X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras z Was miała problem z ciągłą obserwacją 4AD? Ja miałam tak całą drugą połowę cyklu a dziś po pierwszej konsultacji z instruktorem dowiedziałam się że może to oznaczać jakąś bakterie. Robiłam w tym samym dniu co miałam pierwszą wizytę posiewy i nie dzwonili z info że coś wyszło...

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha ja raczej czytałam, że 4 może oznaczać alergie pokarmowe. Podobno 2W wskazuje na infekcje ... Nawet jeśli miałaś posiewy, to może nie obejmowały innych bakterii i będziecie robić jakieś badania pogłębione(?).

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia masz racje, instruktorka tez wspominala o nietolerancjach i pytała czy robiłam juz Food detective. A ja zakodowałam po spotkaniu infekcje. Na szczescie udało mi sie umowic na jutro na badanie i moze cos sie powoli wyjasni. W kierunku celiakii miałam na miejscu u T.W. robione badanie i skoro nie dzwonił to jest pewnie ok.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha w takim razie czekam na informację, jak wyszły badania i czy faktycznie 4 będzie miała u Ciebie związek z alergią czy może jednak z infekcją/bakterią.

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, wyszła mi nietolerancja na mleko, jajka, imbir i w niewielkim stopniu drożdże. Mamy odpowiedz na obserwacje.
    Dodam że jajka uwielbiam i jem codziennie... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2017, 14:16

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha w takim razie współczuję. Najgorzej mieć uczulenie na jedzenie, które się uwielbia :/

    Ja w tym cyklu zaczęłam pić wodę z octem jabłkowym i już 13-14 dnia cyklu miałam płodny śluz(!), gdzie u mnie normą jest 23-24. Jutro chyba zmierzę temperaturę by sprawdzić czy faktycznie jestem już po owulacji :)

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez słabiutki jest śluz, jestem w 13 dc i od rana jeszcze nic nie zauważyłam a jutro max pojutrze powinna być owulacja. Piję wodę, biorę wiesiołek i nadal bez szału. Wczoraj miałam wypić siemie lniane i oczywiście zapomniałam i poszłam spać. Temperatura dziwnie skacze w tym cyklu.
    Ocet wspomaga płodny śluz?
    Odnośnie diety to ja jakos sobie poradze, mam bardzo silną wolę. Jak mnie nastraszyli po laparoskopii ze mam endometrioze to natychmiast zrezygnowałam ze wszystkiego co powoduje stany zapalne, wprowadziłam diete bezglutenową, oleje, omega 3 itd...Ulubionej kawy nie piję do dziś.
    Gorzej będzie z mężem, ponieważ u niego wyszła pszenica, pszenica durum, owies, kukurydza, drożdze, jaja, mleko z tym ze wszystko w niskim stopniu. Powiedzieli ze na 3 miesiace powinien wyeliminować te produkty a ja nie wiem jak się wziac za szukanie chociazby przepisu na chleb. Biorąc pod uwagę słabe nasienie wiem, ze musimy wprowadzic diete, ale poradzimy sobie jakoś...

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • JA75 Znajoma
    Postów: 17 15

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Odnośnie diety to ja jakos sobie poradze, mam bardzo silną wolę. Jak mnie nastraszyli po laparoskopii ze mam endometrioze to natychmiast zrezygnowałam ze wszystkiego co powoduje stany zapalne, wprowadziłam diete bezglutenową, oleje, omega 3 itd...Ulubionej kawy nie piję do dziś.
    .
    Witam Aishha,napisz z czego zrezygnowałaś w diecie na endometriozę. Ja mam jeszcze niezdiagnozowaną, ale są poważne podejrzenia co do endo.Powolu nastawiam się psychicznie na laparoskopię. Prawie pięć lat starań, dwa lata leczenia w napro i jeszcze tylko laparoskopia mi została do zrobienia. Pozdrawiam

    JA75
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze nie będę dokladnie opisywać tylko podam Ci link do strony, z ktorej sama korzystalam.

    http://www.towsrodku.pl/dietaizywienie/endometrioza-a-dieta/

    Najwazniejsze dla mnie było odstawienie kawy, glutenu i cukru i pomimo ze okazalo sie ze endomendy nie mam, to czulam sie znacznie lepiej na diecie.
    Ograniczylam wtedy tez jajka, ale jak widac teraz, mam na nie nietolerancje także nic dziwnego że samopoczucie było lepsze. Przy laparoskopii były widoczne ogniska zapalne odpowiadające endometriozie czyli dieta przeciwzapalna jest wskazana. Do glutenu wróciłam zas kawy nie piję nadal bo i tak źle wpływa na podność. Wcześniej piłam 2 dziennie i to bylo największym wyzwaniem żeby odstawić :)
    Codziennie tez suplementuje sie omega 3. Na tej stronie znajdziesz wszystko.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha chyba szybciej bym odstawiła gluten niż kawę ;) Ciężko by mi było zrezygnować z tego 1 kubka...

    Mi na szczęście 4 zdarza się sporadycznie (1-2 dni na cykl), więc mam nadzieję, że nie wyjdzie mi żadna alergia. Staramy się z mężem zdrowo odżywiać (dużo warzyw, owoców, kasze, zupy itp.) bo oboje ćwiczymy, ale pozwalamy też sobie od czasu do czasu na cheat meal.

    Co do octu jabłkowego, to wyczytałam o jego właściwościach na śluz na tym wątku naprostaraczek, a później jeszcze doczytałam tutaj: https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/ocet-jablkowy,2002.html

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • JA75 Znajoma
    Postów: 17 15

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Moze nie będę dokladnie opisywać tylko podam Ci link do strony, z ktorej sama korzystalam.

    http://www.towsrodku.pl/dietaizywienie/endometrioza-a-dieta/

    Najwazniejsze dla mnie było odstawienie kawy, glutenu i cukru i pomimo ze okazalo sie ze endomendy nie mam, to czulam sie znacznie lepiej na diecie.
    Ograniczylam wtedy tez jajka, ale jak widac teraz, mam na nie nietolerancje także nic dziwnego że samopoczucie było lepsze. Przy laparoskopii były widoczne ogniska zapalne odpowiadające endometriozie czyli dieta przeciwzapalna jest wskazana. Do glutenu wróciłam zas kawy nie piję nadal bo i tak źle wpływa na podność. Wcześniej piłam 2 dziennie i to bylo największym wyzwaniem żeby odstawić :)
    Codziennie tez suplementuje sie omega 3. Na tej stronie znajdziesz wszystko.
    Dzięki za linka, ja byłam prawie 1,5 roku na diecie. Więc chętnie pomogę w planowaniu menu bez glutenu(pszenica, żyto) , kukurydzy, mleka, jajek, drożdży i jeszcze kilku pomniejszych rzeczy☺️ Na diecie czułam się bardzo dobrze, jakoś w brzuchu się uspokoiło i 4 kilo schudłam w pierwszych miesiącach diety.
    U mnie ogniska endometriozy będą pewnie wszędzie, miałam operacje na wyrostek robaczkowy i zapalenie otrzewnej. Podobno ledwo mnie uratowali, ale ja wtedy młoda byłam nastolatka i nie traktowałam tego tak poważnie. Teraz już wiem, że zagrożenie życia było realne. A więc zrostów mam w brzuchu pełno i o ciążę trudno

    JA75
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że właśnie rozmawiacie o nietolerancji dziewczyny :) Czy badanie 'diagnostyka nietolerancji pokarmowej zależnej od IgG4' to właśnie to?

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynkowato wrote:
    Widzę, że właśnie rozmawiacie o nietolerancji dziewczyny :) Czy badanie 'diagnostyka nietolerancji pokarmowej zależnej od IgG4' to właśnie to?

    tak, chodzi o nietolerancje pokarmową zależna IgG

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny doradzcie mi jakie to mają być te testy na alergie pokarmową? Po prostu test IgG i go poszukać u siebie w mieście? da się go zrobić w jakichś sieciówkach?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam przez doktorka zlecone konkretne badanie Food detective, mozna wykonać w labolatoriach, prywatnie u dietetyków lub samemu w domu ale to akurat może być większe ryzyko pomyłki z powodu niedoświadczenia i kasa pójdzie w błoto. Na stronie internetowej mozna go kupić za chyba 330 zł, plus płacisz za wykonanie komus kto to zrobi. Ja za test zapłaciłam 400 zł plus 50 za wykonanie. Sama nic nie zamawiałam.
    U mnie ewidentnie widac tą nietolerancje w obserwacji śluzu.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znalazłam w Rzeszowie klinike Revitum i tu oferują to badanie za 590 zł, trochę drogo, ale chyba się skuszę. Kurcze mój śluz jest niby ok, ale mój emek twierdzi, ze go "parzy" i w smaku jest ostro/kwaśny i nieprzyjemny. To plemniki chyba tez go nie lubią tak sobie myślę....

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez chwilę myślałam, ze to przez ASA ale mój gin a własciwie 2 ginów mówią, ze to niemożliwe...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Eva82 Autorytet
    Postów: 772 547

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola w Rzeszowie kiedyś szukałam i znalazłam taniej ;)
    W rezultacie zrobiłam Food Profil.


    https://arkadia-klinika.pl/badania/test-nietolerancja-pokarmowa/

    http://www.dietbalans.pl/oferta.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 18:57

    Rucola lubi tę wiadomość

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w kwestii badań tego typu dopytajcie w danym labie, a najlepiej lekarza, czy jest sens przy danym zestawie leków. Ja chciałam zrobić, ale dr powiedziała,że przy lekach, które biorę nie ma sensu, bo mogą wyjść zakłamane przez leki i najzwyczajniej szkoda mojej kasy. Trochę się zdziwiłam w sumie, bo nawet o tym nie pomyślałam... :-)

    Co do nieprawidłowości ze śluzem polecam kontrolnie zrobić posiew (również na atypowe).

    Rucola lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Dziewczyny. Ja aktualnie jestem na encortonie, wiec na razie faktycznie nie ma sensu robic :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 291 292 293 294 295 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ