X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 coś jest z tą pracą i pieniędzmi, bo nam też rodzina i znajomi mimo że wiedza o problemie to zawsze słychać tyle pracujecie, zabijacie się itp.itd...A my nie mając dzieci to pracujemy mamy czas to co robić...ciagle nie można wyjezdzac chodzić do restauracji...Co w domu siedzieć i myśleć gapic się na siebie i myśleć o dzieciach....My mamy swoje chwile gdy lubimy być razem i czas w pracy. A czasami myślę że to z przekasem mówią...

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas rodzina nie wie o problemie wiedza tylko rodzice i najbliżsi znajomi jakos nie lubimy o tym mowić u mnie w rodzinie wszyscy zaraz po ślubie doczekali sie dzieci u męża nie mamy tego problemu bo u niego w rodzinie żadne młode małżeństwo nie ma dzieci wiec nie ma żadnych głupich pytań

    majeczka87 lubi tę wiadomość

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no to inna troche sytuacja u nas to wszyscy mają już dzieci męża bracia jeden 4 drugi 2 zaraz po ślubie zaczęli. A znajomi to w sumie wszyscy razem zaczęliśmy się starać i te trzy małżeństwa już każde ma po dwójce. Takze wiedzą że mamy problem. Tylko dalszq rodzina i znajomi to pytają kiedy i kiedy....

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • ottanta Koleżanka
    Postów: 56 7

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajączek, z tego co ja wiem, to należy brać leki zawsze, bo przecież chodzi o to, by zobaczyć jak działają. Zatem nie wiem jak postąpiłaś, ale ja bym na bank wieczorem wzięła.

    Iwonka, z tym śluzem to niezbyt dobrze (chyba), bo powinno być tak że po miesiączce spokój a dni płodne ze śluzem przychodzą póżniej. A tu taki zonk. A powiedzcie mi proszę, jak radzicie sobie z eliminacją nasienia (okropna nazwa swoją drogą. Bo ostatnie dwa dni to może być to.

    u nas wiedzą wszyscy, bo wolę jak jest czytelna sprawa. Przynajmniej nikt głupio nie pyta.

    Zajączek lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedys pytałam sie lekarz czy przed badaniem prolaktyny nalezy wziąć dzień wcześniej wieczorem bromergon i powiedział że to zalezy co chce sie sprawdzić. Jeżeli chcemy sprawdzić czy dana dawka leku na zbicie prl jest odpowiednia to nalezy wieczorem wziąć tabletkę a rano zbadać a jeżeli chcemy spr poziom prl jaki jest bez brania leku to nie brać, ale nie wiem czy jeden dzień wystarczy nie brać czy jest określona ilość dni tego nie dopytałam bo ja chciałam sama dla siebie sprawdzić czy bromergon zbił mi prl więc ta druga opcja mnie nie interesowała.

    A co do kłopotliwych pytań... ja wścibskiej na docinkę że mój mąż sie dziaduje odpowiedziałam wprost i poszło jej w pięty. Powiedziałam żeby mi do łóżka nie wchodziła. Ale było jej głupio i dobrze :) postanowiłam się nie przejmować bo mną nikt się nie przejmował.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 16:53

    Zajączek lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ottana masz rację powinno być tak jak piszesz jednak wg książki zdazaja się sytuacje opisane przez ciebie czyli białe dzidzie po @ nie wiemy jak dalej będzie wyglądał Twój cylk ale na chwilę obecną mi to wygląda na wczesna owulacje.

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o nasienie to ja normalnie zgodnie z zaleceniami po <3 ide do kibelka i pre z 5 minut na mięsień kegla ;-) mi to pomaga w 100 %

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ottanta wrote:
    Zajączek, z tego co ja wiem, to należy brać leki zawsze, bo przecież chodzi o to, by zobaczyć jak działają. Zatem nie wiem jak postąpiłaś, ale ja bym na bank wieczorem wzięła.

    Iwonka, z tym śluzem to niezbyt dobrze (chyba), bo powinno być tak że po miesiączce spokój a dni płodne ze śluzem przychodzą póżniej. A tu taki zonk. A powiedzcie mi proszę, jak radzicie sobie z eliminacją nasienia (okropna nazwa swoją drogą. Bo ostatnie dwa dni to może być to.

    u nas wiedzą wszyscy, bo wolę jak jest czytelna sprawa. Przynajmniej nikt głupio nie pyta.
    Ja mam właśnie takie cykle - od miesiączki od razu się coś pojawia no i tak też bywa - jakoś się tym specjalnie nikt nie przejmuje, tylko muszę zacząć wprowadzanie żółtych znaczków po @. A z płynem nasiennym to właśnie tak jak Iwonka pisała - mięśnie kegla i parcie od 3-5 razu i powinno być ok. Tylko trzeba to zrobić do godziny po współżyciu.

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam białe dzidziusie przez cały cykl oprócz @ na początku lekarz mówił ze tak nie powinno być i ze z czasem moje cykle sie zmienia ale przeszłam cała diagnostykę i nic sie nie zmieniło i teraz doktor juz nie porusza tematu

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jak miałam nieodpowiednia ilość białych dzidziusiów to instruktorka powiedziała mi żeby wklejać tak żeby było ich ok 4-5. Ja miałam mniej to powiedziała żeby wklejać więcej. Paranoja... z reszta jak zgodnie twierdziła z lekarzem moje cykle nie podchodziły pod ten model i podważały wszystko do czego doszedł prof. Hilgers :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2016, 17:08

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • ara Autorytet
    Postów: 1345 1605

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Dziewczyny ja mam białe dzidziusie przez cały cykl oprócz @ na początku lekarz mówił ze tak nie powinno być i ze z czasem moje cykle sie zmienia ale przeszłam cała diagnostykę i nic sie nie zmieniło i teraz doktor juz nie porusza tematu

    a nie żółte? ja też mam praktycznie każdego dnia jakiś śluz ale to nie znaczy, że mam same białe bobasy! po czerwonych na początku mam żółte, bo śluz co prawda jest ale nie jest jeszcze płodny, potem kilka dni właśnie z białymi, do peaku, po czym znowu żółte (nie licząc P+1,2,3), od święta jakiś zielony wpadnie
    u Ciebie by wynikało, że zaraz po @ masz okno płodności aż do kolejnej @, trochę bez sensu, nic przecież się nie da z takiej karty wyczytać kierując się znaczkami :/ serio nie kazali Ci żółtych przyklejać?

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy wielkiej ilości białych dzidziusiów na część z nich dostałam żółte znaczki, a po kilku cyklach w ich miejsce w ogóle poszły już zielone znaczki.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewuszki :-) jak cykl wam leci? Ja od dzis ACC600 i żel Concive dzis 10 dc. Ciekawe czy coś mi się śluz rozwinie szybciej...? W sobote byliśmy na badaniach nasienia z moim M i niestety wyniki masakra no ale jesteśmy po antybiotykach więc liczymy że to przez to. Powtorzymy za 3 miesiące :-)

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej coś słabo się odzywacie ja musze sie pochwalić bo wczoraj wieczorem 8K mialam aż nie moglam uwierzyć nigdy tak szybko nie było u mnie śluzu czyżby ACC600?? Przede mną jeszcze 9 tabletek tj.9 dni. Zobaczymy ale jestem szczęśliwa i pełna nadzieji :-D

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm byłam pewna, że napisałam wiadomość ale została chyba skasowana.

    Iwonka tylko się cieszyć, że masz fajny śluz :)

    Ja rezygnuję z naprotechnologii. Nie wiem na jak długo. Nie sprawdzam śluzu, odstawiłam tabletki. Dowiedziałam się, że mam wadę macicy. Podczas laparoskopii z histeroskopią zostanie naprawiona. Czy to zwiększy moją szanse? Tego nie wiem ale muszę być dobrej myśli :)

  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki chyba się udało...

    Eva82, sua, Kajka81, ewelinka2210, Iwonka 87, majeczka87 lubią tę wiadomość

    Aneczka80

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ara/ Maczek ja mam cały cykl 10SL każdego dnia oprócz @ i w dniu w którym mam peak więc może dlatego lekarz ani instruktorka nie zalecili innych znaczków niż białe

    Sua a jaką wadę macicy u Ciebie wykryli ?? Łukowatość?? Bo jeśli tak to miałam to samo :)

    Aneczka prosimy o szczegóły !!!! :)

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 tak łukowatość. Juz w 2011 roku podczas hsg wyszła wada ale inni lekarze twierdzili, że nie ma tam żadnej wady. Sama ją widziałam na zdjęciu. A czy Tobie zastosowali żel który działa na zrosty?? Ja mam ogromną nadzieję, że wykryta wada jest po części powodem moich niepowodzeń. W końcu udało mi się zajść w ciążę więc kolejny raz tez się uda :) naprotechnologia juz nic mi nie może zaproponować nowego. Jak mam zajść to zajdę w ciążę.
    Chociaż trochę się zmartwilam, że ana miałaś tą samą wadę, a jednak dalej nie jesteś w ciąży. Może warto zrobić inseminację? Doczytałam, że jednak miałaś inseminację. Strasznie drogo 1200zl, a Artemidzie placilam 700zl I też byłam pacjentka Domitrza. Niestety również nie przypadł mi do gustu. Miałam 5 razy podwyższoną prolaktynę czego nie zauważył.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2016, 21:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka pięknie, mów co tam się dzieje u Ciebie :)

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sua no niestety mimo ze zarówno Tomaszewski jak i Wasilewski widzieli duża nadzieje na powodzenie po laparo to nadal nic :( ale mam nadzieje ze u Ciebie bedzie inaczej bo opowiadali oparach u których w kolejnych cyklach zaskakiwało :)
    Tak zastosowano żel jednak taka naprawa macicy to spora ingerencja u mnie jeszcze wyszła endometrioza I stopnia wiec mieli co robić
    Ja ogólnie jakos nie wierze w inseminacje mysle ze jakby sie miało udać to by sie udało naturalnie Ja miałam i seminacje w Bocianie i to była tragedia Mrugacz zrobił mi onsmeinacje mimo ze miałam grzybice pochwy i od razu dostałam antybiotyk :/ Pacjentka Domitrza tez byłam i byłam bardzo niezadowolona po 3 wizytach wiecej nie wróciłam tak jak piszesz on nienawidziła problemu tam gdzie on był a do takich lekarzy nie warto chodzić

    majeczka87 lubi tę wiadomość

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
‹‹ 254 255 256 257 258 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ