X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 23 października 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Panie, miałam okazję zgłębić temat i wiem, że zorientowani lekarze zalecają, by przy staraniach homocysteina nie była wyższa niż 8.

    MisiaABC, Emilkap11 lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się, ja na przykład miałam trochę ponad 5 i zostałam pochwalona.

    Emilkap11 lubi tę wiadomość

  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 23 października 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co teraz powinnam zrobić?

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia. Powiem Ci, jak było u mnie. Mam ok. homocysteinę, prawidłowy wynik kwasu foliowego oraz B12, a lekarz kazał mi ostatnio brać metylofolian (Folian firmy Solgar)i jeszcze zestaw witamin z grupy B w jednej tabletce, a do tego w drugiej fazie Acard.

  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 23 października 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm to może ja też zaopatrzę się w ten metylowany kwas foliowy i będę spokojnie czekać na wizytę u napro, którą mam zaplanowaną za 2 miesiące. Myślę, że zażywanie tego kwasu chyba nie zaszkodzi jeżeli okazało by się że jednak nie mam mutacji. Co do badań genetycznych to kompletnie się na tym nie znam. Wolałabym żeby to lekarz mnie pokierował i zdecydował które mam zrobić, bo szukanie na własną rękę, to takie trochę błądzenie we mgle. Z drugiej strony szkoda mi czasu bo do najmłodszych nie należę.

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 23 października 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilkap11 wrote:
    To co teraz powinnam zrobić?

    Tak jak pisze Misia- folian metylo (ja też z Solgara biorę) i przy wyższej homocysteinie metylowane B12 (dziewczyny biorą Swanso a albo jeszcze jakąś inną firmę... zobacz na wątku o mthfr). Ja biorę neurowit (taką formę mam przepisaną od napro... podobno w moim przypadku nie trzeba metylowanych.. jak skończę opakowanie to rozważę).

    A no i czytałam,że na homocysteinę warto wcinać buraczki. Ja dodatkowo sobie piję (jak pamiętam) zakwas buraczany ;-)

    MisiaABC lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, ja też właśnie mam ten Neurowit.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do TSH, to miałam ok. 2,5 i jeden lekarz nie zwrócił na to uwagi, a drugi kazał zbić i teraz mam 1.

  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 23 października 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, wasza pomoc jest nieoceniona :-)

    MisiaABC lubi tę wiadomość

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 23 października 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaABC wrote:
    Co do TSH, to miałam ok. 2,5 i jeden lekarz nie zwrócił na to uwagi, a drugi kazał zbić i teraz mam 1.
    To teraz masz idealnie. Ja TSH mam akurat niskie, blisko dolnej granicy normy.

    MisiaABC lubi tę wiadomość

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 24 października 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli podejrzewacie u siebie mutacje, albo macie je stwierdzone, to warto zrobić cały pakiet badan dotyczących krzepliwości- uderzy po kieszeni, ale może sporo wyjaśnić.

    Ze swej strony raz jeszcze polecam doktora Kuźnika-jego wskazówki były bezcenne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2017, 13:26

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 24 października 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki u mnie niestety nie wyszlo. Troszke bylo smutku ale juz na nowo dzialamy. Dzis bylam u napro kolejne tableteczki i Pregnyl. Tak piszecie o tym TSH nawet o tym nie wiedzialam...sprawdzilam i mam 1.8. Piszecie tez o homocysteinie o ktorej tez nie wiedzialam...musze to wykonac. Dostalam dzis skierowanie na AMH badanje ilosci komowrek ktore mi zostaly niby plodnosci czy cos takiego...mialyscie?

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 24 października 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety każda z nas co miesiąc przeżywa rozczarowanie...glowa do góry. Trochę mnie dziwi, że nie każdy napro robi podstawowe badania jak np. Homocysteina. AMH robiłam na samym początku starań, wyszukiwalam w necie co warto i tak latalam do laboratorium. Dobrze wiedzieć jaki jest wynik.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 25 października 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka81 wrote:
    Jeżeli podejrzewacie u siebie mutacje, albo macie je stwierdzone, to warto zrobić cały pakiet badan dotyczących krzepliwości- uderzy po kieszeni, ale może sporo wyjaśnić.

    Ze swej strony raz jeszcze polecam doktora Kuźnika-jego wskazówki były bezcenne.

    Jeszcze przed leczeniem napro miałam wykonane następujące badania:

    Antykoagulant toczniowy - ujemny
    P/c. p. beta-2-glikoproteinie I w kl. IgG i IgM - ujemny
    P/c. p. kardiolipinie w kl. IgG i IgM - ujemny
    PPJ (ANA1) met. IIF, test przesiewowy - ujemny

    No i teraz ta nieszczęsna homocysteina.
    Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś inne badania w kierunku krzepliwości i czy jest sens powtarzać te sprzed 3 lat?

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 25 października 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilkap11 wrote:
    Jeszcze przed leczeniem napro miałam wykonane następujące badania:

    Antykoagulant toczniowy - ujemny
    P/c. p. beta-2-glikoproteinie I w kl. IgG i IgM - ujemny
    P/c. p. kardiolipinie w kl. IgG i IgM - ujemny
    PPJ (ANA1) met. IIF, test przesiewowy - ujemny

    No i teraz ta nieszczęsna homocysteina.
    Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś inne badania w kierunku krzepliwości i czy jest sens powtarzać te sprzed 3 lat?

    Oprócz tego samego co Ty ja zbadałam jeszcze: APTT, INR, fibrynogen, białko S, białko C i dodatkowo przeciwciała przeciwplemnikowe. Nie badałam DDimerów, ale i na nie warto rzucić okiem. u mnie w zasadzie wszystko wyszło ok, poza białkiem S, które mieściło się dolnych granicach normy i z uwagi na to dostałam Acard. Dr Kuźnik nie widział wskazań do Clexanu u mnie. Zbawienne okazały się metyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2017, 14:04

    Emilkap11 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 26 października 2017, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka81 wrote:
    Oprócz tego samego co Ty ja zbadałam jeszcze: APTT, INR, fibrynogen, białko S, białko C i dodatkowo przeciwciała przeciwplemnikowe. Nie badałam DDimerów, ale i na nie warto rzucić okiem. u mnie w zasadzie wszystko wyszło ok, poza białkiem S, które mieściło się dolnych granicach normy i z uwagi na to dostałam Acard. Dr Kuźnik nie widział wskazań do Clexanu u mnie. Zbawienne okazały się metyle.

    Dzięki Kajka81,że znajdujesz czas, żeby podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Przy niemowlaku to chyba niełatwa sprawa :-). Ale skoro mam okazję, to zapytam jeszcze, czy te pozostałe badania (których nie robiłam) wykonuje się w dowolnym dniu cyklu?

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonka 87 wrote:
    Hej dziewczynki u mnie niestety nie wyszlo. Troszke bylo smutku ale juz na nowo dzialamy. Dzis bylam u napro kolejne tableteczki i Pregnyl. Tak piszecie o tym TSH nawet o tym nie wiedzialam...sprawdzilam i mam 1.8. Piszecie tez o homocysteinie o ktorej tez nie wiedzialam...musze to wykonac. Dostalam dzis skierowanie na AMH badanje ilosci komowrek ktore mi zostaly niby plodnosci czy cos takiego...mialyscie?

    Miałyśmy i to najbardziej niewiarygodne badanie.
    Zobacz sobie w mojej stopce..

    MisiaABC lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Miałyśmy i to najbardziej niewiarygodne badanie.
    Zobacz sobie w mojej stopce..


    Ja miałam to badanie i wyszło mi 1,9 (mam 39 lat) i lekarz, który koniecznie natychmiast miał chęć zrobić in vitro, powiedział, że to jest tragiczny wynik i że nie wiadomo, czy przy tak słabym wyniku w ogóle da się wyhodować coś odpowiedniego . A poszłam tam tylko po to, żeby dowiedzieć się czegoś o wrogim śluzie. No wpadłam jak śliwka w kompot,bo nie dość, że lekarz totalnie nie umiał mówić, jakimiś monosylabami się posługiwał, pojedynczymi wyrazami, jakoś tak pomrukiwał jak jaskiniowiec, to jeszcze mnie tak przeraził, że zapomniałam zapłacić za wizytę :), no nie wspomnę, że niczego o tym śluzie się nie dowiedziałam :)

    Schmetterling, Emilkap11 lubią tę wiadomość

  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 26 października 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaABC wrote:
    Ja miałam to badanie i wyszło mi 1,9 (mam 39 lat) i lekarz, który koniecznie natychmiast miał chęć zrobić in vitro, powiedział, że to jest tragiczny wynik i że nie wiadomo, czy przy tak słabym wyniku w ogóle da się wyhodować coś odpowiedniego . A poszłam tam tylko po to, żeby dowiedzieć się czegoś o wrogim śluzie. No wpadłam jak śliwka w kompot,bo nie dość, że lekarz totalnie nie umiał mówić, jakimiś monosylabami się posługiwał, pojedynczymi wyrazami, jakoś tak pomrukiwał jak jaskiniowiec, to jeszcze mnie tak przeraził, że zapomniałam zapłacić za wizytę :), no nie wspomnę, że niczego o tym śluzie się nie dowiedziałam :)
    OOO to jesteśmy równolatkami. Jak miło :-) Jak widzę na forach staraczki z 9 na początku pesela to czuję się jak jakiś dinozaur. A co do AMH to coś ten lekarz popierniczył. W naszym wieku to bardzo przyzwoity wynik.

    MisiaABC, Agafia83 lubią tę wiadomość

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaABC wrote:
    Ja miałam to badanie i wyszło mi 1,9 (mam 39 lat) i lekarz, który koniecznie natychmiast miał chęć zrobić in vitro, powiedział, że to jest tragiczny wynik i że nie wiadomo, czy przy tak słabym wyniku w ogóle da się wyhodować coś odpowiedniego . A poszłam tam tylko po to, żeby dowiedzieć się czegoś o wrogim śluzie. No wpadłam jak śliwka w kompot,bo nie dość, że lekarz totalnie nie umiał mówić, jakimiś monosylabami się posługiwał, pojedynczymi wyrazami, jakoś tak pomrukiwał jak jaskiniowiec, to jeszcze mnie tak przeraził, że zapomniałam zapłacić za wizytę :), no nie wspomnę, że niczego o tym śluzie się nie dowiedziałam :)

    Wynik oczywiście bardzo dobry. Ale tak jak mówiłam, nie wierzę w niego ;)

    MisiaABC lubi tę wiadomość

‹‹ 301 302 303 304 305 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ