Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Młode staraczki po 20'tce- łączmy się!
Odpowiedz

Młode staraczki po 20'tce- łączmy się!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette a powiedz co jeszcze działa jak ibum żebyśmy wiedziały bo zaciekawiłaś mnie tą informacją.

    Paulette lubi tę wiadomość

  • muchoOmorki Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen1724 ogólnie jeśli się starasz o dziecko to chyba najbezpieczniejsze są te tabletki na bazie paracetamolu mi tak przynajmniej lekarz mówił, a na bóle miesiączkowe polecam spasmoline tylko to jest na recepte

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen1724 wrote:
    Paulette a powiedz co jeszcze działa jak ibum żebyśmy wiedziały bo zaciekawiłaś mnie tą informacją.
    ibuprom, ibuprofen i ibum to praktycznie jedno. tych tabletek kobiety starające się o ciąże powinny unikać. Natomiast tak jak wspomniała muchomorka podobno najbezpieczniejsze są leki na bazie paracetamolu. chociaż na mnie to wcale nie działa. czytałam na forum jakims a później pytałam się u gina. To obydwie odpowiedzi były jednoznaczne : jeśli już tak bardzo Cię coś boli (ja pytałam będąc w ciąży) to lepiej wziąć jedną tabletkę np ibum żeby ból przeszedł niż męczyć się z bólami. Zapytałam tylko tak profilaktycznie, bo jak zaszłam w ciąże to bóle migrenowe minęły mi jak ręką odjął. Ciekawe czy będzie tak przy następnej ciąży.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak najczęściej stosuje apap bo wiem że jest w ciąży bezpieczny chociaż i tak staram się unikać leków. Na bóle miesiączkowe wystarcza mi nospa. Na mnie paracetamol bardzo dobrze działa nawet przy porodzie go dostawałam i pomagał mi bardzo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na początku ciąży bóle głowy mocno mi dokuczały ale to chyba też dlatego że mocno ograniczyłam kawę a zawsze boleśnie odczuwam jej brak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie każda z nas jest inna. u mnie odwrotnie to co na Ciebie działa, mi za nic nie pomaga. Na szczęście trochę mniej powróciły te moje bóle głowy i unikam brania czegokolwiek. A na bolącą @ brałam jednak ibum. ale mniej niż kiedyś.

  • TylkoChwila Przyjaciółka
    Postów: 165 46

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z wami po dłuższej przerwie, choć chyba krótszej niż ostatnio. U mnie Beta wyszła negatywna, @ dostałam przedwczoraj. Skierowanie na badania tarczycowe dostałam i tu moje pytanie do was czy to się idzie tylko na skierowanie od rodzinnego, czy będę tam musiała coś dopłacać przy odbiorze wyników (pytam by się przygotować)? I tak muszę odczekać aż wyzdrowieje, bo teraz to mam anginę i kaszel straszny. Na dodatek mam takiego małego 3 i pół letniego człowieczka w domu i będzie u mnie aż do wtorku. Tak więc przynajmniej mam zajęcie i o tej przeklętej @ nie myślę. A co tam u was?

    "Musisz wiedzieć, że by przeżyć taką chwilę warto czekać wiek"
  • TylkoChwila Przyjaciółka
    Postów: 165 46

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczytałam was trochę i tak:

    Biedroneczka - życzę owocnych staranek w nowej pościeli. Mnie w końcu łóżko nowe przyszło z allegro zamówione, bo kurier do nas 2 tygodnie trafiał i nie mógł dotrzeć (błądził biedulek, a zmieniłam numer i nie mógł się skontaktować). Teraz tylko muszę materacyk jakiś na promocji znaleźć i wreszcie będzie można kanapę wypieprzyć. No i też muszę o pościeli pomyśleć... w sumie to tylko o poszewkach bo wszystko się nam sprało, poprzedzierało i zostaliśmy przy dwóch (aż wstyd się przyznać).

    Paulette - No u nas też jak maluszek się pojawi (jak w końcu nam się uda zajść...) to będzie z nami w jednym pokoju, bo nie mamy też jakiś super warunków mieszkaniowych (2 pokoje). Co prawda jak się pochwaliliśmy starankami z jednymi znajomymi to zareagowali na zasadzie, że najpierw powinniśmy pomyśleć o większym mieszkaniu, a potem o dziecku, ale ja uważam, że nie wielka chata świadczy o dobrym rodzicielstwie. Oczywiście jak kogoś stać to fajnie ją mieć, ale ja na chwilę obecną wolę mieć kasę na wyjście do kina raz na jakiś czas, knajpki, jak będzie dziecko to na bajkoland, zoo, prywatnego lekarza jeśli będzie konieczny niżeli ładować kasę w większe remonty, opłaty, czynsze i tak dalej i tak dalej. I też mam nadzieję, że za niedługo będziemy mogli szykować kącik dla dziecka, takie miejsce gdzie postawimy łóżeczko, zabawki, i inne tego typu rzeczy.

    Poza tym zaciekawiłyście mnie boćkami i rozmową o lekach. Ja swojego czasu jak pracowałam w nie za ciekawej atmosferze to jadłam dużo tabletek przeciwbólowych, bo od tamtych ludzi to mnie głowa bolała. A @ nie mam bolesnych, na szczęście ;-)

    "Musisz wiedzieć, że by przeżyć taką chwilę warto czekać wiek"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana nie wiem dokładnie jak to jest, bo jak miałam skierowanie od lekarza na NFZ to nic nie płaciłam za badania. Ale wtedy nie robiłam tarczycy. A jak już miałam na nią skierowanie to od lekarza prywatnego więc musiałam zapłacić za wszystko ;/ moja mama przy okazji też sobie zrobiła, ale bez skierowania poszła i wiadomo też musiała zapłacić. Nie chcę skłamać, ale chyba płaciłam 25 zł. (już nie pamiętam dokładnie) bo za wszystko zapłaciłam 150 zł.

    Zgadzam się z Tobą co do tych mieszkań, czynszów itd. Ja mam dom nawet duży (piętrowy) tylko tyle, że cały dół babcia zajmuje(a uwierzcie nie chciałabym do niej zejść mieszkać) a na górze są 3 pokoje i każdy pokój ktoś zajmuje. rodzice, mój brat i ja. A mój pokoj jest najmniejszy i teraz mam problem. Bo chciałam zrobić w nim, żeby kupić dużą szafę jakąś komode, tv na ściane i z czasem łóżeczko. A moja mama mi doradza, że skoro myślimy o dziecku to, żebyśmy lepiej jakiś regalik zwykły kupili i teraz sama nie wiem jak to rozgryźć :/

    TylkoChwila lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pokoik dla dziecka będzie w obecnym gabinecie mężula. My łóżko kupiliśmy we wrześniu,mieszkanko mamy 1.5 roku i tak jeszcze wszystko zmieniamy po ślubie zrobiliśmy duży remont i tylko wykończyć łazienkę nam zostało a ostatnio kupiliśmy narożnik i pralkę. Większość mebli mieliśmy bo wcześniej moi rodzice wynajmowali to mieszkanie ale bardzo bym chciała meble w kuchni jeszcze zmienić i kuchenkę. My zdecydowaliśmy że jak będzie maluch to będzie od początku spać u siebie. A mój małżon to zwariował ostatnio na walentynki dostał akwarium i kilka rybek i teraz siedzi tylko i szuka rybek i większego akwarium ☺ stworzyłam potwora

    Paulette lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette ja bym kupiła szafę dopasujesz do swoich potrzeb a na wymiar wcale nie wychodzi tak strasznie drogo. U nas przy remoncie staneły dwie wnękowe 3 komorowe ogromniaste i jeszcze szafę w sypialni zwykła mamy jest gdzie pomieścić wszystko.

    Paulette lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen no ja właśnie jestem bardzo za jakąś dużą szafą, tylko mama mi popsuła w głowie . no bo tak w tej szafie to wydaje mi się że jak już coś to we trójeczkę łatwiej będzie nam się pomieścić. Tym bardziej że teraz mam regał, tyle że stary i nie mieścimy się z nim we dwoje ;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A już najlepiej by było jak byś mogła w szafie dać drążek i chociaż małe półki z boku wtedy bym dała wysoko drążek na wyciaganej rączce na kurtki i mniej używane rzeczy niżej półki czy zwykły drążek a z boku zwykłe półki na ciuchy. Z czasem dokupicie czy szafkę pod telewizor czy jakieś dodatkowe półki i miejsca będzie naprawdę sporo.

    Paulette lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje kochana za podpowiedzi. na pewno wezmę je pod uwagę, a faktycznie jak coś mi nie będzie pasować to można zawsze jakąś komodę dokupić czy coś .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętaj tobie ma być wygodnie ja się nie dałam i w domku mamy mój wymarzony kominek na biopaliwo ale ogień daje normalny i sporo ciepła daje.

    Paulette lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mów nic proszę o kominku, bo ja choruję właśnie na jakiś kominek. Tylko na chwile obecną nie mamy gdzie go zrobić. Ale mam nadzieję, że za kilka lat uda nam się to zrobić. Racje ma mi być wygodnie, a tym bardziej, że nawet jak bym nie brała na swoje wymiary itp to jest taki szeroki wybór, że aż głowa boli . Ostatnio jak byłam ze swoim w agata meble to co druga szafa mi się podobała :P i każda następna miała coś bardziej praktyczniejszego od poprzedniej :D :)

  • TylkoChwila Przyjaciółka
    Postów: 165 46

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie lubię szaf na wymiar, ale to już kwestia upodobań. Uważam jak najbardziej, że są praktyczne, ale też nowoczesne, a mnie nie podobają się nowoczesne wnętrza. U nas wczoraj były toczone bitwy o pokoje... ;-/ bo córka TŻ-eta uznała, że u ojca w mieszkaniu miała większy pokój, tak więc ja poszłam jej na rękę, że może wziąć ten większy, to przynajmniej ja będę miała mniej sprzątania :-)
    A co do mebli, to u nas jest duża, stara szafa w przedpokoju, taka pojemna i tam są wszystkie bluzy, kurtki, płaszcze i buty. A w pokoju jest łóżko (to do którego muszę dokupić materac), regał otwarty z książkami, regał zamykany TŻ-eta, moja jest szafa taka materiałowa garderoba (aż się zdziwiłam że taka pojemna), no i mamy pustą komodę dla dziecka i dostaliśmy ciuszki od właśnie mamy tego chłopczyka co go pilnujemy do wtorku, że jak nie chcemy sobie zostawić by nie zapeszyć to mamy komuś wydać, bo ona nie ma co z tym zrobić. I chyba sobie zostawimy bo co ma być to będzie, ja w te zapeszenia nie wierze. Tylko teraz mamy problem co zrobić ze stołem, bo w kuchni się nie mieści i jeszcze kuchni nie zrobiliśmy, tak więc będziemy kombinować. Oczywiście TŻ uznał, że to moja wina, bo po cholerę oddawałam jego córce większy pokój, a w tamtym się stół mieścił. W tym za to jest mała ława i pufy jakby ktoś przyszedł, tak by było gdzie kawkę postawić. Jeszcze u nas stoi dziesięć pustych pudełek, takich plastikowych, zamykanych - w przyszłości chyba zapełnimy je zabawkami (przynajmniej mam taką nadzieję). A w ogóle to się pochwalę, że wzięłam się za malowanie łazienki, a jutro w końcu pomaluje kuchnie i będzie można wezwać stolarza by meble zrobił na wymiar (w końcu).

    "Musisz wiedzieć, że by przeżyć taką chwilę warto czekać wiek"
  • TylkoChwila Przyjaciółka
    Postów: 165 46

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do szafy, to moja mama w Agacie meble kupiła szafę narożnikową z lustrem i ona naprawdę mało miejsca zajmuje, a bardzo dużo można w niej pomieścić - aż sama się zdziwiłam, że ona w nią upchnęła swoje wszystkie rzeczy i jeszcze miejsca zostało, bo taka mała się ta szafa wydaje.

    My mamy ogrzewanie piecowe i na razie stoi taki mały piecyk, ale planujemy zrobić kominek z kaflami na węgiel w te wakacje, albo najpóźniej w połowie października by na zimę już był, bo ten piec co mamy obecnie to jest niebezpieczny dla dziecka, bo byśmy musieli go zabezpieczać by nie dotknęło rączką, a to chyba nie ma sensu, bo kafle też dłużej ciepło trzymają. Chociaż obecny mi się podoba bo mi do wnętrza starodawnego pasuje, no ale trudno, wybiorę takie kafle by też wyglądały na stare i będzie dobrze.

    U nas jest problem z many many, więc wszystko musimy robić stopniowo, bez pośpiechu, bo też nie chcemy brać np 15 tysięcy kredytu i potem to spłacać dwa lata, to już wolę co miesiąc kupować coś i to widzieć, że kupiłam, niż najpierw kupić wszystko, nacieszyć się tym chwilkę, a potem płacić i tak czuć, że te pieniądze idą w powietrze, ale ja to akurat jestem specyficzną osobą i wolę w każdym miesiącu się cieszyć z czegoś niż tak wszystko mieć od razu :)


    "Musisz wiedzieć, że by przeżyć taką chwilę warto czekać wiek"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc w końcu zamieszkaliście razem? Super

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też powoli wszystkie zmiany idą po ślubie mieliśmy trochę kasy to wszystko poszło na remont generalny ☺ a tak wszystkie zmiany powoli i przemyslane. U mnie też wszystkie szafy mają lustra w przedpokoju jedno w gabinecie dwa,i w sypialni jeszcze. Marzy mi się jeszcze fototapeta czy naklejka taka drzewko z ramkami do przedpokoju zamiast jedego zdjecia chce dac zegar no i wieszak musimy kupić bo się zepsół.

‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ