X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaABC wrote:
    I gdzie to mozna zbadac?Można w punktach laboratorium Diagnostyki?

    To badanie robi się z nasienia.
    Wskazuje na procent plemników z uszkodzonym DNA.
    O ile wcześniej, mimo słabych parametrów, lekarz dawał nam nadzieję, to po tej chromatynie powiedział, że nie ma szans na naturalną ciążę.

    Ja mam pieska, od dwóch tygodni :D

    MisiaABC lubi tę wiadomość

  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 17 października 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaABC wrote:
    Emilkap11,jakbym siebie czytała... I co dalej zamierzacie? Ja to się poddaję... Psa sobie kupię.

    Psa owszem możesz sobie kupić, ale nie mów o poddawaniu się. Walczymy do ostatniego jajeczka. Ja daję sobie czas na wytchnienie do końca roku, a początkiem przyszłego zamierzam uderzyć do którejś z klinik i jeżeli to będzie możliwe podejść do IVF.

    MisiaABC lubi tę wiadomość

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 17 października 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo, nie poddam się. To nie jest walka o wygraną, egzamin czy wykształcenie tylko o życie ludzkie. A o to zawsze warto walczyć. Miśka nie poddawaj się, zmień lekarza, zrób sobie przerwę, upadnij i wstań ale walcz dalej :)

    Emilkap11, MisiaABC lubią tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 17 października 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o Naltrexon to też mam w luźnej torebeczce : ) czeka się na zrobienie ok 2 dni. Dużo czytałam o tym że dziewczyny po laparo i "czyszczeniu" nie zachodzą tak czy siak ale ja mam ogromną nadzieję i mój mąż też. Może będę później cierpieć i płakać że zdwojoną siłą nie ważne narazie do poniedziałku- wtorku oddaje wszystko temu tam na górze i wierzę. :) miłej nocki kochane

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 18 października 2017, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonka, oby był oczekiwany Efekt ;-)
    Ja w sumie też jakoś odpuszczam. Tzn. jest jeszcze kilka opcji, które można sprawdzić, ale jakoś z dystansem do tego podchodzę. Najbardziej mnie denerwuje taka presja otoczenia. Bo mimo że rodzina wie,że mamy problem to jednak pokawiają się sugestie/pytania. My na ivf się nie zdecydujemy. Z wielu powodów. Będę w kontakcie ze swoim napro. Tak obserwuję po parach w rodzinie/wśród znajomych, że zawsze gdzieś czeka na nas jakieś dziecko. Pożyjemy zobaczymy ;-)

    Agafia83 lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 18 października 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melba rozumiem Cię też przez to przechodzilismy nie wiem ile się staracie ze stopki wychodzi 2015 ... tak niestety jest. Otoczenie często komentuje to a za mocno się starają za bardzo to przeżywają dlatego im nie wychodzi a teksty typu wyluzujcie i przestańcie o tym myśleć to już nie doprowadzaly do....musi pewien czas uplynac. U nas nikt już nie pyta bo każdy już chyba się przyzwyczaił że na imprezach rodzinnych czy ze znajomymi Iwonka i Paweł zawsze razem (sami) tylko z najbliższą przyjaciółką rozmawiam o ciężkich chwilach. Czasami to mi głupio już za niektórych sama się na tym łapie... ostatnio kuzynostwo mojego męża zaprosiło braci mojego meza ż rodzinami na urodziny ich dziecka i moja teściowa zdziwiona wielce że my nie pojechaliśmy a ja jej w zartach śmiejąc się odpowiedziałam że jak byśmy mieli dzieci to by nas zaproszono ...i zauważyłam jak jej się smutno zrobiło... ja nie miałam żalu nie chciałam tego w złości powiedzieć a wyszło jak wyszło...takie życie o ... hehe nie ma co popadać w paranoję...trzeba coś robić bo samo nie przyjdzie jak nie moje to jakiś adoptus znajdzie u nas domek

    Schmetterling, Agafia83 lubią tę wiadomość

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • Agafia83 Ekspertka
    Postów: 161 101

    Wysłany: 18 października 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilkap11 wrote:
    Hej. Jestem jedną z was, chociaż ja już powoli kończę przygodę z naprotechnologią. Moje odczucia są podobne do tych o których pisze MisiaABC. 2,5 roku leczenia, dieta eliminacyjna, naltrexon, laparoskopia - to wszystko już za mną, a ciąży jak nie było tak nie ma. Endometrioza I st. usunięte ogniska, a efektu brak. Dlatego uważam, że ta choroba to jednak poważna przeszkoda w drodze do macierzyństwa. Na początku też był wielki entuzjazm i zapewnienia lekarza, że będzie OK - tym bardziej, że jeszcze przed leczeniem napro udało mi się zajść w ciążę (szkoda, że na krótko i bez szczęśliwego finału). Na dzień dzisiejszy uważam, że naprotechnologia jest skuteczna przy bardziej błahych problemach jak zaburzenia owulacji, niski progesteron, wysokie TSH itp. Natomiast przy tych poważniejszych niestety nie daje rady. Podkreślam, że to moje osobiste zdanie i nie chcę was zniechęcać, bo może u was to leczenie okaże się skuteczne, czego z całego serca życzę.
    Emilka czytam Twoją historię, jakbym czytała o sobie.... Też miałam poronienie przed leczeniem, prolaktyna unormowana, próg, estradiol ok i nawet podwyższone FSH. Nieco się zmniejsza (?!). Przede mną laparo... wyraźnej przyczyny dlaczego dziecka nie ma nie widać na horyzoncie...
    Ech, jakiś przygnębiające dziś dzień...

    30.11.2016 Nienarodzone dzieci nie odchodzą...one tylko zmieniają datę swojego przyjścia
    na świat
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 19 października 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a Wy badałyście kwas foliowy, homocysteinę i mutacje mthfr? Ja dopiero jakiś czas temu i okazało się,że mam tę mutację (podobno utrudnia zagnieżdżenie, a któraś mutacja nawet przyczynia się do poronień). Dodatkowo bada się b12. W konsekwencji muszę przyjmować metylowany kwas foliowy. Taka podpowiedź, bo może któraś nie badała.
    Lekarze różnie podchodzą do tematu.

    Emilkap11 lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 19 października 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba, ja na pierwszej wizycie w napro miałam zbadaną homocysteine i wit b12 i wyszło ok, co powinno już świadczyc o tym, że mutacja nie występuje. Tak czy inaczej doktor powiedział, że zwykłego kwasu foliowego nie powinno się brac wcale niezaleznie od wystepowania mutacji lub nie. Podobno konsekwencją przyjmowania zwykłego kwasu foliowego jest autyzm u dzieci.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 19 października 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbadzięki za podpowiedź. Badań, o których piszesz nigdy nie robiłam. Po poronieniu lekarz prowadzący ciążę zlecił mi tylko badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego,bo ciążę straciłam,przez krwiaka przy łożysku. Wyniki wyszły w normie. Dałaś mi do myślenia z tymi mutacjami. Tylko zastanawiam się dlaczego mój lekarz napro w ciągu 2 lat leczenia nie zlecił badań w tym kierunku.
    A ty te badania robiłaś na własną rękę czy na zlecenie napro?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2017, 11:10

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 19 października 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napro mi kazała zrobić, ale w sumie po roku dopiero. Może dopiero ogarniają ten temat. Tzn na własną rękę też możesz. Ale wiecie, oprócz metylo ja np. mam brać acard - od 3/4 dpo. na rozrzedzenie krwi (żeby nie powstawały ewentualne skrzepy).
    A i ja miałam homocysteinę jakoś 8.9, a przy staraniach max ma być 8.0.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 19 października 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myslę, że to zalezy od wiedzy lub podejścia lekarza w tym temacie. Ale uważam, że kazda kobieta powinna byc w tym kierunku diagnozowana. W kieunku mutacji PAI tez miałas badanie? Jesli masz zalecony acard to prawdopodobnie masz problemy z krzepliwością. Acard ułatwia zagnieżdzenie, sama bez zlecenia lekarza tez brałam ale z racji przyjmowania wielu suplementów - odstawilam.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 19 października 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to w takim razie trzeba będzie się przebadać w tym kierunku, bo już naprawdę nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny niepowodzeń. Do tej pory myślałam, że głównym winowajcą jest endometrioza, ale kurcze często się słyszy że dziewczyny z III i IV stopniem zachodzą w ciąże, a ja zaledwie I st. i to po laparaskopowym usunięciu ognisk i dalej nic. Chyba, że zabieg był kijowo zrobiony. Kilka lat temu po laparo wykonanej przez zwykłego gina zaszłam w ciążę od razu. Teraz też chciałam żeby ten sam lekarz mnie operował, ale napro się uparł, że nie. Tłumaczył, że lekarze napro robią ten zabieg inaczej, w sensie lepiej. Zaufałam mu i teraz strasznie tego żałuję.

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 19 października 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka a ja żałuje, że oddałam się w ręce zwykłego gina bo owszem odkrył przy laparo pare ognisk endometriozy ale ich nie usunął. A w napro z tego co słyszałam to rzeczywiście robią dokładniej plus podają żele antyzrostowe.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 19 października 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Emilka a ja żałuje, że oddałam się w ręce zwykłego gina bo owszem odkrył przy laparo pare ognisk endometriozy ale ich nie usunął. A w napro z tego co słyszałam to rzeczywiście robią dokładniej plus podają żele antyzrostowe.

    Z założenia pewnie tak. Ale moim zdaniem największe znaczenie mają indywidualne umiejętności i bystre oko lekarza. Co do żelu to przy drugiej laparo też miałam, podany i mam nadzieję, że nie były to pieniądze wyrzucone w błoto.

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 19 października 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam jeszcze pytanie odnośnie badań o których pisałyście tj. kwasu foliowego, homocysteiny mutacji mthfr. Czy należy się do nich jakoś specjalnie przygotować? W sensie konkretny dzień cyklu, odstawienie suplementów i witamin, przed/po jedzeniu itp?

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 19 października 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz w każdym dniu cyklu niezaleznie od posiłku. Radzę zbadać kwas foliowy, homocysteinę i wit B12 i to wystarczy żeby wiedzieć czy trzeba potwierdzać i robic badanie w kierunku mutacji. Nie jest to tanie badanie, dlatego zrób podstawowe badania.

    Emilkap11 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 19 października 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Możesz w każdym dniu cyklu niezaleznie od posiłku. Radzę zbadać kwas foliowy, homocysteinę i wit B12 i to wystarczy żeby wiedzieć czy trzeba potwierdzać i robic badanie w kierunku mutacji. Nie jest to tanie badanie, dlatego zrób podstawowe badania.

    Wielkie dzięki

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 19 października 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co pamiętam homocysteina na czczo. Nie wiem jakie suplementy bierzesz. Dzień cyklu nie miał znaczenia. A z chłopem ok? ;-)
    A no i dalej to może jakaś genetyka... immunologia. Przynajmniej moja napro tak mówi. No ale u nas orientacja ma męża. Zapisaliśmy się do genetyka, ale to dopiero w nowym roku idziemy.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 19 października 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka, ja robilam badanie. Sa dosyc drogie, ale tak jak mowi Aisha zbadaj homocysteine i kwas foliowy i jyz cos bedziesz wiedziala. Mutacje to drozszy wydatek a nic oprocz metylowanego kwasu i wit. Z grupy B lekarz nie poleci. No i acard przy PAi. Ponoc przy endometriozie czesto wystepuja mutacje. Ale ja uwazam, ze skoro mutacje ma 50% populacji to niekoniecznie maja wplyw na ciaze... ja mysle jednak, ze powazna przeszkoda jest endometrioza.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
‹‹ 299 300 301 302 303 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ