X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaguga wrote:
    Witajcie, dawno się nie odzywałam, ale właśnie jestem na świeżo po wizycie napro i chciałam się z wami podzielić tym co się dowiedziałam. Liczyłam na to, że dostanę zielone światło od lekarza na starania, w dniu wizyty rano zrobiłam świeże badania, tsh, ft3, ft4, atg, atpo i kortyzol. Liczyłam, że będzie wszystko ok, do tej pory leczyłam za dużą prolaktynę, byłam na diecie bez mąki pszennej i wszystko było by ok gdyby nie wyniki:

    tsh 5
    ft3 3,54
    ft4 1,44
    atg <15 (norma <60)
    atpo 45 (norma <60)
    kortyzol 16 (norma 4,30-22,40)

    Lekarz powiedział, że to trochę jak byśmy zaczynali od początku. jak nie zrobimy porządku z tarczycą to niczym innym się zająć nie można. KOniecznie trzeba zrobić usg tarczycy w celu wykluczenia guza tarczycy....

    I jak tu pozytywnie zacząć myśleć....

    Co sądzicie o tych wynikach? Bo ja wiem tyle że są złe.
    Następna wizyta za miesiąc dwa lub trzy tzn wtedy jak zbiję tsh przynajmniej do 2 ;-(


    a czym będziecie zbijać tarczycę?

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam wynik tarczycy w normie, za to bardzo wysokie mam anty TPo i też lekarka powiedziała, że na początek bierzemy się za tarczycę

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem jak to jest z tą tarczycą. Dwa razy wynik TSH miałam w górnej granicy normy w tamtym roku. Potem trochę ponad 2. Nie mam przeciwciał, usg też dobre. FT3, FT4 dobre - nie wskazujące na subkliniczną niedoczynność. Endokrynolog mówił, że wahania samego TSH uzależnione są od stresu. Ale widzę, że macie inne normy na przeciwciała, nie wiem czy w tych samych jednostkach.

    Bo ja mam aTPO 6,29 IU/ml (<34) a aTG 44,59 IU/ml (<115).


    A mnie zastanawia inna kwestia. Skoro wg tej metody każdy śluz jest płodny. Czyli w ciąże można zajść np. Peak + 1 + 2 + 3 gdzie śluz może być już np. biały. To dlaczego mówią, że plemniki mają szansę przebicia się tylko w śluzie przezroczystym, gdzie tworzą się odpowiednie kanaliki a w białym już jest wszystko zamknięte i poskręcane. Jedynie, że biorą rezerwę, że w tych dniach przy samej szyjce może znajdować się jeszcze jakiś lepszy śluz, ale przecież badamy, to co na papierze... Taka trochę sprzeczność dla mnie.

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że to P+3 to takie dodatkowe buforowe dni ostrożności dla tych, którzy planują poczęcie odłożyć ;) Bo małe szanse na poczęcie w tych dniach, ale jakieś są.

    Adelo lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo, bo dniu peak to wcale nie musi być owulacji. Właśnie o to chodzi, że owulacja jest w okolicach dnia peak. I może się tak zdarzyć, że owulacja była w peak +2 czyli w teorii jest jeszcze szansa na ciążę przy stosunku w peak +3.
    I właśnie tak jak piszesz - to co na zewnątrz to nie zawsze to samo co wewnątrz. Ja to tak rozumiem.
    Poza tym peak możesz wyznaczyć jedynie wstecz. i tak jak zuzzi pisze to są takie dni buforowe. Bo często się zdarza, że wyzaczysz peak a potem w peak +4 znowu pojawia się mocno płodny śluz.

    Dziewczyny w środę mam lekarza. Chyba zgłupieję do tego czasu! Ja chcę już. Niech on coś zrobi... Niech pomoże...

    Zaczynam jubileuszowy 12 cykl z OF i trzecią kartę obserwacji. Już ponad 2,5 roku starań... Ależ ten czas leci. A zdrowia ubywa :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2015, 18:22

    Adelo lubi tę wiadomość

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamus ja mam we wtorek dam znać co po niej, też się trochę boję, ze nic się nie poprawiło. Będzie dobrze!

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tydzień wizyt mamy, jak widzę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 15:55

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam wizytę w piątek i tez juz nie mogę się doczekać, a i przy okazji czekam w tym tyg na @, moze inaczej - właściwie nie czekam :-)

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się właśnie @ doczekałam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 15:55

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i już jestem po wizycie. Sytuacja następująca: powtarzam biocenozę pochwy bo tam IV stopień w listopadzie miałam, więc nadal antybiotyki, zwiększona luteina, witaminki, mąż także suplementacja, antybiotyk i coś na plemniki.
    Ogólnie na razie plan jest taki:
    - działamy na utrzymujący się stan zapalny
    - działamy nad tym , że przed okresem pojawiają mi się 2-3 dniowe plamienia a nie powinny .
    Kolejna wizyta za 2 miesiące:

    Zrobione miałam usg bo od 4 dni mam bardzo duży ból owulacyjny więc sprawdzanko a tam dwa piękne pęcherzyki. Więc czemu nie zadziałać, aczkolwiek ustaliliśmy sobie z panią doktor, że mamy dyspensę i nie musimy trzymać się współżycia co dwa dni wieczorem bo to strasznie nasz blokowało / teraz współżyjemy sobie kiedy chcemy i to lubię/

    KMK, Maczek, sylwiunia lubią tę wiadomość

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ amryta:
    Super! Fantastycznie, że macie plan działania i że ktoś się zajął Twoimi stanami zapalnymi. Z nimi wykończyć się można a tak - powolutku wszystko wróci do równowagi :) No i gratuluję pęcherzyków! Jupi :D może coś się z nich wykluje, szczególnie, że w tym cyklu <3 na spokojnie.

    @ zuzzi:
    Witaj w klubie "okresowiczek". Nie martw się jeśli głupia @ się nie skończy. Mój lekarz wręcz kazał mi przyjeżdżać w trakcie @ i niejednokrotnie robił mi w takich dniach USG. Także nawet jak coś się przeciągnie śmigaj na wizytę :)

    A do reszty Dziewczyn:
    Czekam na Wasze przyszłotygodniowe wizyty tak samo jak na swoją. Strasznie mnie ciekawi co nowego wymyślą nasi doktorkowie :D

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzzi byle sobie szybko poszła! :)

    Amryta - bardzo fajnie, że jesteś na dobrej drodze, oby tak dalej :) co to jest dokładnie za badanie tej biocenozy? To robi się z normalnego posiewu pochwy?

    Moja już za mną @ i powiem Wam, że strasznie szybko teraz po powrocie z kuracji mam śluz i rosną mi pęcherzyki, które najprawdopodobniej nie pękają. Po wizycie coś więćej wyjdzie.

    Kochane miłego weekendu i uśmiechu na twarzy :) <3

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo wrote:
    Zuzzi byle sobie szybko poszła! :)

    Amryta - bardzo fajnie, że jesteś na dobrej drodze, oby tak dalej :) co to jest dokładnie za badanie tej biocenozy? To robi się z normalnego posiewu pochwy?

    Moja już za mną @ i powiem Wam, że strasznie szybko teraz po powrocie z kuracji mam śluz i rosną mi pęcherzyki, które najprawdopodobniej nie pękają. Po wizycie coś więćej wyjdzie.

    Kochane miłego weekendu i uśmiechu na twarzy :) <3

    Biocenoza pochwy- bierze się wymaz z pochwy, hoduje bakterie ocenia się stopień czystości pochwy jednocześnie wykonując antybiogram gdzie sprawdzają na jakie antybiotyki moje bakterie działają.
    Ja miała IV stopień więc- w rozmazie brak jest korzystnych pałeczek kwasotwórczych; w dużych ilościach występują szkodliwe bakterie i białe krwinki; oprócz nich wykrywa się grzyby, na przykład drożdżaki lub pierwotniaki (rzęsistek pochwowy).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2015, 12:41

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu, to faktycznie zdrowiej dla Ciebie będzie to wytłuc :)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 18:17


  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelka30 wrote:
    Dziewczynki mam pytanie, czy w całej Polsce cennik badań w klinikach naprotechnologii jest taki sam? Bo mam kilka badań zrobić i nie wiem jaki jest ich koszt? ew. czy któraś robiła badania w Lublinie;)

    Nie sądzę. Już ceny wizyt u lekarzy i instruktorów mają znaczny rozstrzał, więc z badaniami pewnie jest tak samo.

    Mirabelka30 lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki zuzzi;)


  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amryta wrote:
    Biocenoza pochwy- bierze się wymaz z pochwy, hoduje bakterie ocenia się stopień czystości pochwy jednocześnie wykonując antybiogram gdzie sprawdzają na jakie antybiotyki moje bakterie działają.
    Ja miała IV stopień więc- w rozmazie brak jest korzystnych pałeczek kwasotwórczych; w dużych ilościach występują szkodliwe bakterie i białe krwinki; oprócz nich wykrywa się grzyby, na przykład drożdżaki lub pierwotniaki (rzęsistek pochwowy).

    No to w sumie to co robiłam ostatnio. Wyszła mi waginoza i nie mam w ogóle pałeczek kwasu mlekowego. Wszystko po tabletkach. Lekarz mi przepisał na razie Klindacin T w żelu (chociaż są jako maść typowo do pochwy ale drogie). Kupiłam również oprócz Lactovaginalu, Feminella Vagi C - poczytaj. Jeszcze nie stosuje, bo na razie antybiotyk ale warty uwagi suplement, by zakwasić pochwę.

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo jesli mogę to polecam In Vag i/lub ProVag. Mój gin napro chwali te probiotyki ze wzgledu na to że zawiera szczepy bakterii polskich kobiet a inne preparaty nie każdej kobiecie pomoga bo maja szczepy bakterii europejskich (czy jakichś tam) kobiet. In vag to kapsułki dopochwowe a doustnym odpowiednikiem ich ich jest ProVag. Cenowo ProVag wychodzi najtaniej (przynajmniej u mnie) niż te wszystkie inne specyfiki które i tak mi nie pomagały.

    Adelo lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam przepisane: Tardyferon FOL, Vitamina C, Vitamina D, FemiVaxim, LacibiosFemina, Fluconazol, Augmentin, no i oczywiście osłonowe. Dodatkowo zwiększoną ma dawkę Luteiny 2x2. to tyle z tabletek.



    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ