X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłyście jakiś podstawowy pakiet? Bo ja się pytałam i pełny pakiet 280składników u mnie kosztuje 1750zł. Skąd te Wasze ceny?

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin mówił żeby zrobić ten na 59 produktów, który zawiera wszystkie pokarmy, które spożywamy praktycznie codziennie - może oprócz orzechów różnej maści, ale chodzi o te najbardziej alergizujące. Uważam, że to wystarczy, ponieważ reszta nie może zaszkodzić jak się wcina raz na jakiś czas.

    Przy endometriozie i tak musisz uważać na to co jesz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 11:42

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Mi gin mówił żeby zrobić ten na 59 produktów, który zawiera wszystkie pokarmy, które spożywamy praktycznie codziennie - może oprócz orzechów różnej maści, ale chodzi o te najbardziej alergizujące. Uważam, że to wystarczy, ponieważ reszta nie może zaszkodzić jak się wcina raz na jakiś czas.

    Przy endometriozie i tak musisz uważać na to co jesz.

    Może masz rację. Dzięki, taki głos rozsądku, przejrzałam ulotkę i fakt po co sprawdzać np. wszystkie owoce morza, których nie jem...

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu i u mnie coś się rusza do przodu :) Dostałam skierowanie na badania. Oprócz hormonów, mam zrobić posiew z kanału szyjki (posiew ogólny, chlamydia, myco i urea) i pasożyty z krwi (lambia IgG i IgM, glista ludzka i helicobater pylori IgG i IgA.

    Czy któraś z Was robiła już je i mniej więcej orientuje się w cenie?

    Mi instruktorka zasugerowała zrobienie badań w Białymstoku w laboratorium na Rocha i Mickiewicza. Czy któraś z Was robiła tam badania? Czy trzeba się wcześniej umawiać? Jakoś specjalnie przygotować?

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia byłaś już u Wasilewskiego? Te posiewy robiłam na Rocha, chyba 280 zl zapłaciłam ale nie jestem pewna. Zrobiłam zaraz po wizycie tego samego dnia od ręki, robią do 15. Pozostałe 3 jeszcze przede mną, zrobię u siebie.
    Którą masz instruktorke?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 18:44

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Aishha za odpowiedź.
    Pierwszą wizytę u doktora mamy na początku listopada. Instruktorka po analizie mojej karty i konsultacji z doktorem dała skierowania na te badania byśmy już mieli z czym przyjść na wizytę ;-)

    Naszą instruktorką jest Pani Marta. A Waszą? Kiedy macie następną wizytę?

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naszą Agata. Zadowolona jesteś z niej? Przez skypa jest ok?
    My wszystko na wizycie mieliśmy a Wy już będziecie mieli komplet. Super, fajnie to ogarnelas.
    My mamy w październiku wizytę.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Jiji Ekspertka
    Postów: 392 52

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny byłam kiedyś ma tym
    Wątku, szukałam.jak.wy ratunku nadzieji... Co do lekarzy polecam.Lachowicza
    ..dzięki.niemu mój mały.cud śpi obok już 8 miesięcy leczylam się rok niestety wizyty są drogie ale lekarz skuteczny pozdrawiam was i.zycze szczęścia ;)

    qosia, Schmetterling lubią tę wiadomość

    Jej

  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha na razie tak. Jak mam jakieś wątpliwości to wysałam maila i szybko mi odpowiada. Wizyty przez skypa trwają ok.godzinę. Widać, że prowadzone są według z góry ustalonego schematu ale zawsze mogę się pytać o co chcę.

    Jutro idę zrobić estradiol i progesteron w dniu P+7. Zobaczymy jak wyjdą.

    Jiji-gratuluję!!! Naprawdę cudownie czyta się takie historie <3

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam proga w poniedziałek, niestety za niski :/

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie progesteron też ciut poniżej normy bo 18,53 ng/ml, ale za to estradiol ok 129 pg/ml ;-)
    Na szczęście od razu u siebie w laboratorium zrobiłam badania na pasożyty z krwi (na wynik trzeba czekać ok.2 tygodni). Jeszcze w przyszłym tygodniu czeka mnie przejażdżka do Białego na posiew i z grubsza będzie wszystko na ten czas :-)

    Najgorsze, że jak powiedziałam mężowi, że zostawiłam dzisiaj w laboratorium prawie 250 zł a na następne badania posiewu trzeba szykować ok. 300 zł, to stwierdził, że całe to leczenie śmierdzi mu naciągactwem... I jak tu mieć zapał do leczenia?!?

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, pewnie ciężko w to uwierzyć ale mój mąż powiedział identycznie! Tym bardziej że TW odsyła w konkretne miejsca...no ale przecież wie co może nas blokować i zleca badania...u mnie kolejny cykl z 4AD po dniach plodnych...ciekawe ile czasu organizm potrzebuje resetu na diecie żeby obserwacje były prawidłowe :/

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat, jeśli chodzi o posiew, to chyba dobrze, że dają namiar, gdzie można zrobić, bo jest tylko parę laboratoriów.
    Dla mnie jest to zrozumiałe, że doktor ma zaufanie do konkretnych placówek i je rekomenduje.

    Aishha a kiedy odstawiłaś produkty alergenne? Wydaje mi się, że efekt będzie dopiero po ok. miesiącu. Trochę musi minąć czasu zanim organizm całkowicie sie oczyści.

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero 2 tyg minie w poniedziałek, wiem że trzeba czasu.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, to mój pierwszy post na forum :)

    W jakimś sensie przepraszam za moją obecność tutaj, bo nie mam problemów z płodnością, tylko z cyklami - dlatego zainteresowałam się naprotechnologią. Niestety takich jak ja jest chyba stosunkowo mało, więc pozostają tylko takie fora jak to - dla starających się - lub inne dla stosujących naturalne planowanie rodziny, ale tam prawie nikt nie rozumie naprotechnologii i Modelu Creightona.

    Właściwie od zawsze mam długie i nieregularne cykle (od 30 do 60-70 dni). Szukałam przyczyny, ale do tej pory nie znalazłam, więc jestem trochę zniechęcona i nie wiem, czy warto wydawać pieniądze na kolejną wizytę i badania (ostatecznie to niemałe kwoty), a dodatkowo spodziewam się drugiego dziecka (trzymam za Was kciuki!!!) i małe dzieci i dojazdy ze wsi do miasta to jednak wyzwanie...

    Do tej pory wnioski są takie:
    - mam zdrową tarczycę - byłam badana gruntownie i wielokrotnie, bo moja siostra ma chorobę Gravesa-Basedowa,
    - prolaktyna w normie - w każdym razie przed ciążami, bo od tego czasu jestem w ciąży lub matka karmiąca,
    - cykle są owulacyjne, jajniki czyste, nie mam "męskich" objawów typu nadmierne owłosienie, więc ginekolog wykluczył PCO,
    - nie stosowałam nigdy antykoncepcji hormonalnej, tylko raz miałam krótki romans z Duphastonem, który jedna pani ginekolog przepisała mi, kiedy w 30. dniu cyklu nie było widać na horyzoncie owulacji, "żebym się nie męczyła". Brak miesiączki mnie nie męczył, tylko brak diagnozy :P Dlatego nie kontynuowałam leczenia u tej pani.
    - Macica na USG ok,
    - faza lutealna ok i ogólnie hormony,
    - zdrowe miesiączki bez plamień etc.
    - nawet w tych bardzo długich cyklach nie miałam podwójnych Peaków, tylko jedna właściwa faza śluzowa, zwykle 5-8 dni, śluz bardzo ładny, 10KL pojawiał się bez problemów,
    - przed drugą ciążą dostałam żółte znaczki na 6C i niestety całe cykle żółte... Wygląda jednak na to, że to wskutek karmienia piersią.
    - W drugą ciążę zaszłam ok. 30-31. dnia cyklu (ginekolog na NFZ, u którego prowadzę ciążę, kręcił tym kółkiem od terminu porodu i mamrotał, że nic mu się nie zgadza...)
    - w obie ciążę zaszłam w 1. cyklu starań,
    - cukier w normie.

    Od wielu lat mam lekkie problemy jelitowe, dlatego myślałam jeszcze o zrobieniu testów na nietolerancje pokarmowe. Czy któraś z Was ma doświadczenia w tym temacie?

    Czy macie pomysł, jakie jeszcze mogłabym wykonać badania? Nie chce mi się iść znowu do gabinetu, jeśli nie bardzo jest co badać... Tylko ostatnio koleżanka i instruktorka namawiały mnie na jakieś leczenie po porodzie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli się nie starasz i nie masz problemów hormonalnych to olej. Całe zycie miałam cykle w okolicach 40-50 dni, mocno nieregularne. Lekarze na siłę chcieli mnie leczyć. Zaszłam (naturalnie, bez leczenia) w dwie ciąże w pierwszych cyklach starań, nie miałam pmsów ani innych problemów.
    Po ciążąch cykle się zrobiły tzw książkowe 28-33 dni. I co z tego, skoro dla mnie oznaczało to okropny pms i zaburzenia hormonalne.
    Teraz muszę cuda robić, żeby zajść w 3 ciążę...

    A ja z pytaniem: kogo polecanie od napro w Warszawie?

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia jak wyniki? Są jakieś gotowe?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello :)

    Aishha gdzie jesteś leczona jak mogę zapytać?

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TW Białystok :) leczona to dużo powiedziane, póki co jestem po pierwszej wizycie i drugi cykl się obserwuje.
    A Ty karolyna?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w Gdańsku ;) NaproCentrum ;)

‹‹ 292 293 294 295 296 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ