X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Sess Koleżanka
    Postów: 67 8

    Wysłany: 29 października 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babelki wrote:
    Pierwsze słyszę :) a to będzie laparoskopowo rozumiem? wycinają rozumiem te pęcherzyki?
    No właśnie nie dopytalam. Ale raczej tak. Podobno usuwają stare pęcherzyki poprzez wycięcie kawałka jajnika albo przebijają pęcherzyki. Roznie o tym piszą

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 29 października 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sess wrote:
    No właśnie nie dopytalam. Ale raczej tak. Podobno usuwają stare pęcherzyki poprzez wycięcie kawałka jajnika albo przebijają pęcherzyki. Roznie o tym piszą

    Czytam i myślę sobie o co Ci chodzi? :)
    Mówisz o kauteryzacji jajników, metoda koagulacji niepotrzebnych pęcherzyków przy PCOS, oczywiście laparoskopowo.
    Ciekawe czy jest to bezpieczne bo ja bym swojego jajnika nie oddała w byle czyje ręce, mam już doświadczenie w związku z usuwaniem torbieli na jajniku.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 30 października 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:

    Dziewczyny w sumie mam dość hmm intymne pytanie odnośnie obserwacji w modelu Cr. Jeśli jest czas wzmożonego działania w okresie około owulacyjnym to na ile jesteście pewne swoich obserwacji? W książce jest napisane o ćwiczeniach 30 min po stosunku oraz z rana w celu przygotowania się do obserwacji.

    Powiem szczerze, że nawet nie widziałam o tym ćwiczeniu :) ja tez pierwszą obserwację pomijam chyba, że znajdę coś co jest ewidentnie moje - to wtedy ja liczę :)

    Używacie dziewczyny pre seed? ja te 5 lat temu używałąm a teraz coś nie widzę w aptekach ;/

  • Sess Koleżanka
    Postów: 67 8

    Wysłany: 30 października 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babelki wrote:
    Powiem szczerze, że nawet nie widziałam o tym ćwiczeniu :) ja tez pierwszą obserwację pomijam chyba, że znajdę coś co jest ewidentnie moje - to wtedy ja liczę :)

    Używacie dziewczyny pre seed? ja te 5 lat temu używałąm a teraz coś nie widzę w aptekach ;/


    Concieve plus żel używamy. Wyczytałam gdzies na forum ze jest ok i nasza napro tez to poleca

    Babelki lubi tę wiadomość

  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 30 października 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pre seed, Concieve plus żel, to jakieś preparaty poprawiające jakość ?

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 30 października 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    pre seed, Concieve plus żel, to jakieś preparaty poprawiające jakość ?
    To żele zwiększajace żywotność i ruchliwość plemników, naśladujące śluz płodny kobiecy, jesli ma sie go mało i przede wszystkim są przyjazne plemnikom, bo ich nie zatrzymują jak zwykłe żele, tylko pomagają 'płynąć' i dają mega poślizg ;) Mają ułatwiać zapłodnienie, wiele dziewczyn potwierdza stosowanie w szczęsliwym cyklu tych żeli ;)

    Dzik, Schmetterling lubią tę wiadomość

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 30 października 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo nie wiedziałam, dziękuję za informacje :)

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 31 października 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jakieś paski/testy na badanie owulacji stosujecie albo stosowałyście? czy któraś z Was może robiła monitoring owulacji?

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 31 października 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurka mam dziś jakiegoś doła i przekopałam forum od 154 strony czytając tylko paski z info o dzieciach ;) moje dziecię mnie wczoraj przed snem pyta kiedy będzie miało braciszka i dlaczego ciocia J. już urodziła braciszka ja nie - więc zróbcie mi dziewczyny uprzejmość i proszę niech któraś zaciąży do świąt ;D będzie lżej ;)

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 31 października 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedna sprawa - będę w weekend u św Józefa w Kaliszu - będę polecać nas wszystkie jego wstawiennictwu (rok św Józefa Kaliskiego jest) - gdyby któraś chciała 'z imienia' (tam się wypisuje intencje i oni modlą się w pierwsze czwartki miesiąca w tych intencjach na Mszy św za rodziny) to wyślijcie mi na priv albo tu wrzućcie :)

    Dzik lubi tę wiadomość

  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 31 października 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babelki wrote:
    Dziewczyny a jakieś paski/testy na badanie owulacji stosujecie albo stosowałyście? czy któraś z Was może robiła monitoring owulacji?
    Ja uważam że te testy to strata czasu i kasy. Już lepiej na monitoring owulacji.
    A obserwacje śluzu nie wystarczają Ci do wyznaczenia owu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2018, 11:09

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 31 października 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    Ja uważam że te testy to strata czasu i kasy. Już lepiej na monitoring owulacji.
    A obserwacje śluzu nie wystarczają Ci do wyznaczenia owu

    Pytam tak z ciekawości, nigdy nie korzystałam a wiem że jest coś takiego więc stąd moje pytanie. Obserwacje chyba wystarczą :) a robiłaś może ten monitoring u lekarza napro?

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 31 października 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    Ooo nie wiedziałam, dziękuję za informacje :)
    Nie ma sprawy ;) Spróbuj, może Tobie pomogą i szczęście przyniosą ;) Ja stosuję od 3 cykli concesive, są one w tubce i aplikatorach (bardziej praktyczne).

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 2 listopada 2018, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąbelki ja na monitoring chodziłam do ginekologa-endokrynologa zanim trafiłam do naprotechnologa. Miałam indukowane owulacje. Niestety mam pcos

    Babelki lubi tę wiadomość

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha a jak się czujesz?

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    Aisha a jak się czujesz?

    Bardzo dobrze, Dzięki ;) jeszcze tydzień leniuchowania, spodobało mi się :D

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Byłam dzisiaj w Napromedice, bo wczoraj otrzymałam telefon od samego Wasilewskiego, żeby przyjechać bo przyszły moje wyniki na celiakię i musimy porozmawiać.
    Okazało się, że na trzy badane pozycje jedną mam podwyższoną i on sam nie jest pewien czy jestem chora na to czy nie.
    Także kazał mi iść do gastrologa i zrobić gastroskopię żeby to wykluczyć.
    Ogólnie był jakiś niemiły i chłodny- stwierdził, że jeśli jestem chora "nie ma dziecka".
    Zdołowałam się, Hashimoto, PCOS i jeszcze to?

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Cześć.
    Byłam dzisiaj w Napromedice, bo wczoraj otrzymałam telefon od samego Wasilewskiego, żeby przyjechać bo przyszły moje wyniki na celiakię i musimy porozmawiać.
    Okazało się, że na trzy badane pozycje jedną mam podwyższoną i on sam nie jest pewien czy jestem chora na to czy nie.
    Także kazał mi iść do gastrologa i zrobić gastroskopię żeby to wykluczyć.
    Ogólnie był jakiś niemiły i chłodny- stwierdził, że jeśli jestem chora "nie ma dziecka".
    Zdołowałam się, Hashimoto, PCOS i jeszcze to?
    Trochę dziwne że sam wynik nie wystarczy. Aczkolwiek znam dziewczynę, która ronila 3 ciążę na wczesnym etapie zaś po stwierdzeniu nietolerancji na gluten i odstawieniu go urodziła bez problemu 2 zdrowe dziewczyny w odstępie 2 lat. No ale celiakia to już choroba, z samą nietolerancją można kiedyś do glutenu wrócić przy dobrym samopoczuciu

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chciałabym dołączyć. Kiedyś nie bardzo wierzyłam w naprotechnologię, teraz, po 2 latach starań i 3 nieudanych IUI w napro upatruję naszej ostatniej szansy przed ivf. Jesteśmy umówieni na wizytę do dr. Lachwoicza w Krakowie. Czy miała któraś z nim do czynienia?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 7 listopada 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się podpinam. Byliśmy na 1 wizycie, dostaliśmy skierowanie na tryliard badań. Następna wizyta za 3 miesiące po nauce obserwacji.
    Lekarzowi pokazałam wydruki z ovufriend. Stwierdził, że świetnie, że je prowadzę, ale to nie jest to.
    I teraz moje pytanie: skoro obserwuję siebie od kilku miesięcy, to czym ta metoda Creightona się różni, w czym jest lepsza, że mam zrezygnować z temperatury i obserwować tylko śluz? Jeszcze nie byliśmy u instruktora, będę wdzięczna za wszelkie informacje.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
‹‹ 352 353 354 355 356 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ