X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    No widzisz, źle przeczytałam :) u mnie jajowody były sprawdzane. Ja poszłam na laparo ze wzgledu na tą torbiel bo wyglądała na USG jak endometrialna i nie usuneli bo partacze STWIERDZILI albo mi kity wciskają, że okazała się torbielą czynnościową i nie będą jej dotykac, żeby nie uszkadzac jajnika. Miało się udac lekami a ja uwierzyłam. Po laparo trafiłam do Wasilewskiego, ten też stwierdził że to endometrialna i nie usuneli bo bali sie konsekwencji. Dla pewnosci dostałam duze dawki progesteronu i nic. Mam ją juz ponad rok i sama nie zginie...

    fragmentacji nie badalismy.

    Ten partacz to jakiś napro?

    My też przez 3 lata nie zbadaliśmy fragmentacji,a po jej wynikach wyszło czarno na białym, że na naturalną ciążę nie mamy szans.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2018, 11:05

  • Agafia83 Ekspertka
    Postów: 161 101

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    A ja Wam powiem, że czasem wątpię w to wszystko..
    Ale w co wątpisz? W napro? W to że będziesz kiedyś mamą?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2018, 11:02

    30.11.2016 Nienarodzone dzieci nie odchodzą...one tylko zmieniają datę swojego przyjścia
    na świat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agafia83 wrote:
    Ale w co wątpisz? W napro? W to że będziesz kiedyś mamą?

    Chyba we wszystko.
    Może to stan przejściowy, ale póki co naprotechnologia mnie raczej rozczarowywuje. A może ja na takich lekarzy trafiam. Przez rok właściwie nie wydarzyło się właściwie nic czego bym nie wiedziała..

    Agafia83 lubi tę wiadomość

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za ‚wsparcie’ :-D

    Co do statystyk, na mnie jakoś info,że np. 60% par po roku zaszło w ciążę, a kolejne X po iluś tam miesiącach nie podbudowuje. To nie jest gwarancja,że nam się na pewno powiedzie. Pamiętam z czasów studiów stwierdzenie jednego profesora, oczywiście z przymrużeniem oka: jak pan X ma dwa samochody, a Y nie ma wcale to staystycznie każdy z nich ma po jednym. Z tym,że X zastanawia się którym autem jechać do pracy, a Y zastanawia się czy zdąży na autobus :-)

    A odnośnie borowin- wiecie,że w Połczynie (może jeszcze w innych sanatoriach) stosuje się leczenie chorób kobiecych borowinami? I to nie tylko zawijania borowinowe, ale i... tampony. Oczywiście odbywa się to pod kontrolą i trzeba mieć skierowanie od lekarza (najlepiej gina). Ewentualnie w sanatorium jest ginekolog, który po odpowiednim wywiadzie zleca zabiegi.
    Ja się nie załapałam bo byliśmy z mężem rok temu rekreacyjnie na jakiś długi weekend, ale rozmawiałam z pielęgniarką i mówiła,że naprawdę pacjentki sobie chwalą i nawet przysyłają im zdjęcia dzieci :-)

    Schmetterling, Agafia83 lubią tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Ten partacz to jakiś napro?

    My też przez 3 lata nie zbadaliśmy fragmentacji,a po jej wynikach wyszło czarno na białym, że na naturalną ciążę nie mamy szans.

    nie nie, to był zwykły gin, do którego chodziłam na początku starań.

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Agafia83 Ekspertka
    Postów: 161 101

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Chyba we wszystko.
    Może to stan przejściowy, ale póki co naprotechnologia mnie raczej rozczarowywuje. A może ja na takich lekarzy trafiam. Przez rok właściwie nie wydarzyło się właściwie nic czego bym nie wiedziała..
    No właśnie niby jedna i ta sama metoda a tak różne podejścia... Ja akurat przez 1,5 roku dowiedziałam się o sobie więcej niż przez 4 lata w specjalistycznych klinikach... A co do tego rozczarowania, to świetnie Cię rozumiem sama miewam takie chwile, nawet po tej laparoskopii, gdy minęło już pierwsze oszołomienie, jakoś nie chce mi się wierzyć że teraz zostanę mamą. Myślę że tak długie oczekiwanie zabija we mnie jakąś nadzieję na dobre zakonczenie. A najstraszniejsze w życiu to stracić nadzieję....
    Aisha też tak mam u Wasilewskiego, że on zawsze daje jeszcze 2,3 cykle bo a nuż się uda. Też mnie to irytowało - niestety albo sterty wylądowałam na stole do laparoskopii, a nie na porodówce.
    Też tak macie że telefon w słowniku ma tylko czasowniki w męskiej osobie????

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    30.11.2016 Nienarodzone dzieci nie odchodzą...one tylko zmieniają datę swojego przyjścia
    na świat
  • Agafia83 Ekspertka
    Postów: 161 101

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    My też przez 3 lata nie zbadaliśmy fragmentacji,a po jej wynikach wyszło czarno na białym, że na naturalną ciążę nie mamy szans.
    A co to jest fragmentacja??? I co ci w niej wychodzi, że nie możesz naturalnie zajść???
    Melba a gdzie jest Połczyn?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2018, 12:08

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    30.11.2016 Nienarodzone dzieci nie odchodzą...one tylko zmieniają datę swojego przyjścia
    na świat
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agafia83 no i gdzie miałas ta laparoskopie? bo slyszałam że Wasil wysyła do Tomaszewskiego. Pewnie jest dobry ale czy kosztuje?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agafia83 wrote:
    A co to jest fragmentacja??? I ci w niej wychodzi, że nie możesz naturalnie zajść???
    Melba a gdzie jest Połczyn?

    Połczyn-Zdrój. Najlepiej wbij w Googlemaps. Powiedzmy,że na trasie Wałcz-Kołobrzeg (jadąc z Poznania do Kołobrzegu)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Agafia83 Ekspertka
    Postów: 161 101

    Wysłany: 26 lutego 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Agafia83 no i gdzie miałas ta laparoskopie? bo slyszałam że Wasil wysyła do Tomaszewskiego. Pewnie jest dobry ale czy kosztuje?

    Tak Aisha - wysyła do Tomaszewskiego, na priv mogę Ci wszystko napisać jeżeli chcesz...

    30.11.2016 Nienarodzone dzieci nie odchodzą...one tylko zmieniają datę swojego przyjścia
    na świat
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 26 lutego 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie - poproszę, może w koncu trochę mi sie rozjasni w glowie, bo jesli mam sie zdecydowac to powiedzialam Wasilowi że na jesien...ale po cichu licze, że uda się bez tego.

    Agafia83 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Agafia83 Ekspertka
    Postów: 161 101

    Wysłany: 26 lutego 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha poszło,
    jakbyś jeszcze miała pytania: co, gdzie, czemu to dawaj śmiało :)

    Aishha lubi tę wiadomość

    30.11.2016 Nienarodzone dzieci nie odchodzą...one tylko zmieniają datę swojego przyjścia
    na świat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agafia83 wrote:
    A co to jest fragmentacja??? I co ci w niej wychodzi, że nie możesz naturalnie zajść???
    Melba a gdzie jest Połczyn?

    Co do poprzedniego postu, to rozpiszę się po południu więcej, bo teraz niestety praca.

    Fragmentacja to inaczej chromatyna plemnikowa. Materiał genetyczny DNA, jaki nosi ze sobą plemnik. Prześlę Ci może linka, to będzie to lepiej opisane :)

    http://badanie-nasienia.pl/o-plemnikach/chromatyna-plemnikowa/

  • Agafia83 Ekspertka
    Postów: 161 101

    Wysłany: 26 lutego 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Co do poprzedniego postu, to rozpiszę się po południu więcej, bo teraz niestety praca.

    Fragmentacja to inaczej chromatyna plemnikowa. Materiał genetyczny DNA, jaki nosi ze sobą plemnik. Prześlę Ci może linka, to będzie to lepiej opisane :)

    http://badanie-nasienia.pl/o-plemnikach/chromatyna-plemnikowa/

    Dziękuję :) Człowiek to się jednak uczy całe życie :) A co dopiero jak sobie odpoczywa na L4 ;)

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    30.11.2016 Nienarodzone dzieci nie odchodzą...one tylko zmieniają datę swojego przyjścia
    na świat
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 28 lutego 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny dziś ostatni dzień lutki, jutro idę zrobic betę - pierwszy raz w zyciu. Sugeruje sie tym, że niektórym z Was lekarz pozwala odstawić luteinę po sprawdzeniu bety. A co jesli te odstawienie po prostu powoduje nagły spadek progesteronu i nie ma szans zeby utrzymać ciaże? nie wiem, może glupoty gadam ale idę. Cykl jak zwykle super, temperatura idealna, kiedys się musi udać...

    Schmetterling, archeolog, Agafia83, qosia lubią tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki Aishha!
    Nie poddajemy się:)

    Aishha lubi tę wiadomość

  • Agafia83 Ekspertka
    Postów: 161 101

    Wysłany: 28 lutego 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Ja też trzymam za Ciebie kciuki :)
    Będzie dobrze :)

    Aishha lubi tę wiadomość

    30.11.2016 Nienarodzone dzieci nie odchodzą...one tylko zmieniają datę swojego przyjścia
    na świat
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 1 marca 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny cały czas Was podczytuję i kibicuję!

    Aishha trzymam kciuki <3

    Agafia83, Schmetterling, melba lubią tę wiadomość

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 1 marca 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    qosia wrote:
    Dziewczyny cały czas Was podczytuję i kibicuję!

    Aishha trzymam kciuki <3

    a ja własnie często myślę co u Was, jak samopoczucie? kiedy masz termin?synek czy córka? :)
    dzięki za kciuki, przydadzą się ale po tylu miesiącach starań ciężko uwierzyć że może się udać :)

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 1 marca 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na razie wszystko u nas dobrze. Poza moimi przeziębieniami nic nas nie gnębi ;-) Termin mam na koniec maja, więc ostatni trymestr przede mną. Będzie syn :-)

    Niedowierzanie pomieszane z ogromną radością, kiedy patrzysz na dwie kreski na teście... Tego każdej z Was życzę :-)

    Aishha, Agafia83, melba lubią tę wiadomość

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
‹‹ 324 325 326 327 328 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ