X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 1 lipca 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale na Zwycięstwa jako naprotechnolog???. Ja na pierwszą wizytę byłam do niej umówiona, ale niestety z końcem lutego odeszła, a ja wizytę miałam 1 marca.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 1 lipca 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    a gdzie robiłaś?
    ja już dziękuję za NFZ, miałam laparo w Siedlcach, nie potrafili usunąć torbieli z jajnika i muszę iśc drugi raz. Pójdę w dobre, polecane miejsce.

    W Łukowie w szpitalu dr Gogacz robił laparoskopię. Naciął torbiel na prawym jajniku i usunął ogniska endometriozy (I st.) O Siedlcach szkoda gadać.
    Udało mi się zajść w ciążę po pół roku leczenia napro jeszcze przed laparoskopią, ale poroniłam w 7 tc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2018, 21:46

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 1 lipca 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    W Łukowie w szpitalu dr Gogacz robił laparoskopię. Naciął torbiel na prawym jajniku i usunął ogniska endometriozy (I st.) O Siedlcach szkoda gadać.
    Udało mi się zajść w ciążę po pół roku leczenia napro jeszcze przed laparoskopią, ale poroniłam w 7 tc.

    O jakoś nie pomyślałam o Łukowie od a mam bliżej.
    Mniejsza o to, drugi raz nie zaryzykuje. Zapłacę w Białymstoku i niech robią co tam trzeba. Za dużo stresu mnie to wszystko kosztowało żeby przechodzić to samo.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Sess Koleżanka
    Postów: 67 8

    Wysłany: 2 lipca 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Ale na Zwycięstwa jako naprotechnolog???. Ja na pierwszą wizytę byłam do niej umówiona, ale niestety z końcem lutego odeszła, a ja wizytę miałam 1 marca.
    Tak. Invivo Gdańsk. Mają tam jeszcze psychologa dietetyka i trenerów. Na zwycięstwa 30 przyjmuje. Ide jutro rano zobaczymy co z tego wyjdzie :)

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 2 lipca 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    więc powodzenia. A mają tam ginekologa??

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Sess Koleżanka
    Postów: 67 8

    Wysłany: 2 lipca 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Nie maja. Jutro po wizycie dam znac;)

  • Sess Koleżanka
    Postów: 67 8

    Wysłany: 3 lipca 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jestem po wizycie. Ginekologa nie ma, ale Pani Dr poleca wizytę u Doktora Nitkowskiego.
    ogólnie dużo zaleceń mamy, trochę zmiany kierunku. musimy umówić się z instruktorem na spotkanie,aby pokazał nam jak wypełniać tą kartę.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 3 lipca 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sess, ja w napro nie umawiałam się do instruktora. Dr Nalepa powiedziała, że generalnie ładnie prowadzę swój kartę z ovu wraz z pomiarami temperatur. Oczywiście poleciła p. instruktor- ale jakoś wielkiego ciśnienia na nią nie było. Zresztą oni wszystkich tam polecają, od endokrynologa przez dietetyka.
    Ten dr Nitkowski z tego co kojarzę to wcześniej też w napro przyjmował.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny mam pytanko, czy u którejś z mężów wykryto żylaki na jądrach? 1-2 stopień? Albo może słyszałyście o jakiś przypadkach gdzie właśnie był taki problem a po zabiegu ich usunięcia wyniki nasienia się poprawiły?? Po tym załamaniu wyników zaczęłam z mężem na własną rękę dodatkowo szukać jakiegoś powodu, no i po wstępnej wizycie u urologa wyszło że ma właśnie ten problem. Tylko lekarz sceptycznie podchodzi do pozytywnych rezultatów po zabiegu. Podobno te przegrzanie jest jeszcze nieznaczne... sama już nie wiem co myśleć. Z jednej strony Nasz lekarz z napro żadnych dodatkowych badań mężowi nie zlecił tylko stara suplementacja która i tak nie dała Nam żadnego efektu ;/ Już nie mam pomysłu co tu jeszcze można by było zrobić.

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 6 lipca 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas urolog powiedział, że może łapie się na I stopień, ale to nie ma najmniejszego sensu robić zabiegu. Poza tym powiedział, że różnie jest z efektem. Bo jak jest ten najwyższy stopień to przeważnie efekty są. Więc nie wiem co doradzić.
    A to nasza napro przy kiepskich wynikach zleca standardowo hormony, wizytę u urologa, posiew, w tym na chlamydia, myco i ureo. Dalej jak nic to odsyła do laryngologa (migdałki-potencjalne siedlisko syfu), pakiet jelitowy i badanie kalprotektyny (pokazuje czy nie ma stanu zapalnego).
    No i w większości pacjentów naszej pani dr coś gdzieś wychodzi i odpowiednie leczenie przynosi Rezultat. My jesteśmy tym procentem, z którym trzeba się dłużej pomęczyć :-)

    Dzik lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 lipca 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    Hej Dziewczyny mam pytanko, czy u którejś z mężów wykryto żylaki na jądrach? 1-2 stopień? Albo może słyszałyście o jakiś przypadkach gdzie właśnie był taki problem a po zabiegu ich usunięcia wyniki nasienia się poprawiły?? Po tym załamaniu wyników zaczęłam z mężem na własną rękę dodatkowo szukać jakiegoś powodu, no i po wstępnej wizycie u urologa wyszło że ma właśnie ten problem. Tylko lekarz sceptycznie podchodzi do pozytywnych rezultatów po zabiegu. Podobno te przegrzanie jest jeszcze nieznaczne... sama już nie wiem co myśleć. Z jednej strony Nasz lekarz z napro żadnych dodatkowych badań mężowi nie zlecił tylko stara suplementacja która i tak nie dała Nam żadnego efektu ;/ Już nie mam pomysłu co tu jeszcze można by było zrobić.

    u nas żylaków nie ma, ale wszystko co dotąd zrobiliśmy u męza było poza napro. Wasilewski jest bardzo skierowany na kobietę, być może dlatego, że słabo się zna na męskich problemach z nasieniem albo po prostu nie ma ochoty się tym zajmować. Poza tym wiadomo, im dłużej jeździsz do niego tym lepiej. Ale to tylko moje zdanie po obserwacjach :)
    Zrobiliśmy na własną rękę usg u meża i wyszły mikrozwapnienia. Zrobiliśmy na własną rękę posiew, wyszła bakteria. Zrobiliśmy przeciwciała z nasienia i tez wyszły a tak nam odradzał tego badania. Dał mężowi naltrekson i twierdzi, że pomoże. Nie mozna było wcześniej? Można, tylko czas to pieniądz...

    Znajdźcie dobrego androloga i trzymajcie się dwóch lekarzy. To chyba najlepsze rozwiązanie.

    Dzik lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 6 lipca 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo dziękuję za informacje! Muszę to spisać i systematycznie wysyłać męża na badania. Kolejną wizytę mamy dopiero w październiku więc akurat skompletujemy wszystkie do tego czasu. W Białymstoku niestety nie ma androloga, są jedynie urolodzy. ;( W dodatku ten u którego ostatnio był mąż jakoś nie przejawiał zainteresowania aby gdzieś jeszcze męża pokierować. Aishha masz rację, ja co do Wasilewskiego mam dokładnie takie same wrażenie. Rozumiem że i mnie trzeba podciągnąć, choć PCOS na razie jest potwierdzone jedynie przez usg i moje obserwacje bo hormony mam ok i inne objawy nie występują, lecz męża po tym że wszystko jest do dupy zostawić bez dodatkowych badań i na tych samych suplementach to coś nie bardzo. Ja byłam mocno rozczarowana, mimo że jeśli chodzi o pieniążki to on oferował nam nawet monitoring za darmo w jednym cyklu. Lecz faszerowanie mnie kolejnymi suplementami plus dieta z PCOS i tak nie wykluczy Naszego głównego problemu, męskiego problemu ...

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Na początek kilka słów o mnie :) Staramy się o ciążę od ponad roku, niedawno zaczęliśmy szukać przyczyny niepowodzeń, mam za sobą pierwsze wizyty u lekarza naprotechnologa, który zalecił mi m. in. wykonanie testów na nietolerancje pokarmowe. Przyznam, że nie jestem przekonana do tych badań na nietolerancje plus są one drogie. Ale czytam, że wiele z Was je wykonało, wprowadziło dietę. Zastanawiam się, czy wystarczy zrobić to podstawowe badanie na 40 alergenów, które jest ok. 300 zł tańsze niż na 80 alergenów. Czy mogłybyście mi doradzić?

  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 8 lipca 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ania ja z mężem wykonałam te podstawowe na 40 głównych alergenów. No i biorąc pod uwagę że to pomaga ale też nie gwarantuje sukcesu to chyba na poczatku lepiej na te podstawowe zrobić. Choć też kwestia tego jakim budżetem dysponujecie.

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci za odpowiedź. Budżet mamy, tylko trochę szkoda mi wydawać pieniądze na badania, co do których nie mam przekonania. A wszystkie wiemy ile kosztują wizyty, badania, itp :/ Stąd moje rozterki.
    A napisz proszę, czy w związku z tym stosujesz dietę i czy widać jakieś efekty?

  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 8 lipca 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrezygnowaliśmy z tych produktów lecz prócz polepszenia pracy jelit i ładniejszej cery to niestety na polepszenie jakości nasienia nic nie dało. Co prawda z jej nie rezygnujemy lecz częściej robimy sobie "male przyjemności jak np kawałek ciasta, lub kanapka z serem"

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sess wrote:
    Tak. Invivo Gdańsk. Mają tam jeszcze psychologa dietetyka i trenerów. Na zwycięstwa 30 przyjmuje. Ide jutro rano zobaczymy co z tego wyjdzie :)

    Nie każdy lekarz wspierający naturalną prokreację jest naprotechnologiem. Czy w invivo Gdańsk na pewno jest naprotechnolog z certyfikatem?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania_85 wrote:
    Dziękuję Ci za odpowiedź. Budżet mamy, tylko trochę szkoda mi wydawać pieniądze na badania, co do których nie mam przekonania. A wszystkie wiemy ile kosztują wizyty, badania, itp :/ Stąd moje rozterki.
    A napisz proszę, czy w związku z tym stosujesz dietę i czy widać jakieś efekty?

    W AlabLaboratoria można zrobić FoodProfil Skrinning za 65zł, na podstawowe grupy produktów. Jeśli coś wyjdzie to zwiększasz zakres badań w danej grupie, ale od razu eliminujesz produkty. Dużo tańsze sprawdzenie nietolerancji niż to 300zł...

  • Sess Koleżanka
    Postów: 67 8

    Wysłany: 9 lipca 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efik - napro wrote:
    Nie każdy lekarz wspierający naturalną prokreację jest naprotechnologiem. Czy w invivo Gdańsk na pewno jest naprotechnolog z certyfikatem?


    Tak jest dr Kicińska, która wczesniej byla w naprocentrum.
    Ja po tylu przygodach z lekarzami chyba juz za bardzo sceptycznie jestem nastawiona do wszystkiego. Ale zaczęłam się bardziej ruszać. Po sobotnim treningu nadal nie mogę się ruszyć. Wiem po co to robie wiec dzialam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Sess, ja w napro nie umawiałam się do instruktora. Dr Nalepa powiedziała, że generalnie ładnie prowadzę swój kartę z ovu wraz z pomiarami temperatur. Oczywiście poleciła p. instruktor- ale jakoś wielkiego ciśnienia na nią nie było. Zresztą oni wszystkich tam polecają, od endokrynologa przez dietetyka.
    Ten dr Nitkowski z tego co kojarzę to wcześniej też w napro przyjmował.

    Karta obserwacji w napro pokazuje masę nieprawidłowości w cyklu. To zupełnie coś innego niż pomiar temperatury. Serio. Nie ma naprotechnologii bez karty obserwacji cyklu wg ich zasad. Ta karta jest tam podstawą leczenia.

    Aishha lubi tę wiadomość

‹‹ 334 335 336 337 338 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ