X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moimi wykresami najpierw się zachwycał instruktor,potem przez dwa lata sam lekarz:-D Nic niewłaściwego z nich nie wyczytał.A dziecka jak nie było,tak nie ma.Wykresy tylko potwierdziły to,co wychodziło wcześniej z badań hormonów.Odniosłam wręcz wrażenie,że nie specjalnie się im lekarz przygląda.No w sumie nic dziwnego,skoro ładne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    qosia wrote:
    Ja spróbowałam naprotechnologii i nie żałuję - dzisiaj rozpoczęłam 8 tc :)

    Jeszcze 4 miesiące temu w "renomowanej" klinice leczenia niepłodności, nie dość, że lekarz lekceważąco i strasznie nas potraktował, to na końcu skwitował, że w naszym przypadku zostaje tylko i wyłącznie in vitro (z uwagi na bardzo złe wyniki nasienia męża). W naprotechnologii tego nie doświadczysz - nikt Ciebie nie przekreśla, co też dobrze wpływa na psychikę pary borykającej się z niepłodnością.

    Wczoraj miałam możliwość poznać Pana dr Wasilewskiego. Naprawdę wspaniały człowiek. Zbadał mnie i mogliśmy zobaczyć pierwszy raz bijące serduszko dziecka <3 Z uwagi na fakt, iż wszystkie wyniki mam dobre a dziecko się rozwija, stwierdził, że nie musimy przyjeżdżać już do kliniki i możemy prowadzić ciąże u siebie na miejscu. Czyli nie ma mowy tutaj o naciąganiu na kolejne wizyty :)

    Spytałam się też Pana doktora, jak to jest z ciążami z niskich wyników nasienia (nawet tutaj na forum w dziale "męskie sprawy" kilka dziewczyn zaszło w ciążę ale w pewnym momencie (8-11 tc) ciąża przestała się rozwijać). Po pierwsze podkreślił, że nasienie jest zmienne i skoro doszło do zapłodnienia, to musiało być ok. Po drugie, mam się nie martwić na przyszłość, bo inaczej nie będę umiała docenić szczęścia, jakie jest tu i teraz. Czyli mam się cieszyć ciążą i nie zamartwiać się niepotrzebnie, o nic się nie obwiniać :)

    Moje gratulacje :) Życzę spokojnej ciąży. Czy mogę wiedzieć z jakim problemem borykał się Twój mąż? Może wlejesz we mnie troszkę nadzieji...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Także nie przesadzałabym z tym entuzjazmem.Co do alergii,to w dzisiejszych czasach prawie każdemu wyjdzie mleko i pszenica,bo to organizm źle znosi.Ja drugi rok jestem na diecie, i co z tego.No parę kilogramów mniej,owszem,ale ja nigdy za gruba nie byłam,a na diecie nawet w pewnym momencie jakby za chuda.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 października 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaABC, dlaczego mam nie przesadzać z entuzjazmem? Jakos do tej pory zaden lekarz nie zalecił tych badań, ciesze się, że trafiłam w dobre ręce. W moim przypadku polepszył się tez stan jelit, z którymi miałam ogromny problem, to mało?

    Gosia, wspaniałe wiadomości :) Myslalam, że jednak nie pojedziecie do Wasilewskiego skoro sie udało :)
    My jedziemy w poniedziałek, cieszę się że może w końcu zaczniemy leczenie.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 11 października 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling dziękuję :) u nas ogólnie wszystko było złe (od ilości, ruchu i morfologii). Pierwsze wyniki nasienia, które były w lutym, były tragiczne: ilość 3,3 mln/ml, 6,6 mln w całości, ruch postępowy ok. 29% (gdzie A 0%), morfologii nawet wtedy nie zrobili. Mąż zaczął suplementację profertilem, następnie włączyłam mu dodatkowo D+K2, witaminę C i witaminę E+selen (sugerowałam się tym postem: http://www.pepsieliot.com/co-mam-lykac-zeby-moje-plemniki-byly-liczne-zwinne-ruchliwe-przez-co-plodne/). W międzyczasie mąż zmienił pracę z siedzącej na stojącą, mniej stresującą, luźne gatki itp.
    W maju powtarzaliśmy wyniki i chociaż wszystko uległo poprawie (ilość 6,6 mln/ml, 38 mln całość, ruch postępowy 35% (pojawił się ruch A 2%), to morfologia wyszła 0% (100% wady główki), więc dalej załamka.
    Teraz w listopadzie mieliśmy ruszyć z naprotechnologią pełną parą (od czerwca mieliśmy tylko spotkania z instruktorką i modelem creightona) i ponowić badanie nasienia ale jak widać nie zdążyliśmy :) Wierzę, że suplementacja i zmiana stylu życia wpłynęła pozytywnie na nasienie i mam nadzieję, że do zapłodnienia doszło z prawidłowym plemnikiem. O Nowennie Pompejańskiej i wizycie w Medjugorie nie chcę wspominać na tym wątku bo nie każdy jest wierzący :)
    Motylku nie martw się i miej nadzieję. Nie załamuj się chromatyną, bo zobacz na przykład Totoro. U jej męża wyszła ponad 80% (choć ilość plemników mieli imponującą) i zaraz szybko po badaniu zaszła w ciążę i co więcej ciąża rozwija się prawidłowo :)

    Aishha pojechaliśmy bo nasza instruktorka umówiła nam wizytę by doktor mógł sprawdzić czy wszystko jest OK. Nie żałuję tej wizyty bo słowa doktora były naprawdę pokrzepiające i budujące :) Wiem też, że jeśli w przyszłości znowu zetkniemy się z problemem niepłodności, to od razu jedziemy do niego :) Trzymam kciuki za Ciebie i pozostajesz w mojej modlitwie byś jak najszybciej mogła się cieszyć darem macierzyństwa <3

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 października 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuję Ci Gosiu za modlitwę, bardzo mi miło :*
    masz rację, Wasilewski jest mądrym i ciepłym człowiekiem, warto jeździć z problemem nawet szmat drogi. Cieszę się, że u Was wszystko dobrze, raduj się tymi 9cioma miesiącami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 11:06

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha, no fajnie, że lepiej się czujesz, pewnie, ja też. Mi też początkowo się wydawało, że super, teraz przy tak ozdrowionym organizmie to jeszcze parę miesięcy i będzie ciąża. Ale minęły trzy lata w sumie z naprotechnologią, i nic się nie zmieniło. Jesteś na początku tej drogi, więc w nią wierzysz, ja na końcu, nie pomogło, więc piszę tak, jak się czuję.Tyle.

  • Agafia83 Ekspertka
    Postów: 161 101

    Wysłany: 14 października 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Etom, gosia bardzo Wam gratuluję. Na prawdę wlewacie w moje serce nadzieję że może i nam się uda, też jestem pacjentką doktora Wasilewskiego, na razie bez większych rezultatów.
    Spokojnej, zdrowej ciąży i zdrowych dzieciaczków :-)

    30.11.2016 Nienarodzone dzieci nie odchodzą...one tylko zmieniają datę swojego przyjścia
    na świat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    qosia wrote:
    Schmetterling dziękuję :) u nas ogólnie wszystko było złe (od ilości, ruchu i morfologii). Pierwsze wyniki nasienia, które były w lutym, były tragiczne: ilość 3,3 mln/ml, 6,6 mln w całości, ruch postępowy ok. 29% (gdzie A 0%), morfologii nawet wtedy nie zrobili. Mąż zaczął suplementację profertilem, następnie włączyłam mu dodatkowo D+K2, witaminę C i witaminę E+selen (sugerowałam się tym postem: http://www.pepsieliot.com/co-mam-lykac-zeby-moje-plemniki-byly-liczne-zwinne-ruchliwe-przez-co-plodne/). W międzyczasie mąż zmienił pracę z siedzącej na stojącą, mniej stresującą, luźne gatki itp.
    W maju powtarzaliśmy wyniki i chociaż wszystko uległo poprawie (ilość 6,6 mln/ml, 38 mln całość, ruch postępowy 35% (pojawił się ruch A 2%), to morfologia wyszła 0% (100% wady główki), więc dalej załamka.
    Teraz w listopadzie mieliśmy ruszyć z naprotechnologią pełną parą (od czerwca mieliśmy tylko spotkania z instruktorką i modelem creightona) i ponowić badanie nasienia ale jak widać nie zdążyliśmy :) Wierzę, że suplementacja i zmiana stylu życia wpłynęła pozytywnie na nasienie i mam nadzieję, że do zapłodnienia doszło z prawidłowym plemnikiem. O Nowennie Pompejańskiej i wizycie w Medjugorie nie chcę wspominać na tym wątku bo nie każdy jest wierzący :)
    Motylku nie martw się i miej nadzieję. Nie załamuj się chromatyną, bo zobacz na przykład Totoro. U jej męża wyszła ponad 80% (choć ilość plemników mieli imponującą) i zaraz szybko po badaniu zaszła w ciążę i co więcej ciąża rozwija się prawidłowo :)

    Aishha pojechaliśmy bo nasza instruktorka umówiła nam wizytę by doktor mógł sprawdzić czy wszystko jest OK. Nie żałuję tej wizyty bo słowa doktora były naprawdę pokrzepiające i budujące :) Wiem też, że jeśli w przyszłości znowu zetkniemy się z problemem niepłodności, to od razu jedziemy do niego :) Trzymam kciuki za Ciebie i pozostajesz w mojej modlitwie byś jak najszybciej mogła się cieszyć darem macierzyństwa <3

    Dziękuję za nadzieję :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello :)

    ale mnie tu dawno nie było!

    MisiaABC, Schmetterling lubią tę wiadomość

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 16 października 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    Hello :)

    ale mnie tu dawno nie było!

    no i co nowego? :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kokardka Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 16 października 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wytłumaczcie mi proszę jak to jest. Zapisując się do kliniki naprotechnologicznej pierwszą wizytę mam u ginekologa czy u instruktora naprotechnologii? Czy dostanę od razu skierowania na badania czy przez 3 cykle robię tylko wykresy i dopiero po 3 miesiącach rozpoczyna się poszukiwanie problemu?

    MisiaABC lubi tę wiadomość

    Kokardka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw trzy miesiące obserwacji, potem pierwsza długa wizyta u lekarza i badania, no i potem szukanie problemu i leczenie. Ja zaczęłam u instruktora w listopadzie, a wizytę u lekarza miałąm 8 lutego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaABC wrote:
    Najpierw trzy miesiące obserwacji, potem pierwsza długa wizyta u lekarza i badania, no i potem szukanie problemu i leczenie. Ja zaczęłam u instruktora w listopadzie, a wizytę u lekarza miałąm 8 lutego.

    No ja właśnie zaczęłam to od du** strony, bo najpierw poleciałam do lekarza, który potem odesłał mnie do instruktorki. Chodzę do niej, ale uważam, że nic tam już nie wykryją, bo ja mam regularne cykle i hormony raczej też w normie. U nas przede wszystkim czynnik męski jest problemem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    No ja właśnie zaczęłam to od du** strony, bo najpierw poleciałam do lekarza, który potem odesłał mnie do instruktorki. Chodzę do niej, ale uważam, że nic tam już nie wykryją, bo ja mam regularne cykle i hormony raczej też w normie. U nas przede wszystkim czynnik męski jest problemem...

    Wiesz, z męskim czynnikiem to jest tak, że jeden naprotechnolog na tym się zna i tym się zajmuje, a inny nie zauważa. To tak z mojego doświadczenia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaABC wrote:
    Wiesz, z męskim czynnikiem to jest tak, że jeden naprotechnolog na tym się zna i tym się zajmuje, a inny nie zauważa. To tak z mojego doświadczenia.

    My mamy takiego, który też zajmuje się sprawami męskimi.
    Ale wiadomo jak to u nas w kraju jest..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    no i co nowego? :)
    Stara bida. Idę na zabieg kolana i całe leczenie zawieszone :(

  • Agafia83 Ekspertka
    Postów: 161 101

    Wysłany: 16 października 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokardka wrote:
    Dziewczyny, wytłumaczcie mi proszę jak to jest. Zapisując się do kliniki naprotechnologicznej pierwszą wizytę mam u ginekologa czy u instruktora naprotechnologii? Czy dostanę od razu skierowania na badania czy przez 3 cykle robię tylko wykresy i dopiero po 3 miesiącach rozpoczyna się poszukiwanie problemu?
    Kokardka różnie bywa, my na pierwszej wizycie u lekarza dostaliśmy skierowanie do instruktorki i w tym samym czasie zaczęła się diagnostyka i obserwacje

    30.11.2016 Nienarodzone dzieci nie odchodzą...one tylko zmieniają datę swojego przyjścia
    na świat
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 16 października 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ostatnio byłam tu chyba w lipcu ...pisalam z Bea o laparoskopii do której się szykowalam... otóż po 6 latach starań i 1.5 roku napro wysłano mnie na laparo. Po zabiegu gdy się obudziłam i rozmawiałam z dr. Byłam w ciężkim szoku !! Endometrioza 3 stopnia zrosty sino-zolte krwawe fujjj...na macicy na splocie krzyżowym zrosniety jajnika z otrzewna masakra. Żadnych objawów nie miałam bolesne miesiączki hmm każda ma bolesne nie były aż takie żebym nie mogła funkcjonować. Naprawdę nic szczególnego się nie działo. Jeszcze przed napro pytalam mojego starego giną o laparo mówił że nie ma to sensu gdyż nie mam żadnych objawów żeby wykonać zabieg..w końcu w napro dostałam skierowanie do Chełmży gdzie oferowała mnie dr Baryla z Wa-wy. Teraz jestem "czysta" przez okres 6do maks 12 miesięcy. Mam wielką nadzieję że się uda, jestem obecnie tydzień po pregnylu za tydzień mam nadzieję będzie wszystko jasne... jeżeli się nie uda poczekamy do końca 2 lat w napro czyli do stycznia. Później podejmiemy się kolejnej inseminacji. Teraz już się cieszę i żyje ogromną nadzieją jednak po zabiegu byłam wściekła i rozzalona że tyle lat faszerowalam się.lekami bezsensu. Niestety już endometrioza 1 st. Utrudnia zajście także dziewczyny badajcie sie wszelkimi sposobami.

    MisiaABC, Agafia83, Schmetterling lubią tę wiadomość

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 16 października 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonka- ja mam na uwadze laparo, ale do tej pory z takich 'drastycznych spraw' to miałam tylko hsg. Póki co nie widzę sensu.
    Misia- ja Cię dobrze rozumiem. U nas zaraz też stukną 2 lata. Z tym,że u nas zdecydowanie widać problem, z którym tak sobie walczymy i walczymy... A raczej brniemy jak w bagnie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2017, 22:27

    MisiaABC lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
‹‹ 297 298 299 300 301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ