X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 3 lutego 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    Zuzzi też czytałam, ale zaryzykuję :) Ja mam brać tyle samo co Ty.
    Skoro nie tylko mój lekarz tak zaleca, to spoko :) to tylko kilka dni w cyklu

    Kilka dni? Ja mam napisane, że przez dwa miesiące... :P

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 4 lutego 2015, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zuzzi od końca @ do P+3

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 4 lutego 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    Ja mam zuzzi od końca @ do P+3

    Lekarza mam dopiero za miesiąc... Ale instruktorkę dzisiaj :) Podpytam ją o to. Może zdecyduję się to wziąć, ale krócej. Dla mnie priorytetem jest moje zdrowie, a dzidzia jak ma być, to będzie. Jak już będzie, to fajnie by było, żeby miała zdrową mamę, a nie wymęczoną chorobami i skutkami ubocznymi dziwnych leków ;)
    Dlatego nie mam zamiaru niszczyć sobie neuronów po to, żeby mieć lepszy sluz, bez przesady... :P

    Jestem w stanie ewentualnie zaryzykować te kilka(naście?) dni brania tego w cyklu, ale na pewno nie pełne dwa miechy. Pan dr jest fajny, ale chyba coś mu się tym razem pomyliło trochę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 14:23

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiadomo, może każdy ma jakis swój sposób na to. Zresztą w różnych źródłach napisane jest, że DŁUGOTRWAŁE przyjmowanie wysokich dawek może skutkować neuropatię obwodową... więc ja się nie przejmuję. Przecież lekarze z pewnością to wiedzą i nie jesteśmy pierwsze z kiepskim śluzem :)
    Ale daj znać co Ci dzisiaj powie instruktorka!

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    No nie wiadomo, może każdy ma jakis swój sposób na to. Zresztą w różnych źródłach napisane jest, że DŁUGOTRWAŁE przyjmowanie wysokich dawek może skutkować neuropatię obwodową... więc ja się nie przejmuję. Przecież lekarze z pewnością to wiedzą i nie jesteśmy pierwsze z kiepskim śluzem :)
    Ale daj znać co Ci dzisiaj powie instruktorka!


    Taaak, ale nie piszą, ile to jest to "długotrwałe" :P Czy 2 miesiące ciągłego brania to już długotrwałe, czy jeszcze nie? ;) Zaś "wysokie" dawki w tych artykułach, to powyżej 100 mg na dobę, albo powyżej 200 mg, zależy od źródła. Czyli miałabym brać 2-5 razy więcej :P

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 5 lutego 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam problem, wczoraj w P+7 badałam progesteron i estradiol, i bardzo zaskoczył mnie wynik progesteronu, bo przy normie 1,7-27 ng/ml wyszedł mi 53! Estradiol 146 czyli wskazuje na to że owulacja się odbyła. Niepokoi mnie tylko wynik tego progesteronu, zaznaczam, że żadnych wspomagaczy na progesteron nie przyjmuje, zwykle wynik wychodził trochę ponad 20, nie rozumie co się znowu dzieje... Czy którejś się to przytrafiło?

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 5 lutego 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Dziewczyny, mam problem, wczoraj w P+7 badałam progesteron i estradiol, i bardzo zaskoczył mnie wynik progesteronu, bo przy normie 1,7-27 ng/ml wyszedł mi 53! Estradiol 146 czyli wskazuje na to że owulacja się odbyła. Niepokoi mnie tylko wynik tego progesteronu, zaznaczam, że żadnych wspomagaczy na progesteron nie przyjmuje, zwykle wynik wychodził trochę ponad 20, nie rozumie co się znowu dzieje... Czy którejś się to przytrafiło?


    Nie chcę robić nadziei, ale może ciąża ;) A tak ogółem to jeśli Cię to martwi, to pogadaj z lekarzem :)


    Odnośnie witaminy B6w dużych dawkach dowiedziałam się tyle, że mnóstwo osób ma ją zapisywaną właśnie w ten sposób i nic im się nie dzieje, a opisywane możliwe skutki uboczne przy tej dawce bardzo rzadko sie pojawiają, zaś częściej już występują problemy żołądkowe, ale w instruktorskim podręczniku jest napisane, że występują one u ok. 1-2% pacjentów.

    Także... spróbuję jednak się potruć tą witaminą, może nie umrę od razu :P

    Asiak, Macierzanka:) lubią tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 5 lutego 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak, są różne przyczyny podwyższonego progesteronu, na przykład ciążą, albo ciąża mnoga. Czasem może to być torbiel, albo zaburzenia nadnerczy, bo one też produkują niewielką ilość progesteronu.

    Zuzzi, no myślę, że od razu nie :D
    No to bierzemy się za branie :)

    Asiak, Maczek, KMK lubią tę wiadomość

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 5 lutego 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wierze ze to ciąża, jutro idę powtórzyć badanie bo to moze jakiś błąd. To był Moj pierwszy cykl stymulowany Aromkiem, więc moze to przez ten lek, nie wiem czy to moze mieć jakiś związek. Czy myślicie ze w P+10 jest sens zrobic bete, czy lepiej sie nie denerwować.

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 5 lutego 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    Zuzzi, no myślę, że od razu nie :D
    No to bierzemy się za branie :)

    Ale to zacznę po @, jeśli przyjdzie :) Wcześniej mi super-śluz niepotrzebny :D
    Asiak wrote:
    Czy myślicie ze w P+10 jest sens zrobic bete, czy lepiej sie nie denerwować.

    Może by już wyszła. Ale jeśli miałaby Cię stresować negatywna beta, to odpuść i zrób ją sobie dopiero jak @ się zacznie spóźniać ;)

    Mi dr zalecił robić test w P+17 ;) Powiedział, że ok, mogę wcześniej, o ile jestem pewna, że moja psychika na tym nie ucierpi :D

    Macierzanka:) lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 5 lutego 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Właśnie obczytałam się o neurotoksyczności dawek powyżej 200 mg, a mi w sumie wyjdzie 450 mg. Chyba mi się to nie podoba ;)
    To co pisze w necie na ten temat to nie prawda. Ja brałam B6 w dawce 500 mg czyli 10 tabletek dziennie i lekarz mi powiedział żeby nie czytać tego bo negatywne skutki mogą byc jakbym brała ze 40 tabletek dziennie czyli 2000 mg. Jeszcze mówił że dawke którą mamy w Polsce w 10 tabletkach w stanach maja w jednej tabletce.
    Mnie w ogóle to nie pomogło na śluz :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2015, 19:26

    sylwiunia lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 5 lutego 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Ale to zacznę po @, jeśli przyjdzie :) Wcześniej mi super-śluz niepotrzebny :D

    No ja też :) Teraz mam 21dc. A masz do tego coś jeszcze? Jakieś ACC na przykład?
    ...Może mi pomoże. W sumie nie na każdego działa to samo. Ja kiedyś brałam oeparol femina 6 razy dziennie i nic się nie działo. Tylko w mojej głowie :D Dobrze jest też pić olej lniany... no i ja go ciągle kupuję, tyle, że pije go tylko mój mąż bo mi przez gardło nie przechodzi... może się kiedyś przekonam.
    Asiak wrote:
    Czy myślicie ze w P+10 jest sens zrobic bete, czy lepiej sie nie denerwować.

    Ja bym jeszcze poczekała kilka dni...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2015, 20:34

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 5 lutego 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    A masz do tego coś jeszcze? Jakieś ACC na przykład?

    Niee, tylko tę witaminkę. Pytałam lekarza o wiesiołka i siemię lniane, ale powiedział, że nie ma pewności, na jakiej zasadzie to działa, ale wydaje mu się, że dzięki zawartości fitoestrogenów, a jeśli tak, to nie byłoby to dla mnie zdrowe na dłuższą metę.

    Zresztą i tak mam tyle tych tabletek z różnymi rzeczami, że aż dostałam ostatnio od lekarza pudełeczko na leki, żebym sobie mogła w pudełeczku tabletki trzymać :D Nie śpieszy mi się tak bardzo do kolejnych leków ;)

    A śluz miałam ogółem przepiękny, kiedy inna lekarka przepisała mi duże dawki witaminy E. Ale brałam ją przez pół roku, a w zasadzie wolno chyba tylko trzy miesiące, więc potem odstawiłam i od tej pory jest słabo ;)

    U mnie już 27. dzień cyklu, 10. dzień po peaku. Już niedaleko do końca ;)
    I już za kilka dni będę mogła odstawić luteinę! Strasznie mnie zaczęła podrażniać :/ Mam teraz jedno wielkie podrażnienie na podwoziu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2015, 20:53

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 7 lutego 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    Ja bym jeszcze poczekała kilka dni...

    i czekam... na bete się nie odważyłam, powtórzyłam tylko progesteron w P+11 i okazuje się, że przyrasta, mam już 55. Ogólnie zle się czuję, i prawie cały czas boli mnie brzuch. Czekam do czwartku i idę na bete. To będzie chyba najdłuższy tydzień w moim życiu...

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 7 lutego 2015, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    To co pisze w necie na ten temat to nie prawda. Ja brałam B6 w dawce 500 mg czyli 10 tabletek dziennie i lekarz mi powiedział żeby nie czytać tego bo negatywne skutki mogą byc jakbym brała ze 40 tabletek dziennie czyli 2000 mg. Jeszcze mówił że dawke którą mamy w Polsce w 10 tabletkach w stanach maja w jednej tabletce.
    Mnie w ogóle to nie pomogło na śluz :P

    Biorę B6 w dawce 300 mg dziennie czyli 3 razy po 2 tabletki 50 mg

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • baba_Jagna Ekspertka
    Postów: 330 80

    Wysłany: 7 lutego 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak jesli sie obserwujesz a wykres wyzszych temp utrzymuje sie 18 dni od owulacji to jest duze prawdopodobienstwo ze jestes w ciazy :-)

    Nie ważne ile razy upadniesz. Ważne jest ile razy się podniesiesz.
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 8 lutego 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak trzymam kciuki, mówisz że progesteron przyrasta... A który masz teraz dzień po Peak? Coś mi się wydaje, że Twoje ciałko żółte pracuje...

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 8 lutego 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mam P+13. Brzuch ciagle boli, a ja choc ciagle o tym myśle i marze zeby sie udało to jednak czuje ze to nie ciąża

  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 8 lutego 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już bym pewnie zrobiła betę w P+14, ale ja mam fazę popeakową zazwyczaj max. 14 dni, więc akurat bym się zmieściła.
    Asiak, po prostu nie nastawiaj się na nic idź na betę i wszystko będzie jasne! Powodzenia!

    Asiak lubi tę wiadomość

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 9 lutego 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idź na betę! Progesteron masz naprawdę spory jak na zwykłą f.l.
    Powodzenia Asiak! Czekamy na wieści!

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ