X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Ja zabralam wykresy z OvuFriend. Doktorowi bardzo sie podobaly. Zapisuje praktycznie wszystko poza ulozeniem szyjki. Tego jeszcze nie opanowalam.


    No nie dla każdego lekarza liczą się jakiekolwiek notatki sprzed wizyt u instruktora... Widać masz dobrego lekarza :)

  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 13 września 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża akurat wyniki są ok więc ciekawe czy moje notatki weźmie pod uwagę. Kurcze znowu trzeba tyle czekać na pierwszą wizytę :/// Już bym chciała coś w tym kierunku robić...

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 13 września 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi2468 wrote:
    U mojego męża akurat wyniki są ok więc ciekawe czy moje notatki weźmie pod uwagę. Kurcze znowu trzeba tyle czekać na pierwszą wizytę :/// Już bym chciała coś w tym kierunku robić...

    Nie lepiej spotkać się z instruktorem i miec na wizyte gotowe 3 cykle obserwacji? każda z nas przed otrzymaniem jakichkolwiek leków musi miec 3 cykle.
    Są tu dziewczyny, ktore tak robią, ja musiałam zacząć obserwacje dopiero po wizycie bo nie wiedziałam że taka opcja jest możliwa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2017, 11:45

    MisiaABC, Nathi2468 lubią tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A możecie polecić kogoś z Warszawy? Mogę sobie wygooglac, ale wolę z polcenia...

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 14 września 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    A możecie polecić kogoś z Warszawy? Mogę sobie wygooglac, ale wolę z polcenia...

    Koleżanka z Warszawy jeździ do Wasilewskiego z Białegostoku,podobno w wawie nie ma dobrych fachowców w tej dziedzinie ale instruktorów znajdziesz.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • jeszczedzien Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 14 września 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strawberry wrote:
    Hej, czy jest tu ktoś umówiony na pierwszą wizytę w napromedice u Wasilewskiego w Białymstoku i chciałby się ze mną zamienić? mamy umówioną 14 września, ale nie mogę być - wyskoczyła mi delegacja a nie chciałabym czekać kolejnych trzech miesięcy:/

    kurcze dopiero teraz przeczytałam twój post a z checia bym sie zamieniła na wczesniejszy termin bo swoj mam na 7 grudnia dopiero :/ jak pech to pech

    e258b18de3c19029ca3c9a0bb634f322.png
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 15 września 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Nie lepiej spotkać się z instruktorem i miec na wizyte gotowe 3 cykle obserwacji? każda z nas przed otrzymaniem jakichkolwiek leków musi miec 3 cykle.
    Są tu dziewczyny, ktore tak robią, ja musiałam zacząć obserwacje dopiero po wizycie bo nie wiedziałam że taka opcja jest możliwa.

    O kurcze to też nie wiedziałam o takiej opcji :) Bardzo dziękuję za informacje :)

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czym się rózni lekarz od instruktora?... uczy tylko jak obserwować, czy podpowie co jest nie tak i co zbadać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Instruktor tylko uczy obserwacji, może delikatnie sugerować, co jest nie tak, ale w sprawie konkretów odsyła do lekarza po 3 miesiącach obserwacji.

  • ankae7 Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 6 października 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Czy są na forum dziewczyny którym udało się dzięki napro?

    ankae7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są, nie pamiętam kto, ale są.

  • Etom Znajoma
    Postów: 26 9

    Wysłany: 6 października 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ankae7 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Czy są na forum dziewczyny którym udało się dzięki napro?
    udało nam się dzięki Naprotechnologii.Leczyliśmy się u Wasilewskiego w Białymastoku.Pierwszy raz byliśmy 16 listopada 2016 a teraz jestem w 19 tygodniu ciąży.Polecam,trzeba tylko robić to co zaleci on na pierwszej wizycie jak zrobicie badania już określi jakie są szanse.Powodzenia <3

    Aishha, Schmetterling, Agafia83, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    Etom
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Etom wrote:
    udało nam się dzięki Naprotechnologii.Leczyliśmy się u Wasilewskiego w Białymastoku.Pierwszy raz byliśmy 16 listopada 2016 a teraz jestem w 19 tygodniu ciąży.Polecam,trzeba tylko robić to co zaleci on na pierwszej wizycie jak zrobicie badania już określi jakie są szanse.Powodzenia <3
    Kochana, a mogłabyś się podzielić w czym u Was był problem? Co takiego zrobiliście, że się udało?
    Ja obecnie zastanawiam się nad napro. Wszystko u nas dobrze, ale ciąży brak... :(

    MisiaABC lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didik, to też zależy od kompetencji naprotechnologa, czasem zdarza się, że jeden coś przeoczy, a drugi to zauważy i to pominięte będzie drążył.
    Myślę, że warto spróbować, a nuż coś wykryje i trafi, i będziesz w ciąży :)
    Do tego dobry naprotechnolog tak Was przebada, że będziesz wiedziała, czy ogólnie jesteście zdrowi, w jakim stanie są organizmy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaABC wrote:
    Didik, to też zależy od kompetencji naprotechnologa, czasem zdarza się, że jeden coś przeoczy, a drugi to zauważy i to pominięte będzie drążył.
    Myślę, że warto spróbować, a nuż coś wykryje i trafi, i będziesz w ciąży :)
    Do tego dobry naprotechnolog tak Was przebada, że będziesz wiedziała, czy ogólnie jesteście zdrowi, w jakim stanie są organizmy.

    No właśnie zastanawiam się jak coś można wykryć i co jeszcze można wykryć, jeśli miałam już większość badań (czekam na laparo) i jak do tej pory wszystko książkowe...
    No i jak znaleźć dobrego naprotechnologa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2017, 13:42

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 października 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 niestety często jesli wszystkie badania są prawidłowe łącznie z nasieniem męza to ostatnią deską ratunku może okazać się laparoskopia. Czasem Jest mnóstwo rożnych czynników, które może naprawić tylko poprzez laparo. Ja jestem po zabiegu i nadal nic a dzięki obserwacji modelem Creightona wiem już o dwóch problemach, które mają wpływ. Co jeszcze będzie widoczne to okaże się niedługo na wizycie.
    Robiłaś testy na nietolerancje pokarmowe?

    didik34 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam badania hormonów ok.,laparoskopię z histeroskopią,testy pokarmowe,wszystko ok.,ns usg ok,nasienie ok. Wreszcie się okazalo,że lekarz pominął aglutynację w nasieniu,bakterie i stany zapalne.I to teraz mamy na tapecie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    didik34 niestety często jesli wszystkie badania są prawidłowe łącznie z nasieniem męza to ostatnią deską ratunku może okazać się laparoskopia. Czasem Jest mnóstwo rożnych czynników, które może naprawić tylko poprzez laparo. Ja jestem po zabiegu i nadal nic a dzięki obserwacji modelem Creightona wiem już o dwóch problemach, które mają wpływ. Co jeszcze będzie widoczne to okaże się niedługo na wizycie.
    Robiłaś testy na nietolerancje pokarmowe?
    Już nie wiem sama, ale może chciałabym żeby laparo coś wykryło... robiłam test na nietolerancję laktozy tylko dlatego ze mam problemy ze wzdeciami :) i to wiem, ze mam. Powinnam zrobić coś więcej? Coś może mieć na mnie wpływ ?jesli możesz to zdradź proszę co odkryłaś za pomocą obserwacji, strasznie mnie to nurtuje co można wykryć naprotechnologia;)




  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 października 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 pisałam już z o tym, przede wszystkim w obserwacjach śluzu widoczne były nietolerancje pokarmowe, zrobiłam test jesli dobrze pamietam na 49 alergenów, wyszly 3 maksymalnie nietolerowane. po odstawieniu na chwilę obecną w 3 cyklu obserwacji pojawia sie mniej charakterystycznego sluzu dlatego widzę efekty diety. lekarz twierdzi że nietolerowamne produkty działaja na nas jak toskyny, szkodząc tym samym na śluz.
    Po drugie widać za niski progesteron. Co jeszcze będzie widoczne gołym okiem to dowiem się na wizycie w poniedziałek :) dam znać.

    didik34 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 11 października 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spróbowałam naprotechnologii i nie żałuję - dzisiaj rozpoczęłam 8 tc :)

    Jeszcze 4 miesiące temu w "renomowanej" klinice leczenia niepłodności, nie dość, że lekarz lekceważąco i strasznie nas potraktował, to na końcu skwitował, że w naszym przypadku zostaje tylko i wyłącznie in vitro (z uwagi na bardzo złe wyniki nasienia męża). W naprotechnologii tego nie doświadczysz - nikt Ciebie nie przekreśla, co też dobrze wpływa na psychikę pary borykającej się z niepłodnością.

    Wczoraj miałam możliwość poznać Pana dr Wasilewskiego. Naprawdę wspaniały człowiek. Zbadał mnie i mogliśmy zobaczyć pierwszy raz bijące serduszko dziecka <3 Z uwagi na fakt, iż wszystkie wyniki mam dobre a dziecko się rozwija, stwierdził, że nie musimy przyjeżdżać już do kliniki i możemy prowadzić ciąże u siebie na miejscu. Czyli nie ma mowy tutaj o naciąganiu na kolejne wizyty :)

    Spytałam się też Pana doktora, jak to jest z ciążami z niskich wyników nasienia (nawet tutaj na forum w dziale "męskie sprawy" kilka dziewczyn zaszło w ciążę ale w pewnym momencie (8-11 tc) ciąża przestała się rozwijać). Po pierwsze podkreślił, że nasienie jest zmienne i skoro doszło do zapłodnienia, to musiało być ok. Po drugie, mam się nie martwić na przyszłość, bo inaczej nie będę umiała docenić szczęścia, jakie jest tu i teraz. Czyli mam się cieszyć ciążą i nie zamartwiać się niepotrzebnie, o nic się nie obwiniać :)

    Agafia83 lubi tę wiadomość

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
‹‹ 296 297 298 299 300 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ