać jakie badania zlecał Wam do tej pory lekarz napro?
  My dopiero zaczęliśmy więc wiele tych badań nam jeszcze nie zdążył zlecić.
  Mąż: badanie nasienia (ale miał wcześniej zrobione i poszliśmy już z wynikiem),lekarz zlecił dodatkowo chromatyne plemnika +TRAP
  Ja: Podstawowe hormony: LH, FSH, estradiol-podczas miesiączki oraz w P+7, progesteron W P+5,7,9, Prl + Prl po obciążeniu, testosteron, SHBG, p/ciała przeciwko toksoplazmozie, różyczce.
  Miałam wcześniej juz zrobione: androstendion, 17OH Progesteron, DHAES, testosteron wolny, krzywa cukrowa i insulinowa i oczywiście lekarz te wyniki analizował. TSH robię na bieżąco. Resztę badań pod kątem tarczycy mi nie zlecał bo mam wyciętą :/ więc nie ma potrzeby a po za tym jestem pod stałą opieką endokrynologa.
  Oczywiście monitorowanie owulacji, HSG ale teraz leczę grzybicę. Miałam jeszcze robiony wymaz z pochwy w kierunku ureoplazmy, Mycoplazmy, Chlamydii, bakterii i grzybów ale to mi zlecił inny lekarz do którego mnie wysłał w sprawie HSG nasz lekarz napro ale z wynikiem wymazu poszłam do naszego lekarza, bo wyszła mi ureoplazma i Candida i nasz lekarz wypisał mi na to receptę.
  Wiesz tych badań jest mało bo dopiero byłam na 2 wizytach a po za tym nasze starania są w zawieszeniu, bo mąż musiał wyjechać więc leczenie i diagnoza też jakby w zawieszeniu bo wiadomo...
  Lekarz jeszcze wspominał o laparoskopii ale powiedział że będziemy o tym myśleć po HSG.
  Tyle pamiętam a jak jeszcze coś się mi przypomni to Ci napiszę :)

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
 • agaguga Koleżanka
  Postów: 36 14

  Wysłany: 15 września 2014, 20:13

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam serdecznie, jestem nowa w tym wątku. W tym tygodniu wybieram się po raz pierwszy do lekarza naprotechnologa w Warszawie, instytut rodziny, dr P. Klimas. czy któraś z was może podzielić się doświadczeniami z leczenia? Czy jeśli chodzi o warszawę polecacie kogoś innego godnego uwagi?

 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 16 września 2014, 16:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  agaguga wrote:
  Witam serdecznie, jestem nowa w tym wątku. W tym tygodniu wybieram się po raz pierwszy do lekarza naprotechnologa w Warszawie, instytut rodziny, dr P. Klimas. czy któraś z was może podzielić się doświadczeniami z leczenia? Czy jeśli chodzi o warszawę polecacie kogoś innego godnego uwagi?
  Z tego co kojarzę to chyba Ita leczyła sie w Warszawie ale nie jestem pewna czy dobrze pamiętam. Może zapytaj ja bezpośrednio pod jej wykresem lub wyślij jej zaproszenie a potem wiadomość na priv.
  Mam nadzieję że mnie nie opieprzy he he, jeżeli nie leczyła się w Warszawie ;)

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
 • agaguga Koleżanka
  Postów: 36 14

  Wysłany: 16 września 2014, 20:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ok, dzięki za radę. Jak będę po wizycie a ktoś będzie ciekawy wrażeń to chętnie się podzielę.

  vanessa lubi tę wiadomość

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ