X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 22 maja 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Dzik, ja mam nietolerancje na mleko i jaja i przez pierwsze pół roku definitywnie odstawiłam cały nabiał. Teraz sporadycznie zjem naleśniki lub coś co zawiera jajko lub trochę mleka.
    Bardzo dobre jest mleko kokosowe albo zastępuje sobie czasem kozim nabialem.[/QUOTE]


    Dzięki, o kozim nabiale nie pomyślałam ;)

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 23 maja 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozi nabiał jest specyficzny w smaku, ale można się przyzwyczaić :) co prawda mi mleko kozie jakoś nadal nie podchodzi. Ale kokosowe, owsiane, ryżowe są ok :) polecam robić samodzielnie, prosta sprawa! Próbowałam kupować takie wynalazki, ale po pierwsze-cena, a po drugie skład... (po co słodziki i inne dziadostwa...)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 24 maja 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, naprostaraczki! Ostatnio chodzi mi po głowie Creighton (wiem, podstawa napro), ale u mas wyszło tak,że stosujemy ponprostu objawowo-termiczną metodę. Czy któraś mogłaby mi porównać? Któraś z Was stosowała inną metodę i przerzuciła się na CrM?

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 24 maja 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nt. Crm nic nie wiem, sama metoda objawowo-termiczna wystarcza w Gdńsku- a przynajmniej nikt nie kazał mi się pzezcić na Crm .

    melba lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 25 maja 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Ja niestety nt. Crm nic nie wiem, sama metoda objawowo-termiczna wystarcza w Gdńsku- a przynajmniej nikt nie kazał mi się pzezcić na Crm .

    Wiesz, mi moja dr też nie kazała, ale byłam ostatnio na konsultacji u innego lekarza i on mi zalecił nauczenie się CrM. Ale zastanawiam się, czy faktycznie jest sens (zawsze to też dodatkowy koszt, same wiecie,że niemały). No i też nie siem czy mi się po prostu chce :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 07:05

    Sess lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 25 maja 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    Wiesz, mi moja dr też nie kazała, ale byłam ostatnio na konsultacji u innego lekarza i on mi zalecił nauczenie się CrM. Ale zastanawiam się, czy faktycznie jest sens (zawsze to też dodatkowy koszt, same wiecie,że niemały). No i też nie siem czy mi się po prostu chce :P

    ja przed creightonem mierzyłam tylko temperaturę i wydawało mi się, że się obserwuje ale creighton jest dokladniejszy i przede wszystkim wskazuje na rózne anomalie, patrzysz na caly cykl a nie na dni plodne tak jak bylo w moim przypadku. nawet jak będzie stan zapalny to w karcie to będzie widoczne. Ja jestem zadowolona z tych znaczków, zapłacilismy tylko za dwie wizyty, pierwsza była drozsza chyba a druga taka na zasadzie sprawdzenia czy wszystko zaczaiłam :) i instruktorka powiedziała, że nie bedzie mnie naciągać więcej bo dobrze sobie radzę. Ja juz mam zapełnione 2 karty i szczerze to już się ciut znudziło :) ale jakoś łatwiej mi wyznaczyć dzien peak i stosować suplementy według konkretnych dni cyklu.

    melba lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Melisandra Ekspertka
    Postów: 155 101

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menems wrote:
    Melisandra mogę Cię zapytać jakie badania na nietolerancję wykonywaliście? Też byliśmy u doktora L., też jestem po dwóch poronieniach i mam te mutacje. Kazał mi iść do dietetyka, z tymże wolałabym pójść z kompletem badań,stąd pytanie.

    Badania na nietolerancje pokarmowe foodprint na 80 składników. Poszliśmy najpierw do dietetyczki, którą polecił nam dr L, potem ona zleciła nam już właściwe badania. Jesteśmy bardzo zadowoleni!

    cb7wugpjl2nxjus5.png
    Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
    Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
    Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019
    Talita(*) - 31 października 2019, 9 tc
    Maluch(*) - 20 lipca 2021, 6 tc
  • Melisandra Ekspertka
    Postów: 155 101

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    Hej hej, naprostaraczki! Ostatnio chodzi mi po głowie Creighton (wiem, podstawa napro), ale u mas wyszło tak,że stosujemy ponprostu objawowo-termiczną metodę. Czy któraś mogłaby mi porównać? Któraś z Was stosowała inną metodę i przerzuciła się na CrM?
    Ja e=jestem metodą zachwycona! Przerzuciłam się z metody objawowo termicznej w styczniu. Jestem po pierwszej wizycie u mojej napro już z kartą CrMS. Metoda naprawdę wiele daje. Sama jestem zaskoczona obserwacjami i ile mogę z nich wyczytać. Dowiedziałam się też wiele na temat cyklu, objawów na które należy zwrócić uwagę.

    melba lubi tę wiadomość

    cb7wugpjl2nxjus5.png
    Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
    Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
    Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019
    Talita(*) - 31 października 2019, 9 tc
    Maluch(*) - 20 lipca 2021, 6 tc
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 25 maja 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, spróbuję tego CrmS. W końcu trzeba być otwartym na wiedzę :D Dzięki dziewczyny.

    Melisandra, Aishha, Dzik lubią tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 26 maja 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jest tu moze ktoś kto leczy sie w Gdańsku??

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Izka*** Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 27 maja 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny orientujecie się o czym świadczy płodny śluz po owulacji? Czy to objaw niedoboru progesteronu lub innego hormonu?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 maja 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy ten śluz po owu wystąpił? Bo teoretycznie nie jest możliwa taka sytuacja. Jeśli jest śluz płodny znaczy, że do owulacji po prostu jeszcze nie doszło.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Izka*** Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 27 maja 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    13dc byłam na monitoringu i po clo urosły mi 2 pęcherzyki 18mm, 14 i 15dc miałam silny ból po stronie pęcherzyków i pozytywny test owulacyjny , a kolejnego dnia nie miałam już śluzu płodnego i podskoczyła mi temperatury. Od 17dc lykam duphaston, a od 18dc pojawił się znowu śluz. Nie pokazuje się cały czas tylko np 1 raz dziennie. Teraz już sama zglupialam co się dzieje ze mną.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 27 maja 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka*** wrote:
    13dc byłam na monitoringu i po clo urosły mi 2 pęcherzyki 18mm, 14 i 15dc miałam silny ból po stronie pęcherzyków i pozytywny test owulacyjny , a kolejnego dnia nie miałam już śluzu płodnego i podskoczyła mi temperatury. Od 17dc lykam duphaston, a od 18dc pojawił się znowu śluz. Nie pokazuje się cały czas tylko np 1 raz dziennie. Teraz już sama zglupialam co się dzieje ze mną.

    Też tak miałam w ostatnim cyklu i lekarz nic nie mówił widząc kartę. nie stresowalas się przypadkiem? Często podczas większego stresu są takie akcje, u mnie to norma. Co innego jeśli temp jest niska, wtedy też sugeruje się metodą termiczną.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Izka*** Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 28 maja 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stres akurat odpada. No cóż muszę zapytać na następnej wizycie ale to nie prędko bo czekam na skierowanie do szpitala

  • Izka*** Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 28 maja 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może to LUF?

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 28 maja 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym sprawdziła na Twoim miejscu na usg, czy na pewno pękł (kiedy). Bo ja miałam tak,że na usg pęcherzyk, śluz, tempka na 2 dni w górę (a potem czegoś dół) dupek start, kolejnego dnia usg- a tam nadal ten pęcherzyk. I moja dr skomentowała to tak,że organizm podjął próbę owu, ale z jakichś względów za pierwszym razem nie powiodło się. We wspomnianym cyklu owu się przesunęło. Teraz raczej już mi się tak nie zdarza (może wreszcie mam ustawiony cykl).

    Ale też jeden gin mi powiedział,że on przy clo podaje ovitrelle na pęknięcie.

    A w ogóle, wg mojej dr dupek nie wpływa na temp, ale ja zaobserwowałam,że jak biorę dupka to mam wyższe temp. Organizm kobiecy jest dziwny. :|

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2018, 11:16

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Izka*** Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 28 maja 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym cyklu już mi się nie uda ale w przyszłym pójdę specjalnie po owulacji na USG. U mnie skok następuje zanim biorę duphaston. Mam też wodniak więc może to on powoduje takie dziwne anomalia...

  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 29 maja 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam pytanie. Czy jak macie ten okres już wzmożonej płodności to kochacie się co dwa dni czy robicie np 3 dni przerwy i celujecie w peak? W tym miesiącu chyba mnie dobiło najbardziej od dłuższego czasu, jakoś straciłam nadzieje. Niby po lekach widać na modelu różnicę i mąż też czuje się lepiej a tu wciąż nic. Zawsze było mi szkoda nie korzystać na maksa z okresu płodnego i zazwyczaj praktykowaliśmy co 2 dni ale tyle czasu nie daje to najmniejszego rezultatu i tak zastanawiam się nad dłuższą przerwą przed, czy to ma sens? W necie różne są zdania...

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 29 maja 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    Hej dziewczyny, mam pytanie. Czy jak macie ten okres już wzmożonej płodności to kochacie się co dwa dni czy robicie np 3 dni przerwy i celujecie w peak? W tym miesiącu chyba mnie dobiło najbardziej od dłuższego czasu, jakoś straciłam nadzieje. Niby po lekach widać na modelu różnicę i mąż też czuje się lepiej a tu wciąż nic. Zawsze było mi szkoda nie korzystać na maksa z okresu płodnego i zazwyczaj praktykowaliśmy co 2 dni ale tyle czasu nie daje to najmniejszego rezultatu i tak zastanawiam się nad dłuższą przerwą przed, czy to ma sens? W necie różne są zdania...

    my juz działalismy na rózne spooby, codziennie, co 2, co 3 a nawet z 5 dniową przerwą, żeby po @ poczekac do najbardziej płodnej chwili. Aktualnie sugeruję się tym, że skoro badanie nasienia powinno sie odbywać od 3 do 7 dni abstynencji tzn ze wtedy jest najlepsza jakośc nasienia. 3-4 dni najprawdopodobniej jest idealnie ale weź traf żeby nie przegapic dnia peak :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
‹‹ 331 332 333 334 335 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ