X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Fuma Foch Przyjaciółka
    Postów: 77 102

    Wysłany: 9 lutego 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GIANNA-coz ja widze u Ciebie? Gratulacje.Spokojnej i nudnej ciazy Ci zycze.

    ASIAK- i jak bo juz mnie kciuki bola od zaciskania? Zrobilas bete?

    Dziewczyny ale mnie rozlozylo po tej studniowce.Takie nas chaplo przeziebienie,ze szok.Ja sie wykurowalam bez lekarstw ale Fum musial wziac antybiotyk i teraz sie zastanawiam czy nasze staranie w tym cyklu maja sens.A to juz moze byc w weekend.

    Gianna lubi tę wiadomość

    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprze­ciwiać. (Jan Paweł II)

    o0eht8hid2k53nzz.png

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 9 lutego 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta zrobiona. Ciąży brak. Podaje sie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gianna! Aż nie chce mi się wierzyć! Kochana trzymaj się zdrowiutko :* Jaka to dobra wieść, szczególnie że miałaś naprawdę (przepraszam) dupny estradiol. Czyli przy kiepskich wynikach też się da!!! :) Przynajmniej jedna z nas w końcu doczekała się na Maleńkie Szczęście.

    Asiak... Odpocznij. Zregeneruj siły. Ja wiem, że jest ciężko. Sama zaczęłam właśnie 33cs i nadzieja opuściła mnie na dobre (co w sumie jest pozytywne bo stan "wszystko mi jedno" mniej boli). Nie wiem czy widziałaś mój ostatni wykres. Szał - idealny. Wszystko jak w encyklopedii a na koniec mega spadek i mega dół psychiczny. Tulę Cię Kochana. Pamiętaj, że mimo wszystko jesteś w dobrych rękach. Smutne to ale mało od nas zależy. Musimy zaufać lekarzom, Bogu, losowi - jak kto woli. To nie nasza wina, że znów i znów i znów nie wychodzi. Nie poddawaj się proszę...

    Asiak, Gianna lubią tę wiadomość

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 10 lutego 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KMK wrote:
    Asiak... Odpocznij. Zregeneruj siły. Ja wiem, że jest ciężko. Sama zaczęłam właśnie 33cs i nadzieja opuściła mnie na dobre (co w sumie jest pozytywne bo stan "wszystko mi jedno" mniej boli). Nie wiem czy widziałaś mój ostatni wykres. Szał - idealny. Wszystko jak w encyklopedii a na koniec mega spadek i mega dół psychiczny. Tulę Cię Kochana. Pamiętaj, że mimo wszystko jesteś w dobrych rękach. Smutne to ale mało od nas zależy. Musimy zaufać lekarzom, Bogu, losowi - jak kto woli. To nie nasza wina, że znów i znów i znów nie wychodzi. Nie poddawaj się proszę...

    Kmk dziękuje za dobre słowa, zazdroszczę Ci stanu "wszystko mi jedno", bo sama nie potrafię w taki przejść a wiem, ze byłby dla mnie najlepszy! Powinnam sie pogodzić z tym ze my dzieci nie mamy i mieć nie będziemy! Nie chce juz tych wszystkich wykresów, tych leków, wizyt u lekarzy! Widocznie ja na dziecko nie zasługuje, może byłabym złą matką, przecież Ten na Górze wie co robi, nie pozostaje nic innego jak zaakceptować Jego plany wobec nas.
    A z drugiej strony nie potrafię pozbyć sie tej cholernej nadzieji że może jednak sie uda, choc nienawidzę w sobie tego cienia wiary, tak bym chciała sie tego pozbyć!!!! Zacząć normalnie żyć! Tylko co to znaczy żyć normalnie? Jak mozna normalnie żyć bez dziecka, skoro tyle dzieci dookoła i patrzą na nas jak na odludków!
    Mamy wszystko, mieszkanie, samochody, prace, pieniądze i siebie, a nie mamy dziecka, może w ten sposób Bóg chce nas ukarać za to że zbyt dobrze poradzilismy sobie w życiu. Tylko wszystko co mamy to dzięki uczciwej pracy więc dlaczego ?

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 10 lutego 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gianna gratulacje, bardzo sie cieszę ze Wam sie udało !!! Mocno trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiazanie!!!

    Gianna lubi tę wiadomość

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 10 lutego 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bóg nie karze za to, że sobie dobrze w życiu radzisz - co za pierdoły? ;)

    vanessa lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Bóg nie karze za to, że sobie dobrze w życiu radzisz - co za pierdoły? ;)
    Ale moze w ten sposób chce nam "utrzeć nosa "

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 10 lutego 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jakich karach jest tu napisane? My nie mamy dobrej pracy, mieszkania - tak naprawdę nic swojego a dziecka też nie ma. Nie ma na to reguły. To co się dzieje jest dobre dla nas - tylko my o tym nie wiemy i nie potrafimy sobie z tego zdać sprawy. Dziecko nie może być na siłę. Jedyna "kara" to doświadczanie nas przez Pana Boga - ale to jest piękne i uszlachetnia nas. Kochane jesteście wszystkie wspaniałe - pamiętajcie o tym! :)


    1. «Synu mój, nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. Bo kogo Pan miłuje, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego przyjmuje za syna».
    Trwajcież w karności. Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi. Jakiż to bowiem syn, którego by ojciec nie karcił?
    Wszelkie karcenie na razie nie wydaje się radosne, ale smutne, potem jednak przynosi tym, którzy go doświadczyli, błogi plon sprawiedliwości. Dlatego opadłe ręce i osłabłe kolana wyprostujcie. Proste czyńcie ślady nogami, aby kto chromy nie zbłądził, ale był raczej uzdrowiony."

    2. "Nie pozbywajcie się więc nadziei waszej, która ma wielką zapłatę. Potrzebujecie bowiem wytrwałości, abyście spełniając wolę Bożą dostąpili obietnicy." "MIEJ UFNOŚĆ W PANU I CZYŃ TO CO DOBRE, A BĘDZIESZ MIESZKAŁ NA ZIEMI I ŻYŁ BEZPIECZNIE. RADUJ SIĘ W PANU A ON SPEŁNI PRAGNIENIA TWEGO SERCA".

    To tak na osłodę i zrozumienie oraz nie poddawanie się <3

    https://docs.google.com/file/d/0B006tmJVysT1OUV2RmxzVzBOXzQ/preview?pli=1 :)

    Gianna gratuluję :)

    Asiak, Macierzanka:), Gianna lubią tę wiadomość

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 10 lutego 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo dziękuje Ci za te słowa, ja wiem ze cierpienie daje nam inne spojrzenie na dotychczasowe zycie. Dzięki tym wszystkim doświadczeniom bardzo zbliżyłam sie do Boga i czesto mu za to dziękuje, i za to ze nas tak doświadcza tez mu dziękuje. Ale czasem zwyczajnie przychodzi kryzys i zaczyna brakować sił.

    Adelo, sylwiunia, Gianna lubią tę wiadomość

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 10 lutego 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Adelo dziękuje Ci za te słowa, ja wiem ze cierpienie daje nam inne spojrzenie na dotychczasowe zycie. Dzięki tym wszystkim doświadczeniom bardzo zbliżyłam sie do Boga i czesto mu za to dziękuje, i za to ze nas tak doświadcza tez mu dziękuje. Ale czasem zwyczajnie przychodzi kryzys i zaczyna brakować sił.
    Oj doskonale rozumiem, można popłakać, ale jeden dzień, później trzeba wstać i iść dalej.
    Tak naprawdę nie wiemy co nas czeka, ale w beznadziei nie można tkwić.
    Ja ostatnio sporo odpuściłam. Może to głupie, ale powiedziałam sobie, że nie wiadomo, co będzie jutro, czy nie wpadnę pod samochód czy coś. I nie powinnam się zadręczać z powodu braku dziecka.
    Cieszę się chwilami z mężem, dobrą książką, znajomymi. A nuż Bóg za zakrętem coś dla mnie przygotował i może akurat to będzie upragnione dziecię :)
    Oczywiście będę dalej się leczyć i próbować, ale nie podporządkuję temu całego życia :)
    Trzymajcie się dziewczyny :)
    Aha i gratuluję Gianna

    Adelo, sylwiunia, Asiak, Gianna lubią tę wiadomość

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 10 lutego 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak, przykro mi!
    Nie doradzę Ci niczego, bo każdy musi jakoś przejść swoje...
    Też kiedyś myślałam, że to kara, ale przecież skoro ja mam być złą matką, to dlaczego złe kobiety matkami zostają?
    To nie tak.
    Ja myślę, że nic się nie dzieje bez powodu. Być może dzięki mojej dotychczasowej niepłodności stanie na mojej drodze ktoś, kogo w żadnej innej sytuacji bym nie spotkała, może on uratuje mi życie, a może to ja pomogę komuś... zresztą już się tak dzieje...

    Oczywiście, że chcę być matką, chcę zobaczyć męża jakim jest tatusiem.
    Jest mi czasem smutno, czasem ciężko, ale ja po wyjściu z gabinetu już się nie mogę doczekać następnej wizyty, z utęsknieniem czekam na każdą datę kolejnego badania a potem na wyniki... i zrobię ile będę w stanie i nie poddam się dopóki nie będę mogła powiedzieć, że zrobiłam co w mojej mocy!

    Pozdrawiam i życzę mnóstwo siły!

    Asiak lubi tę wiadomość

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • baba_Jagna Ekspertka
    Postów: 330 80

    Wysłany: 10 lutego 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj usłyszałam magiczne słowa na moje żale i bóle na temat braku ciąży i dzieci - "każdy z nas stoi w kolejce i na Ciebie przyjdzie pora" ;) Nie można się poddawać! Warto wierzyć! W końcu nadzieja umiera ostatnia!

    Nie ważne ile razy upadniesz. Ważne jest ile razy się podniesiesz.
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 11 lutego 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane! Dziękuję Wam bardzo za gratulacje. Póki co wszystko w porządku.
    KMK - mój progesteron i estradiol pięknie wywindowały w górę tydzień później. Moja gin zmniejszyła mi aż dawkę luteiny. (Z czego powinnam się cieszyć, a ja głupia boję się brać mniej tabletek...) Jutro kolejne badanie. Zobaczymy, czy organizm sam daje radę, czy jednak wrócimy do megadawki.
    Ale wygląda na to, że przy każdych wynikach można oczekiwać Maluszka. Też jestem w szoku :)

    Asiak, przepraszam, że jeszcze dodałyśmy Ci nadziei. A jak przychodzi kryzys i brakuje sił, to może warto ten ból wypłakać Bogu. Tak po prostu: "Wiesz, że Cię kocham. Wytłumacz mi dlaczego tak się dzieje! Wytłumacz mi dlaczego mnie tak doświadczasz, bo jak mam Ci dalej ufać?" Ja po takim dniu smutku i wypłakaniu się Bogu dostałam odpowiedź co do śmierci synka... ale też dostałam tę odpowiedź, gdy byłam na nią gotowa, czyli po roku od jego odejścia. Więc może Pan Bóg zna czas... Przytulam Cię mocno i modlę się o odpowiedź z Nieba dla Ciebie i o taką odpowiedź, której będziecie musieli nadać imię ;)

    Adelo, Asiak lubią tę wiadomość

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 11 lutego 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Po wizycie: niestety niewielka ale jednak narośl endometriozy na lewym jajniku, co w poprzednich badaniach nie było widoczne. Ponadto moje objawy, które ostatnio odczuwałam dały mi do myślenia, że endo zaczyna być aktywna. Pan dr broń Panie Boże zabronił mi myśleć o tym i nie zaprzątać sobie tym głowy, tylko myśleć pozytywnie... heh dobre ;)

    Dzisiaj 11dc - na prawym jajniku pęcherzyk 19 mm. Niestety endometrium ok. 6mm. W poniedziałek na wizytę do szpitala sprawdzić czy pękł, bo to najważniejsze. Śluzu bardzo mało teraz, kiepski w ogóle w tym cyklu, tak naprawdę zaraz po @ miałam coś trochę lepszego, ale ogólnie jest już wysychający, kleisty, gumowaty. Pierwszy raz taki mam od zakończonej kuracji Visanne.

    Mówię dr, że nie czuję tego cyklu i chcę go odpuścić, nie ma co robić na siłę nic, jak i tak śluzu brak. Ostatnio źle się czułam fizycznie, do tego początek cyklu psychicznie też nienajlepszy jak się widzi taki dołujący śluz.. Kazał się więcej uśmiechać :) Mam się zastanowić nad Naltreksonem. I badamy nasienie w najbliższym czasie.

    I wit. B6 też mam brać.

    Pozdrawiam Was Kochane :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2015, 19:48

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Fuma Foch Przyjaciółka
    Postów: 77 102

    Wysłany: 11 lutego 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dalej w trakcie egzaminow ale zajrzalam na chwile.

    ASIAK-przykro mi,ze sie nie udalo.Ale moze juz nastepny cykl to bedzie wlasnie TEN.

    ADELO-ja bym tego cyklu na Twoim miejscu jeszcze tego cyklu nie skreslala.Czasem wlasnie z takich "straconych" sa ciaze.

    Ja jak mam zly nastroj i zaczyna sie depresja to czasem sobie na poprawe humoru podspiewuje:
    "Kto czy za rogiem nie stoja Aniol z Bogiem,nie obserwuja zdarzen i nie spelniaja marzen".
    Zaraz mi razniej. Jest jeszcze inna wersja: "po nocy przychodzi dzien a p burzy spokoj".

    Wierze,ze wszystkie sie tu doczekamy dwoch kresek.Czasem szczescie jest za rogiem,tylko trzeba poczekac.

    Slyszalyscie powiedzenie,ze jesli szczescie jeszcze do Ciebie nie przyszlo to znaczy,ze idzie malymi krokami bo jest duze?

    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprze­ciwiać. (Jan Paweł II)

    o0eht8hid2k53nzz.png

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 11 lutego 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam Fuma to powiedzenie :-) gdyby śluz był jeszcze jakiś a jest gumowany, kleisty żółty - żaden plemnik przez taki się nie przedrze ;-)

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 12 lutego 2015, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie odnośnie wrogiego śluzu, znacie takie przypadki i jak można z tym walczyć i czy w ogóle się da?

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam o to ostatnio lekarza. Mówił że kiedyś to leczył ale zaobserwował że ten wrogi śluz w jednym cyklu jest potem go nie ma. Dlatego już w ogóle się tym nie przejmuje. Ja rozumiem że skład śluzu zależy od kondycji psychofizycznej kobiety. Porównuję sobie to (nie wiem czy dobrze) do przeciwciał przeciwtarczycowych w hashimoto. Raz jest ich malutko a raz jest ich całe mnóstwo bo np kobieta miała dużo stresu i organizm sobie ubzdurał że będzie się bronić. Pewnie są jakieś skrajnie ciężkie przypadki ale skoro mój lekarz twierdzi że to ostatnia rzecz którą by się przejmował to ja mu wierzę.

    Adelo lubi tę wiadomość

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 12 lutego 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tak widzę teraz Kamuś - jak nie uda się zajść w ciąże w najbliższych miesiącach, to coś czuję, że endo rozrośnie mi się bardzo :/ Kolejny stół, cięcie...? Te bóle w podbrzuszu "miesiączkowe"z lewej strony nie dają mi spokoju.

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwaga - będzie podle i dosadnie - Adelo bardzo możliwe że tak będzie. Mi endomenda wróciła po 3 miesiacach i pół roku po pierwszej laparo kroili mnie drugi raz. I co my możemy na to poradzić?! Nic! Możemy jedynie zacisnąć zęby i powiedzieć OK tnijcie mnie jeszcze raz. Ciężkie to. Ale na koniec życia będziesz mogła powiedzieć - zrobiłam absolutnie wszystko co mogłam. I kiedyś pokażesz blizny na brzuchu swojemu dziecku (biologicznemu lub adoptowanemu) i powiesz "tak bardzo Cię chcieliśmy! Jesteś najbardziej wyczekanym dzieckiem pod słońcem".

    :)

    Adelo, Asiak lubią tę wiadomość

‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ