X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    " Takie błędne powie­le­nie infor­ma­cji może wynikać z niewiedzy(..) Tym­cza­sem współcześnie, przy więk­szym roz­woju nauk, metody nat­u­ral­nego planowa­nia rodziny są znacznie skuteczniejsze i dokład­niejsze. Dla przykładu już w 1988 roku w bada­niu przeprowad­zonym na pod­stawie 2630 cykli stwierd­zono, że skuteczność metody wielowskaźnikowej pod­wójnego sprawdzenia wynosi 99,3%. Nato­mi­ast z danych Depar­ta­mentu Zdrowia, Środowiska i Pracy w USA wynika, że odsetek płod­nych par, które nie poczęły dziecka w ciągu roku właś­ci­wego stosowa­nia metod objawowo-termicznych, wynosi 99,8%[3]."
    :W jakich prob­lemach Napro­tech­nolo­gia może pomóc?

    Napro­tech­nolo­gia jest skuteczna w konkret­nych prob­lemach, takich jak:

    niepłod­ność,
    nawraca­jące poronienia spontaniczne,
    syn­drom napię­cia przedmiesiączkowego,
    depresja poporodowa,
    przed­w­czesne porody,
    zaburzenia owu­lacji,
    niepraw­idłowe krwaw­ienia z dróg rodnych,
    osteo­poroza,
    choroby nowot­worowe (wczesne wykry­wanie i leczenie),
    zaburzenia foliku­lo­genezy i luteogenezy,
    zaburzenia funkcji tarczycy,
    zaburzenia pod­wzgór­zowe, przysad­kowe i jajnikowe,
    brak miesiączki,
    poronienia nawykowe czy
    nawraca­jące tor­biele jajników[1].
    W zakres napro­tech­nologii wchodzi także cała medy­cyna peri­na­talna. Obe­j­muje ona planowanie rodziny, opiekę prekon­cep­cyjną, przed­porodową, śród­porodową, poporodową, interkon­cep­cyjną oraz opiekę nad noworod­kami i niemowlę­tami do pier­wszego roku życia[2]."
    "Pro­ponowane metody leczenia w Naprotechnologii

    W zależności od zdi­ag­no­zowanej przy­czyny i rodzaju schorzenia, napro­tech­nolo­gia wyko­rzys­tuje różne sposoby postępowa­nia terapeutycznego:

    lecze­nie zachowawcze,
    chirur­giczne,
    suple­men­tację witaminową,
    far­makoter­apię,
    laseroter­apię,
    nat­u­ralną sub­sty­tucję hormonalną,
    far­mako­log­iczną indukcję jajeczkowania,
    per­su­flację jajowodów,
    oper­acje mikrochirur­giczne korygu­jące budowę anatomiczną macicy i jajowodów[3].
    W napro­tech­nologii sto­suje się metody z medy­cyny klasy­cznej, ale także ulep­szone tech­niki diag­nos­ty­czne, laserowe i chirur­giczne. Wyko­rzys­tuje się na przykład selek­ty­wną his­teros­alp­in­gografię (selek­ty­wne podawanie bar­wnika do jajowodu) i przezszyjkowe cewnikowanie jajowodów oraz laparoskopię bliskiego kon­taktu[4].

    Tech­nolo­gia Nat­u­ral­nej Prokreacji zaj­muje się również diag­nos­tyką i lecze­niem niepłod­ności spowodowanej czyn­nikiem męskim. Narzędziem do diag­nos­tyki spermiogramu (badanie jakości nasienia) jest per­forowana, elasty­czna prez­er­watywa (zbiornik) na nasie­nie, które zostaje umieszc­zone w nim pod­czas aktu małżeńskiego. Bada­nia dowodzą, że diag­nos­tyka jest bardziej efek­ty­wna, jeżeli nasie­nie będzie pozyski­wane pod­czas aktu małżeńskiego z uży­ciem per­forowanej prez­er­watywy, a nie poprzez mas­tur­bację. W diag­nos­tyce czyn­nika męskiego wykony­wane są pon­adto bada­nia hor­mon­alne oraz kon­sul­tacje uro­log­iczne[5]."

    "Czy Napro­tech­nolo­gia jest dziedz­iną naukową?

    Napro­tech­nolo­gia to kom­plek­sowa metoda postępowa­nia diagnostyczno-terapeutycznego w zakre­sie ginekologii i położnictwa, oparta na osiąg­nię­ci­ach współczes­nej medy­cyny i wiedzy doty­czącej zdrowia kobiet. Pod­stawą naukową tech­nologii nat­u­ral­nej prokreacji i owocem wielo­let­niej pracy pro­fe­sora Thomasa Hilgersa i jego współpra­cown­ików jest podręcznik pt. Med­ical and Sur­gi­cal Prac­tice of NaPro­TECH­NOL­OGY (Medy­czne i klin­iczne aspekty NaPro­TECH­NOLOGII). Na ponad 1200 stronach zaw­iera rzetelne infor­ma­cje doty­czące najważniejszych prob­lemów, w których NPT ma zastosowanie."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2014, 17:06

    vanessa, Myszka-Minnie, Ita lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam ale musiałam to wkleić są to cytaty wielu lekarzy!!! nie tylko zajmujacych sie naprotechnologią.
    Pozdrawiam wszystkie kobietki :)

    vanessa, Myszka-Minnie, Ita lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 31 maja 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frutka wrote:
    Nona dziękujemy za troskę. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, świadomie podejmujemy wybory. Teraz ja dam Ci radę: jeśli nie masz sprawdzonych informacji, to nie pisz, bo możesz kogoś wprowadzić w błąd, wkurzyć albo zwyczajnie zranić.
    Otóz to Nona NIE MASZ SPRAWDZONYCH I WIARYGODNYCH WIADOMOŚCI NA TEMAT NAPROTECHNOLOGII a to co piszesz to w stosunku do napro to jedna wielka BZDURA I NIE PRAWDA!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2014, 19:01

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 31 maja 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa,

    Chyle glowa Tobie za tak wielka wiedze w kierunku naprotechnologii. Wstalam i zabilam Ci brawa. Szacunek za to :-)

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko wiesz ja obecnie nie lecze sie napro poprostu nie stać mnie na leczenie a takze za daleko mam do lekarza ale nie lubie jak ktoś coś pisze a nie wie o co chodzi,ja nie znam sie na wielu chorobach ale jak coś to wole doczytać. Wiem metoda napro w Polsce jest praktycznie nieznana albo jeszcze za mało znana i tu może być problem.
    Na swiecie są wielkie sukcesy w napro ale wielu lekarzy jej nie uznaje głównie ze wzgledów ekonomicznych.
    Nikt nikogo oczywiscie do niczego nie zmusza,każdy z nas ma własny rozum i nim sie kieruje w wyborach leczenia ale nie znaczy to,ze ja mam krytykować jakąś metode bo jej nie znam.
    Życze wszystkim wiele zielonosci bez wzgledu jaki rodzaj leczenia wybiorą :D

    vanessa, Myszka-Minnie lubią tę wiadomość

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 31 maja 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda. Naprotechnologia jest malo znana metoda wspomagania rozrodu. Dopiero co raczkuje. Mysle,ze jest duza konkurencja dla klinik bezplodnosci i jest bardzo szczegółowa . Znam z wlasnego doswiadczenia,ze ta metoda jest skuteczniejsza niz leczenie w klinice. Tylko trzeba wiecej czasu na to poświęcić a final bedzie napewno zielony.

    inessa, vanessa lubią tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 31 maja 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie a Ty leczysz się/leczyłaś u naprotechnologa?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 31 maja 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie leczylam sie u napeotechnologa, ale rozwazalam taka mozliwosc. Za to prowadzilam obserwacje wedlug napro. Wiem,ze przy napro nie mierzy sie temperature, ale szczegółowo bada sluz. O tej metodzie dowiedzialam sie od znajomej, ktora dlugo leczyla sie w klinice niepłodności i ona mu naswietlila lekko jak tzeba sie badac by byl zielony final. I poskutkowało, ale nie ukrywam duzo sie nameczylam ze sluzem. Poza tym szczegolowo obserwowalam swoje cialo. To tez mi duzo pomoglo.

    vanessa, Ita, ilenka lubią tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:49

    gosia81, dojrzała lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 31 maja 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Ze skutecznością Napro jest jak z Ufo. Każdy o niej słyszał, ale nikt nie potrafi udowodnić.
    Nawet sobie nie zdajesz sprawy z tego ile Dowodów Napro stapa, raczkuje po ziemi i ma przyjść na ten świat :) ale jeżeli nie znasz tej metody to nie dziwie się że nie wiesz... tylko dlaczego sie wypowiadasz negatywnie na temat czegoś o czym nie masz pojęcia... tego nie potrafię zrozumieć.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 31 maja 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie muszę Ci podziękować za ten wątek, bo dzięki Tobie przypomniałam sobie o Napro (już dawno o tym leczeniu słyszałam) i bez zastanowienia rozpoczęliśmy diagnozę i leczenie. W takim leczeniu widać sens :)
    DZIĘKUJĘ 0vishenka_33.gif

    inessa, Myszka-Minnie, sylwiunia lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:49

    dojrzała lubi tę wiadomość

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 31 maja 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa,

    Jak sie tutaj zalogowalam to odrazu szukalam watku o naprotechnologii,ale liczylam sie z tym,ze moze nikt o tym nie slyszal. Wiec takowy założyłam by podzielic sie opiniami z innymi osobami. Po kilku miesiacach jak widzialam,ze nic nie chce zaskoczyc to byla u mnie na 1 miejscu, ale wiedzialam,ze ciezko moze byc.Nie mogla bym tak czesto spotykac sie z instruktorem. Mieszkam zagranicą i czeste latanie odpadalo. Wiec zostala tylko obserwacja, zmiany i poskutkowało. Ciesze sie,ze poruszylam taki watek i moze ktos z niego skorzystac. Jest to może alternatywa dla tych, ktorzy dlugo sie lecza w klinikach i nie widza pozytywnego skutku.

    inessa, vanessa, sylwiunia lubią tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 01:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona tylko wydaje mi się, że nie bardzo jest to zrozumiałe dlaczego wyrażasz swoje opinie o nie nie pytana? Wiesz, ja nie wchodzę na wątki o sprawach, które mi się wydają przesadzone, po to tylko, aby podważać czyjeś wybory i podawać setki argumentów przeciw nim...Jeżeli tylko masz problem z płodnością to powinnaś wiedzieć, że dobrze jest nie przesadzać z "dobrymi radami" w kwestiach leczenia, tym bardziej jeżeli ktoś o nie nie pyta i chce na razie próbować czegoś co sam świadomie wybrał...nawet jeśli Tobie nie wydaje sie to słuszne...
    Jak może zdołałaś przeczytać, jeśli jesteś tak zainteresowana tematem, tu nie toczy się dyskusja nt. tego, czy napro jest dowiedzione naukowo itp. Na tym wątku spotkały się osoby, które dzielą się doświadczeniami z leczenia tą metodą. A Twoje wypowiedzi tutaj czemu mają służyć? Zadaj sobie uczciwie to proste pytanie. Myślisz, że spotkałaś tu ciemnogród, który wierzy we wszystko, co się mu powie, a Ty podejmiesz się tej niezwykłej misji "pracy u podstaw"? Dziękujemy za poświęcenie. Może załóż wątek: "Moje poglądy na różne sprawy" czy coś w tym stylu i tam daj upust swej misji patrzenia na świat według Twojej jedynie słusznej perspektywy, a tu stań na wysokości zadania i zamilknij, bo - jak może już zauważyłaś - ranisz ludzi swoją nadgorliwością.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2014, 01:57

    livia30, vanessa, Myszka-Minnie, inessa, Emily83, antea lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutka tych spotkań z instruktorka jest tylko 8? czy po tych 8 spotkaniach nadal co jakiś czas będę do niej chodzić? Przyznam że ją polubiłam i bedzie mi brakowało tych naszych spotkań. Co prawda zostały nam jeszcze 4 ale juz mi smutno jak sobie pomyślę że powoli kończy sie ten kurs :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2014, 14:35

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem Vanessa to tylko 8 jest spotkan z instruktorem. Na najblizszym spotkaniu zapytaj,czy bedzie ich wiecej. Moze pozniej to beda już tylko spotkania konsultacyjne.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Z tego co wiem Vanessa to tylko 8 jest spotkan z instruktorem.
    Uuuuuuuuuuuu :(

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co vanessa z tego co ja zrozumiałam, to spotkania z instruktorem masz cały czas jeżeli prowadzisz kartę, tylko z mniejszą częstotliwością, np. raz na trzy miesiące lub na pół roku, no chyba, ze jestem w błędzie.

    vanessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wkrótce będę miała 7 spotkanie i nic nie słyszałam, abyśmy się niedługo miały żegnać.

    vanessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny życze Wam powodzenia w staraniach :)
    powiem tylko jedno chyba nie rozumiem niektórych ludzi!
    Buziaki dla każdej z Was i jaka która metode wybierze oby była owocna :) <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2014, 16:56

    sylwiunia lubi tę wiadomość

‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ