X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Młode staraczki po 20'tce- łączmy się!
Odpowiedz

Młode staraczki po 20'tce- łączmy się!

Oceń ten wątek:
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe Zakręcona u mnie to mieszkanie takich smaków nawet w ciąży zdarza się tylko sporadycznie :P Więc się dziwie że mi teraz tak posmakowało.
    To powodzenia w diecie :)
    Ja teraz unikam mocno tłustych i smażonych rzeczy bo lekarz kazał przez tą cholestazę i wycinanie woreczka żółciowego.
    A z pierogów to u mnie w domu mama zawsze robiła z pieczarkami samymi pieczarkami bez kapusty i dla mnie te są najlepsze <3 U teściów jem na wigilii ruskie ale to nie to samo co u mamy te z pieczarkami :) Już w tym roku zamówiłam żeby mi zrobiła ich dużo tylko zjem bez smażenia

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to masz cholestaze ?
    Pamiętam jak moja znajoma miała i po porodzie żeby wróciło do normy wszystko musiała jeść samo gotowane , masakre miała dopóki karmiła a później już na mm przeszła , wyzdrowiała i jest ok .
    Ja z pierogów toleruje jedynie ruskie i ze szpinakiem :-) kapusta z grzybami to jedynie bigos o ! Ale żadne pierogi , krokiety feeee ... Krokiety uwielbiam z farszem ruskim i farsz pieczarkowo- serowy ( żółty ) bajka.


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz nie mam, z Wiktorem w ciąży miałam ale mi po porodzie nie kazali żadnej diety trzymać tylko jakieś leki brałam przez 2 tygodnie i nic więcej. Teraz w tej ciąży niby mogę jej nie mieć, wszystko się okaże bo ona się pokazuje dopiero pod koniec ciąży, ale tak profilaktycznie nie zaszkodzi jak trochę będę jeść mniej smażonego bo wiadomo w ciąży organizm przeciążony a jeszcze jak nie mam woreczka to w ogóle. Niektórzy mówią, że w ogóle jak ktoś miał kamienie i woreczek usuwany to że powinien do końca życia dietę trzymać żeby kamienie się w przewodzie nie pojawiły. Ja tam nigdy nie przepadałam za tłustym jedzeniem, ale smażone czasem jem bo co to za życie by było tylko na gotowanym :P

    No ja ruskie też nawet lubię, z kapustą i grzybami zjem czasem, ale najlepsze to te z pieczarkami albo z pasztetem :P Krokiety jem tylko czasem u teściowej ;p Chociaż te z farszem pieczarkowo-serowym muszą być dobre, ja z takim farszem naleśniki jem więc podobnie :)



    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hera rozumiem :-)
    Oby Cię ominela w tej ciąży ta cholestaza ... A ona podobno niekoniecznie pod koniec wychodzi , mojej znajomej wyszła w 13 tc , nie tej co miała dietę po porodzie tylko innej .
    Może badanko zrob już ?


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie nie mam co robić badań skoro nie mam żadnych objawów, dopiero jak się pojawią to wtedy a tak to na razie mam nadzieję, że mnie w tej ciąży to ominie :)

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej laski :-)
    Tym razem nie zostawię Was na tak długo, obiecuje :P
    Tak jeszcze nawiazując do tego wynagrodzenia to na konto pol biedy, masz dowód ze dostałeś cokolwiek. A tam w kopercie normalnie na stół rzucają i narazie. Wiec słabo..

    Ostatni piąteczek spędziłam sobie w szpitalu. Zemdlałam dwa razy. Pierwszy raz o 2 w nocy. Na moje nieszczęście byłam sama. Pamietam tylko ze sie uderzyłam, po tym jak mi sie zrobiło czarno przed oczami, a obudziłam sie ze strasznymi nudnościami.. Koedy sie ocknęlam musiałam ogarnąć telefon i zadzwoniłam po mamę. Przyjechała i mnie zabrała.. Cała noc nie spałam. Rano koedy wróciłam do domu, brzydko mówiąc zwymiotowałam. Myslalam ze bedzie ok. Ale ok 12 zrobiło mi sie zle.. Mdłości. I zemdlałam drugi raz. Po wezwaniu karetki moj P sie dowiedział ze nie przyjadą bo ja potrzebuje lekarza nie karetki... Wiec musiał mnie przetransportować do przychodni. Tam mnie zbadali i wezwali karetkę. Wszystko ok gdyby nie to, ze gdybym mogła chociaż usiąść i czuć sie w miare to byśmy sami autem pojechali ale ja nie byłam w stanie ustać... Po godzinie przyjechał pan twierdząc ze nie jest ze mną tak zle, i ze pewnie zaszalalam na imprezie.. Palant. Nie pojechałam z nim. Przyjechali następni po 1,5 h... Mówiąc " to jest ta niby chora co nie mogła jechac z kolega" myslalam ze mnie cos trafi ale na nic nie miałam siły. Niestety. Zabrali mnie. W szpitalu, nie wiedziec dlateczego przyjęli mnie na ginekologię. Miałam badanie, i usg z którego nic nie wynikło. Po pobraniu krwi położyli mnie w " izolatce " .. I tam miałam kroplówkę czekając na wyniki krwi.. Po ponad 4 h gdy dostałam wyniki doktor mi powiedział, ze wszystko ok, i ze musze isc na internistę, zapytałam czy bede mogła sie tam tez położyć bo nie dam rady usiąść. To mi powiedział ze to nie hotel, a karetka to nie taksówka. Wiec stwierdziłam ze biorąc pod uwagę to ze na tamtym oddziale jest ponad 40 osob.. A ja dostałam jeszcze rozwolnienia wiec wiedziałam juz co to jest.. Wypisałam sie i przed wejściem do szpitala zwymiotowałam drugi raz.. Niestety poszło tez dołem. I teraz leżę w domu. Rozwolnienie ciagle... Brzuch boli okrutnie. Byłam tylko jeden dzien w nowej pracy.. I sie boje co o mnie pomyślą. Ale pokaże im papiery ze szpitala i zwolnienie. Nie chce stracić tej roboty :-(

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hera rozumiem , dobrze , że objawów nie masz żadnych.
    Marzycielka i co Ci w końcu ? Nie wynikło nic ?
    Przyjęli Cię na ginekologie żeby sprawdzić czy nie jesteś w ciąży może ...
    Kurde ale aż dziwne że coś takiego się z Tobą zadzialo


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ona. Autorytet
    Postów: 1277 255

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka lepiej się dziś już czujesz czy nadal źle?
    Miałaś jakieś badania w ogóle? Może do innego szpitala warto byłoby jechać.

    Hera pierogi z pasztetem?


    Dzień dobry.
    DO świąt i przez święta będzie mnie tu mniej, bo muszę przygotować wigilię itp,a że mam się oszczędzać to wiadomo wszystko 2,3 razy dłużej mi schodzi.

    f2w3rjjglq0pbcee.png
    f2wlrjjgynbk8rll.png
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka właśnie jak się teraz czujesz ? Wyszło w końcu co to było ? Wirusówka zwykła ?

    Ona nom z pasztetem pierogi jadłam i mi smakowały tak samo naleśniki z pasztetem też dobre :P

    Zakręcona noo na razie mam sie dobrze :) A w środę idę na krzywą cukrową :P

    My dzisiaj byliśmy na Wigilii u synka w przedszkolu :) A teraz mąż pojechał na miasto sprawy pozałatwiać i samochodu nie mógł odpalić, ciekawe co się stało bo teraz kolega go odholował na warsztat... :/

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • ona. Autorytet
    Postów: 1277 255

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hera pierwszy raz słyszę o takich pierogach i o naleśnikach też, chociaż wiele rodzai już jadłam i robiłam. Może kiedyś się skuszę i spróbuję :)

    f2w3rjjglq0pbcee.png
    f2wlrjjgynbk8rll.png
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo laski, no niestety jelitówka. Ale takiej jeszcze nie miałam.
    Pewnie tak myśleli zakręcona. Dzisiaj juz jest Naprawde dobrze. Brzuch pobolewa ale jest ok. Jutro ruszam normalnie do pracy :-)

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jestem taka głodna ze szok.. A tu lipa . Dieta. Ja juz nie wiem.. Moge zjeść normalnie juz? Bo nie wytrzymam z sucharami i kieslem. Fu

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za takie pierożki z mięskiem albo chociaż ruskie to bym sie pociąć dała! :(

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona no spróbuj mi akurat one smakują :)
    Marzycielka to dobrze ze juz się polepszylo :)

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I witamy się w 24 tygodniu :)))

    JestemMarzycielka, Mordeczka lubią tę wiadomość

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • Biedroneczka29 Autorytet
    Postów: 2857 2098

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Marzycielka dobrze ze juz lepiej ale jelitówką konkretna.

    A ja jutro wizyta na usg 3trymestru pozniej wizyta u mojej prywatnie i wyjazd do Polski auuuuuuu mam nadzieje ze wszysko z malutka ok i ze powiedzą ze moge spokojnie jechać.Jutro to dopiero bede pewnie osrana przed wizyta.

    Sofija <3
    Udalo sie w <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu :)
    201602294556.png
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedroneczka i jak tam wizyta ?

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie robie krzywa cukrowa. Jeszcze 10 minut i ide na pobranie krwi

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • ona. Autorytet
    Postów: 1277 255

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hera już 24 tydzień u Ciebie, a pamiętam jak dopiero pisałaś, że jesteś w ciąży :) Powodzenia na krzywej :)
    Biedroneczko jak po wizycie? Nie ma przeszkód do wyjazdu do Polski?

    Dzień dobry.
    Zaczynamy 30 tydzień :)
    Wpadłam na chwilę w między czasie szykowania się do świąt. Pewnie zaglądnę tu dopiero po świętach, więc już dziś kochane chciałam Wam życzyć WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE W TE ŚWIĘTA. MOC RADOŚCI, MIŁOŚCI I ZDROWIA. MAMUSIOM POCIECH Z DZIECIACZKÓW, TYM W DWU-PAKACH SZCZĘŚLIWYCH I BEZBOLESNYCH PORODÓW, A TYM KTÓRE SIĘ STARAJĄ ABY W KOŃCU ZAFASOLKOWAŁY :* WESOŁYCH ŚWIĄT KOCHANE :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2015, 10:41

    Heathera lubi tę wiadomość

    f2w3rjjglq0pbcee.png
    f2wlrjjgynbk8rll.png
  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nom dokładnie Ona czas leci strasznie szybko :)

    U nas ok na czczo cukier 85, po 1 godzinie i wypiciu 75 wynik 143 cukrzycy nie ma. Gorzej, że w wyniku morfologi wyszła anemia...kara za to że mięsa nie jem:/ Dostałam Tardyferon-fol no i muszę się zmusić do jedzenia np dziennie 1 jajko, dużo warzyw zielonych i mięso przede wszystkim !

    Ja również życzę Wam wszystkiego dobrego z okazji świąt, pociechy z Oskarka dla Zakręconej, jak najmniej bolesnego rozwiązania dla ciężarnych i oczywiście żeby z maluszkami było wszystko ok i dwóch upragnionych kresek dla wszystkich starających :) WESOŁYCH :)

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
‹‹ 599 600 601 602 603 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ