X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 4 lipca 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,

    ja juz mialam laporoskopie, ale 2 lata temu prawie. Wtedy nie wiedzialam tego wszystkiego co wiem teraz...

    Poza tym dieta (ja nie przesadzam, bo juz mam diete z niskim ig i to ciezko pogodzic), wit. D3 i LDN 4,5 mg. Nie wiem czy, cos mozna wiecej zrobic.

    Pozdr.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 4 lipca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Bea,

    ja juz mialam laporoskopie, ale 2 lata temu prawie. Wtedy nie wiedzialam tego wszystkiego co wiem teraz...

    Poza tym dieta (ja nie przesadzam, bo juz mam diete z niskim ig i to ciezko pogodzic), wit. D3 i LDN 4,5 mg. Nie wiem czy, cos mozna wiecej zrobic.

    Pozdr.
    Robiłaś post dr Dąbrowskiej?

    gannkw7i858ouu0g.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 4 lipca 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie wiem co to jest ;).

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 4 lipca 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytalam troszke, ale ja generalnie jestem przeciwna takim dietom. A przy mojej IO owoce nie sa dobrym rozwiazaniem.
    Nie jem wolowiny i wieprzowiny, slodyczy, malo alkoholu a jezeli juz to czerwone wino i probuje zrezygnowac z glutenu. Ale to jest trudne. Wykluczylam pszenice narazie.
    A ogolnie to jestem na diecie o niskim indeksie glikemicznym. I tu juz jest troche gimnastykowania. Robilam testy na nietolerancje i tez nic nie wyszlo...

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 4 lipca 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Internecie jest dużo na ten temat, zwłaszcza że taka moda. Lekarz, który mnie operował, bardzo za to pochwalił :-)

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 4 lipca 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Poczytalam troszke, ale ja generalnie jestem przeciwna takim dietom. A przy mojej IO owoce nie sa dobrym rozwiazaniem.
    Nie jem wolowiny i wieprzowiny, slodyczy, malo alkoholu a jezeli juz to czerwone wino i probuje zrezygnowac z glutenu. Ale to jest trudne. Wykluczylam pszenice narazie.
    A ogolnie to jestem na diecie o niskim indeksie glikemicznym. I tu juz jest troche gimnastykowania. Robilam testy na nietolerancje i tez nic nie wyszlo...
    :-)

    Ech, ja uwielbiam steki wołowe, świeże bułeczki - zwłaszcza że dobrze mi wychodzi pieczenie, czerwone wino oraz wszelkiego rodzaju sery.

    A tu bach, poświęcam się dla osiągnięcia celu. Nie jem glutenu, nie jem mięsa, ryb, nabiału, kukurydzy, soji, cukru... Nie piję alkoholu. Oczywiście pilnuję IG.

    Nie jest to łatwe, ale da się. No i oczywiście nie jest to na zawsze!!

    Robiłam testy na nietolerancje, przeciwciała oraz badania genetyczne w kierunku celiakii - nic nie wyszło - i inne genetyczne - przy niektórych mutacjach pewne produkty nie są wskazane.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 4 lipca 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lekarka twierdzi, ze najwazniejsza jest dieta o niskim ig ;), i ze ona nie chce mi odradzac nabialu, ryb, jajek... Bo to jest trudne i nie jest przekonana do konca do tego.

    Czyli jestes wegetrianka?

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 4 lipca 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea a ile sie juz staracie?

    Pozdrawiam

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 4 lipca 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Bea a ile sie juz staracie?

    Pozdrawiam
    2,5 roku, ale tak naprawdę obecnie zaczęłam pierwszy cykl, kiedy mamy realną szansę (po zwalczeniu endomendy). Zaczynamy praktycznie od nowa.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 4 lipca 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, oby zaskoczylo :).

    Bea_ lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 4 lipca 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jest tu ktoś z Rzeszowa ??

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Margolciak Ekspertka
    Postów: 153 123

    Wysłany: 4 lipca 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    qosia wrote:
    Ja się bardzo cieszę, że jest taka możliwość spotkania przez skype'a :) Ułatwi to nam znacznie życie ;)
    Mamy na dzień przed spotkaniem wysłać skan lub zdjęcie karty obserwacji na maila, by instruktorka mogła na spokojnie ją przeanalizować i potem pewnie tylko będziemy rozwiewać wątpliwości ...

    Aishha i Margolciak - fajnie, że też zaczynacie, bo jakoś tak raźniej mi będzie ;)
    skype na pewno jest dobrym rozwiązaniem, jak się ma daleko :) ja mam ok 100 km do Białego. niemniej nigdy jeszcze nie miałam konsultacji przez internet i może to być ciekawe przeżycie :P też się cieszę, że jesteście. zawsze raźniej i można coś się dowiedzieć :)

    ja polecam post dr Dąbrowskiej. jak zaczęłam poprzedni cykl równocześnie rozpoczęłam post i odstawiłam wszystkie leki. trwał tylko 10 dni, ale pierwszy raz od prawie 3 lat! okres przyszedł sam, bez żadnych leków i to punktualnie! mówię Wam dziewczyny - cud. zaczęłam niedawno nowy cykl i znów post. teraz chcę wytrwać dłużej. zobaczymy czy znowu @ przyjdzie bez żadnych leków.

    Bea_ lubi tę wiadomość

    Zosia (TGA) 2014 :) Aniołek 2016 :(
    Po ponad dwóch latach jesteś :)
    oreflqxwq9456be8.png
    relgqtkfu3if1gae.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 4 lipca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolciak, ja się boję takiego postu bo nie dostarczysz wszystkich niezbędnych składników do organizmu tak ważnych przed ciążą. Poza tym nie jest to opcja dla wszystkich, ja mam lekką anemię i raczej pogorszylabym ten stan.

    Przede mną pierwsza wizyta w Białym i coś mi podpowiada żeby przełożyć na sierpień. Teraz zaczął się pierwszy cykl po laparoskopii i może próbować jeszcze...
    Z drugiej strony mąż obawia się że później będziemy kolejne dwa miesiące czekać jak teraz nie pojedziemy.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 5 lipca 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolciak - też mam ok. 100 km do Białegostoku w jedną stronę ;)

    O poście dr Dąbrowskiej słyszałam i sama się przymierzałam do niego. Czytałam, nawet na tym wątku, jak po poście udało się zajść w ciążę, więc tym bardziej motywuje do podjęcia tego trudu ;)

    Tylko faktycznie, będąc na poście, należy zrezygnować ze starań, bo w czasie ciąży nie można go stosować (jest to zalecenie samej dr Dąbrowskiej).

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 5 lipca 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha - niemały dylemat przed Wami ... Skoro masz przeczucie, to może uda się Wam jednak przełożyć wizytę na sierpień? Dzwoniłaś już? Pytałaś się?

    Podobno pierwsze 3 cykle po laparo dają duże możliwości do zajścia w ciążę i mam nadzieję, że też tak będzie u Ciebie :)

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • KasiaeM123 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 7 lipca 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Poczytalam troszke, ale ja generalnie jestem przeciwna takim dietom. A przy mojej IO owoce nie sa dobrym rozwiazaniem.
    Nie jem wolowiny i wieprzowiny, slodyczy, malo alkoholu a jezeli juz to czerwone wino i probuje zrezygnowac z glutenu. Ale to jest trudne. Wykluczylam pszenice narazie.
    A ogolnie to jestem na diecie o niskim indeksie glikemicznym. I tu juz jest troche gimnastykowania. Robilam testy na nietolerancje i tez nic nie wyszlo...

    Robiłaś testy na alergie czy nietoleracje (genetyczne) ? Bo to troszkę różnica :) Ja sama o tym nie wiedziałam jednak ciekawie to opisują na https://zdrowegeny.pl/poradnik/celiakia-czy-naprawde-nie-toleruje-glutenu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2017, 15:16

  • ara Autorytet
    Postów: 1345 1605

    Wysłany: 7 lipca 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea napisz coś więcej o tych genetycznych badaniach a propos nietolerancji glutenu - gdzie robiłaś, ile płaciłaś? Ja chętnie bym zrobiła, bo cała diagnostyka kończyła mi się stwierdzeniem "podejrzenie celiakii" więc chyba tylko genetyczne rozwieją wszelkie wątpliwości ;)
    noo i powodzenia po laparo, nam się udało w 5 cyklu po laparo :)
    powodzenia też dla pozostałych dziewczyn, nie traćcie nadziei!;)

    Bea_ lubi tę wiadomość

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 7 lipca 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, ara fajnie Cię tu widzieć. Już zaraz stuknie 19tc! Ale czas leci ;-)

    ara lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • ara Autorytet
    Postów: 1345 1605

    Wysłany: 7 lipca 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję melba :) fakt - czas starań wlecze się niesamowicie, ciąża za to mija raz dwa ;)

    melba lubi tę wiadomość

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 8 lipca 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ara wrote:
    Bea napisz coś więcej o tych genetycznych badaniach a propos nietolerancji glutenu - gdzie robiłaś, ile płaciłaś? Ja chętnie bym zrobiła, bo cała diagnostyka kończyła mi się stwierdzeniem "podejrzenie celiakii" więc chyba tylko genetyczne rozwieją wszelkie wątpliwości ;)
    noo i powodzenia po laparo, nam się udało w 5 cyklu po laparo :)
    powodzenia też dla pozostałych dziewczyn, nie traćcie nadziei!;)
    Robiłam w Diagnostyce. Nie pamiętam, ile płaciłam, bo to było rok temu, a ja od dwóch lat fortunę wydaję na badania, więc te już nie zrobiły większej różnicy ;)
    Pierwsze były przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej. Na wyniku jest komentarz, że zgodnie z wytycznymi ESPGHAN (IPGN, 54 (1) 2012) otrzymanie wyniku dodatniego przeciwciał anty tGT w klasie IgA jest jednym z kryteriów rozpoznania celiakii. W celu uzupełnienia diagnostyki celiakii zaleca się wykonanie badania EMA i HLA DQ2/DQ8. DO prawidłowej interpretacji wyniku ujemnego wskazane jest oznaczenie całkowitego poziomu immunoglobulin IgA.
    Ja zrobiłam te przeciwciała, immunoglobulinę oraz HLA - dwa geny. Ponoć 98% osób chorych na celiakię ma problem z tymi dwoma genami, ale nie są to wszystkie. Ponoć bada się te. Moim zdaniem, jeśli już diagnozować, to nie wybiórczo. Ale ja i tak odstawiłam gluten ze względu na całościowy immunologiczny obraz kliniczny :D Przy podwyższonym TSH gluten nie jest wskazany, przy mutacjach genowych niezwiązanych z celiakią (np. MTHFR) gluten nie jest wskazany, przy endometriozie (o której dowiedziałam się miesiąc temu) gluten nie jest wskazany. W ogóle gluten obecnie to jego zmutowana wersja i nikomu nic dobrego nie wnosi.

    A po laparo na luzie. Bez stymulacji, bez monitoringu, bez IUI. Natura zrobi swoje :D

    kinga1185, ara lubią tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
‹‹ 289 290 291 292 293 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ