X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣
Odpowiedz

My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣

Oceń ten wątek:
  • monii00 Autorytet
    Postów: 927 1258

    Wysłany: 26 czerwca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LutekPaulutek wrote:
    Dziękuję, na pewno będę powtarzać badanie bo wizytę u lekarza mam późno :(
    U mojego najbliższy wolny termin 23 lipca 🙄 będę dzwonić co robić i czy przyjmie mnie poza kolejką, przy poronieniu mnie tak przyjął 😌
    Co do norm bety to nie wiadomo kiedy doszło do zapłodnienia i sprawdza się na początku przyrosty. Co do progesteronu to wydziela się pulsacyjnie i rośnie do pewnej wartości, potem łożysko przejmuje rolę podtrzymania ciąży, gdy się rozwinie. Niebezpieczny jest poniżej 10, najlepiej jak jest powyżej 20. Jak na początek uważam, że jest ok. Masz poronienia za sobą? Lekarze zazwyczaj profilaktycznie dają do podtrzymania ciąży..

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
  • LutekPaulutek Przyjaciółka
    Postów: 109 102

    Wysłany: 26 czerwca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    U mojego najbliższy wolny termin 23 lipca 🙄 będę dzwonić co robić i czy przyjmie mnie poza kolejką, przy poronieniu mnie tak przyjął 😌
    Co do norm bety to nie wiadomo kiedy doszło do zapłodnienia i sprawdza się na początku przyrosty. Co do progesteronu to wydziela się pulsacyjnie i rośnie do pewnej wartości, potem łożysko przejmuje rolę podtrzymania ciąży, gdy się rozwinie. Niebezpieczny jest poniżej 10, najlepiej jak jest powyżej 20. Jak na początek uważam, że jest ok. Masz poronienia za sobą? Lekarze zazwyczaj profilaktycznie dają do podtrzymania ciąży..

    Ja w ogóle wcześniej też nie dam rady iść bo w pracy nie wezmę sobie z czapy wolnego... Nie, mam za sobą poronień, to moja pierwsza ciąża i jeszcze nie wiem co i jak 🤷

  • monii00 Autorytet
    Postów: 927 1258

    Wysłany: 26 czerwca, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LutekPaulutek wrote:
    Ja w ogóle wcześniej też nie dam rady iść bo w pracy nie wezmę sobie z czapy wolnego... Nie, mam za sobą poronień, to moja pierwsza ciąża i jeszcze nie wiem co i jak 🤷
    Rozumiem, na razie na spokojnie powtórz betę i progesteron. Daj znać jak wyniki. Nie stresuj się na zapas bo to wpływa na ciąże. Najlepiej jak pierwsza wizyta jest w 6 tygodniu ciąży (tygodnie liczy się od ostatniej miesiączki), bo powinno być serduszko. Jeśli chcesz sprawdzić wcześniej to już Twoja decyzja. Z doświadczenia tylko powiem, że jeśli wystąpiłoby jakiekolwiek plamienie lub krwawienie pojedź na SOR lub pilny kontakt z ginem. Na pocieszenie - w pierwszej ciąży też nic nie wiedziałam 🙂

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 26 czerwca, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    Rozumiem, na razie na spokojnie powtórz betę i progesteron. Daj znać jak wyniki. Nie stresuj się na zapas bo to wpływa na ciąże. Najlepiej jak pierwsza wizyta jest w 6 tygodniu ciąży (tygodnie liczy się od ostatniej miesiączki), bo powinno być serduszko. Jeśli chcesz sprawdzić wcześniej to już Twoja decyzja. Z doświadczenia tylko powiem, że jeśli wystąpiłoby jakiekolwiek plamienie lub krwawienie pojedź na SOR lub pilny kontakt z ginem. Na pocieszenie - w pierwszej ciąży też nic nie wiedziałam 🙂

    Ja tak teraz zrobię, jeżeli się pokaża dwie kreski na teście, umowie się na około 6 tydzień i nic po drodze nie będę robić, raz, że albo z lixmed będę mieć daleko żeby na betę czy proga jechać, a to ci mam blisko to drogo strasznie, pojadę do giną, są skierowanie i niech się dzieje, jak ma być dobrze to będzie. Raz poroniłam m, wczesna ciąża, ale kreskę na teście była grubiutka, 5 dni później ból okropny brzucha i krwawienie w pracy, akurat byłam sama, z nerwów i stresu nie wiedziałam co, pojechałam dopiero na drugi dzień na betę di szpitala i już była 5 z hakiem chyba, pielęgniarki mi tylko powiedziały, że już po wszystkim i do giną iść, jakoś się pozbierałam, ale trauma trochę została :/

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • LutekPaulutek Przyjaciółka
    Postów: 109 102

    Wysłany: 26 czerwca, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    Rozumiem, na razie na spokojnie powtórz betę i progesteron. Daj znać jak wyniki. Nie stresuj się na zapas bo to wpływa na ciąże. Najlepiej jak pierwsza wizyta jest w 6 tygodniu ciąży (tygodnie liczy się od ostatniej miesiączki), bo powinno być serduszko. Jeśli chcesz sprawdzić wcześniej to już Twoja decyzja. Z doświadczenia tylko powiem, że jeśli wystąpiłoby jakiekolwiek plamienie lub krwawienie pojedź na SOR lub pilny kontakt z ginem. Na pocieszenie - w pierwszej ciąży też nic nie wiedziałam 🙂

    A te tygodnie ciąży liczycie od daty ostatniej miesiączki? Bo skoro tak to wizyta mi wypadnie właśnie w okolicy 6 tygodnia

  • brilka Ekspertka
    Postów: 221 427

    Wysłany: 26 czerwca, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nie odzywałam się w tym miesiącu bo mimo planów spokoju i nadziei na normalność znowu dużo się działo i żyłam w stresie i biegu. Z tego wszystkiego potrzebowałam odpoczynku od forum, zapomniałam nawet zrobić testy, dziś ze zdziwieniem odnotowałam że już koniec miesiąca a ja się chyba ani razu nie odezwałam w wątku poza wpisaniem. 🐒 niestety przyszła także można mi wpisać. Biorę się za nadrabianie co u was i komu się poszczęściło ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 21:01

    monii00, Hach lubią tę wiadomość

    🐈🐈‍⬛
    7 cs 🌼
  • monii00 Autorytet
    Postów: 927 1258

    Wysłany: 26 czerwca, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Ja tak teraz zrobię, jeżeli się pokaża dwie kreski na teście, umowie się na około 6 tydzień i nic po drodze nie będę robić, raz, że albo z lixmed będę mieć daleko żeby na betę czy proga jechać, a to ci mam blisko to drogo strasznie, pojadę do giną, są skierowanie i niech się dzieje, jak ma być dobrze to będzie. Raz poroniłam m, wczesna ciąża, ale kreskę na teście była grubiutka, 5 dni później ból okropny brzucha i krwawienie w pracy, akurat byłam sama, z nerwów i stresu nie wiedziałam co, pojechałam dopiero na drugi dzień na betę di szpitala i już była 5 z hakiem chyba, pielęgniarki mi tylko powiedziały, że już po wszystkim i do giną iść, jakoś się pozbierałam, ale trauma trochę została :/
    Też pierwszą ciążę poroniłam w pracy, na już umówiłam się do ginekologa i na drugi dzień już brak pęcherzyka, macica czysta. Zalecił mi zrobienie bety i wyszła 7. W ciągu 2 dni łożysko i zarodek sam wyszedł. Dopiero do mnie dotarło, że jest po ciąży i poszłam do swojej lekarki POZ żeby mi dała zwolenienie bo nie dawałam rady pracować i siedzieć przy biurku. Przy drugiej poroniłam w czasie majówki i dopiero poszłam na SOR, czy się oczyściło. Psychicznie było gorzej przy drugiej stracie. Jeśli jest jedno poronienie to jest mniejsze ryzyko bo mogła to być wada genetyczna, ja mam wstępnie diagnozę poronień nawykowych więc u mnie to wskazany jest kontakt z ginem tylko chce sprawdzić przyrost. Każda ciąża, nawet zakończona niepowodzeniem coś uczy.. warto rozmawiać z ginem, jak postępować w następnych ciążach.

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
  • Hach Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 26 czerwca, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    Dzień dobry w ten piękny słoneczny dzień ☀️
    @Lilinka i @Phoebe46 życzę udanego świętowania rocznicy ślubu 🌸
    Trzymam kciuki za Was wszystkie ✊️🍀
    Dzisiaj jestem śpiący niedźwiadek.. żeby zająć trochę głowę zaczęłam robić wykreślanki 😌 jutro sprawdzenie przyrostu.. Trzymajcie kciuki 🙂
    Jakie wykreślanki robisz? Ze słowami czy jeszcze coś innego?

    Ja dziś po 18 w domu padłam jak kawka 😅😥

    Starania od: grudnia 2022
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    KIR ✅
    Wymazy MUCHA ✅
    ⏸ 13.06.2024 w 1️⃣9️⃣ CS
    Beta 14.06.2024 1576
    Prog 14.4 14.06.2024
    15.06 pęcherzyk ciazowy 4.6 mm
    16.06 betq 3676
    Prog 20.7
    Zarodek 7 mm z ❤ 134/min
    preg.png
  • monii00 Autorytet
    Postów: 927 1258

    Wysłany: 26 czerwca, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LutekPaulutek wrote:
    A te tygodnie ciąży liczycie od daty ostatniej miesiączki? Bo skoro tak to wizyta mi wypadnie właśnie w okolicy 6 tygodnia
    Tak, ja miałam 1 dzień ostatniej miesiączki 1 czerwca więc jestem w 3 tygodniu ciąży i 5 dniu.
    Jak włączysz w aplikacji tryb ciąży to automatycznie Ci przeliczy 🙂

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
  • monii00 Autorytet
    Postów: 927 1258

    Wysłany: 26 czerwca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hach wrote:
    Jakie wykreślanki robisz? Ze słowami czy jeszcze coś innego?

    Ja dziś po 18 w domu padłam jak kawka 😅😥
    Ze slowami, momentami usypiam przy tych wykreślankach 😅 Czasami mecz oglądam w mężem, bo lubię.. na szczęście mam urlop do niedzieli i mogę spokojnie do wszystkiego podchodzić 🙂

    Hach lubi tę wiadomość

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
  • Hach Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 26 czerwca, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    Też pierwszą ciążę poroniłam w pracy, na już umówiłam się do ginekologa i na drugi dzień już brak pęcherzyka, macica czysta. Zalecił mi zrobienie bety i wyszła 7. W ciągu 2 dni łożysko i zarodek sam wyszedł. Dopiero do mnie dotarło, że jest po ciąży i poszłam do swojej lekarki POZ żeby mi dała zwolenienie bo nie dawałam rady pracować i siedzieć przy biurku. Przy drugiej poroniłam w czasie majówki i dopiero poszłam na SOR, czy się oczyściło. Psychicznie było gorzej przy drugiej stracie. Jeśli jest jedno poronienie to jest mniejsze ryzyko bo mogła to być wada genetyczna, ja mam wstępnie diagnozę poronień nawykowych więc u mnie to wskazany jest kontakt z ginem tylko chce sprawdzić przyrost. Każda ciąża, nawet zakończona niepowodzeniem coś uczy.. warto rozmawiać z ginem, jak postępować w następnych ciążach.

    Nie wyobrażam sobie, jak można rak w pracy funkcjonować po stracie 😥 miałaś długa drogę, oby teraz wszystko było dobrze. Bierzesz heparyne? Jeszcze jakimiś lekami na utrzymanie i zatrzymanie tych poronien nawykiwych bierzesz?

    Starania od: grudnia 2022
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    KIR ✅
    Wymazy MUCHA ✅
    ⏸ 13.06.2024 w 1️⃣9️⃣ CS
    Beta 14.06.2024 1576
    Prog 14.4 14.06.2024
    15.06 pęcherzyk ciazowy 4.6 mm
    16.06 betq 3676
    Prog 20.7
    Zarodek 7 mm z ❤ 134/min
    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 26 czerwca, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    Też pierwszą ciążę poroniłam w pracy, na już umówiłam się do ginekologa i na drugi dzień już brak pęcherzyka, macica czysta. Zalecił mi zrobienie bety i wyszła 7. W ciągu 2 dni łożysko i zarodek sam wyszedł. Dopiero do mnie dotarło, że jest po ciąży i poszłam do swojej lekarki POZ żeby mi dała zwolenienie bo nie dawałam rady pracować i siedzieć przy biurku. Przy drugiej poroniłam w czasie majówki i dopiero poszłam na SOR, czy się oczyściło. Psychicznie było gorzej przy drugiej stracie. Jeśli jest jedno poronienie to jest mniejsze ryzyko bo mogła to być wada genetyczna, ja mam wstępnie diagnozę poronień nawykowych więc u mnie to wskazany jest kontakt z ginem tylko chce sprawdzić przyrost. Każda ciąża, nawet zakończona niepowodzeniem coś uczy.. warto rozmawiać z ginem, jak postępować w następnych ciążach.

    Bardzo mi przykro, dużo przeszłaś. :( w Twoim wypadku faktycznie dobrze być pod opieką ginekologa. Ja w tamtym okresie mialam fatalnego, potem na szczęście zmieniłam, tamten mi powiedział, mloda jesteś, nie przejmuj się każda kobieta przynajmniej raz w życiu poroni i nawet nie wie, nie rób za szybko testów to nie będziesz rozczarowywać 🤦‍♀️ generalnie jakby to była normalka i nara co tam się przejmować ech

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • monii00 Autorytet
    Postów: 927 1258

    Wysłany: 26 czerwca, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hach wrote:
    Nie wyobrażam sobie, jak można rak w pracy funkcjonować po stracie 😥 miałaś długa drogę, oby teraz wszystko było dobrze. Bierzesz heparyne? Jeszcze jakimiś lekami na utrzymanie i zatrzymanie tych poronien nawykiwych bierzesz?
    Moja kierowniczka i koleżanka z pokoju w pracy były w takim szoku, że do mnie co chwilę wypisywały czy wszystko ok. Potem okazało się, że ta koleżanka jest w ciąży i nie wiedziała jak mi powiedzieć chociaż podejrzewałam to, mam skan do ciąż.. inną znajomą też wyczaiłam. Mój gin kazał wrócić z wynikami badań lub z ciąża bo sam był w szoku, że tak szybko zachodzę w ciążę 😉 Pytałam ostatnio co mam robić, to powiedział, że jak zobaczy wyniki dostosuje leczenie. Biorę na własną rękę acard po rozmowie z ginem na SOR po 2 stracie. Będę do mojego gina dzwonić po wynikach bety, ma gabinet do 19 a ostatnio były wyniki o 18 bo robiłam o 11 betę.

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
  • Hach Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 26 czerwca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    Moja kierowniczka i koleżanka z pokoju w pracy były w takim szoku, że do mnie co chwilę wypisywały czy wszystko ok. Potem okazało się, że ta koleżanka jest w ciąży i nie wiedziała jak mi powiedzieć chociaż podejrzewałam to, mam skan do ciąż.. inną znajomą też wyczaiłam. Mój gin kazał wrócić z wynikami badań lub z ciąża bo sam był w szoku, że tak szybko zachodzę w ciążę 😉 Pytałam ostatnio co mam robić, to powiedział, że jak zobaczy wyniki dostosuje leczenie. Biorę na własną rękę acard po rozmowie z ginem na SOR po 2 stracie. Będę do mojego gina dzwonić po wynikach bety, ma gabinet do 19 a ostatnio były wyniki o 18 bo robiłam o 11 betę.
    Kurcze, myślę że przydałaby się heparyna... przy tych stratach 💔 dobrze ze chociaż acard łykasz, oby wystarczyło 🤞

    monii00 lubi tę wiadomość

    Starania od: grudnia 2022
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    KIR ✅
    Wymazy MUCHA ✅
    ⏸ 13.06.2024 w 1️⃣9️⃣ CS
    Beta 14.06.2024 1576
    Prog 14.4 14.06.2024
    15.06 pęcherzyk ciazowy 4.6 mm
    16.06 betq 3676
    Prog 20.7
    Zarodek 7 mm z ❤ 134/min
    preg.png
  • monii00 Autorytet
    Postów: 927 1258

    Wysłany: 26 czerwca, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Bardzo mi przykro, dużo przeszłaś. :( w Twoim wypadku faktycznie dobrze być pod opieką ginekologa. Ja w tamtym okresie mialam fatalnego, potem na szczęście zmieniłam, tamten mi powiedział, mloda jesteś, nie przejmuj się każda kobieta przynajmniej raz w życiu poroni i nawet nie wie, nie rób za szybko testów to nie będziesz rozczarowywać 🤦‍♀️ generalnie jakby to była normalka i nara co tam się przejmować ech
    To o testach, możliwości zrobienia bety i progesteronu też mój lekarz mówił. Powiedziałam wprost, że lepiej wiedzieć niż mieć wyrzuty sumienia, że zrobiło się coś co mogło zaszkodzić ciąży. Ogólnie uważam, że wyłapanie tych ciąż pomaga w diagnostyce i bardziej przybliża do macierzyństwa lub odpowiedzi na pytanie - co jest nie tak? Po pierwszym poronieniu mój gin mówił, że trzeba próbować i jest duża szansa na kolejną zdrową ciążę. Tak niestety nie było. Na szczęście, zaczął trochę inaczej na to patrzeć i zlecił mi badania. Dlatego ważne jest to jak się też czujemy przy lekarzu, często są to sprawy delikatne i wymagają wyczucia.

    Hach, Darrika lubią tę wiadomość

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 26 czerwca, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chochlik12 wrote:
    Zrobiłam dzisiaj testing, co prawda 10dpo, ale świeci bielą… powtórzę jeszcze w najbliższym czasie, ale powoli nabieram jakiś kryzys. 😅

    Mam pytanie do Was, gdzie polecacie wykonać badanie nasienia? W jakim laboratorium? 😄
    Tylko podstawowe badania, czy jakieś rozszerzenia polecacie brać? 😄

    Teraz sa akcje darmowe badania nasienia w klinikach poszukaj

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 26 czerwca, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LutekPaulutek wrote:
    A te tygodnie ciąży liczycie od daty ostatniej miesiączki? Bo skoro tak to wizyta mi wypadnie właśnie w okolicy 6 tygodnia

    Tygodnie ciąży liczy się zawsze od 1 dnia ostatniej miesiączki. Jak nie chcesz sie stresować możesz isc w 8 tygodniu. Wtedy nie ma wątpliwości jest serce albo nie ma. W 6 moze nie być.

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 26 czerwca, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak się zapisywałam tydzień temu do lekarza na NFZ to termin na 18.07. XD Na szczęście ma też gabinet prywatny i tam mogę wejść z ulicy i zostać przyjęta po odczekaniu w kolejce swojego czasu. :)

    moni trzymam kciuki za jutro. :) No i za jakieś sensowne działania gina, które pomogą Ci utrzymać ciążę. Również pomyślałabym o heparynie, porozmawiaj o tym. Nie rozumiem trochę stopki, czy Twoje PAI jest ok, czy to homozygotyczna nieprawidłowa mutacja PAI? Jak tak, to przy takiej historii aż się dziwie, że nie masz heparyny od kresek albo owulacji zleconej...

    Lutek nie ma dobre nie dobre, sprawdź przyrost. :) Beta zawsze musi wystartować od jakiejś wartości, więc początki zawsze są dość niskie... :D U ciebie na oko 4-7 dni temu jakoś się zaczęło dziać. ;) Progesteron jest ok, on jeszcze zapewne wzrośnie bo rozkręca się wraz z betą. :)

    brilka chyba jak człowiek nie pójdzie na L4 to nigdy nie będzie miał w pełni spokoju. Przynajmniej u mnie. Dzisiaj niby L4 a nie wiem gdzie i kiedy mi ten dzień zleciał. Miałam tyle planów i kompletnie nic nie zrobiłam. :o

    LutekPaulutek lubi tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1461

    Wysłany: 27 czerwca, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Dziewczyny... W wielkim skrócie. Ale chyba mogę na razie poprosić o powrót brzuszka.

    Co się działo?

    4.06 monit nr 3 - lewy jajnik ciałko żółte, na prawym pomarszczony, zapadający się pęcherzyk - LUF.
    11.06 cytologia i usg - lewy jajnik pusto? prawy ciałko żółte...?
    14.06 dwie kreski, beta 41,3.
    Potem ładny wzrost mimo jaśniejących facelle w weekend.
    Następnie beta zwolniła po przekroczeniu 200 a nawet zaczęła się cofać.
    Spisałam na straty ciążę.
    24.06 czyli wczoraj zbadałam betę, w nadziei że spada albo jest jednak cud. I co? i 371. Za mało na cud zdecydowanie, nie spada, podejrzenie CP.
    25.06 pełna paniki, nie pamiętając jak wchodziłam do gabinetu, łamącym się głosem wyłuszczam doktorkowi jak się ma sprawa, że beta, że mam wyniki, że usg, że boję się CP. Doktor uspokaja, że CP nie diagnozuje się tylko po skaczącej becie, ogląda wyniki, komentuje że wczorajszy ładny ale faktycznie przyrosty słabe. Bierze mnie na USG i... znajduje 2,64mm cudu oraz dwa ciałka żółte. Pęcherzyka ciążowego. Nie CP, nie pseudopęcherzyka. A realny cud. Ciążę z prawego jajnika, który owulował kilka dni później.

    Skąd zawirowania bety? Być może były dwa kropki, został jeden wojownik. Na dzień dzisiejszy wszystko wyglądało BARDZO DOBRZE.
    Mam więcej nie robić bety, mam brać dalej leki i za tydzień w środę USG.

    pecherzyk.jpg


    Jeju jak cudownie! Trzymam kciuki za mały cud 🍀 i będę śledzić. Jestem dobrej myśli. Co za historia!

    Czy te dwa ciałka żółte mogą jednak oznaczać bliźniaki iednokosmowkowe ?

    siesiepy lubi tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 27 czerwca, 01:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Jeju jak cudownie! Trzymam kciuki za mały cud 🍀 i będę śledzić. Jestem dobrej myśli. Co za historia!

    Czy te dwa ciałka żółte mogą jednak oznaczać bliźniaki iednokosmowkowe ?
    Z tego co czytam to chyba nie, bo jednokosmowkowe to jednojajowe? A ja miałam dwa jaja, jedno owulowalo jakoś 2.06 z lewego, drugie 4-5.06 z prawego.

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ