X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niby wszystko ok ale zajść w ciążę nie można.. Zapraszam do rozmowy.
Odpowiedz

Niby wszystko ok ale zajść w ciążę nie można.. Zapraszam do rozmowy.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wynik bety to 341, udało mi się dostać do lekarza dodatkowo bo nie było miesc i jestem strasznie zniesmaczona i rozczarowana.
    Na usg nic nie widać tylko powiększone endometrium, dał mi skierowanie na kolejną betę żebym była spokojna i kazał przyjść za 2-3 tygodnie na usg bo do 11-12 tygodnia nic więcej zrobić nie możemy.
    Trochę mnie zamurowało, oczekiwałam że coś zleci itp., a on że dopóki zalążka dziecka albo serduszka nie zobaczy to nie zaleca się nic więcej np. badań bo to nie ma wpływu na rozwój ciąży.
    Zapytałam o zaświadczenie do pracy i powiedział, że też dopiero jak coś zobaczymy wcześniej nie ma mowy, a praca szkodliwa to taka, która wytwarza promieniowanie, a wysiłek fizyczny zdrowej ciąży na początku nie zaszkodził.
    Wściekłam się bo starałam się ponad 2 lata i teraz wychodzi na to, że mogę się narażać i dźwigać do 12 tygodnia, a nie wiadomo czy potem mi wystawi zwolnienie bez problemu.
    Jak myślicie, też tak było u Was? Czy badania mieliście wcześniej?!
    Mam mieszane uczucia, chociaż chciałam chodzić do niego, bo kiedyś wywarł na mnie pozytywne wrażenie, a chyba spróbuję pójść z drugim wynikiem do kogoś innego i zobaczymy co powie.
    Normalnie chce mi się wyć.. zamiast coś się rozwiązać w mojej głowie to mam mętlik jeszcze większy.

    Usg same zdjęcia, bez opisu :/ tak właśnie lekarz mówił, że koło tysiąca widać.

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka Kochana no ale czego się spodziewałaś, jak tak wcześnie poszłaś? Co do badań i karty to mi też zawsze zakładali i zlecali, jak było widać zarodek. Jaką masz pracę? Co dźwigasz? Bo to mi się dziwne wydaje, że jeżeli masz pracę fizyczną, to czemu nie dał zwolnienia albo jakiś zaleceń że niektórych prac wykonywać nie możesz? Może rzeczywiście trzeba by jeszcze iść do innego lekarza, tylko nie wiem jaką masz pracę.
    I nie denerwuj się, wiem, ze to emocje, ale na tym etapie rzeczywiście lekarz niewiele wiecej może powiedzieć. Będzie dobrze <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2016, 19:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie spodziewałam się cudów, ale na pewno nie stwierdzenia, że mogę rozładowywać boksy z towarem, w pośpiechu, które ważą kilka ton, do tego na czas i jeszcze do późnych godzin wieczornych. Pracuję w sklepie.
    A on od razu powiedział, że praca fizyczna nie jest przeciwwskazaniem jeśli ciąża jest zdrowa, a jak chora to cokolwiek jej zaszkodzi.
    Chciałam jakiejś rady, zaleceń.. a nie stwierdzenia, że można pracować, kiedy wiem że początkowe miesiące są kluczowe, by wszystko dobrze się zagnieździło, zwłaszcza jak nie miałam wcześniej zawsze idealnych badań bo miałam niski progesteron. A on, że takie badania po 11-12 tygodniu bo wcześniej one na nic nie wpłyną, a z przyczyn ekonomicznych są one kosztowne więc ich nie zlecają tak wcześnie.
    Rozumiem to, że nie widać nic na usg, głupia nie jestem.. ale trochę dziwnie mnie potraktował. Zapytałam o suplementację, a nic co szkodzi, co nie tylko odstawić tran i brać jakieś witaminy na I trymestr :/

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    Nie spodziewałam się cudów, ale na pewno nie stwierdzenia, że mogę rozładowywać boksy z towarem, w pośpiechu, które ważą kilka ton, do tego na czas i jeszcze do późnych godzin wieczornych. Pracuję w sklepie.
    A on od razu powiedział, że praca fizyczna nie jest przeciwwskazaniem jeśli ciąża jest zdrowa, a jak chora to cokolwiek jej zaszkodzi.
    Chciałam jakiejś rady, zaleceń.. a nie stwierdzenia, że można pracować, kiedy wiem że początkowe miesiące są kluczowe, by wszystko dobrze się zagnieździło, zwłaszcza jak nie miałam wcześniej zawsze idealnych badań bo miałam niski progesteron. A on, że takie badania po 11-12 tygodniu bo wcześniej one na nic nie wpłyną, a z przyczyn ekonomicznych są one kosztowne więc ich nie zlecają tak wcześnie.
    Rozumiem to, że nie widać nic na usg, głupia nie jestem.. ale trochę dziwnie mnie potraktował. Zapytałam o suplementację, a nic co szkodzi, co nie tylko odstawić tran i brać jakieś witaminy na I trymestr :/
    Pirelka idź do innego lekarza, bo jak tyle nosisz, to wg mnie nie powinnaś pracować. A chcialaś żeby na nfz Ci zlecił progesteron? To może sama zbadaj jak się niepokoisz?

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to nieprawda, ze jak zdrowa to nic jej nie zaszkodzi, jak np. mama ma niski progesteron, to nie wina dziecka i chorej ciąży , tylko mamie trzeba pomóc.

    Amelia San lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chodzę na NFZ tylko do luxmedu, więc prywatnie, mam abonament. Nie chciałam badać progesteronu, ale kiedyś jak miałam badany to miałam dość niski i usłyszałam kiedyś od innego lekarza, że nawet jakby się udało to by się nie utrzymało bo za niski. Nie wiem ile w tym pracy.. ale słyszałam, że można badać betę lub progesteron, by stwierdzić czy ciąża rozwija się prawidłowo.
    Teraz się waham bo zaczęłam czytać opinie i lekarze inni niechętnie wystawiają zwolnienia i zaświadczenia, a ja nie będe harować jak wół z towarem, bo o dziecko walczyłam ponad 2 lata.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2016, 20:09

  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pirelka nie denerwuj się. Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale pewnie lekarz nie chciał Ci nic zlecać, bo ciąży jeszcze nie widać. Ja na Twoim miejscu poszłabym na powtórkę bety i zrobiłam progesteron. Jeżeli będzie niski to od razu do lekarza żeby go wspomóc. A jeżeli w normie to odczekaj jeszcze tydzień, półtora i idź wtedy potwierdzić ciążę. Ja oprócz listy badań do zrobienia na wizycie nie dostałam nic - ani zwolnienia, ani zaleceń, a też pracuje w sklepie i dźwigam. Dopiero na następnej wizycie za miesiąc jeżeli będzie ok to lekarz założy mi kartę ciąży.

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Broszka wrote:
    Pirelka nie denerwuj się. Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale pewnie lekarz nie chciał Ci nic zlecać, bo ciąży jeszcze nie widać. Ja na Twoim miejscu poszłabym na powtórkę bety i zrobiłam progesteron. Jeżeli będzie niski to od razu do lekarza żeby go wspomóc. A jeżeli w normie to odczekaj jeszcze tydzień, półtora i idź wtedy potwierdzić ciążę. Ja oprócz listy badań do zrobienia na wizycie nie dostałam nic - ani zwolnienia, ani zaleceń, a też pracuje w sklepie i dźwigam. Dopiero na następnej wizycie za miesiąc jeżeli będzie ok to lekarz założy mi kartę ciąży.
    Pewnie będzie u mnie podobnie. Już się uspokoiłam odrobinę.. idę w czwartek na betę bo w środę po 48 godz nie dam rady :/ potem początkiem lutego idę do niego znowu na usg i to będzie już 7-8 tydzien pewnie będzie coś widzieć więc zobaczymy co zrobi ;)

  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli miałaś wcześniej problemy z progesteronem to przemyśl czy nie warto go zbadać razem z betą. I myśl pozytywnie przede wszystkim:)

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Broszka wrote:
    Jeżeli miałaś wcześniej problemy z progesteronem to przemyśl czy nie warto go zbadać razem z betą. I myśl pozytywnie przede wszystkim:)
    Tak właśnie zrobię dla świętego spokoju ;)

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam, bo spadamy :P

    Amelia San lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No fakt coś forum ucichło od ostatniego mojego pobytu tutaj :(

  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Little trzymam mocno kciuki, odezwij sie po:*

    littleladybird lubi tę wiadomość

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • Broszka Autorytet
    Postów: 842 675

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelia bardzo jestem ciekawa Twoich wynikow, czy dieta w Twoim wypadku pomogla. Wrzuc koniecznie jak bedziesz je miala. Mam nadzieje ze ucieszysz sie z wynikow, tego Ci zycze:)

    Amelia San lubi tę wiadomość

    o14882c3tzwz2hbc.png
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) Am, kciuki za badania <3
    Dziękuję za kciuki ;) wszystko jest w porządku, macica prawidłowa, jajowody drożne. Bolało, ale da się przeżyć ;)
    Miłego wieczoru ;)

    pirelka, Wedmoczka, Amelia San, Broszka, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    littleladybird wrote:
    Hej ;) Am, kciuki za badania <3
    Dziękuję za kciuki ;) wszystko jest w porządku, macica prawidłowa, jajowody drożne. Bolało, ale da się przeżyć ;)
    Miłego wieczoru ;)
    Dobrze, że wszystko ok :) ja w tym roku też chciałam robić drożność, nawet prosiłam mamę by popytała w mojej rodzinnej miejscowości, bo tam fajna lekarka jest :)

    Zaraz jadę na badanie i zobaczymy czy rośnie.

    Krzywo spałam i boli mnie szyja/plecy :(

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ;)
    Pirelka daj znać koniecznie jaki wynik ;)
    Miłego dnia <3

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    littleladybird wrote:
    Cześć ;)
    Pirelka daj znać koniecznie jaki wynik ;)
    Miłego dnia <3
    Dopiero jestem po badaniu, kolejna była niemiłosierna i wiele osób poza kolejnością wołali. Żałowałam, że nie zerwałam się o 7 bo wtedy jest luzik...
    Wynik do 24 godzin, ale zazwyczaj popołudniu już jest. Zobaczymy.

    Od wczoraj wciąż czuję wilgotno, lekko boli mnie podbrzusze. Mam schizy, że zaraz wszystko się skończy. A nawet jak beta będzie ok, to że potem okaże się, że pęcherzyk pusty :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelia San wrote:
    Witam :)

    Pirelka trzymam kciuki za wynik :) Ale i tak pewnie będzie piękny :)

    Little, Marleni, Mal, 100krotko, Ewelina <3

    Miłego dnia :*
    Dzięki Kochana, na to liczę :* choć mąż nie każe mi się zbytnio nastawiać na wszelki wypadek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też na to liczę, że czekanie mi się wynagrodzi i jak w końcu się udało to organizm jest gotowy i silny :)

‹‹ 455 456 457 458 459 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ