X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to i ja się odezwę. Cóż już się ta fanca @ zbliża, mam 27 dc od wczoraj plamienia, mimo iż biorę luteinę, nie wie czy wziąć wieczorem luteinę czy j a odpuścić , czy raczej zrobić test dla pewności.
    Już nie mogę doczekać się wizyty 10-01-15 u lekarza i dalszych działań.

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cicho bardzo na tym naszym wątku, brakuje bardzo przykładów ciąży po napro, dałoby to nam starającym nowe nadzieje na sukces... W każdym razie, trzeba wierzyć i uzbroić sie w cierpliwość, efekty przyjdą.... Ja jestem po drugim cyklu na medforminie, w tym cyklu przez cały okres polodny miałam wyjątkowo uporczywe bóle owulacyjne ( kilka miesiecy takich nie miałam ), nie było monitoringu ale zakładam ze owulacja sie odbyła. Pilam tez ocet jablkowy i muszę potwierdzić ze miałam wyjątkowo dużo śluzu oczywiście jak na mnie :-) bo sam wskaźnik jeszcze nie jest rewelacyjny. Teraz czekamy na efekty, serduszek tez było sporo, marze żeby sie udało, ale pewnie na tym sie skończy :-( 16 stycznia mamy wizytę u lekarza, i jeśli nie będzie ciąży to zaczynamy stymulacje. Męczy mnie juz to wszystko, nawet wklejanie znaczków nie daje juz takiej radości, a raczej jest mało przyjemnym obowiązkiem, dobiega końca piąty cykl obserwacji wg napro... Chce zacząć odmawiać nowennę pompejańską z proźbą o maleńki cud, wierze że tylko Bóg może nam pomóc...

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już kończymy 6 cykl obserwacji ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 15:54

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi Asiak, że smutki Cię dopadły. W sumie Naprotechnologia nikomu nie zapewni, że ciąża będzie. Najważniejsze to trafna diagnoza i zoptymalizowanie, poprawienie funkcjonowania organizmu do max. Ale nie możesz się poddawać. Ja skończyłam dopiero pierwszy cykl z naklejkami i też mnie one nie bawią, bo wiem tak naprawdę na czym stoję, 13 stycznia na wizycie zapewne wyjdą kolejne rewelacje..

    Trzymam kciuki za Wasze cykle i wizyty! :)

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to widzę, że wizyty w styczniu się posypią; konieczne każda musi wszystko tutaj napisać co po wizytach wyszło i jakie dalsze kroki, ja rozpoczęłam 4 cykl obserwacji, no i nowy rok rozpoczęłam od okresu, a co?

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • Lolaa Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja też mam wizytę u lekarza 13 stycznia.
    Ostatnie wyniki badań:

    TSH 3,490 µIU/ml (badanie 2 miesiące temu: 2,7)
    anty-TG <10,00 IU/ml
    Prolaktyna test czynnościowy:
    Prolaktyna 33,85 ng/ml( norma 4,79 23,30)
    Prolaktyna po MCP 187,10 ng/ml

    Też mnie to zastanawia... i nie daje żadnej nadziei brak sukcesów dziewczyn na tym forum...


  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolaa, TSH stanowczo za wysokie, trzeba zbić.

    Dziewczyny, właściwie większość z nas dopiero jest w trakcie diagnostyki. A jesteśmy taką grupą, że mamy dużo dolegliwości na pokładzie, skoro lądujemy u napro. PCOS, hashimoto, tarczyca, endometrioza, choroby autoimmunologiczne, stany cukrzycowe... - każda coś ma. Więc nie ma co się spodziewać, że natychmiast zasypiemy ten wątek ciążami w takiej ilosci, jak zwykłe, raczej zdrowe kobitki, które potrzebuja tylko dobrze celować w dni plodne przez kilka miesięcy.

    Ale cierpliwości, nadrobimy i my, będąc w dobrych rękach ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2015, 15:01

    Adelo, KMK, Lolaa, sylwiunia lubią tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzi dobrze mówisz :-) tego sie trzymajmy! Trzeba uzbroić sie u cierpliwość a będziemy przykładem na to ze dzięki napro dziewczyny z ciężkimi schorzeniami naturalnie zajdą w ciaze :-)

    Maczek, Lolaa lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Cicho bardzo na tym naszym wątku, brakuje bardzo przykładów ciąży po napro,
    No to dla otuchy... jedna z ovufrendowiczek zaszła w ciążę dzięki napro i juz urodziła synka :) a wcześniej lekarze nie dawali im szans na naturalną ciążę tylko proponowali in vitro bo niby nie mieli szans... a po wizycie u napro okazało sie że nie wiele trzeba było wspomóc Jej organizm i zaszła szybko jak zaczęła brać leki które zlecił lekarz napro. W pierwszym cyklu leczenia napro zaszła w ciążę :)

    Maczek, Lolaa, Adelo, sylwiunia lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Vanessa o którą chodzi i wiem ze niedawno urodziła, ale to tylko jeden przykład trochę mało :-(
    A co u Ciebie? Podjęłś to drogie leczenie?

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale też nie ma nas tu zbyt dużo, zauważ ;) Trzeba by mieć dostęp do większej ilości kobitek, żeby coś mówić o statystykach skuteczności ;)

    vanessa lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Ale też nie ma nas tu zbyt dużo, zauważ ;) Trzeba by mieć dostęp do większej ilości kobitek, żeby coś mówić o statystykach skuteczności ;)
    Słuszna uwaga :)

    Asiak wrote:
    A co u Ciebie? Podjęłś to drogie leczenie?
    Nie

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po okresie zaobserwowałam, że nie mam dni suchych aż do dnia PIK czy wicie, co to może oznaczać. Kurcze dzisiaj 7dc, a od wczoraj strasznie boli mnie jajnik po lewej stronie i dzisiaj mam oznaczenie 8KG.

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie miewam dni z 0AD, a innych dni suchych też na lekarstwo, więc dla mnie to normalka ;)
    Za to nigdy nie miałam śluzu gumowatego...

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tez się nad tym zastanawiałam
    nasza instruktorka mówi, że przy śluzie powinnam zaznaczyć
    rozciągliwość
    kolor
    konsystencję

    no i tak mi wyszło
    8
    K
    konsystencja?
    śluz się ładnie rozciąga, przezroczysty w sumie bym opuściła ta konsystencję bo mi tutaj coś nie pasuje?Musze spojrzeć w książkę bo czasami mam wątpliwości

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to żadne G! Samo 8K. Chyba, że masz poślizg, to wtedy 8KL ;)

    Gumowaty to jest, jak już gdzieś pisałam, jak ten klej, którym przyklejają nowe karty bankomatowe do kartki ;) Czyli taka grudka czegoś gęstego i gumiastego.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amryta wrote:
    Po okresie zaobserwowałam, że nie mam dni suchych aż do dnia PIK czy wicie, co to może oznaczać. Kurcze dzisiaj 7dc, a od wczoraj strasznie boli mnie jajnik po lewej stronie i dzisiaj mam oznaczenie 8KG.

    Wydaje mi sie że to nic złego nie oznacza, poprostu zbliża sie owulacja ( być moze wcześniejsza), trzeba poczekać na dzien Pik, mnie tłumaczyli że najlepiej jak przed pikiem jest conajmniej 5 dni ze śluzem plodnym,

  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    No to żadne G! Samo 8K. Chyba, że masz poślizg, to wtedy 8KL ;)

    Gumowaty to jest, jak już gdzieś pisałam, jak ten klej, którym przyklejają nowe karty bankomatowe do kartki ;) Czyli taka grudka czegoś gęstego i gumiastego.


    Żadnych grudek nie ma, nic podobnego do kleju

    zostaje samo 8k
    a dzisiaj już 8 K na pewno a mam 8dzień cyklu- chyba muszę zacząć oglądać się za mężem byle nie za szybko hihi
    i jeszcze jedno czy lubrykacje można czuć wiele dni

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amryta wrote:
    i jeszcze jedno czy lubrykacje można czuć wiele dni

    Można, można :) Tak samo, jak śluz płodny. To jest objaw płodności ;) Szykuj wino i ładną bieliznę :D


    EIDT: Tylko nie można mylić z "gładkością". Lubrykacja jest wtedy, jak przecierasz i naprawdę jest śliiiiiiiizg, z przyspieszeniem na skórze krocza :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2015, 19:15

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • agaguga Koleżanka
    Postów: 36 14

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, dawno się nie odzywałam, ale właśnie jestem na świeżo po wizycie napro i chciałam się z wami podzielić tym co się dowiedziałam. Liczyłam na to, że dostanę zielone światło od lekarza na starania, w dniu wizyty rano zrobiłam świeże badania, tsh, ft3, ft4, atg, atpo i kortyzol. Liczyłam, że będzie wszystko ok, do tej pory leczyłam za dużą prolaktynę, byłam na diecie bez mąki pszennej i wszystko było by ok gdyby nie wyniki:

    tsh 5
    ft3 3,54
    ft4 1,44
    atg <15 (norma <60)
    atpo 45 (norma <60)
    kortyzol 16 (norma 4,30-22,40)

    Lekarz powiedział, że to trochę jak byśmy zaczynali od początku. jak nie zrobimy porządku z tarczycą to niczym innym się zająć nie można. KOniecznie trzeba zrobić usg tarczycy w celu wykluczenia guza tarczycy....

    I jak tu pozytywnie zacząć myśleć....

    Co sądzicie o tych wynikach? Bo ja wiem tyle że są złe.
    Następna wizyta za miesiąc dwa lub trzy tzn wtedy jak zbiję tsh przynajmniej do 2 ;-(

‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ